Aşılama Kızlarr haziran ayında aşılama yaptıracaklar toplanalım detleşelim🌷

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Selam Kızlar üniversite hastanesinde aşılama için bi şart var mı? İkinci aşımalayı üniversite hastanesinde yapmayı planlıyorum da. Direk muayne olup aşılama istiyorum demek yetiyor mu?
Bu gün lekelenme başladı azcık yarın regl olurum 14 haziranda da randevum var

Benim Dün 12. Günüm ve adet günümdü idrar testi normal kaset test negatif çıktı adetim henüz gelmedi bekliyorum fitil hala kullanıyorum doktor adet olana kadar kullan dedi
Ben ilk aşılamada aşılamadan yada çatlatmadan sonraki 16. Gün adet olmuştum.
Kan testi için ne dedi

Selamlar kızlar ben de ikinci aşılamam bugün akşam çatlatma iğnemi vurdum cmt sabah aşılama olacak inşallah. İkinci olduğu için heyecanım az ve daha rahatım. İlk seferden farklı olarak daha aynı iğne aynı doz olmama rağmen ilk seferden daha kısa sürede yumurtalar büyüdü. İlk sefer de 3 bu sefer de 3 yumurta oldu (bitanesi geriden geliyor ama belki aşılamadan sonra çatlar) yine ilk seferden farklı olarak göğüs ağrısı hiç olmadı şuana kadar öbüründe iğne aşamasındayken başlamıştı
Şimdilik böyle gelişmeleri yazacağım

İnşallah tutmuştur ikinci aşılamanız benim bugün 13. Günüm doktor iğneye devam et dedi pazartesi kontrole cağırdı kendiliğinden çatlar diye endişe ettim o yüzden sormak istedim

Canım inşallah tutmustur yazmıştım kusura bakma yeni okudum galiba bugün aşılama olmuşsun inşallah güzel heberini alırsın nasıl geçti ağrı oluyormu işlem yapılırken ben ilk defa olacağı için korkuyorum biraz
Evet bugün oldum 2 saat önce bugünü dinlenerek geçircem sonra normal hayatıma dönerim çok abartmamak kaydıyla.
Bu arada seni ve diğer arkadaşları bir konuda uyarmak istiyorum çok önemli, arkadaşlar doktorunuz size de söylemiştir işlemden önce idrara sıkışık olmak gerekiyor ben ilk sefer baya sıkışıktım işlemim çooook rahat geçti hiçbir şey hissetmedim en ufak kanamam ve rahatsızlığım olmadı ve sonrasında progestanı da fitil olarak kullandım fakat gel gelelim bu seffer bir cahillik ettim işlemden önce sıvı aldım ama sıkışmadım çünkü aklım sıra çok sıkışmayın ki işlemden sonra hemen tuvalete gitmeyim diye düşündüm çünkü ilkinde hemen tuvalete attım kendimi neyse bu sefer sıkışık olmadan işleme alındığım için işlem çok zor gerçekleşti yani şöylemiş arkadaşlar idrar kesesi dolu olunca görüş açısı ve doktorun geçişi çok kolay olıyormuş idrar kesesi boş olunca doktor hiçbişey görmediğini söyledi yani bir duvar gibi önünde ket oluyormuş ve dediğim gibi işlemde zorlayıcı oldu ve maalesef çok ağrılı ve hafif kanamalı oldu ve bu sebep yüzünden progestanı fitil olarak değil ağızdan alacakmışım bu sefer ki duymuşsunuzdur ağızdan alındığında yan etkisi yüksek bi ilaç velhasıl kızlar kendim ettim işlemin zor ya da kolay olması tamamen idrar kesesine bağlıymış siz de buna muhakkak dikkat edin

