Sezeryan olmak istemiyorum.

kubrahanimderler

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2024
5
-1
25
Kızlar merhaba. 38+6 haftalık hamileyim. Yarın 39 olacağım. Bebek kafası büyük doktorum biraz zorlanırsın sezertan öneriyorum dedi. Cumartesi günü 18.05.24 tarihinde sezertan ile bebeğimi kucağıma alacağım ama. O zaman da 39* 3 haftalık olacak hani tamam sezeryan ama en azından 40.haftda al. İlla cumartesi alalım diyor pazartesi olsun dedim cumartesi uygundur diyor. Parası ile değil mi niye yanı ısrarla cumartesi en azından pazartesi olsun 39.5 olur ne yapacağım gitmesem mi acaba vazgeçtim normal bekliyorum desem kafam çok karıştı.

Kızlar merhaba. 38+6 haftalık hamileyim. Yarın 39 olacağım. Bebek kafası büyük doktorum biraz zorlanırsın sezertan öneriyorum dedi. Cumartesi günü 18.05.24 tarihinde sezertan ile bebeğimi kucağıma alacağım ama. O zaman da 39* 3 haftalık olacak hani tamam sezeryan ama en azından 40.haftda al. İlla cumartesi alalım diyor pazartesi olsun dedim cumartesi uygundur diyor. Parası ile değil mi niye yanı ısrarla cumartesi en azından pazartesi olsun 39.5 olur ne yapacağım gitmesem mi acaba vazgeçtim normal bekliyorum desem kafam çok karıştı.
39+1 lik bebek 40 haftalıktır. 39+5e kadar normal doğum başlayabilir, bebeğin pozisyonu değişebilir ve sezaryen standarttan farklılaşabilir o nedenle doktorun o kadar geç tarihi beklememesi normal bence. Hatta genel olarak 38-39 haftalarda yapılıyor galiba sezaryenler.

Zaten 40 hafta türkiyede hamileliğin son günü olarak düşünülüyor. Normal doğum bekleyen doktor bile 40+0 da doğum artık olsun istiyor. Daha fazla risk almak istemiyorlar.

40+0 lık bebek 41 haftalık kabul edilir. 41. haftanın içinde.

Doktorun dedihi tarih boğa burcu, birkaç gün sonrası ikizler. Ben olsam girerdim alsın bitsin 😂 bir ömür ikizler bebesi çekilmez, carcarcar
😂
Şaka bir tarafa emin degilseniz son bir doktora daha görünün, ondan da fikir alın. Belki de risk olabilecek bir durum vardır, uzatmak istemiyordur

Sürekli devam ettiğiniz doktora gitmek daha mantıklı, fakat size hak veriyorum 1 gün bile çok önemli ben 41. Hafta normal doğurdum. Aman 38 de olsa ne olacak diyordum. Hastanede diğer bebekleri görünce aradaki farkı anlayabiliyorsunuz.
Lakin sizin ekstrem olarak bebek ve kendi sağlığınızı da düşünmeniz gerekiyor. Eğer sağlık için ise gerekiyorsa yapılsın. İçinize sinmiyorss başka doktordan da görüş alın. Bu haftalarda çok kolay kolay doktorlar hasta genelde kabul etmiyor bir sorun

Normal olsa keşke. Tutturdu seseryan doğum olmaz açılman yok açılmaz sezertan. Kafası büyük belki küçük nerden biliyorsun
Başka doktora gıtsen
Güvende vermemiş zaten
Benımde ılkınde 29 aralıktı
Tatıle cıkacaktı herhalde 37+4 de aldı 😅
Ben zamanında 6 7 doktor gezdım benı cesaretlendırecek bırını aradım
Ama hepsı sezeryanın daha konforlu oldugunu anlattı
Bence sız bı doktora daha gorunun ozaman
Madem normal dogum ıstıyorsunuz
Hersekılde olurda işte bizim ulkemızde doktorlar saatler harcamak ıstemıyor

Bu doktorla inatlaşacak bi durummu?
Adam okumuş yıllarını vermiş demekki var bir bildiği sezeryan diyor. Bir gün erken geç ne fark edecek🤦🏻‍♀️

Normal olsa keşke. Tutturdu seseryan doğum olmaz açılman yok açılmaz sezertan. Kafası büyük belki küçük nerden biliyorsun
Ben çok iyi anlıyorum sizi. Doktor değiştirin. Bulunduğunuz şehirde normal doğum festekleyen bir doktor ile görüşün. Ya da devlet hastanesine gidin, devlette doğum yapın.

