Kredi kartı olan herkes bu mektubu okusun

gecen sene aynı olayla bizde karşılaştık kartımızı kapattırdık.Böyle bir olamayacagını ve saçmalık olduğunu ifade ettik.Aldıkları paraların bencede hiç bir anlamı yok.Size canı gönülden katılıyorum.hep birlik olmazsak böyle sorunları çözemeyiz milletçek böyle konulara duyarlı olamk zorundayız.

Arkadaşlar bende bu konu hakkında başıma geleni paylaşmak istiyorum.word kartım var ve her yıl benden kart parası olarak ücret kesiyorlar.bu yıl da 25 ytl kestiler.bende son gelişmeleri takip ettiğim için alınan bu ücretin iadesi talebinde bulundum.bana uzun bir aradan sonra bir yazılı cevap geldi.cevapta alınan bu paranın yasal olduğu ve kart alırken imzaladığımız sözleşmede yazdığını ifade ediyorlar.ayrıca kart ücretini kaldıracaklarmış yalnız bana tehdit gibi bir şart koyuyorlar 90 günlük üsrede kartla 1.800.00ytl lik alışveriş yapmalıymışım yoksa yine bu kart ücretini alırlarmış.ben böyle saçmalık görmedim.kart vermek için iş yerimizde arkamızdan koştular şimdide bu saçmalık.ben bu kartla yaptığım taksitli alışverişlerim bitince kartı derhal iptal edicem.umarım bu olay sebep olurda kart kullanımını tamamen bitiririm.zaten her yönden dolandırılıyoruz birde kendi elimizle bankalara soyulmayalım.herkese selamlar ve sevgiler.

1. Haksız kazanç olayını anladım fakat benim 3 tane kredi kartım var iptal ettirdiğim acaba geçmişe yönelik haksız kazanç iadesi isteyebilir miyim ?
2.diyelim ki normal bir hesabım var bankada ve maaşım oraya yatıyor benden işlem parası kestiler o bankada hesabım var diye . bu da haksız kazanç değil mi ? yani sadece kredi kartları mı yoksa bütün hesap kartları için bu geçerli mi ? şimdiden teşekkürler

kızlar ben kartımı iptal ettim.içinde artı bakiye vardı.8 ocaktan beri bakiyemi ödemelerini bekliyorum.eğer borcu olan ben olsaydım eve haciz gelmişti bile.ama onların borcu olunca ödememek için türlü yalanlar uyduruyorlar.

arkadaşlar ne güzel bir konuya değinmişsiniz.ben de kredi kartı aidatı aldıklarını duyunca kartlarımı iptal ettirmeye başladım.ama ne mümkün finansbank beni canımdan bezdirdi.arıyorum ztamam efendim notumuzu aldık 4.5 gün içinde size dönecekler diyor.dönmeyin kardeşim iptal edin diyorum onu burdan yapamıyorum falan filan oyalamalar.bi bakıyorum cep telefonuma reklamlarını gönderiyorlar.o kadar çok hakaret eden mailler yazdım ki,banamısın demiyorlar öyle yüzsüzler.FİNANSBANK adını duymak istemiyorum kartımı yırttım kullanmıyorum dedimse de habire cep tlf.ma reklam gönderdiler.böylece 5 aya yakın uğraştım.şikayet var com.a yazdım sanırım ondan sonra aradılar iptal ettiler.ama bir arkadaşımızın uyardığı iyi olmuş.faksla da bildireyim.çünkü telefonda finansbank la işim kalmadı değil mi diyorum kart ile işiniz kalmadı diyor.ne demekse? zaten hesabım yok.

arkadaşlar bir de bonus kartımı ptt den yatırdığımda ek kartlarım dahil herkesten 1ytl kesmişler.işe bak işi ptt yapıyor parayı garanti bankası alıyor.

arkadaşlar ne güzel bir konuya değinmişsiniz.ben de kredi kartı aidatı aldıklarını duyunca kartlarımı iptal ettirmeye başladım.ama ne mümkün finansbank beni canımdan bezdirdi.arıyorum ztamam efendim notumuzu aldık 4.5 gün içinde size dönecekler diyor.dönmeyin kardeşim iptal edin diyorum onu burdan yapamıyorum falan filan oyalamalar.bi bakıyorum cep telefonuma reklamlarını gönderiyorlar.o kadar çok hakaret eden mailler yazdım ki,banamısın demiyorlar öyle yüzsüzler.FİNANSBANK adını duymak istemiyorum kartımı yırttım kullanmıyorum dedimse de habire cep tlf.ma reklam gönderdiler.böylece 5 aya yakın uğraştım.şikayet var com.a yazdım sanırım ondan sonra aradılar iptal ettiler.ama bir arkadaşımızın uyardığı iyi olmuş.faksla da bildireyim.çünkü telefonda finansbank la işim kalmadı değil mi diyorum kart ile işiniz kalmadı diyor.ne demekse? zaten hesabım yok.

