Doğuma Hazırlık Sezaryen ve ayak fobisi 🤣

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

menelaks

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2023
89
91
28
Kızlarrrrr iyi akşamlar

2,3 haftaya Allah nasip ederse sezaryen olucam korkuyorum sizlerin nasıl geçti ilk ayağa kalkış sonda falan. Bir de benim bir tikim var asla çıplak ayak yere basamam duş harici yani bu da dert mi diyeceksiniz biliyorum 🤣 yani ameliyathaneye giderken çorap giyilebiliyor mu vallahi bilmediğimden soruyorum 😂 ayaklarım biraz problemli ondan da utanıyorum açıkçası ya ne bileyim işte keşke her derdimiz böyle olsa diyor konuyu kapatıyor yorumlarınızı bekliyorum 🤣🤭

İlk ayağa kalkış zordu benim. Ben hemşireden kaynaklı diye düşünüyorum bi anda aldı yere çaldı resmen beni😂

Çorap giyilmiyor odada önlüğünü giyip öyle gidiyorsun. Ben terliğimle gitmişim tekerlekli sandalye ile. Dış kapıda çıkardılar onu da. Çıplak yürüdüm evet. O an düşünülmüyor bunlar🤭

Kızlarrrrr iyi akşamlar

2,3 haftaya Allah nasip ederse sezaryen olucam korkuyorum sizlerin nasıl geçti ilk ayağa kalkış sonda falan. Bir de benim bir tikim var asla çıplak ayak yere basamam duş harici yani bu da dert mi diyeceksiniz biliyorum 🤣 yani ameliyathaneye giderken çorap giyilebiliyor mu vallahi bilmediğimden soruyorum 😂 ayaklarım biraz problemli ondan da utanıyorum açıkçası ya ne bileyim işte keşke her derdimiz böyle olsa diyor konuyu kapatıyor yorumlarınızı bekliyorum 🤣🤭
Sezaryen bi ameliyat olduğu için çorapla giremezsiniz. Ama narkozdan ayıldıktan sonra yatakta eşiniz, anneniz çoraplarınızı giydirir orada problem yok. Zaten hemşireler gelip ayağa kaldırana kadar en az bir 3-4 saat geçiyor.

Kızlarrrrr iyi akşamlar

En büyük derdin bu olsun kızz💜
Genelde çorap olmuyor, çıplak oluyorsun.
Önlük ve bone oluyor.
Sorabilirsin belki izin verirler.

İlk ayağa kalkış zordu benim. Ben hemşireden kaynaklı diye düşünüyorum bi anda aldı yere çaldı resmen beni😂

Çorap giyilmiyor odada önlüğünü giyip öyle gidiyorsun. Ben terliğimle gitmişim tekerlekli sandalye ile. Dış kapıda çıkardılar onu da. Çıplak yürüdüm evet. O an

Çorap giyilmiyor odada önlüğünü giyip öyle gidiyorsun. Ben terliğimle gitmişim tekerlekli sandalye ile. Dış kapıda çıkardılar onu da. Çıplak yürüdüm evet. O an düşünülmüyor bunlar🤭
En korktuğum şey ayağa kalkınca ki ağrı sızı :KK43: peki ameliyat sırasın da bir şey hissetmiş miydiniz :KK43:

Ben odada çok üşüdüm diye çorap giymiştim ebe izin vermişti son anda sezaryen oldum. Doğumhane kapısında hemşire farketti, çıkarttı.

İlk ayağa kalktığımda zorlanmadım şansıma çok tatlı bakıcı ve hemşire vardı affedersin her şeyimi onlar giydirdi.

Ben sonda takılırken çok tuhaf oldum içim almadı gibi, çıkarıldığında ise anlamadım ve wcye gidemedim korkudan yanacak diye düşündüm.

En korktuğum şey ayağa kalkınca ki ağrı sızı :KK43: peki ameliyat sırasın da bir şey hissetmiş miydiniz :KK43:
İnan o an zor evet. Ama yürüdükçe ağrıların azalıyor geçiyor. Sezeryan sonrası evde bile bol bol yürüyüş yapmanı tavsiye ederim. Hiç bir şey hissetmedim hissetmezsiniz de merak etmeyin

Komple çırılçıplak oluyorsun ameliyatta. Korkutmak istemem ama benim baya zordu ilk ayağa kalkisim ama çok yürüdüm eve geçince ve 4. Gün pazara gittim sakasiz😄

Kızlarrrrr iyi akşamlar

Ben ameliyata girerken variz coraplari giydirler .ciktiktan sonra yataga geldigimde ayildan sonra cikardilar ..ben cok kolay ayaga kalktim kizim sag saglim kucagima aldigim icin onun sevinciyle ne agrim kaldi ne birseyim arada agrim oldu oda normaldir ..benim cok guzel gecti hic birsey anlamadim ..insallah seninkide su gibi akar gecer yavrunu sagliklica kucagina al

Kızlarrrrr iyi akşamlar

Normal doğum yaptım corabim vardı ,diğeri ameliyat olduğu için çorap giyilmiyor. Hayırlı doğumlar sağlıkla gelsin bebiş

3 çocuğumda sezaryen korkmayın hersey cok guzel olacak inşallah evet agri oluyor yalan olmasin ama dayanilmayacak kadar değil
Oyle olsa üç tane yapmazdım
Ameliyat sırasında dokunmayı hissetmiştim ama acı yoktu zaten his varmi diye kontrol ediyorlar
Çorapla giremezsiniz maalesef qma zaten çıplak ayak yere basmazsiniz terlik alın yaniniza

Şu anda ameliyata nasıl girdiğimi hatırlayamadım. Sanırım terlik giydim ameliyat kapısından girerken. Onlar verdi hatta. Ameliyathanede bekledim bir odada. Yere yalın ayak bassam kontamine olur.

Ojeye de izin vermiyorlar mesela. Amaç tırnaktan durumu kontrol etmek. Zaten üstünüzde örtü olur. Birkaç kere ayağa bakılır bence.

Herşeyi çıkarıyorsunuz zaten sedyede gidiyorsunuz ayağınızı görmezsiniz yata yata 😂 çok gerilmiştim ben bi dr sondayı gerçekten içerde taktırın bide bende onunla uğraştılar zor oldu ilk ayağa kalkmam iyiydi ama sürekli tansiyonum düşüyordu o zorladı sadece

Şu anda ameliyata nasıl girdiğimi hatırlayamadım. Sanırım terlik giydim ameliyat kapısından girerken. Onlar verdi hatta. Ameliyathanede bekledim bir odada. Yere yalın ayak bassam kontamine olur.
Bana vermediler eminim. Kapıya kadar tekerlekli sandalye ile götürdüler sonra ayağımda terlik baktı. Çıkar dedi yardımcı kadın. Sonra öyle devam ettim. Niye yalın ayak gitmişim yahu bak şimdi

X