Nipt testi yanlış pozitif çıkanlar var mı?

Merhaba arkadaşlar. 23 haftalık gebeyim. Yaklaşık 3 hafta önce ultrasonda bebeğimde anomaliler çıkmaya başladı. Kalpte ekojenik odak, beyinde bir adet kist ve böbrekte sınırın biraz altında olsa da genişleme. İkili testim temiz çıkmasına rağmen arka arkaya kontrollerde bu anomaliler eklenmeye başlayınca öncelikle Nipt testi yaptırmaya karar verdik. Genoks’ta yaptırdğımız testin sonucu bugün çıktı ve trizomi 21 yüksek risk olarak geldi maalesef. Daha önce bu testi yaptıranlardan veya yakınlarınızda bu şekilde yüksek risk çıkıp da amniyosentezi temiz çıkan veya doğduktan sonra sağlıklı olan bebek var mı? Pazartesi günü amniyosenteze gideceğiz fakat şu an harap bir haldeyiz eşimle en ufak bir umuda sarılmaya çalışıyoruz. Lütfen bu durumu yaşayanlar yardımcı olabilir mi
Merhaba herkese amniyosentez yaptırdık ve 3 haftadır sonucun çıkmasını bekliyorduk. Bugün sonuç geldi ve bebeğimiz sağlıklı çıktı. Herhangi bir kromozomal hastalığının olmadığını öğrendik çok şükür. Nipt testleri de yalancı pozitif çıkabiliyormuş bunu görmüş olduk. Özellikle buraya yazmak istedim sonucu, bizim gibi bir bekleyişte olan varsa umut olsun diye.

Merhaba herkese amniyosentez yaptırdık ve 3 haftadır sonucun çıkmasını bekliyorduk. Bugün sonuç geldi ve bebeğimiz sağlıklı çıktı. Herhangi bir kromozomal hastalığının olmadığını öğrendik çok şükür. Nipt testleri de yalancı pozitif çıkabiliyormuş bunu görmüş olduk. Özellikle buraya yazmak istedim sonucu, bizim gibi bir bekleyişte olan varsa umut olsun diye.
Genoksun bu kaçıncı vakası ben bilmiyorum artık. Hala da iş yapıyorlar inanılmaz. Çok geçmiş olsun. Çok sevindim. Sağlıkla kavuşun inşallah.

Merhaba bugün sonucum geldi fetal dna trızomı13 yüksek dıye cok ağlıyorum

Adınıza çok sevindim bizde yaptırdık yarın gelecek sonuclar hangi firmada yaptırdıniz acaba

Merhabalar herkese çok gecmis olsun öncelikle🤲🏻fetal dna önermiyor musunuz ? ben de yaptırmayı düşünüyordum ikili veya üçlü test yerine direkt fetal dna daha mantıklı gelmişti🤔

Merhaba aynı hastalık değil ama bir değil tam iki kere fetal DNA yaptırıp her ikisinde de trizomi 3 tanısı almış, farklı iki kan örneği de aynı sonucu verdi diye kafayı yemiş bir anneyim, amniyosentez oldum ve temiz çıktı. Sizden tek farkım ultrasonda hiç bulgum yoktu ve trizomi 3 yaşamla bağdaşmayan yani düşükle sonuçlanan bir anomali olduğu için hekimler o haftaları görmemin mümkün olmadığını söylemişti, yani herkes bir gariplik var diyordu. Umarım temiz çıkar. Çok çok sevinirim kendim gibi
Merhaba fetal dna yaptırdım bende trizomi 13 yüksek cıktı bugün yıkıldım yarın perınatoljıye gidicem amıyosentez ıcın cok kötüyüm benı suan anlarsınız bu durumda napmam gerek

Bende fetal dna yaptırdım trizomi 13 yuksek cıktı diğerleri düşük yıkıldım yarın perınatolojıye gidicem iyi değilim Rabbim bugünün yüzü gözü hurmetıne yardımcım olsun

Merhaba fetal dna yaptırdım bende trizomi 13 yüksek cıktı bugün yıkıldım yarın perınatoljıye gidicem amıyosentez ıcın cok kötüyüm benı suan anlarsınız bu durumda napmam gerek
Kaçıncı haftanızdasınız şu an? Bakın lütfen sakin olun biliyorum aşırı zor ama o kadar ağladım ki o dönem bebeğim kim bilir nasıl üzüldü stres oldu çok üzülüyorum onu da ne kadar üzdüm diye 🥹 sonra temiz çıktı boşa düşünün hepsi. O yüzden sakin kalmak için zorlayın kendinizi

