rezene çayı

Mintiii

Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
152
71
29
Kizlaaar 6 haftalık hamileyim rezene çayının sutu arttırdığını bebek dogduktan sonra gaz probleminde rahatlama sağladığını duydum kullanan var mı acaba bir sakıncası var mı gebelikte?

Gebelikte bilmem doktorunuza danışmadan kullanmayın bitki çaylarını.

Ama ablam doktor tavsiyesiyle bebeklerine rezeneli iyi geceler çayı kullanırdı zamanında.

Gebelikte hiç kullanmadım. O zaman hiç duymamıştım adını bile.
Ama doğumdan sonra anason ve rezene çok içtim.. Bazen bebeğime de verirdim bir iki çay kaşığı.

Hamileyken kullanmaya başlamanıza gerek yok diye biliyorum
Ben kullandım.bebeğime iyi gelmişti gaz sancısı fazla olmamıştı. Ama Dr unuza sorun isterseniz.

hic icmedim emzirirken sut cogalsin diye bi karisim almistim onda vardi sanirim emin degilim suan. bebegimede vermedim ben ya..biraz dogal akisina birakmayi seven biriyim..hani kendi kendine gecsin gibisinden..bebeklere gaz icin verildigini biliyorum

Gaz için kimyon çayı daha etkili
Pişirdiğiniz yemeklerede çay kaşığının ucuyla ekleyin

Kizlaaar 6 haftalık hamileyim rezene çayının sutu arttırdığını bebek dogduktan sonra gaz probleminde rahatlama sağladığını duydum kullanan var mı acaba bir sakıncası var mı gebelikte?

Hayırlı olsun Allah tamamına erdisin sağlıkla.
Ben gebelikte bitki çayı içmedim, doktor sadece aşırıya kacmadan ıhlamur iç demişti.

Dogumdan sonra rezene icmeye başladım her gün iki bardak. Hâlâ da devam ediyorum. Gerçekten süt artırımı ve bebeğimdeki gaz probleminde faydasını gördüm. Fakat sadece iki bardak içiyorum fazlası da zarar diye okumuştum.
Bu arada ben rezeneyi kendim içtim bebegime vermedim.

gebelik sırasında kullanmaya gerek yok.hem daha çok başındasınız zaten.özellikle ilk 3 ay hiç denemeyin bitki çayı falan.daha sonrasında muhakkak doktorunuza danışın.

Hamilelikte Çapa’dan bir profesörün bebek beslenmesi ile ilgili kitabını okumuştum. Sütü arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmış tek besin rezene diyordu. Hamileliğimin son zamanlarında mide yanması için kullanmıştım, doğumdan sonrada kullanmaya devam ettim. Doktorum bir sakıncası yok içebilirsin demişti bana. Çok severim hala içerim ben rezene çayını.

çok fazla içme yınede.baş ağrısını tetıklıyor çok fazla alındığı vakıt.ilk üç ayı atlattıktan sonra bence bıtkıye, sut arttırcı şeylere yonel.şimdilik sağlıklı beslenmeye odaklan(fındık,cevız.bol badem ye).dere otuda fazlaca süt artırır.süt sadece beslenmeye değil olumlu düşünce,bol uyku ve stressız olmaylada alakası var.dünyayı yesen yıne fayda etmez stres ve olumsuz düşünceler varken.ayrıca ayva çekırdeklerınıde çoğaltmaya bak.8+9 aylarda yıne meme uçlarına surersın acımaması için.onun acısı buyuk oluyor.En Büyük TÜRKİYE

X