Lütfen yardım edin kolik bi kızım var ne yapabilirim?

zuhale

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2009
788
37
50 günlük kızım var yaklaşık 15 gündür hiç susmayan ağlamaları var özellikle akşam 6dan akşam 12ye bazende 8den 2ye kadar sürüyor hastaneye götürüyoruz gaz diyorlar ağlayarak götürüyoruz ağlayarak getiriyoruz, emmiyor mamada istemiyor neyapsak kar etmiyor. Bunu yaşayanlar ne yaptınız geçiren bişey varmı? O gözyaşlarıyla ağladıkça içim parçalanıyor.

biz kolik yasamadık ama gaz sancılarını aspiratör yani mutfak daVlumbazını acık onu en rahat ettiği şekilde tutmakla cözdük..bi deneyin..uyuyakalıyodu bizim uykucu tavuk..Allah yardımcınız ve tek derdiniz bu olsun..

:18: öncelikle geçmiş olsun kolik kabusunu yaşayan bilir. şimdi oğlum 1.5 yaşında ama ben ilk 3 ayı hatırlamak bile istemiyorum.

öncelikle emdikten sonra gazının çıkmasını sağlayın mutlaka bacaklarını da karnına çekmek iyi gelecektir eğer mama veriyorsanız gaz için önerilen mama kullanın en azından 3 ay ben milupa conformil kullanmıştım. birde doktorunuza danışarak günlük 90-120cc arası rezene çayı verebilirsiniz. havalar artık ısınıyor özellikle kolik saateleri akşam 6-7 den sonra işkence oluyor bebişler için o saatlerde araba ile ya da pusette gezdirin o ağlayan bebek nerede diyeceksiniz. biz malesef deneye yanıla artık oğlum kolik sancısından ve kendini sıkmaktan göbek fıtığı olduğunda çözümü bulmuştuk. kolik hem bebeğin hem annenin psikolojisi açısından ciddi bir sorun ve kolikli bebeklerin çoğu da emmeyi redddediyor işte orda insan bitiyor gerçekten. Allah yardımcınız olsun inşallah kısa süreli bir dönem olur :KK16:

kolik değil ama gaz problemi yaşadık bizde.biz sab simplex adlı damla kullandık günde 4 kere 8 damla veriyordum.tabi ki doktorumuza sorarak aldık.biz çok faydasını gördük fakat o damlanın sahtesi yapılıyormuş ilacın kıvamının yoğurt kıvamı olması çok önemli.

50 günlük kızım var yaklaşık 15 gündür hiç susmayan ağlamaları var özellikle akşam 6dan akşam 12ye bazende 8den 2ye kadar sürüyor hastaneye götürüyoruz gaz diyorlar ağlayarak götürüyoruz ağlayarak getiriyoruz, emmiyor mamada istemiyor neyapsak kar etmiyor. Bunu yaşayanlar ne yaptınız geçiren bişey varmı? O gözyaşlarıyla ağladıkça içim parçalanıyor.

merhaba canım benim kızımda 3 aylık şuan aynı şikayetler bizdede oldu şuan biraz daha rahatız çok şükür kolik aglamaları genelde akşam saatlerinde olurmuş zaten öyle zamanlarda karnına sıcak havlu koyuyodum bide acı elma yagı var ayaklarının altına masaj yaparak sürüyodum çok yararını gördüm tavsiye ederim mutlaka dene faydası olcaktır geçmiş olsun

ahh ahh ilk zamanlar akşam 10da başlayıp sabah 5-6 ya kadar süren sıkıntımız son dönemde saat 3 e kadar geriledi
bu kadarına da şükür diyoruz şimdi
eli kolu bağlı onun saatlerce ağlamsını sancı çekmesini görmek korkunç bi işkence anne baba için
ve tabi uykusuz geceleeer :KK43:(
bitecek diye ümit ediyoruz
söylenen biçok şeyi denedik biz de
ama sanırım tek ilacı zaman :KK43:(

