Kızım için en iyisi sizce hangisi?

Bence okulunu değiştirmeniz kızınız için iyi olur
Kalması sakıncalı
Çünkü kızların grubuna üye olamamış dışlanmış, bu onun depresyon görmesine kadar gider mutlaka bir psikatriye gidin kızınızla bu hafife alınacak olay değil bende buna benzer lise de yaşadım kızıma hem öğretmeni hemde sınıftaki kızlar mobbing yapmışlar dı epey sancılı bir dönem olmuştu 3 lise okulu değiştirmiştim,
İhmale gelmez çabuk hareket edin,aman dikkar:nazar:
Arkadaşlar en yakın pedagog görüşmemiz şubat 6 ta daha erken yok yani heryer dolu...Ben daha önceden kızımın beni üzme tavrıyla ilgili konu açmıştım malesef okuldaki sıkıntı başlangıç. Dönemine denk geliyor ben kızımı anlayamadım...😢😢😢

Çocuğunuzun okulunu değiştirmeniz iyi olmuş inşallah kolayca adapte olur. Öğretmeni de cimere şikayet edin ne olursa olsun 10 yaşındaki bir çocuğa böyle davranmamalı, cimere yazdığınızda hangi bakanlığa gönderilsin diye soruyor Meb'i işaretlersiniz sizin okulun bağlı olduğu ilçe MEB'e gider şikayet, yazışmaların ekran görüntülerini de fotoğraf kısmından gönderebilirsiniz dönüş yaparlar mutlaka.

Okul değişiminize,buna kızınızın verdiği olumlu tepkiye çok sevindim🌸 bundan sonrası için herkesin hakkında hayırlısı olsun 😌

Merhaba bayanlar
Direk konuya geçeceğim 10 yaşında 6. Sınıfa giden bir kızım var..
Sorunu okulu ile alakalı,
Bu seneye kadar okulunda ortalama bir öğrenciydi,fakat karakteri biraz asidir ki bu sene banada sorun yaşattı ,geliştirdim kendimi karakteri oturuyor dedim..
Sınıfında arkadaşları vardır azdır ,biraz dikkat eksikliği var ve hiperaktif ama ileri derecede değilmiş rehber öğretmeni doktora gerek yok dedi.hareketli bir kız iletişimi kendini ifadesi bir yetişkin gibidir,
Sınıf öğretmeni kızımı yalnız oturtuyormuş kızım halinden memnun tabi. Ev ziyaretine geldi öğretmeni öğrenciyi tanımak içinmiş sorular sordu bir sürü özellikleri falan vs. Bana kötü huyları var mı dedi bende dağınıktır biraz dedim ,öyle değil başkasının eşyalarını almak gibi dedi. Sınıfta hırsızlık olayı olmuş dedi size söyledi mi bende hayır dedim.öğretmeni gidince kızıma sordum ,evet anne beni suçluyorlar dedi üzülerek .
Bir hafta sonu kızım keyifsiz anneyim hemen anladım sordum neyin var kızım anne dedi bugün sınıfta öğretmeni yerlerini değiştirmiş diğer kızlar itiraz etmişler kızım hep yalnız oturuyor ..derken kızımı en arkaya koymuş öğretmeni sınıfta en kısa diyebilirim buda itiraz etmiş göremiyorum beni buraya koymayın, ağlamış...sınıftan çıkmış arkasına bakmadan ,tabi sinirlendi kızım aslında saygısızlık yaptı biliyorum, öğretmeni sizin sınıf öğretmenliğini bırakıyorum demiş diğer öğrencilere,herkes kızıma faturayı kesince sınıfta 4kişi hariç hepsi kızıma cephe aldı..tabi onlarda çocuk biliyorum,ama kızım güvenlik görmeden okul dışına çıkmış bana çok bunaldım dedi hakaret ettiler dedi,,,bende
Öğretmene yazdım hocam kızım adına özür dilerim ,fakat okul dışına çıkmış ya başına bişiy gelseydi Bana bunun hesabını kim verecekti ,siz bir karar verdiniz ama fatura benim kızıma kesildi ,öğrenciler çok üstüne gitmişler ben böyle bir şeye izin veremem okulda psikolojik baskı görüyor dedim ,
Bana verilen cevap kızınız yaramaz şımarık ,kızınız rahatsız edilmiyor herkesi o rahatsız ediyor ,sınıftan çıktı gitti ,ben velisi olsaydım onu iyice döverdim,bütün öğretmenler ondan şikayetçi,çok istiyorsanız alın başka okula yazdır dedi,,,
Ben şok oldum okula gittim müdürle konuştum adam şaşırdı nasıl yazabilir bunları ben kızınızı seviyorum dedi konuyla ilgileneceğim bütün yazışmalarının hepsini hem müdüre hem rehber hocasına okuttum ...bütün diğer öğretmenlerle görüştüm biz sizn kızınızdan bu derece şikayetçi değiliz çocuktur dediler.. rehber öğretmeni inanamadı sizin anlayacağınız okuldaki hademeye kadar herkesle görüştüm. Ortak fikir diğer kızlar onunla çok uğraşıyor evet...oldu.. Sınıf öğretmenle hiç görüşmedim müdür rica etti gerçekten ,hastaymış güya sinirsel olarak...tamam dedik..
Bir kaç gün geçti kızımla hiç konuşmuyormuş muhatap almıyormuş,herkes cuma günü ona sarılırken kızıma sen bana sarılma istemiyorum demiş..benimki arkadaşlarının önünde mahcup oldum anne dedi..başına kâğıtlarla vurmuş öğretmeni öylesine hadi git bunuda annene yetiştir demiş ..Ben sessiz kaldım napcam ama bu tavırları öğrenciler içinde yaptığı için resmen kızım ne kadar etkileniyor bir bilseniz...
Sınıfta kötü kız ilan edilmiş arkadaşı anlatıyor bana ne yapsa suç herkes ona takılıyor diyor.. aslında ezik değil kızım aldırmamakta inat ediyor gibi görünüyor...sınav notları düştü baya kötü geçti,,soruları okumadan yapıyor sanki... sizce düzelir mi bu durum...Kızım başka okula gitmek istiyor..vereyim mi ..şimdi veli bilgilendirmeye girdim bütün davranış notlarını 2 vermiş sınıf öğretmeni .. geçen sene de aynı sınıftı çok iyiydi ,bilinçli yapmış diye düşünüyorum...napsam lütfen bir akıl verin ..eşim bana alırsan gittiği okulda Ya aynı şeyler olursa diyor..
O nasıl öğretmen de küstüm oynamıyorum diyebiliyor. Beni delirten perişan eden bir öğrencim vardı ki sizin kızınız normal geldi bana. Ben bu öğrencim ile bile karne günü sarılıp vedalaştım. Bence okul değiştirmek daha mantıkl

