Doğuma Hazırlık Oğluma isim arıyorumm yardım !!

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

_Bertaraff

Artık Bende Anneyim:)
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2008
68
1
Kızlar 5 aylık hamileyim şu ana kadar içime sinen tek isim Bertuğ oldu.. Kıvanç ve Erdem isimlerini de düşündük ama isim koymak gerçekten zor şeymiş bi türlü tam karar veremiyoruz.. Bertuğ ismine ne diyorsunuz ayrıca farklı isimleri de bekliyorum sizden.. :KK49:

Bertuğ çok güzel bir isim sağlıkla kucağınıza almak nasip olur inş :nazar:

giray , erdem , fatih , ege , talha , aras , buğra , furkan , emir

aklıma geldikce yazarım :) Allah saglıkla kucagınıza almayı nasip etsin

Bu konulardan birinde okumustum ama su anda bulamıyorum tam yerını, ogluma batın ısmını koymak ıstıyorum ama allah [c.c] ismi oldugu için emin olamıyorum yazmıstı. Allah ın [c.c] isimlerinden hepsı konmazmıs batında bunlardan biriymiş çünkü anlamı sadece allaha mahsus bi özellik oldugu için kulların tasıması cok sakıncalıymıs. Ancak ısmin basına abd koyarak yanı abdulbatın olarak kullanılabılırmiş. Isterseniz sehrinize baglı muftuluk yada dıyanetı arayıp ogrenebılırsızı, aynısını soyleyecektır.

oğlumun adı ibrahim aras duyan herkes çok begeniyorr.yine alternatif olarak kutay,çınar,atlas,ayaz nasıl...

giray , erdem , fatih , ege , talha , aras , buğra , furkan , emir

aklıma geldikce yazarım :) Allah saglıkla kucagınıza almayı nasip etsin

Furkan,Emir ve Ege ailelerimizde var, yoksa ben kesinlikle Ege diyordum yetişemedim:) Erdem ismini de beğeniyorum o yedek dursun şimdilik :) Bertuğ ismine eşim sıcak bakmıyor bu aralar.. erkeğe isim koymak kolay kıza zor diyordum ama tam tersi erkeğe bulamıyorum kız buldum :KK43: Başka isim önerilerine açığım anlamı güzel, isim her yaşına uygun olacak gibi.. Teşekkür ederim yazanlara, takip ediyorum devam kızlar .. :) :KK49:

ALP , SARP , ANIL , ARDA , TUNA , YAĞIZ , BERKAY , BEREN , GÖKMEN , KUBİLAY , KEREM , KIVANÇ bunların arasından da Yağız ismini seviyorum ben en cok :nazar::nazar:

isim sayamadım kusura bakma canım ama sayılanlardan kerem çok güzel bir isim. çınar ismi de çok hoşuma gider benim.

tabiki Çağdaş...

ahhhh aşkımmmm herşeyimmm teyzesininnn kuzusu ooooo:)
bebeğimmm canımmmm benimm....

yeğenim henüz 1,5aylık ve adını Çağdaş koyduk :)çok ceksiii bi isimmm yaaa:)zaten yeğenimde çook ceksiii yicem onun ağzını buynunuuuuuuu..oyyyy bana bişeyler oluyooooo çağdaşımı getirinnnn banaaaaaaa:emir_bebek:

Kızlar 5 aylık hamileyim şu ana kadar içime sinen tek isim Bertuğ oldu.. Kıvanç ve Erdem isimlerini de düşündük ama isim koymak gerçekten zor şeymiş bi türlü tam karar veremiyoruz.. Bertuğ ismine ne diyorsunuz ayrıca farklı isimleri de bekliyorum sizden.. :KK49:

inşallah hayırlısıyla bebeişinizi kucağınıza alırsınız..bertuğ ismini çok beğenemedim..
ben böyle bertoğ canberk,cantuğ o tuğ bu tuğ berk merk isimlerin aklıma zor getiriyorum..

ya düz Ali koyun,yada farklılık yaratın Çağdaş koyun:)
tamam tamam fazla baskı yaptım :)içinizden ne geçiyorsa onu koyun,çünkü bebiş doğunca otomatik olarak o isimle sesleniyorsunuz..

mesela çağdaşımın bir ismi daha var ama kullanmıyoruz bile...çağdaş ismi tek başına da yeterli durdu:)

inşallah hayırlısıyla bebeişinizi kucağınıza alırsınız..bertuğ ismini çok beğenemedim..
ben böyle bertoğ canberk,cantuğ o tuğ bu tuğ berk merk isimlerin aklıma zor getiriyorum..

ya düz Ali koyun,yada farklılık yaratın Çağdaş koyun:)
tamam tamam fazla baskı yaptım :)içinizden ne geçiyorsa onu koyun,çünkü bebiş doğunca otomatik olarak o isimle sesleniyorsunuz..

mesela çağdaşımın bir ismi daha var ama kullanmıyoruz bile...çağdaş ismi tek başına da yeterli durdu:)

Amin teşekkür ederim:) ben daha karar veremedim zaten anket açıcaktım burda onu nedense beceremedim uğraşmadan konu açtım.. isim bulmak gerçekten zor işmiş ama çağdaş güzel isim hoş geldi okuyunca.. sizin de Allah bağışlasın bebişinizi teyzesi :) :emir_bebek:

Son düzenleme:
Erkek öğrencilerimi düşündüm de:KK1:Efekan,Ulaş,Ata,Arda...sonracııımaaaaa Efe,Berkay,Berk,Sarp,Bilge,Doruk,Oğuz.....

Son düzenleme:
Kayra,Kadir.Kagan,Sarp,Cenk,Kutay,Mirac,Meric vs....

Belki klasik gelebilir ama;
Yiğit, Yasir, Çağrı, Göktuğ, Kerem, Furkan, Yavuz Selim, Enes, Kaan...

merhabalar ben yeni geldim aranıza kabul ederseniz sevinirim....isim yağız arkadaşım koydu..bence güzel KERİM anlamı Kerem sahibi, cömert, verimcil. 2. Ulu, büyük demek ...ömer..oğuz..mete..anlamı güzel olsun yeter .

benim oğlumun adı görkem ben erkek isimlerinin çocuğu yüceltecek iyi hissettirecek cesaret verecek güzel anlamı olacak isim olması gerektiğini düşünüyorum sonuçta ömür boyu taşıyacak moda isimlerden uzak durun bence özenti duruyor ve illaki modası geçer

Merhaba canım allah analı babali büyütsün yağız güzelmiş yağız bir delikanlı olur inşallah

X