ahh ahh arkadaşım bunun sıkıntısını yaşayan bilir..biz de aynı sizin gibi haftada 3 kere dr a giderdik,sonuç kolik..yapılacak en önemli şey sizin kendinizi üzmemeniz,dr umuz bize hep önce siz sakin olun,kendinizi yıpratmayın derdi..bizimde akşam 5 te bi başlardı artık gece kaçta biterse..
benim sana tavsiyelerim;kendine ve bebişe rezene çayı kullanabilrsin,dr una danışarak miktarı ayarlayabilirsin,kendi yemeklerine bi çay kaşığı kimyon atıp gazı engelleyebilirsin,bebekler için satılan sıcak su torbalarından al yoksa, sancı anlarında bebişin karnına koyunca çok iyi geliyo,ama sıcaklığı çok iyi ayarla bebiş yanmasın ve mutlaka bi havluya falan sarıp bebişin karnına koy,ben hep gaz ilaçları kullandım bize en iyi gelen sab simplex diye bi damlaydı ,dr una danışıp kullanabilirsin,kolik saatlerininde bebişin hoşuna gidecek elektrik süpürgesi sesi ve ya bebek arabasında turlama gibi şeyleri keşfedip uygulayabilirsin,bebe yağıyla karnına masaj da çok iyi geliyor,ama önemli olan gaz biriktikten sonra çare aramaktan çok gazın sıkışmasını engellemek..o saatler geldiğinde de mutlaka sakin ol ,bunun hep geçici bi süreç olduğunu düşün,bebişin büyüdükçe saatler kısalacak ve yok olup gidicek.benim kızım 4 yaşında ama inan kolik deyince hala tüylerim diken diken oluyo ama geçicek hep böyle düşün bu bebişine zarar veren bişey deil.umarım en kısa zamanda son bulur canım ,bebişine uzun mutlu bir ömür diliyorum..

biz kolik yasamadık ama gaz sancılarını aspiratör yani mutfak daVlumbazını acık onu en rahat ettiği şekilde tutmakla cözdük..bi deneyin..uyuyakalıyodu bizim uykucu tavuk..Allah yardımcınız ve tek derdiniz bu olsun..

ne güzel canım uyuduğu zamanları çok az bizim uyusada tilki uykusu diyorum ben gözler hemen açılıyor.

:18: öncelikle geçmiş olsun kolik kabusunu yaşayan bilir. şimdi oğlum 1.5 yaşında ama ben ilk 3 ayı hatırlamak bile istemiyorum.

öncelikle emdikten sonra gazının çıkmasını sağlayın mutlaka bacaklarını da karnına çekmek iyi gelecektir eğer mama veriyorsanız gaz için önerilen mama kullanın en azından 3 ay ben milupa conformil kullanmıştım. birde doktorunuza danışarak günlük 90-120cc arası rezene çayı verebilirsiniz. havalar artık ısınıyor özellikle kolik saateleri akşam 6-7 den sonra işkence oluyor bebişler için o saatlerde araba ile ya da pusette gezdirin o ağlayan bebek nerede diyeceksiniz. biz malesef deneye yanıla artık oğlum kolik sancısından ve kendini sıkmaktan göbek fıtığı olduğunda çözümü bulmuştuk. kolik hem bebeğin hem annenin psikolojisi açısından ciddi bir sorun ve kolikli bebeklerin çoğu da emmeyi redddediyor işte orda insan bitiyor gerçekten. Allah yardımcınız olsun inşallah kısa süreli bir dönem olur :KK16:

sağol canım inşallah 3 ay sürer daha fazla sürmez diye dua etmeye başladım ben milupa aptamil kullanıyorum meme anca günde 2kere sütüm bi göğüsümde hiç yok, milupa rezene kullanıyoruz ama şimdiye kadar denemediğimiz şey kalmadı gibi bişey. Malesef bebek arabasıyla dolaşmayı hiç sevmiyor benim kucağımda gaz çıkarır pozisyonda dolaşıyoruz bütün gün anca öyle sakınleşiyor bazen.

kolik değil ama gaz problemi yaşadık bizde.biz sab simplex adlı damla kullandık günde 4 kere 8 damla veriyordum.tabi ki doktorumuza sorarak aldık.biz çok faydasını gördük fakat o damlanın sahtesi yapılıyormuş ilacın kıvamının yoğurt kıvamı olması çok önemli.

