Kredi kartı olan herkes bu mektubu okusun

Sevgili Bamteli, senin yazını okuduktan sonra eşimin Worl kartındaki üyelik ücretini 25 ytl. olarak farkettim ve senin yazdıklarını anlatarak eşime Yapı Krediyi arattım. Aldığımız yanıt ilginçti. Ücreti iptal etmeyi kabul ettiler ama ilginnç bir şartları vardı. Şubat ayına kadar 1.350 ytl.lik alışveriş yapmamız gerekiyormuş. Aksi takdirde üzyelik ücretitekrar eklenecekmiş.

Paylaşımın için sağol. mailime de gelmiş ama ben önce senden öğrendim. Gözümüz açıldı yani.:1shok:

banada bugün bonus kartın ekstresine yıllık üye bedeli 30yetl yazmışlar hemen bankaya şikayet yazdım ,bakalım ne cevap gelecek

Bonus Card üyelik Aidatimizdan Ayni Yöntemle Kurtulduk , Bütün Yil Milyarlari Bayil , üstüne Para Ver . Iptal Talebimize Karşilk Arayarak ödemeyin Dediler . ödemedik 20 Ytl Bonus Verdiler üstüne Tabii Bir şartla , Aylik 250 Ytl Harcama Yapmam Gerekiyor . Sonuçta Kardayim , O Miktar Zaten Harcaniyor . Ağlamayana Meme Yok Derler Ya . Ayrica Geçen Ay Postaneden Yaptiğim Bonus ödemesinin Sonraki Ekstesinde ödeme Noktasi ücreti Adialtinda 1 Ytl Alindi Yani Alinmiş . Galiba Alamadiklari Aidat ücretlerini Bir şekilde çikarmaya çalişiyorlar .

eşim ve bende bonus kart kullanıcısıyız.
biz de ödemeyeceğimizi, ödemek zorundaysak kartımızı iptal etmek istediğimizi ve iptal işlemini hemen gerçekleştirmelerini söyledik.
kimse bize şu kadar harcama yapmak zorundasınız demedi ve ödemedik o parayı.
sanırım tutturabildiklerine böyle söylüyorlar.
o para yasal olarak aldıkları bir para değil sonuçta..

bende yapı kredı bankasının kk iptal ettim pazartesi günü geçtiğimiz yıl içinde hiç kullanmadığım halde benden kullanım bedeli istediler başta.sonra itirazlarıma karşılık ödemeyi iptal ettiler o kadar sinirlendimki kartı iade ettim.içinde geçtiğimiz ödemeden yaptığım artı param vardı.ben uyarmasam o parayıda iç edeceklerdi.ama eksi bakiye olsa evimize ücra bile gönderirler.neyse artı bakiyemi on gün sonra alabileceğimi söylediler.hoş ben cebimde para olmadıkça harcama yapmayan biriyimdir.sadece acil durumlar için saklıyordum.en sonda kayınpederimin vefaatında kullanmıştık.şimdi sadece tek bir kk kartım var yarında onun için bankaya gideceğim.geçtiğimiz sene hiç kullanmadım bakalım kullanım ücreti talebedeceklermi.ederlerse onuıda iptal edeceğim

bankalarda müşteri temsilcileri k.kartı konusunda kişiye özel muameleler yapıyorlar harcaması yüksek ve ödeme konusunda düzenli olan kişilere ayrıcalık tanımaktadırlar diğer müşterilere ise duruma göre genelde menfi yanıtlar vermektedirler doğal olarak her talebi karşılamayabilirler sonuçta bu bankalar için bir gelir kaynağıdır k.kartını kişiler kart olarak görselerde bankalar bunu bir mal veya hizmet olarak görürler bir çoğumuz bilmeyiz ama k.kartının asıl sahipleri yurt dışında faaliyet gösteren resurans şirketlerdir(master, visa,amerikan ekspres,axes)zaten k.kartlarının üstünde de amblemleri mevcuttur. yani özetle bankalar aracı olup bu işten kar elde etmeye çalışmaktadırlar. maalesef kazıklanmak baki :-(

vildancıım durumuna üzüldüm ama sende hakkaten aşmışsın olayı yaa...8 tane kredi kartı ne demek...
ben ve eşim 2 adet kullanıyoruz.eşimde çalıştığı bankadan dolayı maximum,bendede bonus var.eşim hiç üyelik aidatı yatırmıyor tabii:)ve bunun müşteriye göre alınan bi para olduğunu bildiğimden bendende garanti bankası istediğinde kapatın kartı dedim.ve tahmin ettiğiniz gibi parayı almadılar.yalnız ben premium kullanıcısıyım.bilmiyorum etkisi oldumu...
kredi kartı büyük kolaylık ama kullanmasını bilirsek arkadaşlar.mesela biz eşimin kartının limitini en alt seviyede tuttuk.600 ytl limitli kartı.istesekte çok harcayamıyoruz...benimkinede aylık limit koyduk.en fazla 500 ytl ödeme olacak diye.internet bankacılığından takip ediyorum,500 oldumu duruyorum:)kendimize hakim olmalıyız dimi:)
herkese geçmiş olsun.inşallah kredi kartı mağdurluğunuz sona erer...

