Sosyal Medya Bu Görüntüleri Konuşuyor: Öğrenciye Kuran Kursunda Hoca Dayağı

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Sakarya'da yatılı bir Kur'an Kursu'nda çekilen görüntüler büyük tepkiye yol açarak bir kez daha 'çocuklarımız kime emanet?' sorusunu sormamıza neden oldu. Bir cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntülerde Kuran kursunda imamlık yapan kişinin bir öğrenciyi oldukça şiddetli bir şekilde dövdüğü görülüyor. Görüntüler sosyal medyanın da gündeminde...
Sakarya'nın Erenler ilçesinde bulunan Çaybaşı Kur'an kursunda görevli hocanın küçük bir çocuğu terlikle döverken çekilen görüntüleri sosyal medyada hızla yayılarak büyük tepki çekti.

Görüntülerde hocanın elinde terlikle öğrenciye oldukça sert bir şekilde vurduğu görülüyor. Hoca, dayaktan kaçmak için korkuyla duvarın dibine sinen çocuğun ağlama ve yalvarmasına aldırmadan kafasına ve vücuduna vurmaya devam ediyor.

İşte büyük reaksiyon çeken o görüntüler

Sakarya Müftülüğü'nden açıklama: Görevli emekliye ayrıldı, soruşturma sürüyor

Sakarya Müftü Vekili Nejdet Arman olayla ilgili kendilerine şikayette bulunulduğunu, soruşturmanın sürdüğünü belirterek şunları söyledi:

"Bahse konu görüntüler Erenler’de bulunan Kuran Kursu’nda 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde çekilmiş. Görüntüyü çeken de küçük çocuğun arkadaşı. Ancak çocuğun anne babası şikayetçi olmayıp, amcası şikayetçi olunca konuyla ilgili idari soruşturma başlattık. Ancak araya darbe girişimi girince süreç uzadı. Görüntülerdeki görevli de emekliye ayrıldı. Ancak idari soruşturma halen sürüyor. İdari soruşturmaya göre gereken yapılacaktır."

Diyanet İşleri Başkanı Görmez: 'Kur'an kursu görevlisi görevden el çektirildi

Capture.JPG

Capture.JPG

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Kuran Kursu'nda meydana gelen olaya ilişkin paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Sakarya'da bir Kur'an kursunda 2016 yılı Mayıs ayında yaşananların, din ile din eğitimiyle ve Diyanet İşleri Başkanlığının din eğitimi yöntemleriyle hiçbir şekilde alakası yoktur. Böyle vahim bir suçu işleyen şahıs hakkında Başkanlığımız tarafından derhal soruşturma açılmış, görevden el çektirilmiştir.

Aradan uzun bir süre geçtikten sonra basına yansıyan bu içler acısı görüntülerden dolayı öncelikle gözümüzün nuru çocuklarımızdan özür diliyoruz. Bu ve benzeri durumların yaşanmaması için gerekli hukuki ve ahlaki adımlar atılmıştır. Bizzat kendim ve bütün personelim, çocuklarımızı inciten, hırpalayan her türlü davranışla mücadelede sonuna kadar kararlı olduğumuzu bir defa daha dile getirmek istiyoruz. Çocuğunu yaralayan bir toplumun geleceği sağlıklı olamaz ve bir insan çocuğun üstün menfaatlerini öncelemedikçe, üzerindeki ilahi emaneti hakkıyla koruyor sayılamaz."

https://o nedio.com/haber/sosyal-medya-bu-goruntuleri-konusuyor-ogrenciye-kur-an-kursunda-hoca-dayagi-751217

Şu adamı elime versinler o terliği münasip yerine atar, defalarca kafasına kafasına vururdum. İnsanlıktan nasibini almamış mahluk!

Kontrolsuz acilan butun kuran kurslarinin kapanmasi gerekiyor hemen acilen.. acik olanlarin da her daim kontrol edilmesi gerekiyor bu kacinci yahu oha..

ya devlet denetiminde kuran kursları olabilir ama bunlar matematik, ingilizce gibi iki üç saat dersini görür evine gidersin, yatılı kuran kursunun mantığını anlayamıyorum ben, yatılı kuran kurslarında bu kaçıncı olay

ya devlet denetiminde kuran kursları olabilir ama bunlar matematik, ingilizce gibi iki üç saat dersini görür evine gidersin, yatılı kuran kursunun mantığını anlayamıyorum ben, yatılı kuran kurslarında bu kaçıncı olay

Aynen chess.. malum simdi Allah diyenin gonlune gore at kosturabildigi donemlerdeyiz ama normalinin bu olmamasi gerek.. benim cocuklarim da yazlari gidiyor, annemi sinifin onunde oturtuyorum malum kimseye guvenmeyeceksin.. ama bizim kursumuz tam 3 saat, sinifin kapilari acik, her dersin sonunda cocuklara onlarin gonullerine gidecek yiyecekler veriyorlar bizimkiler bayiliyor :) yatili gonderenelerin derdinin sadece cocuklari baslarindan gondermek olduguna inaniyorum, o yuzden diyanetin her gun denetledigi uc-bes sube acilip geri kalan hepsinin kapanmasi gerekiyor..

din egitimini cocuguma ben kendim verebilirim ya yollamam hic kurslara guven yok ..cocuklara boyle siddet gosterebilirler kafalarını sacma sapan seylerle doldurabilirler

Aynen chess.. malum simdi Allah diyenin gonlune gore at kosturabildigi donemlerdeyiz ama normalinin bu olmamasi gerek.. benim cocuklarim da yazlari gidiyor, annemi sinifin onunde oturtuyorum malum kimseye guvenmeyeceksin.. ama bizim kursumuz tam 3 saat, sinifin kapilari acik, her dersin sonunda cocuklara onlarin gonullerine gidecek yiyecekler veriyorlar bizimkiler bayiliyor :) yatili gonderenelerin derdinin sadece cocuklari baslarindan gondermek olduguna inaniyorum, o yuzden diyanetin her gun denetledigi uc-bes sube acilip geri kalan hepsinin kapanmasi gerekiyor..

aynen, ana babası şikayetçi bile olmamış baksana, kursta bi yangında ölseydi de taktiri ilahi deyip geçeceklerdi...

Ya böyle dövsem dövsem dövsemmm içim soğumaz şu adamı .

Çocuğun amcasına da helal olsun , onun şikayeti üzerinde taa Mayısta yaşanıp kapanıp gidecek bu olay tekrar gündeme gelmiş.

Hangi kurum , kuruluş, kişi ...olursa olsun ! Çocuklarınızı eti senin kemiği benim mantığı ile emanet edip , şiddet görmelerine sessiz kalmayınnn yahu , kalmayınnn .

bu tip sorunlar toplum tarafından da çok önemsenmiyor bence, sebebini anlamış değilim

bu tip sorunlar toplum tarafından da çok önemsenmiyor bence, sebebini anlamış değilim
Çünkü yapanlar kadar buna maruz kalanların aileleri de normal karşılıyor şu görüntüleri. Olmasa daha iyiydi ama bi kere olmuş işte, hocadır yapar, bizim oğlan ne saygısızlık etti kim bilir..

Sonrada bu çocuklar büyüyüp oda çocuğunu dövüyor ,neyse ki akıllı cep telefonları çıktı m
babaya hayret ettim , çocuğa inanmamış

X