gaz için bizede doktor metsil verdi dedğin gibi 4 kere 8 damla ama onunda faydasını göremedik doktor yapılacak bişey yok böyle gidecek diyor :KK43:

merhaba canım benim kızımda 3 aylık şuan aynı şikayetler bizdede oldu şuan biraz daha rahatız çok şükür kolik aglamaları genelde akşam saatlerinde olurmuş zaten öyle zamanlarda karnına sıcak havlu koyuyodum bide acı elma yagı var ayaklarının altına masaj yaparak sürüyodum çok yararını gördüm tavsiye ederim mutlaka dene faydası olcaktır geçmiş olsun

sağol canım ama acı elmayağını denedim bi fayda göremedim benim kızıma hiç bişey yaramıyor olmuyor ne yapacağımı şaşırdım

ahh ahh ilk zamanlar akşam 10da başlayıp sabah 5-6 ya kadar süren sıkıntımız son dönemde saat 3 e kadar geriledi
bu kadarına da şükür diyoruz şimdi
eli kolu bağlı onun saatlerce ağlamsını sancı çekmesini görmek korkunç bi işkence anne baba için
ve tabi uykusuz geceleeer :KK43:(
bitecek diye ümit ediyoruz
söylenen biçok şeyi denedik biz de
ama sanırım tek ilacı zaman :KK43:(

banada doktor zaman dedi 3-6 ay kadar geçer dedi bende 3.ayda bitse bari diyorum. ağladığında o ağlıyor ben ağlıyorum dayanamıyorum morarıyor bazen katılıyor uykusuz ve aç kalmaya razı oluyorum yeterki ağlamasın...

ahh ahh arkadaşım bunun sıkıntısını yaşayan bilir..biz de aynı sizin gibi haftada 3 kere dr a giderdik,sonuç kolik..yapılacak en önemli şey sizin kendinizi üzmemeniz,dr umuz bize hep önce siz sakin olun,kendinizi yıpratmayın derdi..bizimde akşam 5 te bi başlardı artık gece kaçta biterse..
benim sana tavsiyelerim;kendine ve bebişe rezene çayı kullanabilrsin,dr una danışarak miktarı ayarlayabilirsin,kendi yemeklerine bi çay kaşığı kimyon atıp gazı engelleyebilirsin,bebekler için satılan sıcak su torbalarından al yoksa, sancı anlarında bebişin karnına koyunca çok iyi geliyo,ama sıcaklığı çok iyi ayarla bebiş yanmasın ve mutlaka bi havluya falan sarıp bebişin karnına koy,ben hep gaz ilaçları kullandım bize en iyi gelen sab simplex diye bi damlaydı ,dr una danışıp kullanabilirsin,kolik saatlerininde bebişin hoşuna gidecek elektrik süpürgesi sesi ve ya bebek arabasında turlama gibi şeyleri keşfedip uygulayabilirsin,bebe yağıyla karnına masaj da çok iyi geliyor,ama önemli olan gaz biriktikten sonra çare aramaktan çok gazın sıkışmasını engellemek..o saatler geldiğinde de mutlaka sakin ol ,bunun hep geçici bi süreç olduğunu düşün,bebişin büyüdükçe saatler kısalacak ve yok olup gidicek.benim kızım 4 yaşında ama inan kolik deyince hala tüylerim diken diken oluyo ama geçicek hep böyle düşün bu bebişine zarar veren bişey deil.umarım en kısa zamanda son bulur canım ,bebişine uzun mutlu bir ömür diliyorum..

sağol canım benim cümlemizinkilere uzun ömürler versin inşallah.Rezene çayı kullanıyorum, sıcaksu torbası alıp almamakta kararsız kaldım sızarsa diye bakayım olmazsa bide onu deneyim. bana 40dan sonra düzelir diyorlardı gittikçe kötüye gidiyor koruyorum annem ben böyle bebek görmedim diyor hep beni istiyor bitek bende duruyor

Zuhale merhaba,

Benim de 6,5 aylik bir kizim var. Kolik ya da gaz sancisi bebekten bebege degismek uzere 4-6 aydan sonra bicak gibi kesiyor. Herseyden once sabir etmek lazim. Eger bebegin bacaklarini karnina/gogsune cekerek agliyor ise yani kolik ya da gaz olduguna eminsen tavsiye edilen bir kac sey var.

