Doğuma Hazırlık Sezaryen ve ayak fobisi 🤣

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Allah benimkisi gibi rahat sezaryen nasip etsin size.
Benimki doğumhanede ıkınırken acilen sezeryana alınma olunca direkt sedye ile gittim. Yürümedim.
İlk kalkışım da sanki ameliyat olmamışım gibi sorunsuz rahattı çok şükür. Ne baş dönmesi ne ağrı. Sonrasında sık sık gaz çıkarmak için eşimle koridorda yürüdük. Normal doğum yapmış gibi gayet rahattım.
Sizin de öyle olacak inşallah 🙏🏼

Allah benimkisi gibi rahat sezaryen nasip etsin size.
Benimki doğumhanede ıkınırken acilen sezeryana alınma olunca direkt sedye ile gittim. Yürümedim.
İlk kalkışım da sanki ameliyat olmamışım gibi sorunsuz rahattı çok şükür. Ne baş dönmesi ne ağrı. Sonrasında sık sık gaz çıkarmak için eşimle koridorda yürüdük. Normal doğum yapmış gibi gayet rahattım.
Sizin de öyle olacak inşallah 🙏🏼
Amin Allah razı olsun 🤲🏻🥰

Kızlarrrrr iyi akşamlar

2,3 haftaya Allah nasip ederse sezaryen olucam korkuyorum sizlerin nasıl geçti ilk ayağa kalkış sonda falan. Bir de benim bir tikim var asla çıplak ayak yere basamam duş harici yani bu da dert mi diyeceksiniz biliyorum 🤣 yani ameliyathaneye giderken çorap giyilebiliyor mu vallahi bilmediğimden soruyorum 😂 ayaklarım biraz problemli ondan da utanıyorum açıkçası ya ne bileyim işte keşke her derdimiz böyle olsa diyor konuyu kapatıyor yorumlarınızı bekliyorum 🤣🤭
Öncelikle sağlıkla kucağına alırsın inşallah 🤲
Bende aynı sorun vardı çorap giyip gittim sorun olmayacagini söyledi hatta pedikür bile yaptırmıştım

2.si spinaldi ve ameliyat aynası tam yukarda idi ve herşeyi gördüm :) ama bişiycik olmaz Allahın izni ile oldu da bitti maşallah olacak, genel anestezi ise uyudun uyandın çocuk elinde oluyor.
Yani acı eşiğinle de alakalı.
Ben ilk sezeryanda genel anestrzi idi, ameliyathanede uyandım, az daha kalsa ameliyatta uyanacaktın dddi doktor :) hemen kalktım ayağa , zaten yatmayı hiç sevmem, dikişli halimle 1 haftalık ikizlerime günde 3 kere süt sağdım götürdüm, emzirmeye upraştım.
Aman zatrn benim hayatımda naz niyazım hiç yok, tipik karadeniz kadınıyım.
İki sezeryanda da açılmam olmuş, sancı yoktu tesadüfi gitmiştim ikisinde de hemen doğuma aldılar:)benim aiçin acı olayı yok gibi birşey yani:) ama genel olarak da bıçak yarası dense de çok abartılacak bir durum yok.

Sana sunu soylemeye geldimm
normal dogumdan asiri korkuyordum, sukur sartlar beni szeryane itti ve masallah cok guzel bir dogum oldu . Korkma yani gerilme tadini cikar o tatli heyecanin .

Ilk kalkista sknti yasamadim ama yuruyusun bi yerinde bayilip ayildim 🤣
ilk gunler yataktan kalkarken, oksururken, gulerken bi anlik bi aci oluyor ama dayanilmaz ve uzun suren birsey degil .

