mastit(göğüs düğümlenmesi)ne birebir çözüm

Bi haftadır yapmadığım şey çekmediğim çile kalmadı .Ters emzirmeyi de denedim.ama benim göğsün bi kısmı boşalıyor bi kısmında taş gibi beze gibi bi kısım kalıyo.doktorda sağ geçer deyip yolladı.her geçen gün sertleşiyo yayılıyor gibi korkuyorum da artık
Söylenen şekilde emzirin sonra soğuk lahana yaprağı sarın. İlerlediğini düşünüyosanız başka doktora gidin bence ben antibiyotik kullanmak zorunda kalmıştım

Bi haftadır yapmadığım şey çekmediğim çile kalmadı .Ters emzirmeyi de denedim.ama benim göğsün bi kısmı boşalıyor bi kısmında taş gibi beze gibi bi kısım kalıyo.doktorda sağ geçer deyip yolladı.her geçen gün sertleşiyo yayılıyor gibi korkuyorum da artık
Denemişsinizdir belki de ama ters emzirirme sırasında o sertlik dediğiniz yere hafif hafif masaj yapın biraz bastırın belki açılır. Emzirme sonrasında hemen yine elinizle masaj yaparak memeyi tamamen boşaltana kadar sağmaya çalışın. Ben bir elimle pompayı tutarken bir elimle o sertlikleri sıkıyordum arada masaj arada sıkma öyle boşalttım sütü.

forumda cok sık karşılaştığım bir konu olduğu için yazayım dedim,ben de dahil bu yöntemi uygulayanlar cok rahatladılar şöyle ki:kayınvalidemden duyduğum bir yöntem bu ve birebir ..şimdi dediklerimi harfiyen uygulayın: normalde bebeğimize sağ göğsümzü verince sağa doğru tutuyoruz değil mi,hangi göğsünde mastit varsa bebeğini tersine tutacaksın,sağda varsa bebeğinin başını sola cevirerek o memeyi emmesini sağlayın,hatta biri tutsun bebeğinizi bak görecen nasıl da süt fışkırıyor,ben hayretler içinde kalmıstım,hiç bir sey fayda etmemeişti,ne sıcak su kompresi ne de antibiyotik,eğer düzgün uygularsanız 5 dakikada h,iç bişeyiniz kalmaz inanın bana...

Allah razı olsun yazandan, gecenin 2' sinde bunu söylemek için yillar sonra tekrar giriş yaptim foruma, akşamdan beri masajlar, sicak kompresler, duş,elektrikli güçlü bir makineyle kanırta kanırta sagmalar geçmemişti.
Kadınlar napmis acaba diye açtım öylesine denedim ve gerçekten çok rahatladım ilk seferinde, bebek doydu daha fazla etmiyor yoksa tamamen bitecekti galiba. Tekrardan Allah razı olsun

Çok eski bir konu ama çok çok teşekkür ederim. Gerçekten o kadar kötü durumdaydım ki, gece ağlayarak emzirdim. Daha önce de mastit yaşadım ve antibiyotik kullandım. Bu yöntem ile sert kitleler hemen kayboldu.

Ben altı kez mastit atağı geçirdim. En iyi çözüm şu. İlk önce ılık bir duş. Ardından zeytinyağıyla ele gelen sertlikleri ovmak ezmek ama sert değil. Her ovuştan sonra sağma yaptım. Bebek emerse daha iyi tabi. Üç dört tur bunu yapın
Ardından bebeğin emdiği ilk vakitte de ters yönde emzirin
Ertesi gün rahatlayacaksınız Allah’ın izniyle. Benim antibiyotikle bile gitmiyordu abselerim. Bu şekilde gitti