1) Oncelikle malesef bebekler beslenirken hava yutarlar. Bebisini cogunlukla biberon ile besliyorsan yuksek ihtimalle bebegin minik karnina gazin cogunu pompalayan sey biberondur. Piyasa ozellike "anti-colic" adi altinda satilan bebeklerin gaz yutmasini azaltan biberonlar mevcut. Hatta eger mumkunse minigi kasikla besleyebilirsen gaz olusumunu minimum duzeyde tutabilirsin.

2) Yediklerine mutlaka dikkat etmelisin. Cok sık yedigin birsey prensesini rahatsiz ediyor olabilir. Yediklerini tekrar bir gozden gecirmen minike yardimci olur mutlaka. Fasulye, nohut gibi baklagillerin yaninda lahana, karnibahar, brokoli gibi yiyecekler gaz yapar. Bunun yaninda bunyeden bunyeye degismek uzere gaz yapan yiyecekler farklilik gosterebilir. Dolayisi ile yediklerini bir incelemende fayda olabilir.

3) Internette kolik ya da gaz sanicilari icin bir cok masaj ogreten video var. Ozellikle banyodan sonra, once mutlaka elini isittiktan sonra bir bebek yagi yardimi ile masajin ciddi anlamda yardimi oluyor.

4) Bebisine mutlaka ayak - kol hareketleri yaptirmalisin. Ornegin bisiklet cevirme hareketi, nazik bir bicimde ayaklarini yavas yavas karnina dogru cekmesini saglayip tekrar birakma vs gibi... Yine bunu ogreten videolar var sitelerde.

5) Papatya cayi, rezene ya da kimyon caylari sekersiz olmak uzere gaz cikarma konusunda bebeleri rahatlatiyor diye okudum. Bir kac cay kasigi icirebilirsin.

6) En onemlisi ve ise yaradigini dusundugum baska birsey ise mutlaka her aksam sicak guzel bir banyo dan sonra her gun bebisini ayni saatlerde yataga koyman gerekiyor. Kesinlike bebisini gec saatlere kadar uyanik tutmamalisin. Benim kizim kisin de uyuyordu. Yeni yaz saati uygulamasi ile 7:30 - 8:00 gibi yatagina konmus oluyor. Sakin 9 dan sonraya birakma.

Ozet olarak nacizane fikrim eger mumkunse kendin emzirip hic mumkunati yok ise ozel biberon ya da kasik kullanirsan, yediklerine dikkat edersen, her gun bebisine gaz icin bacak harektleri yaptirirsan ve mutlaka ve mutlaka her gun ayni saatlerde sicak bir banyo arkasindan masaj ve ardindan duzeli bir sekilde uyutursan kolik olusma riskini en aza indirebilirsin. Bebege bur uyuma duzeni kazandirman da bonusu olur. :)

Bir de bana kocakari efsanesi gibi gelir di ama kuzenim soyleyince bir kac kere ben de denemek zorunda kaldim ve ise yaradigini gordum. Bebisin cok aglarsa ve susturmayi basaramazsan fon makinesinin sesini deneyebilirsin. Hemen susuyorlar.

