Erkek İnfertilitesi Sperm sayısını, hızını, morfolojiyi nasıl arttırdınız?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
ilgilendiğiniz için teşekkür ederim evet ilk test sonucumuz bu %4 olması için ne önerilerde bulunursunuz

canım doktorlar morfoloji için proxeed plus veriyor zaten kullanıyormuşsunuz kürlerde var keçi boynuzu kürü ve çakşır suyu var canım...çinko içerikli besinler tüketsin eşin...

Son düzenleme:
forumunuzu yeni buldum ve çok beğendim herkes durumunu yazmış ve bilgileri doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyor bende eşimin test sonucunu paylaşmak istiyorum ve yorumlarınızı bekliyorum
miktar: 2.0
görünüm : opak
ph:7.2
sperm sayısı:57 500 000
A Hareketi (düzgün hız):%1
B Hareketi (yavaş) : %47
C Hareketi (yerinde) : %4
D Hareketi (HAREKETSİZ):%48
Kuruger strict kriterine göre
normal morfoloji :%1
baç anomolisi:%70
boyun anomonisi:%13
kuyruk anomonisi:%16
lökosit görülmedi sperm agglütinasyonu görüldü
test sonucumuz bunlar mart 29 2013 de çift taraflı varikosel ameliyatı olduk proxeed plus evicp ve trental kullanıyoruz 6 aydır ve şimdilik birşey yok test sonucumuzu değerlendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim
merhaba arkadaşlar eşimin 3 ay önceki tahlil sonuçlarını paylaşmıştım şimdi yeni sonuçları paylaşmak istiyorum yorum yazar iseniz çok sevinirim

miktar:1.5
görünüm :eek:pak
ph:7.4
sperm sayısı:50000000
A Hareketi (düzgün hız):_
B Hareketi (yavaş) :70
C Hareketi (yerinde) :10
D Hareketi (HAREKETSİZ):20
normal morfoloji :_
normal morfoloji :
baç anomolisi:64
boyun anomonisi:20
kuyruk anomonisi:16
lökosit görülmedi
değerler böyle yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

mrb canım...bi daha yeni başladık sayılır 3 aydır korunmuyodum olmayınca doktora gittik.hsg çekildim tüplerimin ikisi de tıkalıydı ama işlem sırasında çok şükür açıldı.bendeki sorun çözüldü ancak eşimin değerleri kötü çıktı 1 milyon sperm sayısı ,%0 da morfoloji ...

gelecek ay tekrar gelin diyip gönderdi.ilaç vermedi bn de netten keçiboynuzu pekmezini buldum ona başladık.
sat ım 1 haziran.10 gün sonra regl olursam tekrar gidicez doktora

arkadasim morfoloji 0 ve tup bebekle hamile kaldin saniriim.. boyle ornekleri gormek icin okuyorum forumu..ne guzel darisi basimizaa

kızlar düşük riski vardı epey bir süre kafamı toparlayamadım konuyu ihmal ettim epey. şuan çok şükür 17 haftalık hamileyim ben, erkek bebek bekliyoruz inşallah. dualarınızı esirgemeyin

merhaba arkadaşlar eşimin 3 ay önceki tahlil sonuçlarını paylaşmıştım şimdi yeni sonuçları paylaşmak istiyorum yorum yazar iseniz çok sevinirim

miktar:1.5
görünüm :eek:pak
ph:7.4
sperm sayısı:50000000
A Hareketi (düzgün hız):_
B Hareketi (yavaş) :70
C Hareketi (yerinde) :10
D Hareketi (HAREKETSİZ):20
normal morfoloji :_
normal morfoloji :
baç anomolisi:64
boyun anomonisi:20
kuyruk anomonisi:16
lökosit görülmedi
değerler böyle yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

canım morfoloji ve hız iyi görünmüyör fakat ümidini kesme. olumlu şeyler de var, mesela sayı gayet iyi, ileri hız sıfır olsa da yavaş ileri hızlı sperm sayısı %70 görünüyor. inşallah bebeğiniz olur, allahtan isteyin dua edin, bakın olacak inşallah.

