Sosyal Medya Bu Görüntüleri Konuşuyor: Öğrenciye Kuran Kursunda Hoca Dayağı

Bir öğretmen çocuğunun kulağını çekse ortalığı yıkacak tipler
Kuran kursunda hortumla dovulse bile ses etmez hep böyledir
Çoğu kuran kursunda vardır bu dayaklar namazdan kaçan çocuğu sopayla dovebilirlermis böyle böyle doğru yola gelecekmiş çocuklar sabah namazına uyanmazlarsa sopayla kaldıran hocalar vardı bizim zamanımız da
Küçücük çocuklara evini temizletenler keyif için dovenler

Eşimide annesi küçükken kuran kursuna yazdırmış oradaki hocalar etli bütlü yerken çocuklara kötü yemekler çıkartıyorlarmış gelen etleri kendiler yiyormuş , hocalarıda sevmediğinden ve bu beslenmeden dolayı hastalanınca a kaçmış halende sevmez
Çoğu kuran kursunda vardır bu dayaklar namazdan kaçan çocuğu sopayla dovebilirlermis böyle böyle doğru yola gelecekmiş çocuklar sabah namazına uyanmazlarsa sopayla kaldıran hocalar vardı bizim zamanımız da

Yazık... Yüzüne bakmaya kıyamadığımız evlatlarımıza kim ne sebeple bunu yapabilirki? Sen kimsin ? Hangi bahane bunu yapmana gerekçe olabilirki? Adi adam

Yazık... Yüzüne bakmaya kıyamadığımız evlatlarımıza kim ne sebeple bunu yapabilirki? Sen kimsin ? Hangi bahane bunu yapmana gerekçe olabilirki? Adi adam.

Bu arada görüntüleri çeken çocuğa da bravo O'nun sayesinde ortaya çıkmış bu görüntüler.Kimbilir kaçıncı şahit oldukları dayak bu.Çekim yaparken farketse kendisi de dayak yiyebilirdi ama buna rağmen cesaret gösterip çekmiş.Biz izlerken kanımız dondu da,hiç mi yüreği sızlamadı O anne babanın görüntüleri izlerken de ,şikayetçi olmadı,eğitim bu değil ki.

Cogu kuran kursunda var boyleleri ne demek ne kadar da eminsiniz binlerce kuran kursuna gittiniz gordunuz yani.ben burda kuran kursu taniyorum biri de demis hocalar yemegin iyisini yiyor diye kendi gozlerimle gordum.zayif gelen ogrenciler orda kilo aliyorlar.sebze yemekleri bile etsiz pismiyor gelen ogrencilerin agzindan duydum evde biz bunlari hic yiyemiyorduk diyor hersey cesit cesit..dayagi gectim ses yukseltmek bile yok burasi devletin resmi kurumu diyanete bagli.

Cogu kuran kursunda var boyleleri ne demek ne kadar da eminsiniz binlerce kuran kursuna gittiniz gordunuz yani.ben burda kuran kursu taniyorum biri de demis hocalar yemegin iyisini yiyor diye kendi gozlerimle gordum.zayif gelen ogrenciler orda kilo aliyorlar.sebze yemekleri bile etsiz pismiyor gelen ogrencilerin agzindan duydum evde biz bunlari hic yiyemiyorduk diyor hersey cesit cesit..dayagi gectim ses yukseltmek bile yok burasi devletin resmi kurumu diyanete bagli.
Tamamda onlar resmi kurum çoğu hoca bunu ara mahallede yapıyor ana babada orada bir sey olmaz kafasiyla atıyor çocuğu başından
Siz görmemiş olmanız oradabu tür dayaklar olmadığını kanitlamaz simdi ben sırf benim bildiğim olaylari yazarsam burasi bir liste seklinde yorum doldururum
Konuyu uzatmak istemiyorum

Siz öyle tanaıyorsunuz olabilir. Ama bu bütün her yer mükemmel olduğu anlamına gelmez. Kilo almak da sağlıklı beslenmek anlamında değildir.
Şimdi bazıları diyebilir: Bu görüntüler şantaj montajdir.
Ki hayvanları bile dövemezsiniz diyen bir dinimiz var: O yaratık o çocuğu nasıl dövebiliyor???

Bir de aklıma şu dörtlük geldi Kur'an-ı Kerim kursu deyince:

Kitabımız Kur'an; ilim kokuyor
Kaç müslüman günde açıp okuyor?
Okuyan da öylesine okuyor
Manasına kafa yoruyor muyuz?

X