Simdiden bebise acil sifalar. :)

Son düzenleme:
Benim oğlumda da 5 yıl önce aynı bu durumları yaşadık.Koliğin hastalık ve gazdan ziyade aslında psikolojik çöküntü olduğunu anladım.Bunu bebeğimde de test ettim ve onayladım.yabancı kaynaklardan araştırma yapmıştım,5 yıl önce inanın bu kadar paylaşımlar yoktu.Okuduklarımdan koliğin aslında anne karnındaki yaşamı özleme,bu dünyayı reddetme ve kabullenememe,gerçek dünyanın orası olduğunu varsayarak oraya dönme çabası olduğunu öğrendim.Ben de önceleri gazdan şüphelenmiştim bu forumdaki yazılanların hepsini uygulamıştım ama kar etmiyordu,inanın 50 günlük bebek ne yapmam gerekeni bana gösterdi.O sabahı hiç unutmuyorum eşim de ben de sabah ezanına kadar mahvolmuştuk,bebil susmak bilmiyordu.Hatta sonlara doğru ağlamaktan inlemelere geçiş yapmıştı çünkü hali kalmamıştı.deliye dönmüştük yatağın üzerinde ne yapsak diye düşünürken ,ben battaniyesinin köşesini kaldırmıştım hemen sustu,koyunca tekrar ağladı.Eşin inan bana bu sallanmak istiyor dedi ve inanırmısınız o kadar günlük bir bebeğin güldüğünü gördük.2 kere sallamamıştıkki hemen uyudu.anne karnında sürekli sallandığı için o hafif sallantıları özlüyormuş.Bir de fön makinasına bayılıyordu,kapandığında parmağıyla onu gösteriyordu.Yazın sıcaklarında heryere fön makinemizle gidiyorduk.Fön makinesinin motor sesinde anne karnındaki duyduğu sese en yakın ses olan bizim de bebekken duyduğumuz ama sonradan unuttuğumuz (white noises ) beyaz ses denilen bir ses türünü duyduğu çin çok mutlu oluyormuş,hatta öyleki oğlum hemen transa geçiyordu.Diyelim karşı aaprtmanda inşaat var ve bebil ogün az uyumuşsa soğuk olarak ve rüzgarı tepeye gelecek şekilde 1*2 saat çalıştırdığımı bilirim.

Bu güzel günlerinde geçici olduğunu ve ilerde bu günleri bile özleyeceğinizi size rahatlıkla söyleyebilirim.

Son düzenleme:
Zuhale merhaba,

Benim de 6,5 aylik bir kizim var. Kolik ya da gaz sancisi bebekten bebege degismek uzere 4-6 aydan sonra bicak gibi kesiyor. Herseyden once sabir etmek lazim. Eger bebegin bacaklarini karnina/gogsune cekerek agliyor ise yani kolik ya da gaz olduguna eminsen tavsiye edilen bir kac sey var.

1) Oncelikle malesef bebekler beslenirken hava yutarlar. Bebisini cogunlukla biberon ile besliyorsan yuksek ihtimalle bebegin minik karnina gazin cogunu pompalayan sey biberondur. Piyasa ozellike "anti-colic" adi altinda satilan bebeklerin gaz yutmasini azaltan biberonlar mevcut. Hatta eger mumkunse minigi kasikla besleyebilirsen gaz olusumunu minimum duzeyde tutabilirsin.

2) Yediklerine mutlaka dikkat etmelisin. Cok sık yedigin birsey prensesini rahatsiz ediyor olabilir. Yediklerini tekrar bir gozden gecirmen minike yardimci olur mutlaka. Fasulye, nohut gibi baklagillerin yaninda lahana, karnibahar, brokoli gibi yiyecekler gaz yapar. Bunun yaninda bunyeden bunyeye degismek uzere gaz yapan yiyecekler farklilik gosterebilir. Dolayisi ile yediklerini bir incelemende fayda olabilir.

3) Internette kolik ya da gaz sanicilari icin bir cok masaj ogreten video var. Ozellikle banyodan sonra, once mutlaka elini isittiktan sonra bir bebek yagi yardimi ile masajin ciddi anlamda yardimi oluyor.

4) Bebisine mutlaka ayak - kol hareketleri yaptirmalisin. Ornegin bisiklet cevirme hareketi, nazik bir bicimde ayaklarini yavas yavas karnina dogru cekmesini saglayip tekrar birakma vs gibi... Yine bunu ogreten videolar var sitelerde.

5) Papatya cayi, rezene ya da kimyon caylari sekersiz olmak uzere gaz cikarma konusunda bebeleri rahatlatiyor diye okudum. Bir kac cay kasigi icirebilirsin.

