Nişanlımın ailesinin birilerini hoplatma çabası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Burhan Narsistoglu

777 520
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2022
9.775
43.614
Nişanlımın abisi 2 sene önce boşanmış. Geçen gün oraya gittiğimizde düğün konusu açıldı. Kv ile görümce olacak birbirlerine birilerini hoplatmazsak olmaz, bu sefer çift davul vurduracağız diyip durdular. Orada sesimi çıkarmadım. Çıkışta nişanlıma sordum, hayırdır kimi hoplatıp zıplatıyorsunuz diye. Ailem şaka yapıyor diyerek beni geçiştirdi. Neyse dün kv olacak aradı, yeğeninin düğünü var. Nişanlımla beraber gideceğiz. Bana bayramda elbise aldılar ama kendileri çok beğenmemişler. Aslında ben de çok beğenmedim. Bir tane daha alacağız düğünde giyersin dediler. Bu sefer ben seçtim elbiseyi. Depremden dolayı burada fazla seçenek olmadığı için internetten aldık. Dün aradığında konusu açıldı. Düğüne gittiğinizde herkesin parmakla göstereceği sekilde bir elbise olsun dedi. Sanki benim üzerimden birilerine nispet yapma derdinde gibiler. Ailem duysa yer yerinden oynar. Bir şey demiyorum şimdilik. Nişanlıma desem sonuna kadar inkar edecek eminim. Böyle bir durumda ne yapardınız ? Bir daha konu açılır da nispet cümlesi duyarsam terslemeyi düşünüyorum.

Nişanlımın abisi 2 sene önce boşanmış. Geçen gün oraya gittiğimizde düğün konusu açıldı. Kv ile görümce olacak birbirlerine birilerini hoplatmazsak olmaz, bu sefer çift davul vurduracağız diyip durdular. Orada sesimi çıkarmadım. Çıkışta nişanlıma sordum, hayırdır kimi hoplatıp zıplatıyorsunuz diye. Ailem şaka yapıyor diyerek beni geçiştirdi. Neyse dün kv olacak aradı, yeğeninin düğünü var. Nişanlımla beraber gideceğiz. Bana bayramda elbise aldılar ama kendileri çok beğenmemişler. Aslında ben de çok beğenmedim. Bir tane daha alacağız düğünde giyersin dediler. Bu sefer ben seçtim elbiseyi. Depremden dolayı burada fazla seçenek olmadığı için internetten aldık. Dün aradığında konusu açıldı. Düğüne gittiğinizde herkesin parmakla göstereceği sekilde bir elbise olsun dedi. Sanki benim üzerimden birilerine nispet yapma derdinde gibiler. Ailem duysa yer yerinden oynar. Bir şey demiyorum şimdilik. Nişanlıma desem sonuna kadar inkar edecek eminim. Böyle bir durumda ne yapardınız ? Bir daha konu açılır da nispet cümlesi duyarsam terslemeyi düşünüyorum.
Kimsenin intikam malzemesi olma derim. Eğer şimdi o tepkiyi göstermezsen ileride bu konudan yüz bulup dedikodu olaylarına karıştırırlar.

Söyle ailene ağızlarının payını versin diyeceğim iş iyice karışacak , nişanlı da etliye sütlüye değmiyorsa iş sıkıntı😅 ben bitanecik kocama şu tarifeyi uyguluyorum beni karıştırma ben girmem o meseleye dediği her ailesi ile ilgili mevzuda, tamam karışma yaptığım hiç bir hamlede ağzını açamazsın ne yaparsam gık çıkmayacak diyorum , çünkü niye seni ilgilendirmiyor sonuçta diyorum😁

Zaten çok pişman oldum aslında tam zamanıydı. Kimi hoplatıyorsunuz diyecektim dut yemiş bülbül gibi melül melül baktım 😂
Ya senin tepkin doğal olan, kaç yaşında insanlara laf soksan ima etsem , ayyy pamuk gibi oğluşuma diken gibi gelin almışım olacak. Ve anlatmak istediğini katiyen anlamayacaklar, nişanlı dahil.

Nişanlına neden sorup adamı geriyorsun ki? Araya hiç aracı katma, bir daha sana benzer şey söylediklerinde 'tam olarak kime nispet yapmak istiyorsunuz? Ben anlayamadım" de. Ne diyeceksen muhatabına söyle
Bence aile içinde de konuşuluyordur. Ağzını açıp benim nişanlımı niye kullanıyorsunuz dememesine sinir oldum. Erkek kardeşimin kız arkadaşı var. Bize çıt dedirtmiyor.

Bu ailenin düşünce yapısı seni çok üzecek, her şeyine karışma ihtimalleri bangır bangır. Kendin al ne alıyorsan bunlara bulaşma. Nişanlın yoksa aralarına girme. Evine fazla sokma.
Sen süs müsün evcil misin ne demek parmakla gösterilsin çok ayıp etmişler.
Eltinin boşanmışının bile dert olması inanılmaz.

Bu ailenin düşünce yapısı seni çok üzecek, her şeyine karışma ihtimalleri bangır bangır. Kendin al ne alıyorsan bunlara bulaşma. Nişanlın yoksa aralarına girme. Evine fazla sokma.
Sen süs müsün evcil misin ne demek parmakla gösterilsin çok ayıp etmişler.
Eltinin boşanmışının bile dert olması inanılmaz.
3 sene olmuş halen derdindeler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X