Siz olsaniz birdaha konuşur musunuz

Benim öğretmen bir arkadaşım var.Eşi atandı.Başka sehirdeler.Arkadaşimda kpss çalışıyor.Biz uzun yıllardır buraya geldiklerinde onunla görüşürüz ve telefonda uzun saatler konuşuruz.
En son bayramda iyi bayramlar diye mesaj attım,dönüş yapmadı.3 4 defa aradım,açmadı ve dönmedi.Siz olsanız birdaha konuşur musunuz?

Neden 3-4 defa arıyorsunuzki?
Allah korusun eğer ölmediyse biri mesajları aramayı görür.
Bilerek dönmüyor demekki.
Ben olsam hiç üzerine düşmem numaraları silerim.

Bayramda aramadım zaten ben.Bayram öncesi sonrası aramıştım.Yakin arkadaşların 2 aydır konuşmaması normal mi peki? 2 aydır dönüş yapmadiysa bana normal gelmiyor.Bir mesaj atmak bu kadar zor değil.
Bence çok normal. İnsanların bazen kafasının kaldirmadigi dönemler oluyor . Bazen çalan telefon eziyet gibi geliyor . Bazen bazı arkadaşlarını seviyorsun ama telefonda darlamasini sevmiyorsun falan filan. Cidden takılmayın bence. Benim bir arkadaşım var, instadan bana saçma sapan şeyler atar durur. Basit mizah hiç sevmem. Ne cevap yazarim, ne emoji atarım. Yine de alınmaz :) arasıra buluşuruz, iyi arkadasiz. Bir baska arkadaşım var. Ne zaman fazla biletim olsa hep ilk onu davet ederim. Bugüne kadar çağırdığım etkinlik sayısı 10sa geldiği etkinlik sayısı birdir. Aam çağırırım yine, alinmam yani. Arkadaşımın içini bildikten sonra, beni sevdiğini bildikten sonra böyle seylere çok takilmam.
Bence siz de gözünüzde büyütmeyin. İstemiyorsanız aramayın tabii ki ama kendinizi konu ile ilgili doldurmayın derim ben

Whatsappta aktif mi? Eğer aktif değilse telefonunda sıkıntı olabilir.

Sosyal medyada aktif mi? Eğer aktif değilse kötü bir zamandan geçiyor olabilme ihtimali yüksek.

Her insan kötü zamanında farklı tepki veriyor. Mesela ben neredeyse herkesle iletişimimi kesiyorum. Birinin nasılsın demesi bile beni daha kötü etkiliyor. Toparlamam da zaman alıyor.

Bazen arkadaşlarımdan da geri dönüş olmuyor. Daha fazla ısrarda bulunmuyorum. Kendilerinin dönüş yapmasını bekliyorum. Şimdi fark ettim de hepsinin 1. veya 2. derece akrabalarından biri vefat etmişti.

Geri dönüş yapmasını bekleyin derim.

Neden 3-4 defa arıyorsunuzki?
Allah korusun eğer ölmediyse biri mesajları aramayı görür.
Bilerek dönmüyor demekki.
Ben olsam hiç üzerine düşmem numaraları silerim.
Keşke aramasaydim o kadar.Hadi duymamıştır dedim,illaki görüyor ama.Birde en son güzel konuştuk.Gayet instagrama hikaye falanda atıyor.Zaten ararsa bende ona dönmeyeceğim

Whatsappta aktif mi? Eğer aktif değilse telefonunda sıkıntı olabilir.

Sosyal medyada aktif mi? Eğer aktif değilse kötü bir zamandan geçiyor olabilme ihtimali yüksek.

Her insan kötü zamanında farklı tepki veriyor. Mesela ben neredeyse herkesle iletişimimi kesiyorum. Birinin nasılsın demesi bile beni daha kötü etkiliyor. Toparlamam da zaman alıyor.

Bazen arkadaşlarımdan da geri dönüş olmuyor. Daha fazla ısrarda bulunmuyorum. Kendilerinin dönüş yapmasını bekliyorum. Şimdi fark ettim de hepsinin 1. veya 2. derece akrabalarından biri vefat etmişti.