6) En onemlisi ve ise yaradigini dusundugum baska birsey ise mutlaka her aksam sicak guzel bir banyo dan sonra her gun bebisini ayni saatlerde yataga koyman gerekiyor. Kesinlike bebisini gec saatlere kadar uyanik tutmamalisin. Benim kizim kisin de uyuyordu. Yeni yaz saati uygulamasi ile 7:30 - 8:00 gibi yatagina konmus oluyor. Sakin 9 dan sonraya birakma.

Ozet olarak nacizane fikrim eger mumkunse kendin emzirip hic mumkunati yok ise ozel biberon ya da kasik kullanirsan, yediklerine dikkat edersen, her gun bebisine gaz icin bacak harektleri yaptirirsan ve mutlaka ve mutlaka her gun ayni saatlerde sicak bir banyo arkasindan masaj ve ardindan duzeli bir sekilde uyutursan kolik olusma riskini en aza indirebilirsin. Bebege bur uyuma duzeni kazandirman da bonusu olur. :)

Bir de bana kocakari efsanesi gibi gelir di ama kuzenim soyleyince bir kac kere ben de denemek zorunda kaldim ve ise yaradigini gordum. Bebisin cok aglarsa ve susturmayi basaramazsan fon makinesinin sesini deneyebilirsin. Hemen susuyorlar.

Simdiden bebise acil sifalar. :)

çok sağol canım bilgilerin için peki birden kesildi demişsin bizim 3 gündür 1 gün mama yiyiyor gaz çıkarıp hemen uyuyor, 1 gün hep ağlıyor kolik durumundaki gibi sizde öyle bi durum yaşandı mı?

Benim oğlumda da 5 yıl önce aynı bu durumları yaşadık.Koliğin hastalık ve gazdan ziyade aslında psikolojik çöküntü olduğunu anladım.Bunu bebeğimde de test ettim ve onayladım.yabancı kaynaklardan araştırma yap,ıştım,5 yıl önce inanın bu kadar paylaşımlar yoktu.Okuduklarımdan koliğin aslında anne karnındaki yaşamı özleme,bu dünyayı reddetme ve kabullenememe,gerçek dünyanın orası olduğunu varsayarak oraya dönme çabası olduğunu öğrendim.Ben de önceleri gazdan şüphelenmiştim bu forumdaki yazılanların hepsini uygulamıştım ama kar etmiyordu,inanın 50 günlük bebek ne yapmam gerekeni bana gösterdi.O sabahı hiç unutmuyorum eşim de ben de sabah ezanına kadar mahvolmuştuk,bebil susmak bilmiyordu.Hatta sonlara doğru ağlamaktan inlemelere geçiş yapmıştı çünkü hali kalmamıştı.deliye dönmüştük yatağın üzerinde ne yapsak diye düşünürken ,ben battaniyesinin köşesini kaldırmıştım hemen sustu,koyunca tekrar ağladı.Eşin inan bana bu sallanmak istiyor dedi ve inanırmısınız o kadar günlük bir bebeğin güldüğünü gördük.2 kere sallamamıştıkki hemen uyudu.anne karnında sürekli sallandığı için o hafif sallantıları özlüyormuş.Bir de fön makinasına bayılıyordu,kapandığında parmağıyla onu gösteriyordu.Yazın sıcaklarında heryere fön makinemizle gidiyorduk.Fön makinesinin motor sesinde anne karnındaki duyduğu sese en yakın ses olan bizim de bebekken duyduğumuz ama sonradan unuttuğumuz (white noises ) beyaz ses denilen bir ses türünü duyduğu çin çok mutlu oluyormuş,hatta öyleki oğlum hemen transa geçiyordu.Diyelim karşı aaprtmanda inşaat var ve bebil ogün az uyumuşsa soğuk olarak ve rüzgarı tepeye gelecek şekilde 1*2 saat çalıştırdığımı bilirim.