Yalnız benim bir arkadaşım normal doğum istiyordu. Doktor sizinki gibi kafası büyük diye sezaryen doğum kararı aldı. O bebek sezaryenle sağlıkla doğdu. Ondan 4 yıl sonra arkadaşım tekrar hamile kaldı. Bu sefer normal doğuracağım dedi. Bebek kanalda sıkıştı. Doğum sırasında sinir hasarı aldı ve yıllarca tedavi gördü. Demek istediğim öenmli olan sezaryen, normal doğum değil. Önemli olan o bebeğin sağlıkla dünyaya gelmesi sizin de o hastaneden sağlıkla ayrılmanız. O nedenle doğum yöntemine takılmayın. Doğum bir vesile. Sağlık önemli.

Ben çok iyi anlıyorum sizi. Doktor değiştirin. Bulunduğunuz şehirde normal doğum festekleyen bir doktor ile görüşün. Ya da devlet hastanesine gidin, devlette doğum yapın.

Yalnız benim bir arkadaşım normal doğum istiyordu. Doktor sizinki gibi kafası büyük diye sezaryen doğum kararı aldı. O bebek sezaryenle sağlıkla doğdu. Ondan 4 yıl sonra arkadaşım tekrar hamile kaldı. Bu sefer normal doğuracağım dedi. Bebek kanalda sıkıştı. Doğum sırasında sinir hasarı aldı ve yıllarca tedavi gördü. Demek istediğim öenmli olan sezaryen, normal doğum değil. Önemli olan o bebeğin sağlıkla dünyaya gelmesi sizin de o hastaneden sağlıkla ayrılmanız. O nedenle doğum yöntemine takılmayın. Doğum bir vesile. Sağlık önemli.
Bu tür hikayelerden o kadar korkuyorum ki. Kızım 38+0’da suyum biraz fazla diye 39’u beklemeden planlı sezaryenle doğdu. Şimdi ikinciye hamileyim ve ssvd denemek istiyorum ama aynı bunun gibi hikayeler aklımı çok bulandırıyor.

.
Bu tür hikayelerden o kadar korkuyorum ki. Kızım 38+0’da suyum biraz fazla diye 39’u beklemeden planlı sezaryenle doğdu. Şimdi ikinciye hamileyim ve ssvd denemek istiyorum ama aynı bunun gibi hikayeler aklımı çok bulandırıyor
sağlıkla kucağınıza alın. Bence önemli olan takıntılı olmamak. Güvendiğin iyi bir doktor bulmak. Ve tabi bu doktorun da takıntılı olmaması. O arkadaş instagramda çok meşhur normal doğum fanatiği bir doktorla çalıştı. İkisi de normal doğum takıntılı oldukları için ille normal diye ilerlediler. Ben o nedenle ısrarcı olmamayı savunuyorum. Şartlar neyi gerektiriyorsa o.

Bu tür hikayelerden o kadar korkuyorum ki. Kızım 38+0’da suyum biraz fazla diye 39’u beklemeden planlı sezaryenle doğdu. Şimdi ikinciye hamileyim ve ssvd denemek istiyorum ama aynı bunun gibi hikayeler aklımı çok bulandırıyor.
Benim ilki sezeryan ikinci doğumum da ssvd oldu çok rahat güzel oldu. Bence korkmayın. Doktorun tecrübesiyle de alakalı.

Benim ilki sezeryan ikinci doğumum da ssvd oldu çok rahat güzel oldu. Bence korkmayın. Doktorun tecrübesiyle de alakalı.
Çok sevindim sizin adınıza. Normal doğum sonrası sezaryenden daha kolay oldu mu peki sizin için? Ben çok zor iyileştim travma yarattı sezaryen bende resmen.

X