mastit(göğüs düğümlenmesi)ne birebir çözüm

Arimayambenim beni oyle bi.dertten kurtardin ki hic cozum olmasini beklemiyordum bebegimin okdr emebilecegini de dusunmemistim tum gece kivrandim izdiraptan ama ters emzirmeyle 5.dakikada sorunum bitti Allah razi olsun :KK200:

forumda cok sık karşılaştığım bir konu olduğu için yazayım dedim,ben de dahil bu yöntemi uygulayanlar cok rahatladılar şöyle ki:kayınvalidemden duyduğum bir yöntem bu ve birebir ..şimdi dediklerimi harfiyen uygulayın: normalde bebeğimize sağ göğsümzü verince sağa doğru tutuyoruz değil mi,hangi göğsünde mastit varsa bebeğini tersine tutacaksın,sağda varsa bebeğinin başını sola cevirerek o memeyi emmesini sağlayın,hatta biri tutsun bebeğinizi bak görecen nasıl da süt fışkırıyor,ben hayretler içinde kalmıstım,hiç bir sey fayda etmemeişti,ne sıcak su kompresi ne de antibiyotik,eğer düzgün uygularsanız 5 dakikada h,iç bişeyiniz kalmaz inanın bana...

Tam olarak nasıl yapıcazzzz çok fena durumdayım

Diyor ki 1 tencere su kaynatsin. Göğsünü yakmayacak sekilde, gogsunu üzerine tutsun. Yanmaması lazım ama. Bu arada göğsüne biraz masaj yapsın etkisinin iyi olması icin, buharın kaybolmaması için üzerinize çarşaf alın. Diger zamanlarda sık sık boşaltmaya çalışsın gerekirse göğüs pompası kullansın.

Bu da ebe hemşire tavsiyesi ben ters emzirmeyle kurtuldum sayılır çok teşekkür ederim paylaşan kişiye. Ama tabi yarım saatte bir emzirdim 7 8 kere. Biraz uyudum sonra da ılık suda masaj yapınca iyi geldi. Buhara tutmak da iyi gelir bence doğal hamam ☺️

forumda cok sık karşılaştığım bir konu olduğu için yazayım dedim,ben de dahil bu yöntemi uygulayanlar cok rahatladılar şöyle ki:kayınvalidemden duyduğum bir yöntem bu ve birebir ..şimdi dediklerimi harfiyen uygulayın: normalde bebeğimize sağ göğsümzü verince sağa doğru tutuyoruz değil mi,hangi göğsünde mastit varsa bebeğini tersine tutacaksın,sağda varsa bebeğinin başını sola cevirerek o memeyi emmesini sağlayın,hatta biri tutsun bebeğinizi bak görecen nasıl da süt fışkırıyor,ben hayretler içinde kalmıstım,hiç bir sey fayda etmemeişti,ne sıcak su kompresi ne de antibiyotik,eğer düzgün uygularsanız 5 dakikada h,iç bişeyiniz kalmaz inanın bana...

Merhaba ters emzirmeyi nasil yapicam acil cvp yazarmisiniz lutfen
Hani kucakta emzirme pozisyonun var ya örnek veriyorum sol gögsünü emzirirken işte ters emzirmede kafadiğer tarafa dönecek biri tutacak emzirirken yani vucudu onun kollarında olacak harika Bi yöntem

Merhabalar, bu çareyi yazan arkadaştan Allah razı olsun. Sırf teşekkür etmek için bu siteye kayıt oldum. Gece 12 gibi gördüm ve az önce denedim bebeğim büyük oranda açtı çok şükür. Süt sağıyorum makinam da medela olmasına rağmen kesinlikle süt gelmiyor boşaltamıyorum mememi. Cumartesi günü birden ateş, titreme ,vücut ağrısı, baş ağrısıyla kendini belli etti, korona oldum zannettim meğer mastitmiş. Crp değerim o kadar yüksekki antibiyotik mecbur verdi. Bu arada emzirmeden önce sıcak kompres yapıp masaj yapıyorum, emzirdikten sonra sağmaya çalışıyorum(1 damla gelmiyor😞) sonrasında da buz gibi lahana yaprağı sarıp 15-20 dk bekletiyorum. Lahana ağrı ve ateşimi aldı. Herkese tavsiye ederim. Allah herkese acil şifalar versin. Tekrar teşekkürler

Merhaba, bu yöntem için görsel ekleyebilir misiniz? Tam olarak nasıl tutmalıyız? Çok muzdaribim ve sırf bu konu için üye oldum.. umarım görürde cevaplarsınız 🙏🏻

