Sezeryan olmak istemiyorum.

Çok sevindim sizin adınıza. Normal doğum sonrası sezaryenden daha kolay oldu mu peki sizin için? Ben çok zor iyileştim travma yarattı sezaryen bende resmen.
Ya ben sezeryanda da normalde de sorun yaşamadım şükür ama normalde dikişlerim de yoktu hemen ayağa kalktım, istediğim gibi koştum, bebeğimi doğurmak çok ilginç ve güzel geldi baya iyiydi. İlk sezeryanımda çok ağrım vardı bir de psikolojim bozulmuştu ama doğumla alakalı değil. Lohusalıkla alakalı. Ama 3.bebeğim sezeryan oldu onda da hemen ilk gün ayağa kalktım çok şükür hiiç zorlanmadım hatta baya rahat oldu çok şükür. İlk sezeryan zor olurmuş da sonrası kolay olurmuş. Sıkıntıya sokmayın kendinizi. Ben ssvd yaptım ama mesela 3.bebeğim sezeryan yine. Hepsinde de doktorum aynı kişi 😅 Önemli olan bebeğin gelmeye kendi karar verip o aşamaları yaşaması. Hangi doğum yöntemi olursa olsun en hayırlısı olsun.

Ya ben sezeryanda da normalde de sorun yaşamadım şükür ama normalde dikişlerim de yoktu hemen ayağa kalktım, istediğim gibi koştum, bebeğimi doğurmak çok ilginç ve güzel geldi baya iyiydi. İlk sezeryanımda çok ağrım vardı bir de psikolojim bozulmuştu ama doğumla alakalı değil. Lohusalıkla alakalı. Ama 3.bebeğim sezeryan oldu onda da hemen ilk gün ayağa kalktım çok şükür hiiç zorlanmadım hatta baya rahat oldu çok şükür. İlk sezeryan zor olurmuş da sonrası kolay olurmuş. Sıkıntıya sokmayın kendinizi. Ben ssvd yaptım ama mesela 3.bebeğim sezeryan yine. Hepsinde de doktorum aynı kişi 😅 Önemli olan bebeğin gelmeye kendi karar verip o aşamaları yaşaması. Hangi doğum yöntemi olursa olsun en hayırlısı olsun.
Ne mutlu size doktorunuzla aranızda güven bağı oluşmuş doğumlarınız rahat geçmiş💕 benim ilki biraz zor geçtiği için ikinciden korkuyorum açıkçası, mesajınız çok iyi geldi teşekkür ederim🌸

Ne mutlu size doktorunuzla aranızda güven bağı oluşmuş doğumlarınız rahat geçmiş💕 benim ilki biraz zor geçtiği için ikinciden korkuyorum açıkçası, mesajınız çok iyi geldi teşekkür ederim🌸
Ben de aynı acıları yaşarım sanıyordum. Kalkarken işte o ilk kalkış falan ama hiç öyle olmadı. Hatta epiduralla olduğum için ağrı hissim hiç olmadı çok şükür. Hemen de iyileşmişti dikişlerim. Merak etmeyin her şey çok güzel olur. Yeter ki iyi düşünün. Sağlıklı mutlu doğumlar diliyorum.

Kızlar merhaba. 38+6 haftalık hamileyim. Yarın 39 olacağım. Bebek kafası büyük doktorum biraz zorlanırsın sezertan öneriyorum dedi. Cumartesi günü 18.05.24 tarihinde sezertan ile bebeğimi kucağıma alacağım ama. O zaman da 39* 3 haftalık olacak hani tamam sezeryan ama en azından 40.haftda al. İlla cumartesi alalım diyor pazartesi olsun dedim cumartesi uygundur diyor. Parası ile değil mi niye yanı ısrarla cumartesi en azından pazartesi olsun 39.5 olur ne yapacağım gitmesem mi acaba vazgeçtim normal bekliyorum desem kafam çok karıştı.
20 mayısın sizin için Bi anlamı mı var
O gün dogum tarihi olmasını istemenize bakarak?

Bence cocuk 22mayıstan once dogsun da ikizler burcu olmasın

Ben de aynı acıları yaşarım sanıyordum. Kalkarken işte o ilk kalkış falan ama hiç öyle olmadı. Hatta epiduralla olduğum için ağrı hissim hiç olmadı çok şükür. Hemen de iyileşmişti dikişlerim. Merak etmeyin her şey çok güzel olur. Yeter ki iyi düşünün. Sağlıklı mutlu doğumlar diliyorum.
Epıdural mi
Spinal mi oldunuz
Genelde spinal yapıyorlar sezaryende.

