Erkek İnfertilitesi Sperm sayısını, hızını, morfolojiyi nasıl arttırdınız?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

capslocksmith

Guru
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2013
428
14
forumda çok sayıda konu var ama hep parça parça, bulmak, araştırmak çok zaman alıyor. biçok şeyi de sayfa kalabalığında gözden kaçırıyoruz.

herkes buraya, ilk test sonuçlarını, tedavi için neler yaptıklarını ve aldıkları sonuçları yazsın.

ben hepsini tek tek ilk mesaja editleyerek düzenleme yapacam inşallah.

böylece sayfalar arasında boğulmadan, kaç kişi olumlu sonuç almış, kaç kişi olumsuz sonuç almış rahatlıkla ve kolaylıkla burada hepsini tek mesajda bulacağız.

ben üşenmem hepsini tek tek eklerim ilk mesaja, yeter ki siz sonuçları ve ilaçları yazın buraya. belki 1 kişiye bile sebep olsanız ne kadar büyük bir sevaba girersiniz kimbilir.

ben yazıyorum bizim durumu şimdi...umarım güel sonuçları da birgün buraya yazmak nasip olur.

-------------------------------------------------1- BİZİM DURUMUMUZ;--------------------------------------------

7-8 ay içinde 1 doğal gebelik oldu fakat 8. haftada düşük oldu, düşük sebebi belli değil.
ardından 4 ay denedik yine olmadı. sperm testi yaptırdık, sonuç şöyleydi.

1 Ml deki sperm sayısı >> 7 000 000
toplam sperm >> 31 500 000
ileri hızlı >>>>>> %20
yavaş ileri hızlı >%15
yerinde hareketli > %10
morfoloji (sperm yapısı) >> %60 normal yapıda.

doktor bize 1-proxeed plus 2-evicap (e vitamini) verdi ve ek olarak bizde keçiboynuzu kürüne başladık.
bizim başlayalı daha 1 hafta oldu.

"""düzenleme: 2ağustos2013 >> bugün öğrendim hamileyim.kan testinde sonucu gördük inşallah:) tekrar yaptıracaz bikaç gün sonra.
umarım bir sorun çıkmaz."""

kızlar düşük riski vardı epey bir süre kafamı toparlayamadım konuyu ihmal ettim epey. şuan çok şükür 17 haftalık hamileyim ben, erkek bebek bekliyoruz inşallah. dualarınızı esirgemeyin

2-------------------------------------------------SUNCAPTAİN ARKADAŞIMIZ-----------------------------------------------------------------

sperm sayısı 1 milyon, morfoloji 0. ilaç tedavisi şimdilik yok.1 ay sonra tekrar test yapılacak.

değerlerin düzelmesi için keçiboynuzu kürü yapıyor. allah şifa versin...

18kasım = şu an 8 haftalık hamile, allah hayırlı evlatlar versin.

3---------------------------------------------------koket13 NİKLİ ARKADAŞIMIZ-----------------------------------------------------------------

1 yıl bebekleri olmadı, eşine de doktor varikosel ameliyatı dedi ama ameliyat olmadılar. onun yerine vitaminler aldılar.

sperm sayısı 3 ayda 60 milyondan 200 milyona yükseldi.
morfoloji ise %1 den %4'e çıktı derken normal yolla hamile kaldı. bebeğini 6. haftada kalp atışlarını vs. gördük ve her şey yolundaydı ama maalesef 7. haftada bebeğimi yoğun bir kanama ile kaybetti:KK43: :KK43: :KK43:
Not: Kullandığı vitaminler; C + Larginine veya E + Larginine.
doktorların tavsiyesi üzerine C + E 'yi aynı anda kullanmadı eşim.
Bir ay C + Larginine diğer ay E + Larginine yapıyoruz.

4-------------------------------------------------karaincim NİKLİ ARKADAŞIMIZ---------------------------------------------------------------

konsantrasyon 23 milyon
hızlı hareket:%22
yavaş;:%15
yerinde hareket:%8
hareketsiz:%57
vitalite:%43
lökosit:600000
yuvarlak hücre:1200000
gross anomali morfoloji:%28
bizde de eşimde varikosel var ileri seviyede falan değil o yüzden ameliyat olmayacak dr herhangi bir ilaç vermedi ben araştırdım keçi boynuzu kürünü 3 aya yakındır uyguluyoruz eşim sigarayı bıraktı bal polen karışımı sabahları içiyo.arada mesir macunu bol bol süt muz keçi boynuzu pekmezi yani doğal ürünlerden takviye yapıyoruz ramazandan sonra da tekrar semen analizi yaptırıp duruma bakıcaz yükselme olup olmadı mı diye bizde durum bu geçen yıl eylülde bıraktık korunmayı herhangi bir gebelik oluşmadı....