Geri dönüş yapmasını bekleyin derim.
Hikaye atıyor bazen,instagramda aktif.

peki attığınız mesajlarda hiç nedenini soran bir mesaj oldu mu?
ona rağmen dönmüyorsa küsmüştür veya iletişimi kesmek istiyordur
Ben mesaj olarak sadece bayramda mesaj attim.Bayram öncesi sonrası aradım,açmadı.Bayadir bende aramıyorum.Ben buraya yazın gelince iletişime geçeceğini düşünüyorum

Hikaye atıyor bazen,instagramda aktif.
bilerek cevap vermiyor senin birkaç kez araman onun egosunu okşamış anca ve bunu sebepsiz yapması bana göre hastalıktır. herkesin kötü dönemi olabilir bunu uygun dille açıklamak zor olmamalı açıklamıyorsa zaten seni arkadaşı olarak görmüyor saygı duymuyor demektir. yengenc kullanıcı isimli arkadaşa katılmıyorum, arkadaşlık dediğiniz öyle yaşanmaz. zırt pırt aramak ve aranmak değil mesele, biri sizi düşünüp aramış ama siz saygısızca keyfiniz yok diye açmıyorsunuz falan ucuz hareketler bunlar büyümemiş insan davranışları. müsait değilim sonra arayacağım demek zor değil hatta bu tarz hazır mesajlar var tek tıkla gönderiliyor. :halay: kimse 2 dakikası olamayacak kadar meşgul olamaz kandırmayalım kendimizi. zaten konu sahibinin arkadaşı kötü dönemde olsa story atmaz, ben olsam kesinlikle her yerden silerim o kafasında bitirmişse ben neden onu bekleyecekmişim :dondurma:

bilerek cevap vermiyor senin birkaç kez araman onun egosunu okşamış anca ve bunu sebepsiz yapması bana göre hastalıktır. herkesin kötü dönemi olabilir bunu uygun dille açıklamak zor olmamalı açıklamıyorsa zaten seni arkadaşı olarak görmüyor saygı duymuyor demektir. yengenc kullanıcı isimli arkadaşa katılmıyorum, arkadaşlık dediğiniz öyle yaşanmaz. zırt pırt aramak ve aranmak değil mesele, biri sizi düşünüp aramış ama siz saygısızca keyfiniz yok diye açmıyorsunuz falan ucuz hareketler bunlar büyümemiş insan davranışları. müsait değilim sonra arayacağım demek zor değil hatta bu tarz hazır mesajlar var tek tıkla gönderiliyor. :halay: kimse 2 dakikası olamayacak kadar meşgul olamaz kandırmayalım kendimizi. zaten konu sahibinin arkadaşı kötü dönemde olsa story atmaz, ben olsam kesinlikle her yerden silerim o kafasında bitirmişse ben neden onu bekleyecekmişim :dondurma:
Story bugün gene attı.Kötü dönemde olduğunu düşünmüyorum ben.Tamam sınava çalışıyor, bu yüzden açmıyor desem söyleyebilir. Birde ben kpss çalışırken neye nasıl çalışıyorum,kaç saat çalışıyorum anlatıyorum.Ama o hicbirsey anlatmıyor.Çalisiyorum deyip geçiştiriyor

Benim öğretmen bir arkadaşım var.Eşi atandı.Başka sehirdeler.Arkadaşimda kpss çalışıyor.Biz uzun yıllardır buraya geldiklerinde onunla görüşürüz ve telefonda uzun saatler konuşuruz.
En son bayramda iyi bayramlar diye mesaj attım,dönüş yapmadı.3 4 defa aradım,açmadı ve dönmedi.Siz olsanız birdaha konuşur musunuz?
O kadar samimiysem bir derdi var galiba diye düşünürdüm muhtemelen

Story bugün gene attı.Kötü dönemde olduğunu düşünmüyorum ben.Tamam sınava çalışıyor, bu yüzden açmıyor desem söyleyebilir. Birde ben kpss çalışırken neye nasıl çalışıyorum,kaç saat çalışıyorum anlatıyorum.Ama o hicbirsey anlatmıyor.Çalisiyorum deyip geçiştiriyor
Böyle detay takılmalar varsa size mesafe koymuş görüsmek istemiyir. Siz de boşverin madem

Telefonda uzun saatler konuşurduk.Ama kpss konusunda birsey anlatmazdi sadece
Normalde başka şeylerini gizliyorsa bunu da gizleme gereği duymuştur. Bir ihtimal ya sizin nazar değdireceğinizi düşünüyor veya sizi rakip olarak görüyor.

Arkadaşınıza gıcık oldum. Okuduğumdan anladığım kadarıyla samimiyetsizin tekiymiş.

Normalde başka şeylerini gizliyorsa bunu da gizleme gereği duymuştur. Bir ihtimal ya sizin nazar değdireceğinizi düşünüyor veya sizi rakip olarak görüyor.

Arkadaşınıza gıcık oldum. Okuduğumdan anladığım kadarıyla samimiyetsizin tekiymiş.
Bence rakip olarak görüyor.Brans aynı.Diger herseyi konuşuyoruz kpss hariç.Normalde ben bu sene kpssye girmeyecektim. Ama girme kararı aldım.Insallah atanirim.Sosyal medyadan öğrenir

Bunda kusecek birşey yok ki. Belki de çok meşgul belki hasta.

Aramam konuşmam. Demek ki görüşmek istemiyor sil geç

X