Hiç kredi kartım olmadı nasıl bi duygudur, kartlı olmak bilmiyorum,bilmekte istemiyorum.Param varsa yiyorum yada alışverişimi yapıp giyiniyorum yoksa aç,susuz tabiri caizse cıbıldak geziyorum :Roflol:

Bu Bilgileri Ogrendigim Cok Iyi Oldu Turkiyede Bulundugum Zamanlarda Bu Uyelik Bedelini Her Yil Odedim ..ikincisi Yurt Disna Geldik Esim Kendi Kredi Kartlarini Kapattirdi Eger Bisey Olursa Diyede Babamin Adresi Verdi Kredi Kart Uyelik Bedelleri Gelmis Odeyin Diye Babamda Gidip Kartlar Kapali Nasil Uyelik Bedeli Isteniyor Anlamadim Demis Bu Uyeluik Bedeli Verilcek Ve Kart Oyle Kapanacak Demisler Baba,m Bize Sordu Bizde Oky Dedik Gitmis Yatirmis Biz Kart Kapandi Biliyoruz Sonra Tekrar Sukadar Daha Uyelik Bedeli Babamda Yeni Yatirdik Demis Bu Baska Demisler Yeniden Yatirmis Birakin Kartlarin Kapatilmasini Yeni Kartlar Adrese Postalanmis Esimle Cok Sasirdik Bu Islere...kartlar Hala Duruyor Kullanilmiyorda....bir Daha Uyelik Ucreti Istenirse Bizde Arkadasin Anlattigi Konudan Oturu Daha Bilgili Olacagiz Ve Babama Yatirmamasini Iptal Edin Demesini Soyluyecegiz Zaten Bizim Istegimiz Sozde Kapali Olan Kartimizin Tekrar Kapanmasi Ne Yaman Celiski Degilmi?

Bu Bilgiyi Yazan Arkadasa Cok Tesekkur Ediyorum Paylasimin Cok Ise Yarayacak

bilincleniyoruz mu ne??:))diğer arkadaşlar da deneyimlerini burada bizlerle paylaşır ise alternatiflerimizi ve hangi durum karşısında ne yapmamız yada yapmamamız gerektiğine dair bilgimiz olur...

benim aidatı iptal etmediler neymiş 12bin ytl altında harcama yapmışım her ay bin ytlye geçiyorum ek kartlarla birlikte .böyle bir saçmalık olur mu ya o üzden hafta içi gidip iptal edecem kartları benim içinde daha iyi olaçak .tüketici koruma derneğinde en çok şikayet edilen GARANTİ BANK Link Silinmiştir.

adamlar faizle, vade farkıyla vs ile zaten çok iyi kazanıyorlar.bide kart aidatı altında topladıkları haksız parayla tuz ekliyorlar. uyardığın için çok teşekkürler..

İşin içinde biri olarak şunu belirtmek istiyorum. Kredi kartı üyelik ücreti iptali şube insiyatifindedir. (çalıştığım ve bildiğim çoğu bankada böyle).
Kart üyelik ücreti iptal talebini müşteri hizmetlerine bildirim yapmanızdan sonra, müşt.hizm. tarafından, müşterinin kartının bağlı olduğu şubeye bilgi verilir. Şube görüşü ve onayı için. Müşterinin hesaplarını inceledikten sonra eğer sene içinde yada daha öncesinde hiç bir harcaması yok ise (veya bir kaç harcama gözküyorsa) kart aidatı iptal edilebilinir. Kartından devamlı harcama yapan bir müşteri ise, şubeye bıraktığı kâra göre ücret iptali yada reddi olarak değerlendirilir. Ya da çok hatırı sayılır, çek, mevduat müşteri ise... Bunların dışında bir çok şube-banka geri kalan kart aidatı iptal taleplerini reddetmeyi tercih eder.Şube karları etkilenmesin diye.

Yıllık kart aidat ücretlerine itirazlarınızda, kart ücretinin iptal edilmemesi halinde kartınızı iptal ettirebileceğinizden bahsedin.
Ya da kartı hiç kullanmıyorsanız, kullanılmayan karta ücret almanın haksız bir durum olduğunu söyleyin.
Gerekiyorsa bağlı bulunduğunuz şubenin yetkililerine birebir talepte bulunabilirsiniz.
Bir bankacı olarak, ben de bu kart aidatlarından çok çektim diyebilirim.