Tek sjkntili hatirladigim sonda takilmasiydi 😏 bazi hastaneler takmiyormus bazilari ise ameliyathanede uyusmadan sonra takiyormus . Benim odamda takilmisti ve zordu sanki ya cikarirken anlamadim bile ama

Ameliyat önlüğü ile gidiyorsunuz.
Ben yere bastığımı hatırlamıyorum. Hatırladığım kadarıyla,
Sanırım tekerlekli sandalye ile ameliyathaneye aldılar. Daha sonra alçaltılmış sedyeye oturdum uzandım. Sedyeyi kaldırdılar. Damar yolu açıldı ve belimden iğne yapıldı. Sonra ameliyat sedyesine paralel alındım. Belden aşağısı için sanırım bir örtü vardı dikey orayı göremiyordum. Aşağıda birşeyler yaptılar o ara sonda takılmış baskı dışında birşey hissetmedim. Sohbet muhabbet derken bebeği kucağıma verdiler. Bebek kontrol edildi ve aşağıya babasının yanına indirdiler. Benim dikişler vs bir süre sonra tamamlandı.
Aklımda yer eden ağrı sızı hatırlamıyorum. Bir süre ağrı kesici aldım zaten.
Tek unutmadığım şey, annemin süt olsun(!) diye yaptığı aşureyi yerken üstüne döktüğü tarçın beni öksürttü ve öleceğim sandım.
Gebelikte ödem oluyor ve tırnakları problemli kişilerin bu dönemde tırnak batması gibi sorunları olabiliyor. Doktoru hemşiresi buna bakıp da aaa tırnağına bak ne biçim demez. Rahat olun.

Önlüğü de çıkarıyorlar ameliyata alınca. Ayağa gelene kadar ohoo her yer meydanda her yer 😅ameliyata da sedye ile götürmüslerdi zayen. ameliyattan çıkıp anestezi etkisi geçince çorap giyersiniz. Yeni ameliyatli birini kimse çıplak ayakla yere bastirmaz en kötü ihtimalle terlik olur. Ayağa ilk kalkış zor oluyor. Benim başım dönmüştü becerememiştim. İki üç denemede kalkmıştım. Ve evet çok acıyor 😬 sonra alışıyorsun. Sağlıklı doğumlar dilerim.

Acı eşiğim yüksektir oyüzden ilk kalkış bana zor gelmemişti spinal olmuştum, aniden sezaryene alındığım için sonda da takicaz demedi sanırım hemşire çatala çık dedi neden cikiyorumki diye düşünürken sonda fobim oldu şuan 4 aylık hamileyim tek düşündüğüm o sonda:KK66:çorap için izin vermezler ameliyathanede odaya gelince giyebilirsiniz, bende sütyenimle girmek isterdim ama imkansız 😬saglikli,hayırlı doğum dilerim inşallah 🤲🏻

2 dogumumda da sezaryen oldum ilk ayağa kalkislarim agrisizdi hiç ağrı hissetmedim diyebilirim ama genel olarak ağrı esigim yüksektir benim canımın pek kıymetimi bilmediğimi söylemişti hatta doktorum 🙄
Sondayi da ben korktuğum için anesteziden sonra ameliyathanede takmalarini rica ettim onlarda kırmadı sagolsunlar .
Bir de beni ameliyathaneye sedyeyle götürdüler o yüzden yere basma durumum hiç olmadı. Yürümeye başladıktan sonra ilk dogumumda ki hemşire bol bol merdiven inip çık demişti koridorda sürekli merdiven inip çıktım hem ağrım daha hızlı geçti hemde gaz daha çabuk geçti şimdiden geçmiş olsun ve bebisinizi sağlıcakla büyütün inşallah 🥰

Benim gebelikte son zamanlarım.
Bu halde yataktan kalkmaya çok zorlanıyorum. Haliyle ameliyat sonrası ayağa kalkmaya zorlanırım gibi geliyor.

Spinal'de doktorun el hareketleri, itme çekme vs hissediliyormuş. Peki bebeğin hareketleri hissediliyor mu ?
Benim bebeğim çok hareketli de 🙈
Gerçi bebek hemen çıkıyor diyorlar. Diğer işlemler için bekleniyor sanırım. Dikiş falan.