Evet bugün oldum 2 saat önce bugünü dinlenerek geçircem sonra normal hayatıma dönerim çok abartmamak kaydıyla.
Bu arada seni ve diğer arkadaşları bir konuda uyarmak istiyorum çok önemli, arkadaşlar doktorunuz size de söylemiştir işlemden önce idrara sıkışık olmak gerekiyor ben ilk sefer baya sıkışıktım işlemim çooook rahat geçti hiçbir şey hissetmedim en ufak kanamam ve rahatsızlığım olmadı ve sonrasında progestanı da fitil olarak kullandım fakat gel gelelim bu seffer bir cahillik ettim işlemden önce sıvı aldım ama sıkışmadım çünkü aklım sıra çok sıkışmayın ki işlemden sonra hemen tuvalete gitmeyim diye düşündüm çünkü ilkinde hemen tuvalete attım kendimi neyse bu sefer sıkışık olmadan işleme alındığım için işlem çok zor gerçekleşti yani şöylemiş arkadaşlar idrar kesesi dolu olunca görüş açısı ve doktorun geçişi çok kolay olıyormuş idrar kesesi boş olunca doktor hiçbişey görmediğini söyledi yani bir duvar gibi önünde ket oluyormuş ve dediğim gibi işlemde zorlayıcı oldu ve maalesef çok ağrılı ve hafif kanamalı oldu ve bu sebep yüzünden progestanı fitil olarak değil ağızdan alacakmışım bu sefer ki duymuşsunuzdur ağızdan alındığında yan etkisi yüksek bi ilaç velhasıl kızlar kendim ettim işlemin zor ya da kolay olması tamamen idrar kesesine bağlıymış siz de buna muhakkak dikkat edin
Dikkat ederim mutlaka sağol 😊

Selam canım ilk aşılamayı da berber yapmıştık yanlış hatırlamıyorsam. Bende ikinci aşılamayı cuma günü oldum. Tuvalete aşırı sıkışıktım ama bende rahim girişinde hep zorlandı doktorum çok acılı oldu ikiside. Hatta bi ara doktor histereskopi yapalım falan dedi rahime giremeyince. En sonunda girdi tutmazsa ikinci reglde gel histereskopi yapalım içerisinde ne var neden zorlandık görelim dedi. İlk aşılamayı farklı doktorda yapmıştım 15 dk falan uğramıştı. Bu doktor dicle üniversitesinde prof. Aşılama öncesi bilgilendirdim ilk aşılamada rahim ağzında sıkıntı oldu 15 dk uğraştık diye aynısı olunca sebebini araştır diye uyardı. İnşallah gerek kalmaz bu ay pozitifi görürüz. Ama benim ilk aşılamada aşılamanın olduğu akşam göğsüm hassaslaştı bunda hiç bir belirti bişey yok normal herşey sanki aşılama değil de reglm yeni bitmiş gibiyim

Selam canım ilk aşılamayı da berber yapmıştık yanlış hatırlamıyorsam. Bende ikinci aşılamayı cuma günü oldum. Tuvalete aşırı sıkışıktım ama bende rahim girişinde hep zorlandı doktorum çok acılı oldu ikiside. Hatta bi ara doktor histereskopi yapalım falan dedi rahime giremeyince. En sonunda girdi tutmazsa ikinci reglde gel histereskopi yapalım içerisinde ne var neden zorlandık görelim dedi. İlk aşılamayı farklı doktorda yapmıştım 15 dk falan uğramıştı. Bu doktor dicle üniversitesinde prof. Aşılama öncesi bilgilendirdim ilk aşılamada rahim ağzında sıkıntı oldu 15 dk uğraştık diye aynısı olunca sebebini araştır diye uyardı. İnşallah gerek kalmaz bu ay pozitifi görürüz. Ama benim ilk aşılamada aşılamanın olduğu akşam göğsüm hassaslaştı bunda hiç bir belirti bişey yok normal herşey sanki aşılama değil de reglm yeni bitmiş gibiyim
Selamlar canım evet hatırlıyorum ilk aşılamayı da birlikte olmuştuk. Ben ilkinde de aynı doktora olmuştum ve aradaki tek fark işte idrar durumu olduğu için bana o şekilde açıklandı durum ve işin kötüsü işlem akşamına ve ertesi güne ilişki olması gerekiyordu maalesef olamadı yani arkadan gelen iki yumurtaya yazık oldu tek şansımız aşılamaya kaldı. Çünkü gerçekten rahim içi ağrısı bir tarafa bir de sistit gibi oldum felç oldu adeta alt tarafım. Benim ilk sefer hiç belirti olmamıştı hafif göğüs ağrısı dışında bu sefer sanki azıcık gaz sancımsı bir his var. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun dilerim senin de herhangi bir işleme ihtiyaç duymadan hayırlısıyla oluverir bu sefer
Burada okuduğum kadarıyla bir de işlemden önce tuvaletinizi yapın diyen doktorlar da varmış bir de rahim ağzı eğik duranlarınki zor oluyormuş falan bissürü değişik yorumlar var

X