Merhaba ben bekarım emzirmiyorum ancak mememde kırmızılık sertlik hafif ısınma ve acı şikayetiyle acil doktoruna gittim az önce bana göğüste enfeksiyon tanısı koydu antibiyotik verdi emzirmeyen ama bunu yaşayan var mı merak ettim. O kısımdaki kızarıklık ve sertlik başta beni korktuttu hala korkutuyor ancak bugün sol memem ısınınca gitmeye karar verdim aynı zamanda adetim şu an zaten hep ağrırdı adetten önce ama bu sefer nohut büyüklüğünde sertik olunca çok korktum birazda vesveseliyim maalesef. Antibiyotikle geçmezse genel cerraha git dedi hala korkuyorum. Cevaplardanız sevinirim :,)

Bu fikri ortaya attığın için sana minnettarım kendi adıma kesinlikle,2012 de yapmış olduğun bu paylaşım 2023 tembenim işime yaeadı tam yarına genel cerrahtan randevu almıştım artık, ağlamaktan içim dışıma çıkmıştı, bebeğim artık sol göğsümü kesinlikle almıyordu , netten ne görsem denedim, sıcak su,soğuk su, ılık duş, sağma, bebeğe emzirme ki onu almadı artık süt gelmediği için, maşrapaya su koyup içinde bekletme, 24 saati aşan bi durum, sağ göğsümde süt bitti, bebeğim aç bi yandan göğüs ağrım bi yandan da bebeğimin ağlaması, tabi bu sırada bende ağlıyorum , göğsüm taş gibi olmıştu, artık dokunamıyorum yürüyemiyorum yatamıyorum vs vs vs,Allah senden razı olsun inanmayarak denedim hatta işk başta bebeğimde almadı memeyi bi taraftan süt damlatarak bi taraftan fön makinası sesiyle zorla ağzına soktum mememi sonuç 10 dk sürmeden mastit diye bişey kalmadı, arkadaşlar kesinlikle deneyin

6 saatlik acım dindi her şeyi demedim bi arkadaşın yazdığı gibi göğüs ucunda çok küçük beyaz sivilvemsi bir şey vardı sıktım süt gelmeye başladı hemen ters sağım yaptım anında göğsüm rahatladı 🥹🤲🏻
Allah razı olsun 🤲🏻💖

forumda cok sık karşılaştığım bir konu olduğu için yazayım dedim,ben de dahil bu yöntemi uygulayanlar cok rahatladılar şöyle ki:kayınvalidemden duyduğum bir yöntem bu ve birebir ..şimdi dediklerimi harfiyen uygulayın: normalde bebeğimize sağ göğsümzü verince sağa doğru tutuyoruz değil mi,hangi göğsünde mastit varsa bebeğini tersine tutacaksın,sağda varsa bebeğinin başını sola cevirerek o memeyi emmesini sağlayın,hatta biri tutsun bebeğinizi bak görecen nasıl da süt fışkırıyor,ben hayretler içinde kalmıstım,hiç bir sey fayda etmemeişti,ne sıcak su kompresi ne de antibiyotik,eğer düzgün uygularsanız 5 dakikada h,iç bişeyiniz kalmaz inanın bana...
Allah bin kere razı olsun 20 dk ters emzirdim sonra sıcak suya girdim masaj yaptım sonra tekrar 20 dk ters emzirdim kafam kadar olan göğsüm kendine geldi resmen, acı çekiyordum sabahtan beri sağma makinesi bile fayda etmedi süt gelmiyordu minik minik toplar oluştu göğsümde çok şükür geçti açıldı kanallar🙏 görmüş geçirmiş annelerimizi gerçekten bazen dinlemek gerekiyor bu çözüm olmasaydı hastaneye gidecektim tekrar Allah razı olsun acımı geçirdi ❤️

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklına yatmayan arkadaşlara sesleniyorum kesinlikle deneyin geceden beri ağrıdan mahvolmuştum bebegim uyanır uyanmaz altına yastıkları koydum ve bu pozisyonda emzirdim anında açıldı düğümler çok şükür. Rabbım bunu buraya yazandan razı olsun 🤲

X