Bir de ister istemez o an yoğun bir paniğe girersek ayy 🫣

Kızlarrrrr iyi akşamlar

2,3 haftaya Allah nasip ederse sezaryen olucam korkuyorum sizlerin nasıl geçti ilk ayağa kalkış sonda falan. Bir de benim bir tikim var asla çıplak ayak yere basamam duş harici yani bu da dert mi diyeceksiniz biliyorum 🤣 yani ameliyathaneye giderken çorap giyilebiliyor mu vallahi bilmediğimden soruyorum 😂 ayaklarım biraz problemli ondan da utanıyorum açıkçası ya ne bileyim işte keşke her derdimiz böyle olsa diyor konuyu kapatıyor yorumlarınızı bekliyorum 🤣🤭
Annem üşüdüğüm için ameliyattan gelir gelmez çorap giydirmişti bana. Hiç çıplak ayak basmadım yere. Çok korkuyordum ameliyattan. Konum bile var burada. Ama güzel geçti. İlk yarım gün kadar zor sayılırdı. Zaten bebişle ilgilenirken unutuyor kendini insan. Şimdiden iyi doğumlar olsun. Bol bol uyuyun bu sürede:)

Benim gebelikte son zamanlarım.
Bu halde yataktan kalkmaya çok zorlanıyorum. Haliyle ameliyat sonrası ayağa kalkmaya zorlanırım gibi geliyor.

Spinal'de doktorun el hareketleri, itme çekme vs hissediliyormuş. Peki bebeğin hareketleri hissediliyor mu ?
Benim bebeğim çok hareketli de 🙈
Gerçi bebek hemen çıkıyor diyorlar. Diğer işlemler için bekleniyor sanırım. Dikiş falan.

Bir de ister istemez o an yoğun bir paniğe girersek ayy 🫣
Benim spiral anestezi ile oldu, doktorun yada bebeğin hareketlerini hissetmedim hiç, sadece doktorlardan biri gogsumun altından iki eli ile bastırdi çocuk aşağı insin diye sanırım o an kemiklerim kırılıyor sandım 😁 ameliyathaneye odamdaki yatağımla götürdüler hiç yere basmadim, çok üşüyorum dedigimde üstümü örtüler ama :) bi de bende anesteziden sonra çok kötü mide bulantısı ve gaz oldu anestezi doktoruna söyledim hemen serumun içine bi ilaç koydular o da geçti bir süre sonra. Hatirladigim tek kötü şey buydu ama herkeste olmuyor sanırım belki bende yan etki yapmıştır. Kalkıp yürümekte de hiç zorlanmadim ağrı kesici ilaci bile gece uyumadan önce bi kere istedim sadece.

Benim spiral anestezi ile oldu, doktorun yada bebeğin hareketlerini hissetmedim hiç, sadece doktorlardan biri gogsumun altından iki eli ile bastırdi çocuk aşağı insin diye sanırım o an kemiklerim kırılıyor sandım 😁 ameliyathaneye odamdaki yatağımla götürdüler hiç yere basmadim, çok üşüyorum dedigimde üstümü örtüler ama :) bi de bende anesteziden sonra çok kötü mide bulantısı ve gaz oldu anestezi doktoruna söyledim hemen serumun içine bi ilaç koydular o da geçti bir süre sonra. Hatirladigim tek kötü şey buydu ama herkeste olmuyor sanırım belki bende yan etki yapmıştır. Kalkıp yürümekte de hiç zorlanmadim ağrı kesici ilaci bile gece uyumadan önce bi kere istedim sadece.

Benim konu sahibi gibi çıplak ayak sorunum yok. Hatta kaç aydır ne çorap giyiyorum ne de ayakkabı. Hep sandalet veya terlik :)

El hareketlerini, çekiştirmeleri hissedeceğimi söyledi doktor.
Genel mi olsam diyorum ama çoğu kişinin tecrübesine göre belden uyuşturmalı daha iyi gibi. 🥺

X