Pfapa sendromu

White Mocha

Guru
Pro Üye
1 Temmuz 2009
5.583
5.543
Merhaba arkadaslar,
Aranizda Pfapa sendromu tecrubesi olan var mi? Benim 3 yasindaki oglumda bu sendrom olabilecegi soylendi. Bu hafta egitim arastirma hastanesine gitmeyi planliyoruz. Tani nasil koyuluyor? Bu kismini ozellikle merak ediyorum.

merhaba,
ben de kizim icin supheleniyorum cok sik atesi cikiyor. sizin semptomlariniz nedir? ailede fmf tarzi bi hastalik var mi?

Merhaba aynı aralıklarla sürekli ateşleniyor ve ateşi çok kısa süreli düşüyordu ailemizde fmf yok bogazlarinda beyaz noktalar oluyordu kortizon direk atağı durduruyor du ama tekrar oluyordu atakları en son bir hafta onbes gün aralıklara kadar sıklaşmişti cocuk romatolojisi teşhisi koydu en sonunda

Merhabalar benim kizimdada phafa sendromu var 4 yıldir artik cok yorulduk sizin sureciniz nasil geciyor onerileriniz var mi
Ne gibi belirtileri var kızınızın kaç yasin da , normal ates dusurucu sruplar düşürüyor mu ateşini, benim oğlum da 7 yaşına girecek çok sık boğaz enf oluyor bu sene 1.sinif atesi cikmiyo ama cikcak gibi oluyor , ciksa da 37 geçmiyor calpol ile hemen düşüyor şüphe etmelimiyim

Phafa cok kucu
Ne gibi belirtileri var kızınızın kaç yasin da , normal ates dusurucu sruplar düşürüyor mu ateşini, benim oğlum da 7 yaşına girecek çok sık boğaz enf oluyor bu sene 1.sinif atesi cikmiyo ama cikcak gibi oluyor , ciksa da 37 geçmiyor calpol ile hemen düşüyor şüphe etmelimiyim
Phafa cok küçük yaşlarda ortaya cikiyor ve keske 37 derece olsa 43 dereceyi goruyoruz burun akintisi öksürük olmuyo ates dusuruculerin hic etkisi olmuyo sadece prednol igne yapilmasi gerekiyor yani kortizon zor durumda kalmadikca yaptirmiyoruz eger bogaz enfeksiyonu ile birlesirse 16 gun rahat suruyo eger bilezsede 6 gun sonra kendiliginden geciyor kortizon yaptirmadigim için cok yorucu oluyo gece boyu nöbet tutuyoruz

X