Bu güzel günlerinde geçici olduğunu ve ilerde bu günleri bile özleyeceğinizi size rahatlıkla söyleyebilirim.

sağol canım benim ama unutupta özleyeceğiz herhalde çünkü ağlamasına dayanamıyorum gözyaşları bazen iki sıra süzülüyor ne yapsam kar etmiyor altını açtığımda ve bacak hareketleri yaptığımda susuyor ama belli süreye kadar fön makinası, süpürge, aspiratör ve buzuki orhan kolik albümü işe yaramadı ağlamaya devam sadece sakinken iyi geliyor tuttuğunda hiçbişey işe yaramıyor:KK43:

canım bız besıgınde sallıyorduk sallamak cok ıse yarıo rahatlıo dene bak bı sallamayı bırakınca tekrar aglıodu

çok sağol canım bilgilerin için peki birden kesildi demişsin bizim 3 gündür 1 gün mama yiyiyor gaz çıkarıp hemen uyuyor, 1 gün hep ağlıyor kolik durumundaki gibi sizde öyle bi durum yaşandı mı?

Ben bebegimi uyurken yuz ustu yatiriyorum. Yuz ustu yatirinca kendi kendine gazini cikarmaya baslamisti. Bir de kizimi oturabilecek yasa geldiginde emzirdiktn ya da biberon ile besledikten sonra oturur pozisyonda tutuyorum kucagimda. Gazini hemen kendi kendine cikariyor.

sağol canım benim cümlemizinkilere uzun ömürler versin inşallah.Rezene çayı kullanıyorum, sıcaksu torbası alıp almamakta kararsız kaldım sızarsa diye bakayım olmazsa bide onu deneyim. bana 40dan sonra düzelir diyorlardı gittikçe kötüye gidiyor koruyorum annem ben böyle bebek görmedim diyor hep beni istiyor bitek bende duruyor[/QUOTE]

sıcak su torbası çok zararlıymış bebişlere..haberiniz olsun..

canım bız besıgınde sallıyorduk sallamak cok ıse yarıo rahatlıo dene bak bı sallamayı bırakınca tekrar aglıodu

anakucağında sallıyorum bende ama kolikliği tuttuğunda hiçbirşey kar etmiyor malesef

Ben bebegimi uyurken yuz ustu yatiriyorum. Yuz ustu yatirinca kendi kendine gazini cikarmaya baslamisti. Bir de kizimi oturabilecek yasa geldiginde emzirdiktn ya da biberon ile besledikten sonra oturur pozisyonda tutuyorum kucagimda. Gazini hemen kendi kendine cikariyor.

yüzüstü yatmayı bazen bizimkide seviyor ama anı anını tutmuyor malesef

sağol canım benim cümlemizinkilere uzun ömürler versin inşallah.Rezene çayı kullanıyorum, sıcaksu torbası alıp almamakta kararsız kaldım sızarsa diye bakayım olmazsa bide onu deneyim. bana 40dan sonra düzelir diyorlardı gittikçe kötüye gidiyor koruyorum annem ben böyle bebek görmedim diyor hep beni istiyor bitek bende duruyor

sıcak su torbası çok zararlıymış bebişlere..haberiniz olsun..[/QUOTE]
40ından sonra azalır külliyen yalan bilakis 8.haftadan sonra zirveye çıkıyor. Ben yaşadım doktorda doğruladı. 8. haftadan 3. aylığa kadar en sıkıntılı dönem.
3 aylıkken geçer de kısmen doğru . yavaş yavaş azalıyor. Ben açıkcası oyun halısının faydasını gördüm pusette ve oyun halısında çırpındıkça gaz ve kaka yapıyor. ama işte sorun gece uykularında hareketsiz kalması. İlk 2 beslenmeden sonra gaz birikiyor ve benim 3-5 nöbetlerim başlıyor. Kimyon ve rezene benim bebeğimi daha kötü yaptı.
Bir eczacı olarak en çok önerdiğim damla sab simplex bir işe yaramadı. Nurse Harveys ve om-x damlasının daha çok faydasını gördüm. Bir de banyo ve egzersis ihmal edilmemeli. Fön maknesi ise acil durum aracımdı