5------------------------------------------------poisa NİKLİ ARKADAŞIMIZ------------------------------------------------------------------

Sayımızı hızımızı morfolojiyi hepsini Çaksır kökü suyu içerek arttırdık çok şükür.. 3 yıl uğraştık hiç bir işe yaramadı ,bizim şifamız 4. yılda çakşırdaymış..
Darısı isteyen herkesin başına olsun, sağlıkla mutlulukla..

6--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Son düzenleme:
-------------------------------------------------1- bizim durumumuz şöyle;--------------------------------------------

7-8 ay içinde 1 doğal gebelik oldu fakat 8. haftada düşük oldu, düşük sebebi belli değil.
ardından 4 ay denedik yine olmadı. sperm testi yaptırdık, sonuç şöyleydi.

1 Ml deki sperm sayısı >> 7 000 000
toplam sperm >> 31 500 000
ileri hızlı >>>>>> %20
yavaş ileri hızlı >%15
yerinde hareketli > %10
morfoloji (sperm yapısı) >> %60 normal yapıda.

doktor bize 1-proxeed plus 2-evicap (e vitamini) verdi ve ek olarak bizde keçiboynuzu kürüne başladık.
bizim başlayalı daha 1 hafta oldu.

Son düzenleme:
mrb canım...bi daha yeni başladık sayılır 3 aydır korunmuyodum olmayınca doktora gittik.hsg çekildim tüplerimin ikisi de tıkalıydı ama işlem sırasında çok şükür açıldı.bendeki sorun çözüldü ancak eşimin değerleri kötü çıktı 1 milyon sperm sayısı ,%0 da morfoloji ...

gelecek ay tekrar gelin diyip gönderdi.ilaç vermedi bn de netten keçiboynuzu pekmezini buldum ona başladık.
sat ım 1 haziran.10 gün sonra regl olursam tekrar gidicez doktora

mrb canım...bi daha yeni başladık sayılır 3 aydır korunmuyodum olmayınca doktora gittik.hsg çekildim tüplerimin ikisi de tıkalıydı ama işlem sırasında çok şükür açıldı.bendeki sorun çözüldü ancak eşimin değerleri kötü çıktı 1 milyon sperm sayısı ,%0 da morfoloji ...

gelecek ay tekrar gelin diyip gönderdi.ilaç vermedi bn de netten keçiboynuzu pekmezini buldum ona başladık.
sat ım 1 haziran.10 gün sonra regl olursam tekrar gidicez doktora

iyi yapmışsınız keçiboynuzuna başlamakla.

ama pekmezini değilde kaynatıp suyunu için öyle daha iyi sonuç aldıklarını söylüyorlar.

durumunuz maalesef pek iyi görünmüyor. anladığım kadarıyla doktor, emin olmak amacıyla 1 ay sonra tekrar test yapacak size. yoksa bu tip vakaları direk tüp bebeğe gönderiyorlar. inşallah düzelir değerleriniz, değerler düzelirse sizi tüp bebeğe yönlendirmez ve ilaçla tedaviye başlar.

eşiniz antidepresan kullanıyor mu bu arada? ben araştırdım, net olmamakla birlikte sperm yapısına zarar verdiği, sayıyı azalttığı yönünde deneysel çalışmalar var fakat bu ilaç firmaları öyle herkese bilimsel çalışma yayınlatmaz. bence etkiliyor ama sırf daha fazla para kazanmak amacıyla milletin hayatıyla oynuyorlar. umurlarında mı sanki? isteyen baksın konu da açtım bu bölümde. oraya yazmadığım bikaç belgeye daha ulaştım. antidepresanlar kesinlikle etki ediyor.

yıllar önce antidepresan kullanmış bi süre sanırım..şimdi tek zararlı alışkanlığı sigara.nasıl bıraktırcam bilemiyorum

bu değerlere göre tüp bebek diyo doktorlar yani:KK43:

yıllar önce antidepresan kullanmış bi süre sanırım..şimdi tek zararlı alışkanlığı sigara.nasıl bıraktırcam bilemiyorum

bu değerlere göre tüp bebek diyo doktorlar yani:KK43:

antidepresan konusunu yine de sorun siz emin olmak için, anlatın durumu. ama antidepresanlar bırakıldıktan bir süre sonra (2-3 ay gibi bir süre) tekrar normale dönüyormuş değerler.