Merhaba bayanlar
Bu seneye kadar okulunda ortalama bir öğrenciydi,fakat karakteri biraz asidir ki bu sene banada sorun yaşattı ,geliştirdim kendimi karakteri oturuyor dedim..
Sınıfında arkadaşları vardır azdır ,biraz dikkat eksikliği var ve hiperaktif ama ileri derecede değilmiş rehber öğretmeni doktora gerek yok dedi.hareketli bir kız iletişimi kendini ifadesi bir yetişkin gibidir,
Sınıf öğretmeni kızımı yalnız oturtuyormuş kızım halinden memnun tabi. Ev ziyaretine geldi öğretmeni öğrenciyi tanımak içinmiş sorular sordu bir sürü özellikleri falan vs. Bana kötü huyları var mı dedi bende dağınıktır biraz dedim ,öyle değil başkasının eşyalarını almak gibi dedi. Sınıfta hırsızlık olayı olmuş dedi size söyledi mi bende hayır dedim.öğretmeni gidince kızıma sordum ,evet anne beni suçluyorlar dedi üzülerek .
Bir hafta sonu kızım keyifsiz anneyim hemen anladım sordum neyin var kızım anne dedi bugün sınıfta öğretmeni yerlerini değiştirmiş diğer kızlar itiraz etmişler kızım hep yalnız oturuyor ..derken kızımı en arkaya koymuş öğretmeni sınıfta en kısa diyebilirim buda itiraz etmiş göremiyorum beni buraya koymayın, ağlamış...sınıftan çıkmış arkasına bakmadan ,tabi sinirlendi kızım aslında saygısızlık yaptı biliyorum, öğretmeni sizin sınıf öğretmenliğini bırakıyorum demiş diğer öğrencilere,herkes kızıma faturayı kesince sınıfta 4kişi hariç hepsi kızıma cephe aldı..tabi onlarda çocuk biliyorum,ama kızım güvenlik görmeden okul dışına çıkmış bana çok bunaldım dedi hakaret ettiler dedi,,,bende
Öğretmene yazdım hocam kızım adına özür dilerim ,fakat okul dışına çıkmış ya başına bişiy gelseydi Bana bunun hesabını kim verecekti ,siz bir karar verdiniz ama fatura benim kızıma kesildi ,öğrenciler çok üstüne gitmişler ben böyle bir şeye izin veremem okulda psikolojik baskı görüyor dedim ,
Bana verilen cevap kızınız yaramaz şımarık ,kızınız rahatsız edilmiyor herkesi o rahatsız ediyor ,sınıftan çıktı gitti ,ben velisi olsaydım onu iyice döverdim,bütün öğretmenler ondan şikayetçi,çok istiyorsanız alın başka okula yazdır dedi,,,
Ben şok oldum okula gittim müdürle konuştum adam şaşırdı nasıl yazabilir bunları ben kızınızı seviyorum dedi konuyla ilgileneceğim bütün yazışmalarının hepsini hem müdüre hem rehber hocasına okuttum ...bütün diğer öğretmenlerle görüştüm biz sizn kızınızdan bu derece şikayetçi değiliz çocuktur dediler.. rehber öğretmeni inanamadı sizin anlayacağınız okuldaki hademeye kadar herkesle görüştüm. Ortak fikir diğer kızlar onunla çok uğraşıyor evet...oldu.. Sınıf öğretmenle hiç görüşmedim müdür rica etti gerçekten ,hastaymış güya sinirsel olarak...tamam dedik..
Bir kaç gün geçti kızımla hiç konuşmuyormuş muhatap almıyormuş,herkes cuma günü ona sarılırken kızıma sen bana sarılma istemiyorum demiş..benimki arkadaşlarının önünde mahcup oldum anne dedi..başına kâğıtlarla vurmuş öğretmeni öylesine hadi git bunuda annene yetiştir demiş ..Ben sessiz kaldım napcam ama bu tavırları öğrenciler içinde yaptığı için resmen kızım ne kadar etkileniyor bir bilseniz...
Sınıfta kötü kız ilan edilmiş arkadaşı anlatıyor bana ne yapsa suç herkes ona takılıyor diyor.. aslında ezik değil kızım aldırmamakta inat ediyor gibi görünüyor...sınav notları düştü baya kötü geçti,,soruları okumadan yapıyor sanki... sizce düzelir mi bu durum...Kızım başka okula gitmek istiyor..vereyim mi ..şimdi veli bilgilendirmeye girdim bütün davranış notlarını 2 vermiş sınıf öğretmeni .. geçen sene de aynı sınıftı çok iyiydi ,bilinçli yapmış diye düşünüyorum...napsam lütfen bir akıl verin ..eşim bana alırsan gittiği okulda Ya aynı şeyler olursa diyor..
Bu ogretmenin cocuga yaptigi psikolojik siddettir. Ve ogretmen nasil davranirsa bu donemde maalwaef cocuklarda iyle davraniyor. Ne demek herkese sarilirken sarilmak istemiyorum demek. Okil degisimi olmasa bile bu durumda sinif degistirmenizi oneririm.

