Linea Nigra denilen gebelik çizgisi 6. Aya kadar çıkmaması normal mi?

Elif Peker

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2024
33
0
20
Linea Nigra denilen gebelik çizgisi 6. Aya kadar çıkmaması normal mi
Gebe olup olmadığımı bilmiyorum ama umarım değilimdir de.
Kilo ve alt göbekteği yağ o çizgiye benzer çizgi yaratır mı

Baktim ablasinin kuzusu. Bende hic olmamisti mesela. Gebelik testi yap yada doktora git ultrasonda baksin.

Linea Nigra denilen gebelik çizgisi 6. Aya kadar çıkmaması normal mi
Gebe olup olmadığımı bilmiyorum ama umarım değilimdir de.
Kilo ve alt göbekteği yağ o çizgiye benzer çizgi yaratır mı

Herkeste linea nigra cikmaz.
Bazılarında 2.ayda bazilarinda 6.ayda çıkar.

Kilo ve alt gobekteki yag o cizgiye benzer bir cizgiye sebep olmaz.

Linea nigra ya gobek deliginden asagi dogru ya da yukari dogru dikey inen cilt tonundan 4-5 ton koyu bir cizgidir.

Benim ilk bebegimde 7.ayda cikmisti, cok silikti.
Ikinci bebegimde 3.ayda artık baya belirgin bir cizgiydi.

Eczaneden alacagin 10-15 liralik bir testle cevabi ogrenebilirsin bu arada kimsede farketmez.

Herkeste linea nigra cikmaz.
Bazılarında 2.ayda bazilarinda 6.ayda çıkar.

Kilo ve alt gobekteki yag o cizgiye benzer bir cizgiye sebep olmaz.

Linea nigra ya gobek deliginden asagi dogru ya da yukari dogru dikey inen cilt tonundan 4-5 ton koyu bir cizgidir.

Benim ilk bebegimde 7.ayda cikmisti, cok silikti.
Ikinci bebegimde 3.ayda artık baya belirgin bir cizgiydi.

Eczaneden alacagin 10-15 liralik bir testle cevabi ogrenebilirsin bu arada kimsede farketmez.
Öyle bir şansım da yok ailevi nedenlerden sayfamda net açıklamalarım var

Arkadaşlar 8 kasım 2023 tarihinde adet oldum 15 kasım 2023 tarihinde bir ilişki yaşadım. Gebe kalmak istemiyorum. İlk yarım saatte ertesi gün hapı içtim. İlişki esnasında boşaldığı an çekildim ve idrar yapmaya gittim. İlk 2 ay düzensiz adet oldum çok kan ama 4 gün geldi. Sonra düzenli her ayın 3ünde adet oluyordum kan çok ve 5 gün oluyordum. Hamile olup adet gören de varmış. Göbeğim şiş ama içe çekince kayboluyor hafif dışarda kalıyor o da yumuşak. İlişkiden sonra ilk ay 2 defa test yaptım negatif çıktı. Ama bu ay reglim 3 gün geçti üstünden ve göğüs ucumda kabarcıklar sol göğsümden sıkınca akıntı geliyor sağda yok neden bilmiyorum bilen varsa söylesin lütfen neden olduğunu. Ve alt karında ve vajinamda hafif batma var mide bulantısı çok nadir oluyor ama baş dönmesi kusma hiç yok olmadı da nolur yardımcı olun hamile miyim sizce. Nolur yadırgamayın bilmediğiniz çok konu var ve zor durumdayım.

Su basligina gore net cevap vereyim, gebe degilsin.

6 aylik olmus cocugu hissetmemek mumkun degil. 80 kilo biri kesinkes hissederdi.

Bu arada su ikna edemedigimiz uyesin sen sanirim 2 ay kadar once 4 aydir adet gordugun halde gebe olduğunu saniyordun.

Önce ki mesajlarınızı okudum. Ne doktora gidebiliyorsunuz, ne test yaptırabiliyorsunuz ne evden çıkabiliyormuşsunuz birde üstüne düşük yapmak istiyorsunuz. Bunca önemli şeyi yapamıyorken ilişkiye girme kısmını nasıl yaptın anlamadım.
Tecavüze uğradıgını düşünüyorum hatta akraba oldugunu.

Su basligina gore net cevap vereyim, gebe degilsin.

6 aylik olmus cocugu hissetmemek mumkun degil. 80 kilo biri kesinkes hissederdi.

Bu arada su ikna edemedigimiz uyesin sen sanirim 2 ay kadar once 4 aydir adet gordugun halde gebe olduğunu saniyordun.
Ablam biliyorum biliyorum ama adet görebilirmiş bir gebe hemde düzenli

Veuuuuevvvuuvv
Doooodiiidoodiii.
Dat dat dararat..
Arka Sokaklar..
Olay nerde,acil yettik.
Hım,yine bir bilinçsiz sevisme vakasiymis,dagilalim Rıza Baba 😌

Kim bunu yapan sana? Tecavüze uğramıssın ablacım sen.
Ölmek elimde olsa 1 saniye düşünmem psikolojim hiç iyi değil hep yargılanıyorum ama kimsenin düşündüğü gibi değil halim online testler bile yapıyorum iyi değilim psikolojik olarak o yüzden sizden çare bekledim gebe isem zaten bitişimdir.

Anlatsan keşke bütün bunların neden olduğunu bilmediğimiz ne zorluklar yaşadığını canım,başına kötü bir şey mi geldi,adet olmuşsun ilişkiden sonra zaten,negatif de çıkmış Ella da içmişsin,hamile değilsin

X