Vildancım durumuna gerçekten üzüldüm. Umarım bir an önce kendinizi kurtarırsınız.

Unutmadan ...kart iptallerinizde müşteri hizmetlerine bildirim yaptıktan sonra kendinizi garantiye alın ve mümkünse bankaya kart iptal talebinizi imzalı olarak faksla da bildirin.

İptal ettirdiğinizi sandığınız kartın, yarın öbür gün kart aidat ücretini faizleriyle birlikte ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Benim ve bir çok kişini başına gelmiş bir durum bu.:KK43:

henüz üyelik ücretini ödemedim kartın son ödeme tarihi gelmedi daha ama ödemeyide düşünmüyorum ona faiz işletirlerse ozaman bende mahkemeye veririm
bende aynı şekilde ya bu ödemeyi geri çekmelerini yada kartın iptalini istemiştim ama kabul etmemişler
ve bana şöyle döndüler

24.01.2007 tarihli iletinizdeki kart ücreti iadesi talebiniz incelenmiştir.

Kredi kartlarından alınan üyelik ücreti, Bankamızın kredi kartları üzerinde sunduğu hizmete yönelik olarak asıl kart ve ek kart hamilleri için düzenlenmiştir.

Yasal ve Bankamız düzenlemeleri gereğince, üyelik ücretine ilişkin duyurular, Bankamızın tüm şubelerinde,müşterilere gönderilen hesap özetlerinde ve Bankamızın www.axess.com.tr <<http://www.axess.com.tr/>> adresli internet sitesinde ilan edilmektedir. Yasal düzenlemelere göre müşterilerden alınan ücret ve komisyonlar bankalarca belirlenebilmekte, tüketicilerin haklarını ihlal eden bir durum söz konusu olmamaktadır

Bu uygulamamız dahilinde kredi kartınıza yansıtılan üyelik ücreti iade talebinize olumlu yanıt verilememektedir.

ve bunun üstünede
kredi karti ücreti size daha iyi ve kaliteli bir hizmet sunabilmemiz için yılda 1kez alınmaktadır,ücret itirazınız bu nedenle olumlu değerlendirilememiştir.
diye bir mesaj göndermişler.

işin komik tarafı kartımı iptal ettirdikten sonra 1msj daha geldi
limitinizi bilmem kaç ytl ye yükseltmek için müşteri hizmetlerini arayın falan diye sanki dalga geçiyolar insanla

aynı srn benımde basıma geldi..garantı bank.atm kartımdan dolayı benden yılda iki kez olmak üzere 23ytl kesıntı yapıyorlarmış..hesapta para oldugu an çekiyorlar..bende dırek fax gectım musteri temsılcılerını aradım..ama hıcbır sekılde geri ödeme yapılmıyormus..bende dedımkı hesabımı iptal edeceğim..siz bilirsiniz dendi..kredi kartından kesilen tutar dışında bırda atm kartından alınan bu para bana hiç adil gelmıyor..hesabımı iptal ediyorum...

arkadaşlar aşağıda ki şekilde bir dilekçenin işinizi göreceğini umuyorum arkadaşım bu yolla halletmiş kesinti bedelini iade etmişler bir sonraki extresinde bende gönderdim kartını kullandığım bankaya cevap bekliyorum bakalım sonuç ne olacak haksız kazanca dur demeliyiz ki türk insanını bu denli sömürmeye devam edemesinler

&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;.. BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanız müşterisi olduğum tarihten itibaren yılda 1 kez kredi kartı

kullanım Ücreti adı altında yapılan yersiz ve yasal olmayan kesintinin

iadesini ve bundan sonraki Yıllarda da kredi kartı kullanım ücreti

kesintisinin yapılmamasını talep ediyorum.

Aksi taktirde kullanmış olduğum &#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;kredi

Kartımı Kapattırmayı düşünüyorum.gereğinin yapılmasını arz ederim.

ADI:&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;

SOYADI:&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;

ADRES:&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;.. İMZA

aynı sorunu abimin eşide yaşadı bonus kart kullanıyor ve ondanda kart aidatı istemişler o da kartı iptal ettireceğini söylemiş ve onada bu konuda esnek davranıp bu parayı almadılar üstüne üstlük birde 25 ytllik puan verdiler dediğiniz gibi zaten bizden para kazanıyorlar ama yetmez birde adamı aptal yerine koyarlar,sanki her yıl bu kart değişiyorda kart ücreti alıyorlar bir kartı 3 veya 4 yıl kullanıyoruz birdefa alınabilir ama niye her yıl ödenecekki, ben bir defa ödedim ama bundan sonra ödemem inanın sesinizi çıkardığınız anda o parayı almıyorlar lütfen artık sessiz kalmayalım

X