Nişanlımın ailesinin birilerini hoplatma çabası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kime nispet yapmak istiyorsanız özgürsünüz ama bunu benim üzerimden yapma hakkına sahip değilsiniz beni karıştırmayın lütfen demekte geç kalmışsınız

Sadece bana mı büyütülecek bir şey yok gibi geldi😶 aileler düğünü ele güne karşı yapar zaten, ve onlara göre 9383829 kişi kudurur bu düğünlerde. Muhtemelen onlardan birini kastetmişlerdir, saçma ama yapacak bir şey yok.
Sorsaydım keşke. Eski dünürlerimiz cevabını alsam cevaplarini verirdim ha el gün ise ona çok bişi diyemem😂 Ama bence eski dunurlerini kastettiler.

Sonuçta o kadına da yazık. Bırakın herkes yolunu cizsin. Öyle değil mi? Belki haklıydı bilemeyiz. 3 sene olmuş bir de.
İnşallah mesafeyi korurlar. Bu da karı koca olarak sizin elinizde.Yoksa bir sonraki konu başlığın benden olsun. 'Şeytanın yer yüzündeki kulu ve elçisi olan kv ve gr.'

Nişanlımın abisi 2 sene önce boşanmış. Geçen gün oraya gittiğimizde düğün konusu açıldı. Kv ile görümce olacak birbirlerine birilerini hoplatmazsak olmaz, bu sefer çift davul vurduracağız diyip durdular. Orada sesimi çıkarmadım. Çıkışta nişanlıma sordum, hayırdır kimi hoplatıp zıplatıyorsunuz diye. Ailem şaka yapıyor diyerek beni geçiştirdi. Neyse dün kv olacak aradı, yeğeninin düğünü var. Nişanlımla beraber gideceğiz. Bana bayramda elbise aldılar ama kendileri çok beğenmemişler. Aslında ben de çok beğenmedim. Bir tane daha alacağız düğünde giyersin dediler. Bu sefer ben seçtim elbiseyi. Depremden dolayı burada fazla seçenek olmadığı için internetten aldık. Dün aradığında konusu açıldı. Düğüne gittiğinizde herkesin parmakla göstereceği sekilde bir elbise olsun dedi. Sanki benim üzerimden birilerine nispet yapma derdinde gibiler. Ailem duysa yer yerinden oynar. Bir şey demiyorum şimdilik. Nişanlıma desem sonuna kadar inkar edecek eminim. Böyle bir durumda ne yapardınız ? Bir daha konu açılır da nispet cümlesi duyarsam terslemeyi düşünüyorum.
bunu direk kv ve görümcene sormalıydın nişanlına değil bence çok fazla samimiyet iyi niyet daima suistimal edilir arada mesafe olması iyidir senin giyeceğin kıyafet onları ilgilendirmemeli bence

Bi tanecik oglum var onu evlendirsem ben de elimden gelenin en iyisini yapmak isterdim muhtemelen. Gelini hoplatmak yoresel adetlerde varsa normal kabul et. Madem almaya meyilliler herseyin en guzelinden zevkine gore iste. Nispet olayina takilma kv kendi eltisine gorumcesine bile nispet yapmak ister. İyi aileden kaliteli guzel kiz aldik vs vs.

Tam mesafe koyulacak insanlar Burhan,gerçi sen kendini kimseye karşı ezdirecek bir tip değilsin.Burada önemli olan nişanlın,anasının danasının ağızına bakmayan bir tipse raad ol.
Yarın bir konuşma yapacam. Ailesiyle mesafeli duracağımı beni ezdirmemesi gerektiğini belirten. Bakalım, adam olana çok bile 😂

Bi tanecik oglum var onu evlendirsem ben de elimden gelenin en iyisini yapmak isterdim muhtemelen. Gelini hoplatmak yoresel adetlerde varsa normal kabul et. Madem almaya meyilliler herseyin en guzelinden zevkine gore iste. Nispet olayina takilma kv kendi eltisine gorumcesine bile nispet yapmak ister. İyi aileden kaliteli guzel kiz aldik vs vs.
Alma konusunda bonkörler. 4 elbisem oldu😂

Nişanlımın abisi 2 sene önce boşanmış. Geçen gün oraya gittiğimizde düğün konusu açıldı. Kv ile görümce olacak birbirlerine birilerini hoplatmazsak olmaz, bu sefer çift davul vurduracağız diyip durdular. Orada sesimi çıkarmadım. Çıkışta nişanlıma sordum, hayırdır kimi hoplatıp zıplatıyorsunuz diye. Ailem şaka yapıyor diyerek beni geçiştirdi. Neyse dün kv olacak aradı, yeğeninin düğünü var. Nişanlımla beraber gideceğiz. Bana bayramda elbise aldılar ama kendileri çok beğenmemişler. Aslında ben de çok beğenmedim. Bir tane daha alacağız düğünde giyersin dediler. Bu sefer ben seçtim elbiseyi. Depremden dolayı burada fazla seçenek olmadığı için internetten aldık. Dün aradığında konusu açıldı. Düğüne gittiğinizde herkesin parmakla göstereceği sekilde bir elbise olsun dedi. Sanki benim üzerimden birilerine nispet yapma derdinde gibiler. Ailem duysa yer yerinden oynar. Bir şey demiyorum şimdilik. Nişanlıma desem sonuna kadar inkar edecek eminim. Böyle bir durumda ne yapardınız ? Bir daha konu açılır da nispet cümlesi duyarsam terslemeyi düşünüyorum.
Her şeyi nişanlına sormak yerine o an söyleyenlere sorsan daha iyi olur hoşlanmadığın cevap alırsan tepkini gösterirsin onlarda nasıl davranmaları gerektiğini öğrenir bu şekilde ikinizin ilişkisi yıpranır

Sanirim dertleri eski gelinleri ve niye boşandığıni cokta tahmin edilmez birsey gibi görmüyorum nişanliniz anneci ise hemen yol verin böyleleri düzelmiyor

Benim de bi tanecik evladım var mutlu olsunlar diye elimden geleni yaparım kendi gönlüm olsun diye diretmem. Çocuklar beğendikleri şeyleri alsın derim misal hoplatıcı şeyler olsun demem 😆 hoplatmak kelimesini kaynananın kullanması ne acayipmiş, çocuklar birbirini hoplatsa tövbe tövbe derler bi dünya laf çıkar. Olması gereken şey aslında gençlerin birbirini hoplatıp anlaşması üstelik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X