Erkek İnfertilitesi Sperm test sonucu iyi de değil kötü de değil arada bir yerlerde ne zaman gebe kalabilirim? lütfen yardımcı olunn

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Canimmm bebis nasill.alistin mi ?
Kız mı erkek mi oldu ??❤️bende tüpe başladım bugün iğnenin 8.gunu
Alıştık canım iyiyiz çok şükür erkek bebeğimiz koliğimiz vardı ama azalmaya başladı şükür 🙏 ayy hadi hayırlısı ya güzel haberini banada yaz mutlaka. aşılama grubundaydık geçen sene çoğumuzun olumsuz olmuştu dün gibi hatırlıyorum daha

Alıştık canım iyiyiz çok şükür erkek bebeğimiz koliğimiz vardı ama azalmaya başladı şükür 🙏 ayy hadi hayırlısı ya güzel haberini banada yaz mutlaka. aşılama grubundaydık geçen sene çoğumuzun olumsuz olmuştu dün gibi hatırlıyorum daha
oy maşallaahh, hayırlı evlat olsun aılesıne ınsallah ..
ay ınsallah yazacagım bende :KK200:
evet ya gercekten dün gibi, gecn yıl bu zamanlar aşılama sonucu bekliyorduk..
zaman ne kadar hızlı geçiyor

Deneyin o zaman nasip işi olur mu olur hiç belli olmaz ☺️
Denicez valla kuzum bakalım belkid e değerler artmıştır nasip kısmet bakalım 🤗 bu arada biz de ayın sonlarında daha iyi bir hastanede sperm testi yaptırıp doktorla daha çok konulacağız soru soracağız. Yeni test sonuçlarına göre de belki doktor deneyin derse mikroçipli deneyebiliriz biz de. Tüp bebek için biraz daha bekleriz gibi Allahım kucağımızı boş bırakmaz tez vakitte sevindirir inşallah bizi 😇🤲🏻 canım sana bir sorum olacak doktor mikroçipli aşılama hakkında size ne bilgi verdi acaba başarı oranı hakkında vs ?

oy maşallaahh, hayırlı evlat olsun aılesıne ınsallah ..
ay ınsallah yazacagım bende :KK200:
evet ya gercekten dün gibi, gecn yıl bu zamanlar aşılama sonucu bekliyorduk..
zaman ne kadar hızlı geçiyor
Amin canım inşallah 🙏 öyle vallahi zaman çok hızlı oldu olacak derken iki aşılamamda negatif oldu. Tüp bebek süreci derken doğdu bile.
Denicez valla kuzum bakalım belkid e değerler artmıştır nasip kısmet bakalım 🤗 bu arada biz de ayın sonlarında daha iyi bir hastanede sperm testi yaptırıp doktorla daha çok konulacağız soru soracağız. Yeni test sonuçlarına göre de belki doktor deneyin derse mikroçipli deneyebiliriz biz de. Tüp bebek için biraz daha bekleriz gibi Allahım kucağımızı boş bırakmaz tez vakitte sevindirir inşallah bizi 😇🤲🏻 canım sana bir sorum olacak doktor mikroçipli aşılama hakkında size ne bilgi verdi acaba başarı oranı hakkında vs ?
İnşallah artmıştır canım. Farklı hastanede test vererek iyi yaparsınız çünkü bulundukları ortam, stres çok etkiliyor o an erkekleri buda sonuçları yanıltabiliyor. Başarı oranı yüzdesini hatırlamıyorum ama çipli olunca bi %20-30 şans artıyordu hızlı spermleri seçip gönderdikleri için oda.

Amin canım inşallah 🙏 öyle vallahi zaman çok hızlı oldu olacak derken iki aşılamamda negatif oldu. Tüp bebek süreci derken doğdu bile.

İnşallah artmıştır canım. Farklı hastanede test vererek iyi yaparsınız çünkü bulundukları ortam, stres çok etkiliyor o an erkekleri buda sonuçları yanıltabiliyor. Başarı oranı yüzdesini hatırlamıyorum ama çipli olunca bi %20-30 şans artıyordu hızlı spermleri seçip gönderdikleri için oda.
evet yaa, maşallaahhh kavuştun yavruna senın kac yumoş toplanmıştı kactane dondurdun?