Başka doktora gıtsen
Güvende vermemiş zaten
Benımde ılkınde 29 aralıktı
Tatıle cıkacaktı herhalde 37+4 de aldı 😅
Ben zamanında 6 7 doktor gezdım benı cesaretlendırecek bırını aradım
Ama hepsı sezeryanın daha konforlu oldugunu anlattı
Bence sız bı doktora daha gorunun ozaman
Madem normal dogum ıstıyorsunuz
Hersekılde olurda işte bizim ulkemızde doktorlar saatler harcamak ıstemıyor
Sezaryen Kıme gore konforluymus doktorların kendi konforu mu

Bu tür hikayelerden o kadar korkuyorum ki. Kızım 38+0’da suyum biraz fazla diye 39’u beklemeden planlı sezaryenle doğdu. Şimdi ikinciye hamileyim ve ssvd denemek istiyorum ama aynı bunun gibi hikayeler aklımı çok bulandırıyor.
Ben annelerin kendi egolarını ya da cevreden baskı yapan bireylerin egolarını beslemek merakını gidermek gibi faktörlerden ötürü normal dogum kararı almasını dogru bulmuyorum.

Bebegınız öncelıgınız olsun
'denemek istiyorum' ne demek, çocuğunuz kobay mı Allah aşkına.

Vajinal doğum istiyorsanız bir başka doktora daha gidin madem ona da danışın özel bir tarihe doğum gününü getirmek yoksa planınızda yani ha 2 gün önce ha 2 gün sonra daha iyi işte bir an evvel doğumunuz gerçekleşsin.

Doktorun dedihi tarih boğa burcu, birkaç gün sonrası ikizler. Ben olsam girerdim alsın bitsin 😂 bir ömür ikizler bebesi çekilmez, carcarcar
😂
Şaka bir tarafa emin degilseniz son bir doktora daha görünün, ondan da fikir alın. Belki de risk olabilecek bir durum vardır, uzatmak istemiyordur
benım bebe 36 haftalık ıkızler ve yengec arasından bırı olacak sence hangısı daha mantıklı? :halay:yengec sevgılım vardı omrumden omur almıstı ıkızleer sevgılımde oldu ıkısını karsılastırınca yengec melek gıbı kalıyor onun yanında :kızgın:

benım bebe 36 haftalık ıkızler ve yengec arasından bırı olacak sence hangısı daha mantıklı? :halay:yengec sevgılım vardı omrumden omur almıstı ıkızleer sevgılımde oldu ıkısını karsılastırınca yengec melek gıbı kalıyor onun yanında :kızgın:
Ya ben yengecim. Yengeclik kolay değil ama annem ikizler, ikizler de evlerden ırak 😂 keşke bir önceki boğa ya da bir sonraki aslan olsaydı. Tüh 😅
Yine de o başkalarını çekip üzüleceğine başkaları onu çekip üzülsün diyorum . Oyum ikizlerden yana 😇

Ya ben yengecim. Yengeclik kolay değil ama annem ikizler, ikizler de evlerden ırak 😂 keşke bir önceki boğa ya da bir sonraki aslan olsaydı. Tüh 😅
Yine de o başkalarını çekip üzüleceğine başkaları onu çekip üzülsün diyorum . Oyum ikizlerden yana 😇
suan sok oldum gercekten. Ikızler sevgılımden aayrıldıktan sonra 1.5 sene kurtulamadım tehdıtler,santajlar :110:yengec manııpule eden taraf ama en azındn sorunsuz ayrıldım. oglum bır psıkopat olsun ıstemıyorum acıkcası :KK15:

suan sok oldum gercekten. Ikızler sevgılımden aayrıldıktan sonra 1.5 sene kurtulamadım tehdıtler,santajlar :110:yengec manııpule eden taraf ama en azındn sorunsuz ayrıldım. oglum bır psıkopat olsun ıstemıyorum acıkcası :KK15:
Hee, erkekse yengeç anacı olur. Başkaları illalah edebilir ama en azından sen rahat edersin 😂 oyumu değiştirdim, yengeç diyorum

oylamanı aldık sıra yengec olsun dıye duanı almakta :KK70:ınsallah yengec olur tesekkur ederım guzel sohbetın ıcın :KK200:
Allah bir avazda kurtarsin :) üzülme her insan kendine özeldir. Senin exlerin çocuğuyla ilgilenmekten aciz ebeveynleri onları iğrenç yetiştirmiş diye neden senin yengeç/ikizlerin onlara benzeyecekmis :)

Allah bir avazda kurtarsin :) üzülme her insan kendine özeldir. Senin exlerin çocuğuyla ilgilenmekten aciz ebeveynleri onları iğrenç yetiştirmiş diye neden senin yengeç/ikizlerin onlara benzeyecekmis :)
amın cok tesekkur ederım. Aslında ıkızler olan evlatlıkmış galiba ondan bıraz psıkolojısı tuhaftı ılıskıyı bıtıren,bırakıp gıden kadını hazmedemıyordu. haklısın aslında umarım oglum kımsenın kızının ahını almaz ve terbıyelı bır cocuk olarak yetısır :)

X