Kaçıncı haftanızdasınız şu an? Bakın lütfen sakin olun biliyorum aşırı zor ama o kadar ağladım ki o dönem bebeğim kim bilir nasıl üzüldü stres oldu çok üzülüyorum onu da ne kadar üzdüm diye 🥹 sonra temiz çıktı boşa düşünün hepsi. O yüzden sakin kalmak için zorlayın kendinizi
Aşşah ragzı olsun dua edin nolursunuz fetal dna yı yapam kadın bız de yanlıs olmaz dedi ıkı defa yaptık felan dedi okuyorum oranı yuksekmiş doğruluğunun trizomi 13 perinatolojide gozukmezmı doktor normal demıstı herseyı

Aşşah ragzı olsun dua edin nolursunuz fetal dna yı yapam kadın bız de yanlıs olmaz dedi ıkı defa yaptık felan dedi okuyorum oranı yuksekmiş doğruluğunun trizomi 13 perinatolojide gozukmezmı doktor normal demıstı herseyı
Şimdi ben perinatolog olarak Recep Has a gitmiştim Nişantaşı’nda özel kliniğine. Kendisi ultrasonda hiçbir bulgu görmemişti ama eklemişti amniyosentez şart. Çünkü ultrasonda bulgu vermeyebilir. İçiniz rahat etsin diye muhakkak amniyosentez yaptırın ki, kesin sonucu alalım. Maalesef ultrason da fetal DNA da amniyosentez gibi sonuç vermiyor. Ondan da sakın korkmayın güvenilir ellerde Allah’ın da izniyle korkulacak bir işlem değil.

Şimdi ben perinatolog olarak Recep Has a gitmiştim Nişantaşı’nda özel kliniğine. Kendisi ultrasonda hiçbir bulgu görmemişti ama eklemişti amniyosentez şart. Çünkü ultrasonda bulgu vermeyebilir. İçiniz rahat etsin diye muhakkak amniyosentez yaptırın ki, kesin sonucu alalım. Maalesef ultrason da fetal DNA da amniyosentez gibi sonuç vermiyor. Ondan da sakın korkmayın güvenilir ellerde Allah’ın da izniyle korkulacak bir işlem değil.
Zeynep kamıle gidiyorum bende canım suan 20 haftalıgım

Zeynep kamıle gidiyorum bende canım suan 20 haftalıgım
Evet trizomi 13 daha yüksek bir doğruluk oranına sahip ama burda ben okudum trizomi 18 denilip yanlış çıkan insanlar var o da mesela çok yüksek doğruluk oranına sahip, kısaca illa illa kesin demek mümkün değil %1 bile ihtimal olsa umut yitirmeyin. Şu mübarek gün inşallah rabbim hayırlı haber versin size. Nerde yaptırdınız

Evet trizomi 13 daha yüksek bir doğruluk oranına sahip ama burda ben okudum trizomi 18 denilip yanlış çıkan insanlar var o da mesela çok yüksek doğruluk oranına sahip, kısaca illa illa kesin demek mümkün değil %1 bile ihtimal olsa umut yitirmeyin. Şu mübarek gün inşallah rabbim hayırlı haber versin size. Nerde yaptırdınız
Amin canım amin fetal dna yı genetiks dıye bır laboratuvar da ama ıkı şı taramamız temız cıkmıstı 3 lüde down rısklı cıkmıstı anlamadık cıdden

Amin canım amin fetal dna yı genetiks dıye bır laboratuvar da ama ıkı şı taramamız temız cıkmıstı 3 lüde down rısklı cıkmıstı anlamadık cıdden
Benim amniyosentez 11 günde belli olmuştu 🥹 inşallah sizin de bir an önce çıkar

Devlette gec çıkıyor heralde canım senın feral dna testınde rıskmk cıkmıstı
Evet evet ben iki kere fetal yaptırdım ikisinde yüksek risk çıktı trizomi 3 sonra amniyosentez temiz geldi ama ben amniyosenteze baya para verdim yani hızlı çıksın diye

Evet evet ben iki kere fetal yaptırdım ikisinde yüksek risk çıktı trizomi 3 sonra amniyosentez temiz geldi ama ben amniyosenteze baya para verdim yani hızlı çıksın diye
Rabbim banada hayırlı haberler versın canım su mübarek günün yüzü gözü hürmetine

Rabbim banada hayırlı haberler versın canım su mübarek günün yüzü gözü hürmetine
Ya size kıyamam o kadar iyi anlıyorum ki sizi yemin ederim ne hissettiğinizi nasıl üzülceğinizi Allahım inşallah yüzünüzü güldürsün o kadar isterim ki

X