Son düzenleme:
Merhaba kızlar , sevgili teyzeleri kızımdan son gelişmeleri eklemek istiyorum gerçekten iyiki buraya yazmışım..
2 gündür yeni okuluna başladı tek kelimeyle çok mutlu,,😄😄😄.
Huzurlu ,eskiye dahil hiçbirşey görmek hatırlamak istemiyor...cıvıl cıvıl gerçekten rabbim bozmasın inşallah,,perşembe pedagog randevumuz var çıkışta sinemaya götüreceğim onu bende çok rahatladım...
Bu arada malum eski hocası uyarı cezası almış sadece valla biz tadını çıkarıyoruz...şimdilik bu hepinize sevgiler😍😘😍😘😍😘😍

Merhaba bayanlar
Akran zorbalığı,psikolojik şiddet öğretmenin yaptığı da bir nevi istismar.. kızınız adına çok üzüldüm ben sakin kalamazdım

Akran zorbalığı,psikolojik şiddet öğretmenin yaptığı da bir nevi istismar.. kızınız adına çok üzüldüm ben sakin kalamazdım
İnanın bana beni bazı konularda en çok kızım engelledi,anne yapma,sinirlenme boşver diyip durdu,,eski sınıfındaki arkadaşı bugün çarşıda evimizin sokağında gördüm ,arkadaşını aramaya sormaya gelmiş,çok üzüldü oda,,,ama biliyorsun durumları diyince sustu gözLeri doldu...lütfen çocuklarımızın böyle durumlarına benim kadar sabırlı davranmayın..hiç gerek yok...

