mastit(göğüs düğümlenmesi)ne birebir çözüm

arimayambenim

olacak..olacak...
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2011
583
163
37
forumda cok sık karşılaştığım bir konu olduğu için yazayım dedim,ben de dahil bu yöntemi uygulayanlar cok rahatladılar şöyle ki:kayınvalidemden duyduğum bir yöntem bu ve birebir ..şimdi dediklerimi harfiyen uygulayın: normalde bebeğimize sağ göğsümzü verince sağa doğru tutuyoruz değil mi,hangi göğsünde mastit varsa bebeğini tersine tutacaksın,sağda varsa bebeğinin başını sola cevirerek o memeyi emmesini sağlayın,hatta biri tutsun bebeğinizi bak görecen nasıl da süt fışkırıyor,ben hayretler içinde kalmıstım,hiç bir sey fayda etmemeişti,ne sıcak su kompresi ne de antibiyotik,eğer düzgün uygularsanız 5 dakikada h,iç bişeyiniz kalmaz inanın bana...

Son düzenleyen: Moderatör:
bebeğim 2.5 aylık oldu 2aydır mastit problemi ile mücadele ediyorum 3 kez antibiyotik tedavisi oldum hala geçmiyor bebeğim küçük olduğu için başka tedavi yöntemi uygulayamıyor doktorum. meme ultrasonu çektirdik 3 adet kist çıktı biyopsi oldum çok şükür sonuçlarım temiz çıktı. hem kist hem mastit ve enfeksiyonu yaşıyorum denemediğimiz şey kalmadı.....ilk günlere nazaran biraz daha iyiym sık sık emzirmek ve kalanı sağmak rahatlatıyor... sizin dediğiniz emzirme yöntemini mutlaka deneyeceğim.

Lütfen banada yardımcı olunnn :KK43: 5 günlük bebeğim var.Sağ göğsüm taş gibi el bile değmiyor doğal olarak bebek ememiyor.Manuel göğüs pompasıyla sağıyorum sadece 10-15 ml süt çıkıyor.Acaba sütmü kesiliyor.Diğer göğsüm yumuşak ama ondanda böyle az süt geliyor.Bebeğimin sütten kesilmesinden çok korkuyorum.Elektrikli pompa alsam işe yararmı ?...

şu an göğsüm düğümlendi sütten dediğinizi deniyeceğim ama anlamadım nasıl yapılacağını ??

bunu demek istedi sanırım

emzirme_pozisyonu_koltuk_alti.gif

Bende çok oldu bu ya okadar sıkıntılı gecordımkı basımdada kaynana mahvettı benidemek gogus dugumlenmesı dıye bısey varmış keşke bılseydım buyontemi belkıde buyuzden sutum erken kesıldı az gelıyordu dortay bıttı sutumde kesuldı.

Ayni durumdayim :KK43: antibiyotikle gecmedi. Tas gibi oldugu icin ememiyor da :KK43: saginca da cok az geliyor :KK43: cok caresizim
Lütfen banada yardımcı olunnn :KK43: 5 günlük bebeğim var.Sağ göğsüm taş gibi el bile değmiyor doğal olarak bebek ememiyor.Manuel göğüs pompasıyla sağıyorum sadece 10-15 ml süt çıkıyor.Acaba sütmü kesiliyor.Diğer göğsüm yumuşak ama ondanda böyle az süt geliyor.Bebeğimin sütten kesilmesinden çok korkuyorum.Elektrikli pompa alsam işe yararmı ?...

Bebeğim 2 aylıkken bende yaşadım o sorunu 40 derece ateşle acile gittim meme ultrasonu çekildi temiz çıktı. Ertesi gün kayınvalidemin kayınvalidesi :) habersiz sırtıma vurdu umduğun bu mu diye sonra elime ekmek içine konmuş soğan tutuşturdu. Habersiz olunca korktum ve o korkuyla 2-3 gün sütüm kesilir gibi oldu ve düğünlenme geçti ama bu yöntemi tavsiye etmiyorum 2-3 gün sütüm kesildi korkusu yaşadım :KK43: ama yazdığınız bu yöntem güzelmiş

Kizlar size birsey sormak istiyorum. Pazartesi günü sag göğsümde şiddetli ağrı oldu kolumu bile kipirdatmakda zorlandim sicak dus ve saginca emzirince rahatladım. Sali sabah doktora gittik bebegin agzinda da ki mikroplar meme ucundan damarlara gecmistir dedi ilaç verdi ise yaramaz sa tekrar gel dedi. Fakat sag göğsümde ki sut koyu sari iltihaplı geliyo bebeğimi emzirmiyorum sagip atıyorum sizin sutunuzde bi değişiklik var mi. Buarada sagmak da işkence bi saatte anca biberon un dibi doluyo çok az geliyor

bu yöntem işe yarıyor sütüm koyu kıvamlı geldiğinde de emzirmiştim ben

Manueller iyi öekmiyor. Elektrikli ile deneyin. Süt olmadığından değil aşırı biriktiğinden sertleşmiştir.

X