tüp bebek konusunda ise, doktorlar başka türlü olmaz diyorlar ama siz yine ümidi kesmeyin. kesinlikle tüp bebekten başka şansınız yok denilen ama doğal yollardan hamile kalanlar var forumda görüyorum. onun için siz özellikle keçiboynuzu kürüne aksatmadan devam edin.

hatta tüp bebek için hazırlıkların tümünü yapıp son aşamaya geçince hamile olduğunu öğrenenler var. hayırlısı ne diyelim.

Son düzenleme:
canım bizim 1 yıl bebeğimiz olmadı, bende adet düzensizliği olduğu için şans arttırmak için ben de tedavi gördüm. eşime de doktor varikosel ameliyatı dedi ama istemedik. onun yerine vitaminler aldık. sperm sayısı 3 ayda 60 milyondan 200 milyona yükseldi. morfoloji ise %1 den %4'e çıktı derken normal yolla hamile kaldım. bebeğimin 6. haftada kalp atışlarını vs. gördük ve her şey yolundaydı ama maalesef 7. haftada bebeğimi yoğun bir kanama ile kaybettim :KK43: :KK43: :KK43:

size tavsiyem, umudunuzu hiç yitirmeyin. hiç beklemediğiniz bir anda, sizi şaşırtıp gelecektir bebeğiniz. şimdi dua ediyorum tekrar hamile kalabilmek için, siz de benim için dua edin lütfen... herkese sevgiler..

Not: Kullandığımız vitaminler C + Larginine veya E + Larginine. Doktorların tavsiyesi üzerine C + E 'yi aynı anda kullanmadı eşim. Bir ay C + Larginine diğer ay E + Larginine yapıyoruz.

canım bizim 1 yıl bebeğimiz olmadı, bende adet düzensizliği olduğu için şans arttırmak için ben de tedavi gördüm. eşime de doktor varikosel ameliyatı dedi ama istemedik. onun yerine vitaminler aldık. sperm sayısı 3 ayda 60 milyondan 200 milyona yükseldi. morfoloji ise %1 den %4'e çıktı derken normal yolla hamile kaldım. bebeğimin 6. haftada kalp atışlarını vs. gördük ve her şey yolundaydı ama maalesef 7. haftada bebeğimi yoğun bir kanama ile kaybettim :KK43: :KK43: :KK43:

size tavsiyem, umudunuzu hiç yitirmeyin. hiç beklemediğiniz bir anda, sizi şaşırtıp gelecektir bebeğiniz. şimdi dua ediyorum tekrar hamile kalabilmek için, siz de benim için dua edin lütfen... herkese sevgiler..

Not: Kullandığımız vitaminler C + Larginine veya E + Larginine. Doktorların tavsiyesi üzerine C + E 'yi aynı anda kullanmadı eşim. Bir ay C + Larginine diğer ay E + Larginine yapıyoruz.

inşallah tekrardan bebeğiniz olur. allah şifa versin.

geçenlerde doktora gittik canım regl olursan gel olmazsan da gel demişti.ben regl oldum maalesef ve gittik.klomen yazcam sana dedi ve nasıl kullancağımzı anlattı.ama birleşme yaşamamız gereken tarihlerde eşim evde olmıycaktı işi gereği ayın 20 günü yok:KK43: bizim en büyük derdimiz bu zaten ovulasyon günlerini tutturmamız imkansız nerdeyse...eşim ben yokum diyince vazgeçti doktor.klomenle tutturmak çok zor olcak ,size ben direk aşılama yapıcam dedi.ama yaz aylarında burda tüp bebek bile fazla yapılmaz dedi. -adanadayız bu arada ve feci sıcak- spermler sıcakta yavaşlar iyice şimdi ben size aşılama yapsam tutmıcak büyük ihtimalle ve sizin moraliniz bozulcak en iyisi ağustostaki regl gününde gelin bana o zaman konuşalım dedi ve gönderdi bizi...eşime de çıkarken bu arada kendine iyi bak ye iç dedi gülerek ve iyi bi ürolog bul vitaminlere başla dedi