Öğretmeni burda ifşalayın hepimiz arayalım cimeri şikayet edelim.

Bunlar öğretmen oluyor da iyi insanlar atanamıyor intihar ediyor.
Hatta bu psikoloji eğitimi almış bir insan.
Kızınız adına üzüldüm benzer şeyler yaşadım.
İlkokulda Nezahat diye bir öğretmenim vardı sanırım hayatım boyunca onu affedemem.
Tüm sınıfa neler neler yaptı.
Maddiyatla bağlantılıydı o.
Özel gunlerde bilezik alan kişiye tapar.
Şal alanı aşağılardı.
Sorunluydu ve bize kötü örnekti.
Şikayet edin
Kızınız uslu bir çocuk olmayabilir ama bu şartlar altında düzelmesini beklemek hatadır.
Başka okula alın.
Bir sorunu varsa bile eğitimli insanlarla öğretim görsün manyaklarla değil.

bi ogretmen olarak soyluyorum oncelikle hemen cimere yazin ve o mesajlari sakin silmeyin.cimerden hemen cvp gelir sorusturma baslar.sonrada milli egitime gidip gorusun hatta tanidiginiz varsa onlar yardimci olsun sorusturma kapatilmasin.oda yetmez bide mahkemeye verin cunku haketmis.evet bazi cocuklar yaramaz bazen bizi bunlatiyorlar ki ben hic sabirli degilim ama asla bi cocuga boyle davranmam.biraz kizsam hemen bisey yapar gonlunu alirim.bu kisi ogretmenligi haketmiyor meslegini kotuye kullaniyor

kiziniz adına çok sevindim, konunuzu ilk okuduğumda çok üzülmüştüm, benim de o yaslarda bir kizim var. o yüzden daha iyi anlayabiliyorum sizi..Allah bagislasin hepsini , iyi insanlarla karsilastirsin.. insallah yeni ortam çok iyi gelir kiziniza..

Öğretmeni burda ifşalayın hepimiz arayalım cimeri şikayet edelim.

Bunlar öğretmen oluyor da iyi insanlar atanamıyor intihar ediyor.
Hatta bu psikoloji eğitimi almış bir insan.
Kızınız adına üzüldüm benzer şeyler yaşadım.
İlkokulda Nezahat diye bir öğretmenim vardı sanırım hayatım boyunca onu affedemem.
Tüm sınıfa neler neler yaptı.
Maddiyatla bağlantılıydı o.
Özel gunlerde bilezik alan kişiye tapar.
Şal alanı aşağılardı.
Sorunluydu ve bize kötü örnekti.
Şikayet edin
Kızınız uslu bir çocuk olmayabilir ama bu şartlar altında düzelmesini beklemek hatadır.
Başka okula alın.
Bir sorunu varsa bile eğitimli insanlarla öğretim görsün manyaklarla değil.
sizin adınıza da çok üzüldüm ben kızımın okulunu değiştirdim öğretmeni şikayet ettim Ama sadece uyarı almış,herkes hak ettiğini yaşayacak. Şimdilik o cıvıl cıvıl kızıma tekrar kavuştum...mutluyuz teyzesi...😍😍

kiziniz adına çok sevindim, konunuzu ilk okuduğumda çok üzülmüştüm, benim de o yaslarda bir kizim var. o yüzden daha iyi anlayabiliyorum sizi..Allah bagislasin hepsini , iyi insanlarla karsilastirsin.. insallah yeni ortam çok iyi gelir kiziniza..
Amin canım teşekkür ederim..ı

Şimdilik uyarı cezası verilmiş ama benm bi amacım var peşini bırakmayacağım...pedagogtan bu konuyla alakalı bilirkişi raporu almak istiyorum...sonra mahkemeye verec
Bundan sonrasını okuyamadım. Elim ayağım tir tir titredi hala titriyor.

Ben de bir öğretmenim ve bir öğretmenin öğrencisine bu şekilde yaklaşması resmen sınıf ortamında ötekileştirip hedef haline getirmesi kabul edilebilir bir şey değil gerçekten.
Bir bireyi okula topluma kazandırmak varken soğutmak nedendir yani. Nasıl bir yaklaşım bu. Gerçekten evladınız adına çok üzüldüm umarım bu sorun bir an evvel hallolur.

X