Merhaba, bu yöntem için görsel ekleyebilir misiniz? Tam olarak nasıl tutmalıyız? Çok muzdaribim ve sırf bu konu için üye oldum.. umarım görürde cevaplarsınız 🙏🏻
Solgar lesitin’i araştırın. Tıkanıklığı açıyor kendi tecrübemi yazmıştım. Arama kısmından bulabilirsiniz

Merhabalar benim pazar günü ateşim çıktı. Burada yazılanları yaptım akşamına atesim düştü. Bugün 4.günüm emzirirken yanma gibi bir ağrı, kızarıklık ve kaşıntı var. Kaşıntı hissi bugün çok fazla. Ama şişlik sertlik ateş yok. Bu geçmeye başladığını mı gösterir? Antibiyotik kullanmam gerekir mi?

Konu 2012 de açılmış 2022 de hala şifa kaynağı. 37. Haftada doktor sezaryene karar verdi. Doğal olarak gücünü tam toparlayamadı bebek, sütüm fazla geldi, oğlum emmemedi. 1 günde göğsüm taş kesti. Sağdım 10-20 cc zor topladım açamadım bir türlü. İnternetten sürekli bir şeyler araştırdım denedim. En son bu konuya denk geldim. Hemen gece bebeği uyandırıp zorla emzirdim biraz ve az da olsa yumuşama oldu. Yumuşadığı gibi kalanını pompayla sağdım hemen ve bu sefer 100-150 cc sırf tek göğsümden süt sağdım. O kadar rahatladım ki anlatamam. Biriktirmeden sağıyorum şimdi 2-3 gündür ne de olsa ilerde lazım olur donduruyorum. Çok teşekkürlerimi sunuyorum size de.

Merhaba, ben de size kayınvalidenize dua edenlerdenim.. Geçtiğimiz haftalarda başıma gelmişti nette araştırırken okudum o an bebeğim uyandı ve denedim direk açıldı sertleşmiş meme.. O andan beri dua ediyorum, şimdi yazma fırsatım oldu.. Dualarımdasınız, çok çok teşekkür ederim 🤍
Keşke ilk bebeğim de de denkgelseyedim diyorum 5-6 kez yaşadım ne acılar çektim.

Ne güzel burada paylaşıp derman arayana şifa olmak.. Teşekkürler güzel yüreğinize 🙏 💐

Merhaba, ben de size kayınvalidenize dua edenlerdenim.. Geçtiğimiz haftalarda başıma gelmişti nette araştırırken okudum o an bebeğim uyandı ve denedim direk açıldı sertleşmiş meme.. O andan beri dua ediyorum, şimdi yazma fırsatım oldu.. Dualarımdasınız, çok çok teşekkür ederim 🤍
Keşke ilk bebeğim de de denkgelseyedim diyorum 5-6 kez yaşadım ne acılar çektim.

Ne güzel burada paylaşıp derman arayana şifa olmak.. Teşekkürler güzel yüreğinize 🙏 💐
Rica ederim,çok mutlu oldum şifa bulmanıza,yalnız çeken bilir biliyorum 🙏

Konu 2012 de açılmış 2022 de hala şifa kaynağı. 37. Haftada doktor sezaryene karar verdi. Doğal olarak gücünü tam toparlayamadı bebek, sütüm fazla geldi, oğlum emmemedi. 1 günde göğsüm taş kesti. Sağdım 10-20 cc zor topladım açamadım bir türlü. İnternetten sürekli bir şeyler araştırdım denedim. En son bu konuya denk geldim. Hemen gece bebeği uyandırıp zorla emzirdim biraz ve az da olsa yumuşama oldu. Yumuşadığı gibi kalanını pompayla sağdım hemen ve bu sefer 100-150 cc sırf tek göğsümden süt sağdım. O kadar rahatladım ki anlatamam. Biriktirmeden sağıyorum şimdi 2-3 gündür ne de olsa ilerde lazım olur donduruyorum. Çok teşekkürlerimi sunuyorum size de.
Çok mutlu oldum,şifa bulmanıza sevindim,sadece çeken anlar 🙏

Bi haftadır yapmadığım şey çekmediğim çile kalmadı .Ters emzirmeyi de denedim.ama benim göğsün bi kısmı boşalıyor bi kısmında taş gibi beze gibi bi kısım kalıyo.doktorda sağ geçer deyip yolladı.her geçen gün sertleşiyo yayılıyor gibi korkuyorum da artık

X