cnm benim kızım da kolik su anda 3 ay 6 günlük sürekli kucakta ve bir değişim olmadı. 3 ayda geçer diye sevinmiştim ama geçmio acaba hep böyle mi kalacak diye çok korkuyorum

sıcak su torbası çok zararlıymış bebişlere..haberiniz olsun..
40ından sonra azalır külliyen yalan bilakis 8.haftadan sonra zirveye çıkıyor. Ben yaşadım doktorda doğruladı. 8. haftadan 3. aylığa kadar en sıkıntılı dönem.
3 aylıkken geçer de kısmen doğru . yavaş yavaş azalıyor. Ben açıkcası oyun halısının faydasını gördüm pusette ve oyun halısında çırpındıkça gaz ve kaka yapıyor. ama işte sorun gece uykularında hareketsiz kalması. İlk 2 beslenmeden sonra gaz birikiyor ve benim 3-5 nöbetlerim başlıyor. Kimyon ve rezene benim bebeğimi daha kötü yaptı.
Bir eczacı olarak en çok önerdiğim damla sab simplex bir işe yaramadı. Nurse Harveys ve om-x damlasının daha çok faydasını gördüm. Bir de banyo ve egzersis ihmal edilmemeli. Fön maknesi ise acil durum aracımdı[/QUOTE]

aynen canım bizimde 40 sonra daha azdı işin kötü yanı çok ağladığı için kucağa aldık alıştı çok hep benim kucağımda puset kullanıyorum zaten onda uyutuyorum kendi kendine uyumuyor. Sab simplex açıldıktan sonra kaç günde tüketilmeli? komşum verdi onlarda işe yaramış ama reçetesi falan yok. Nurse Harveys işe yaramadı malesef şimdi metsil kullanıyoruz fena değil ama süperde değil .

cnm benim kızım da kolik su anda 3 ay 6 günlük sürekli kucakta ve bir değişim olmadı. 3 ayda geçer diye sevinmiştim ama geçmio acaba hep böyle mi kalacak diye çok korkuyorum

Bende korkuyorum ya hep 40dan sonra geçer dedim gece uyumamaya başladı okumasından sonra dedim sabaha kadar uyumadı şimdi üç aylık olunca hiç uyumamasından korkuyorum bitek o kaldı :KK43:

aahhh bu kolikten biz de az çekmedik... oğlum şu anda 2 yaşında ve 4 aylık olup da ek gıdalara mecburi geçişimize kadar az çekmedik bu sancılardan... heeee ek gıdaya geçtik de bitti mi hayır bitmedi nispeten azaldı... doktorlar kolik bu bebek diye teşhisi koyup gönderiyolar gaz damlası v.b. bi sürü ilaç yazıyolar... aynı şekilde benim ablam da çocuk doktoru taaa ki kendi gözleriyle görene kadar bebeğimdekinin normal bir sancı olmadığına o da kanaat getirdi.. bizim asıl sorunumuz bebeğimin yediği mamaları ve anne sütünü sindirememesiydi öyle ki 4 ay kendi başına kakasını yapamadı yaptığı kaka da sümük gibi ya da soda gibi köpüklü oluyodu fısır fısır ses çıkıyodu kakadan resmen.. bio gaia diye bi damla kullanmıştık sindirimi düzenleyen o biraz hafifletmişti.. meğerse bebeğimde laktoz intoleransı varmış bunu anca 11 aylık olduğunda anlayabildik süt ve yoğurt yediğinde sulu ekşi kokulu 3-4 kere kaka yapıyodu.. özellikle açık tenli ve alerjik bünyeli bebeklerde bu durum daha çok görülüyormuş.. hala süt içse ki vermemeye dikkat ediyorum geceleri karın ağrısından uyanır ağlar... gaz sancısı normal deyip üstüne düşmeyip bebeğime o sancıları çektirdiğim için suçu kendimde buluyorum açıkcası... bu durumda olan bebekler için özel mamalar varmış ayrıca laktozu sindirebilmesi için laktaz enzimi damla şeklinde ağızdan verilebiliyormuş... diyeceğim o ki koliğe sebep olan sadece gaz sancısı değil sindirim problemi de olabilir bence bunu bi araştırın..

X