Canım kartla işin kalmamış olabilir ama bu çalıştığın bankada başka bir hesabın olmadığı anlamına gelmiyor tabii. Kredi kartlarının müşterinin bağlı olduğu şubede karta ilişkin vadesiz mevduat hesabı bulunur. Bu hesap kart müşterilerine zorunlu olarak açılır. Bir çok müşterinin de bundan haberi olmayabilir. Bağlı olduğun şubeyi öğrenip gidip sorarsan mevduat hesabının (boş) açık olduğunu görürsün büyük ihtimalle. Onu da ayrı bir talimatla kapatmak gerekebilir. Yani sadece kartı iptal ederk bankayla tüm ilişiğini kesmiş olduğunu sanma.

bende bonus kart kullanıyorum.bu paraya itiraz etmek için dilekçe gönderdim 2 gün sonra cevap geldi.sözleşmede böyle bir madde olduğunu ve alınan paranın yasal olduğunu söylediler.sözleşmede olan bir madde için itiraz hakkımız varmı?yoksa zamanında küçücük harflerle yazılı bu maddeleri okuyamadan imzaladık diye bu parayı vermeye mecburmuyuz.kartı kapatmakl tehdit etmek her durumda işe yaramıyor.çünkü bankalar çok harcama yapan müşterilerinden bu parayı almaya biliyorlar.

arkadaşlar bende dün hscb ye ait olan kredi kartımın iptali için başvurdum. sebebi ise ekstreme yansıyan 10 ytl değerinde üyelik aidatı... müşteri hizmetleri ile görüştüm ve ben bu ücreti kabul etmiyorum dedim hiçbir açıklamanızıda kabul etmiyorum dedim geri almıyorsanız bu ücreti ben iptal ettiriyorum kartımı dedim yanlııııııızzzzzz iptal ederken tabikide bu ücreti ödemem dedim ve kabul ettiler.. uyanık olmamı sağlayan arkadaşıma çok teşekkürler..

bir bankacı olarak tabiki bu tutumdan utanıyorum bende diğer bankalara ait krd kartıma yansıyan 25.00 YTL'lik yıllık kart aidatını geri aldım.İmzalanan sözleşmelerde asla bu tür bir ödemeye ait bilgi bulunmaz zaten yasal olmadığını hepimiz biliyoruz.Kime tutturabilirlerse artık...sessiz kalmayalım lütfen

Selam
Ben de Kredi Kartı Üyelik Aidatı adı altında alınan bedel mağduru adayıyım (sonuna kadar hak arayacağım):kızgın:
Yıllardır da bu aidatı paşa paşa ödüyorum. Bu sene seslerin çok çıkmasından mı artık canıma yetmesinden mi sıra ile gelen bütün böyle yasal olmayan ödemelere kızıp kartlarımı iptal ettirdim. En son elimde Advantage kaldı. :sm_confused: Bu akşam iletilere baktığımda extramın gelmiş olduğunu fark ettim. İncelemede bingo 30.00 YTL kart ücreti. Aradım telefon bankacılığı servisini. Telefona çıkan bayan yok sözleşmede var yok 5464 sayılı kanun vs vs kafa karıştıracak bir sürü laf kalabalığı. :1shok: Öylemi dedim ben de gerekli yerlere müraacatımı yaparım ve bu kartı da kapattırırım. Ki ben bu kartın 1998'den beri yani ilk kullanıcılarındanım ve son 1 yıldır harcamalar ve ödemeler milyar üzerinden. :çok üzgünüm:
Yani o kartla ben hem bankanın yıllık işlem cirosunu yükseltiyorum hem de benden onları ihya ettiğim için ücret alıyorlar...
Neyse fazla uzatmayayım.
Nette bir arama yaptım neler yaparım diye.:uhm: Çok güzel bir dilekçe örneğini hemen bankaya gönderdim. Pazartesi günü de Hem tüketici mahkemesine başvurup hem de bankaya fax çekeceğim.
Bakalım ne olacak:uhm:
Dilekçe örneği aşağıda. İsteyen kopyalayıp boşlukları doldursun...
Ha bu arada 2003 yılında çıkan bir kanuna göre banka müşteri ile yapılan sözleşmenin bir nüshasını müşteriye vermek zorunda. 2003 den sonra kredi kartı alan arkadaşlar banka size böyle bir sözleşme vermedi ise mutlaka isteyin. O sözleşmede üyelik aidatı maddesi var mı yok mu inceleyin.