Bizimde hız ve sayı normal morfoloji%11 cıktı.bir buçuk senedir hamile kalamıyorum.üroloğa gittik biri aşılama dedi biri direk tüp bebek yapın.kafamız iyice karıştı artık.ne yapmalıyım sizce kızlar?

arkadasim morfoloji 0 ve tup bebekle hamile kaldin saniriim.. boyle ornekleri gormek icin okuyorum forumu..ne guzel darisi basimizaa

canım umudunu kaybetme sakın.tüp bebek aşılama falan gerek bırakmadı rabbim doğal yolla hamile kaldım ben hem de hiç olmıcak bi ayda..rabbim isteyen herkese başta bu forumdakilere versin ..insan çok şey öğreniyo brda umudu mutluluğu hüznü birlikte yaşıyo en yakınına anlatamadığı şeyleri burda konuşabiliyoruz hem rahatlıyoruz hem çare arıyoruz.yani diyorum ki herkes iy ki var ve inşallah herkes muradına kavuşur

Kizlar hepinize cok tesekkur ederim iyi dileklerinizden oturu.
Umarim burdaki herkeste dilegine bir an once kavuşur. Allah yardimcimiz olsun hepimizin.

Kesinlikle hamileyim insallah. Kan testi yaptirdim 273 cikti deger :KK70:

Yalniz doktor igneye baslayalim dedi. Daha once dusuk yaptigim icin

canım tebrik ederim çok sevindim senin adına ben de hamileyim 8.haftaya girdim :)

canım tebrik ederim çok sevindim senin adına ben de hamileyim 8.haftaya girdim :)

allah hayırlı evlatlar versin, yalnız ilk 3 ay dikkat edin. ilk 3 ay risk fazla oluyor. ağır iş yapmayın, çok fazla gezip tozmayın, çok yormayın kendinizi, uzun yolculuğa çıkmayın, hatta çok yakın bile olsa dikkat edin yolculuklarda.

keçiboynuzu kürü kullanmıştınız değil mi siz?

Bizimde hız ve sayı normal morfoloji%11 cıktı.bir buçuk senedir hamile kalamıyorum.üroloğa gittik biri aşılama dedi biri direk tüp bebek yapın.kafamız iyice karıştı artık.ne yapmalıyım sizce kızlar?

keçiboynuzu kürü deneyin bnce, inşallah işe yarayacaktır. aşılama ve tüp bebek olayı, tamamen maddiyata ve sizin sabrınıza bağlı bir olay.

doktor, ilaç vermediğine göre ,zaman kaybetmek istemiyor olabilir . bence bikaç doktora daha gidin ve bir sperm testi daha yaptırın.
çünkü sperm değerleri çok değişken olabiliyor, sürekli sabit bişey çıkmaz yani. belki daha iyi bir sonuçta çıkabilir.

kızlar çakşır suyunu dikkatli kullanın karaciğerde sorun yaratıyor.abim de kullandı 3 ay kontrolde karaciğerinde rahatsızlık çıktı.daha önceden olmayan birşey yani.ve işe de yaramamıştı.abimde morfoloji,hareketlilk sayı hepsinde problem vardı.11 sefer tüp bebek denemesi yaptı.

morfoloji iyi aslında bence sen hsg çektir ilk önce aşılama tüp bebek için sonra düşünmelisin

Merhaba arkadaşlar.Bugün eşimin spermiyogram sonucu aldık ve aşağıdaki gibi:
miktar:2
pk:8,0
renk:eek:pak gri
*Lifekasyon:60
-ileri hızlı hareketli:10
-ileri yavaş hareketli:15
-yerinde hareketli:40
-hareketsiz:35
*Morfoloji normal:80
*Morfoloji abnormal:20
*sperm sayısı:6milyon
*total sperm sayısı:12milyon
*mikroskobi:BOL LÖKOSİT GÖRÜLDÜ
Doktor eline alır almaz ''sperm sayısı çok az,ama biz 10 gün sonra bi test daha yapalım''dedi.
Bunlar yazıyor,eşim çok üzüldü diye araştıramadım da hangisi ne demek,nasıl normale döner ya da değerler normale döner mi?
Nesi iyi,nesi kötü?
Bu değerlerle hamilelik söz konusu olur mu?
Lütfen yardımcı olun :KK43:

Morfoloji 3 sayı en son 10 milyondu hareket 25ti yanlış hatırlamıyossam 2010da yaptırmıştık çünkü bu testi aşılama şansınız bile yok demişti dr.muhteşem üçlüyle hamile kaldım oğlum şimdi 3 yaşında daha sonrasında 2 yıl baktık yine olmuyor eşim ilaçları kullandı bir ay olmadan tekrar hamileydim küçük oğlum da şu an 6 aylık bizim ilaçlarımiz zinco pharmaton ve sıvı l-carnitin...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba arkadaşlar.Bugün eşimin spermiyogram sonucu aldık ve aşağıdaki gibi:
miktar:2
pk:8,0
renk:eek:pak gri
*Lifekasyon:60
-ileri hızlı hareketli:10
-ileri yavaş hareketli:15
-yerinde hareketli:40
-hareketsiz:35
*Morfoloji normal:80
*Morfoloji abnormal:20
*sperm sayısı:6milyon
*total sperm sayısı:12milyon
*mikroskobi:BOL LÖKOSİT GÖRÜLDÜ
Doktor eline alır almaz ''sperm sayısı çok az,ama biz 10 gün sonra bi test daha yapalım''dedi.
Bunlar yazıyor,eşim çok üzüldü diye araştıramadım da hangisi ne demek,nasıl normale döner ya da değerler normale döner mi?
Nesi iyi,nesi kötü?
Bu değerlerle hamilelik söz konusu olur mu?
Lütfen yardımcı olun :KK43:

.........

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaşlar lütfen deneyin bizim iki çocuğumuz var bi arkadaşa daha verdik onlarında oldu kk de başlık açtım iki kişinin daha olduğunu söylediler. Eşime kesinlikle normal yolla çocuğun olmaz demişlerdi ama Allah a şükür ikincisi 6 aylık ikisinde de eşim aynı ilaçları kullandı maliyeti 150 lira civarında isterseniz özelden görüşelim ister telefonla

Arkadaşlar lütfen deneyin bizim iki çocuğumuz var bi arkadaşa daha verdik onlarında oldu kk de başlık açtım iki kişinin daha olduğunu söylediler. Eşime kesinlikle normal yolla çocuğun olmaz demişlerdi ama Allah a şükür ikincisi 6 aylık ikisinde de eşim aynı ilaçları kullandı maliyeti 150 lira civarında isterseniz özelden görüşelim ister telefonla

Slm canim bizimde hiz sorunumuz var ileri hizlisi yuzde 3.sayi iyi top 120 milyon.senin actigin konuyu okudum canim bende pharmaton aldim.digerlerini almadim.bu ay bi icsin.carntin l biraz fiyati ck oldugu icin alamadim cinkoyuda doktora yazdirayim dedim kaldi oyle.

Son düzenleme:
Morfoloji 3 sayı en son 10 milyondu hareket 25ti yanlış hatırlamıyossam 2010da yaptırmıştık çünkü bu testi aşılama şansınız bile yok demişti dr.muhteşem üçlüyle hamile kaldım oğlum şimdi 3 yaşında daha sonrasında 2 yıl baktık yine olmuyor eşim ilaçları kullandı bir ay olmadan tekrar hamileydim küçük oğlum da şu an 6 aylık bizim ilaçlarımiz zinco pharmaton ve sıvı l-carnitin...

Muhteşem üçlü dediğin bu üç ilaç di mi canım?Rabbim bize de nasip eder inşallah Allah razı olsun...
Bi de kaç ay kullanmıştı bu ilaçları eşin?

Son düzenleme:
Muhteşem üçlü dediğin bu üç ilaç di mi canım?Rabbim bize de nasip eder inşallah Allah razı olsun...
Bi de kaç ay kullanmıştı bu ilaçları eşin?

Evet o üç ilaç biz 1 ay kadar kullanmıştık

Evet o üç ilaç biz 1 ay kadar kullanmıştık

Teşekkürler arkadaşım,bugün senin konunu da baştan sonra okudum.Sen ve senden sonra bunlarla hamile kalanları gördükçe hem çok mutlu oldum hem içim umutla doldu.Allah razı olsun...Dilerim Rabbim bize de tez zamanda hayırlısıyla,sağlıkla nasip eder :KK43:

X