geçenlerde doktora gittik canım regl olursan gel olmazsan da gel demişti.ben regl oldum maalesef ve gittik.klomen yazcam sana dedi ve nasıl kullancağımzı anlattı.ama birleşme yaşamamız gereken tarihlerde eşim evde olmıycaktı işi gereği ayın 20 günü yok:KK43: bizim en büyük derdimiz bu zaten ovulasyon günlerini tutturmamız imkansız nerdeyse...eşim ben yokum diyince vazgeçti doktor.klomenle tutturmak çok zor olcak ,size ben direk aşılama yapıcam dedi.ama yaz aylarında burda tüp bebek bile fazla yapılmaz dedi. -adanadayız bu arada ve feci sıcak- spermler sıcakta yavaşlar iyice şimdi ben size aşılama yapsam tutmıcak büyük ihtimalle ve sizin moraliniz bozulcak en iyisi ağustostaki regl gününde gelin bana o zaman konuşalım dedi ve gönderdi bizi...eşime de çıkarken bu arada kendine iyi bak ye iç dedi gülerek ve iyi bi ürolog bul vitaminlere başla dedi

sizin işiniz daha da zor böyle bir durumda ya. hayırlısı olsun

evet çok zor...direk aşılamaya başlaması iyi bişey mi bilemedim .normal yolla olamayacağına emin olmuş olmalı doktor

yok öyle yapması sizin eşinizin sürekli yanınızda bulunmaması ile ilgili bence. çünkü her ikinizde tüm sonuçlar normal olsa bile , ayrı kaldığınız süre uzun olduğu için gerçekten hamilelik biraz zor olur.
sonuçta ovulasyon bir günde oluyor. hatta 12-24 saat arasıymış bir yumurtanın ömrü. yani bir gün bile değil. bundan dolayı bence aşılama önermiştir yoksa 4-5 ay daha deneyelim derdi bence.

miktar 4 ml
çözünme süresi 15 dakika
viskozite:normal
ph:8,2
görünüm:gri opak
konsantrasyon 23 milyon
hızlı hareket:%22
yavaş;:%15
yerinde hareket:%8
hareketsiz:%57
vitalite:%43
lökosit:600000
yuvarlak hücre:1200000
gross anomali morfoloji:%28
bizde de eşimde varikosel var ileri seviyede falan değil o yüzden ameliyat olmayacak dr herhangi bir ilaç vermedi ben araştırdım keçi boynuzu kürünü 3 aya yakındır uyguluyoruz eşim sigarayı bıraktı bal polen karışımı sabahları içiyo.arada mesir macunu bol bol süt muz keçi boynuzu pekmezi yani doğal ürünlerden takviye yapıyoruz ramazandan sonra da tekrar semen analizi yaptırıp duruma bakıcaz yükselme olup olmadı mı diye bizde durum bu geçen yıl eylülde bıraktık korunmayı herhangi bir gebelik oluşmadı....

Kizlar ben hamile olabilirim :KK70:
Adetim 2 sinde veya 3 unde olacak, tabi olursa.
suan 2 gun kaldi. Gebelik testi yaptim bugun sabah saat 10 gibi. 2. Cizgi silikte olsa cikti :-)
oruc tutuyorum bugun dayak yemis gibi heryerim agriyordu zaten.
iftardan 2 saat sonra yine idrar testi yaptim. Bu defa cok silik ama yine 2. Cizgiyi gordum.
Yarin sabah yine tekrar test yapacam 2. Cizgiyi gorursem kan testi yaptiracam insallah :KK70:
umarim hersey yolunda gider.

suan 2 gun kaldi. Gebelik testi yaptim bugun sabah saat 10 gibi. 2. Cizgi silikte olsa cikti :-)
iftardan 2 saat sonra yine idrar testi yaptim. Bu defa cok silik ama yine 2. Cizgiyi gordum.
Yarin sabah yine tekrar test yapacam 2. Cizgiyi gorursem kan testi yaptiracam insallah :KK70:

hadi bakalım hayırlısıyla güzel neticlerle buraya gelirsin bizimle paylaşırsın inşallah

hayırlısı olsun canım :KK16:

inşh güzel haberler verirsiniz bize bu mübarek cuma günü...:KK16:

Hayırlı cumalar canım herkese hayırlı cumalar....:KK16:

senin adına çok sevindim canım...bize de mutlu haberi inş verirsin...

X