........... BANKASI
KREDİ KART SERVİSİ

............. no.lu HSBC Advantage kredi kartı sahibiyim. Kredi kartı üyelik aidatı olarak tarafımdan tahsil edilen ücretin iade edilmesi hususunda telefon bankacılığı ile yapmış olduğum itiraz maalesef kabul edilmedi.

4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna göre bu ücretin alınmasının hiçbir hukuki dayanağı bulunmamaktadır.

Bu nedenle yetkililerin gereğini yapmasını, ...... yılı dahil olmak üzere her yıl kredi kartı üyelik aidatı adı altında tahsil edilen ücretlerin tarafıma iade edilmesini ve ...... yılında bankanız ile yapmış olduğum Kredi Kartı sözleşmesinin fotokopisinin adresime gönderilmesini ( 2003 yılında çıkan yasaya göre sözleşmenin bir nüshasının müşteriye verilmesi gerektiği maddesi uyarınca) arz ve talep ederim.

tek karta alınıyor deselerde ikinci kartada aidat ücreti geldi :1shok: dün bende hemen bankaya gitim nekadar yasal değil desemde bana yasal diye laf kalabalığı yaptılar medyanın yalan söyledi onları ilgilendirmediğini ukala ukala konuştu :kızgın: bendehemen BONUS plus kartıve ek kartı iptal etirdim bide bana sormadan premium göndermişler daha fazla bonus kazanacakmışım ve daha fazla kazıklanacam tabi onuda iptal etirecem taksitleri var diye bırakmıştım ama anladığıma göre tasitleri peşin ödemeyecekmişim kart kapalı olacakmış ama taksitleri her ay ayni şekilde ödeyecekmişim doğru mu anlamışım?bilgisi olan açıklars sevinirim pazartesi premiumuda kapatıracam veGARANTİ BANKASIile ilişkime son verecem :mymeka: :kızgın:

hiç onla bunla boğuşmayın ne maile cevap atarlar. ne iptal ederler, ben bonus kullanıyorum, iptal ettim gerekçe kredi aidatı dedim ertesi gun benı aradılar ezberdeki sözleşmeyi hatırlattılar tabi müşteriyihiç konuştururlarmı? bende dedim ki sözleşmeye muhalefet ediyorum verin avukatınızın nosunu ben konuşurum dedim onada açıklama yapıldı neyse en sonunda siz ödemenizi yapın ben burdan bonus olarak size geri yükleme yapayım dedi 5 ylt kesilmiş oldu 30 yerine 25 lira bonus aldım. seneye onuda vermiycem

birkaç yıl önce isyerime citibankın 2 elemanı geldi kredi kartı vermek istediler.kartım olduğunu ihtiyacım olmadığını söylesemde israr ve yalvarmalarına dayanamadım ve evet dedim ancak kartı kullanmayacağımı hiçbir şekilde yıllık aidatı ödemeyeceğimi söyledim kartı kullanmazsam yıllık aidat olmadığına beni ikna ettiler.kartlar geldi ve hiç kullanmadım bu arada yeni bir yıl girdi ve bana citibanktan bir hesap ekstresi geldi.benden yıllık kart ücreti + gecikme cezasıyla beraber 15 milyon(4veya 5 yıl önce)isteniyordu.444 lü numaralarına telefon açtığımda sanki o gelen elemanlar kendi elemanları değilmiş gibi yanlış bilgi verilmesinin onları bağlamayacağını bu parayı ödemek zorunda olduğumu söylediler.telefonda kavga dövüş şantaj tehditle kartları ve o ekstreyi iptal ettirdim .burdan şunu öğrendim artık takım elbiseli genç yakışıklı veya güzel çenesi iyi laf yapan gerekirse duygu sömürüsü bile yapabilen ve kapı kapı dolaşan bankacılara inanmayacaksın.herkesin dürüst insanlarla karşılaşması dileğiyle....selamlar

merhaba ben selma yeni üye kart konusu olunca atladım kredi kartı aidatlarına itiraz edeli 1 ay oluyor çabuk yapın bu işi genel müdürlüğe dilekçe yazıcaksınız ama bu güne kadar ki kesintileri de isteyen bir dilekçe olsun

merhaba selmacım ben bahsettiğin dilekçeyi tüm hesabım olduğu bankalara mail le gönderdim hepsinden ödemeyeceklerini belirten bi msj geldi sen paranı geri alabildinmi

arkadaslar ben kendimi kötü hissetmiyorum çünkü ben aynı şeyi defalarca yaptım cidden kart parasını iptal ediyolar :)
deneyin derim

X