24 toplanmıştı canım 15i sağlam kalmıştı. Sonra 3.gün 4 tane 5.gün 5 tane dondurulmuş kaldı. 10 döllenmiş embriyo oldu biri oğlum oldu 9u duruyor
maşallaahh kuzum baya ıyı toplanmış.
benım 10yumoş gorunuyor ınsallaahh saglıklı ve dolu çıkarda bana can olurlar :KK200:
taze mı dondurulmuş transfer mi oldun ?

Bana kadın dogum drum demişti ki spontan gebelik olusması için spermin ml de 50 milyondan fazla olması gerekir. Hız ise %40dan fazla.
Sizin degerleriniz dusuk ama saglıklı beslenme antioksidan kullanımı ile değerleri artırabilirsiniz. Sadece bu değerler yetmiyor tabiki birde morfoloji var %4 ve uzeri olması gerekiyor yine spontan gebelik için.
Rabbim saglıcakla nasip etsin inşallah

maşallaahh kuzum baya ıyı toplanmış.
benım 10yumoş gorunuyor ınsallaahh saglıklı ve dolu çıkarda bana can olurlar :KK200:
taze mı dondurulmuş transfer mi oldun ?
Bende pcos var canım o yüzden çok yumurta çıktı.
Seninde yumurta sayın gayet güzel inşallah hepsi döllenir canım. Ben taze transfer oldum 3.gün embriyosu.

Bende pcos var canım o yüzden çok yumurta çıktı.
Seninde yumurta sayın gayet güzel inşallah hepsi döllenir canım. Ben taze transfer oldum 3.gün embriyosu.
canımm, haklısın.
inşallahh kuzum amiiinnn, benımde doktorum taze de, dondurulmuşta olabilir dedi.. toplamadan sonra bakalım duruma dedı..
toplamadan kac gun sonra transfer oldun hatrılıyor musun?

Evet ben de öyle düşünüyorum canım. Bize de hastane aşılama dediğimde mikroçipli deneyin ama aradaki fark sadece bin TL ödemişken bunu da verin mikroçipi tercih edin demişti. Bakalım 2 kez daha denicez ve eşimin son tahlil sonucuna göre hareket edeceğiz.

Yorumunuz için sağolun. Doktorunuz ne dedi peki kaç hareketli sperm gerekiyormuş normal gebelikte? Bu arada Allah analı babalı büyütsün inşallah tüp bebekte bir seferde tutma olasılığı ne kadardır ? Benim yaş 29 eşimin 31.
Benim eşimdede var infertilite varikosel vardı çift taraflı ameliyat oldu ondan sonra çok yavaş bir şekilde başladı düzelmeye ama normal yolla gebelik olamicağını söyledi doktorumuz hatta birkaç doktor bizde tüp bebek ile denedik ilkinde olmadı 2.sinde dün verdiğim testle tuttuğunu gördük genelde tüp bebekte tutma olasılığı %50 ama bizim şimdiki kliniğimiz kendi bünyesinde %60 olarak değerlendiriyor. İnşallah sizlerede nasip olur en güzel şekilde💐

Evet ben de öyle düşünüyorum canım. Bize de hastane aşılama dediğimde mikroçipli deneyin ama aradaki fark sadece bin TL ödemişken bunu da verin mikroçipi tercih edin demişti. Bakalım 2 kez daha denicez ve eşimin son tahlil sonucuna göre hareket edeceğiz.
Bencede bin tl bir para değil artık çipli deneyin şansınız yüksek olsun ☺️

Arkadaşlar merhaba,
Eşimdeki test sonucu 1 mlde 22 milyon hız da ileri 10, yavaş hareketlisi 20 olmak üzere %30 çıktı. Yani toplam hareketli sperm sayısı 7 milyon bandında. Süt hormonu nedense biraz yüksek çıktı doktor dostinex yazdı ve klomen verdi . Benzer durum yaşayan, duyan ya da bilen varsa aydınlatabilir mi beni?Hamile kalabilir miyim doğal yoldan ve birkaç ay içinde ?
Merhaba,
Eşimin de 1 mlde 85 milyon ileri hareketli %21 toplam hareket %45.
1 yıldır deniyoruz olmadı. Tüp bebeğe başladık. İleri hareket sizi süründürüyor demişti bize doktor. İleri hareket ne kadar yüksek olursa şansın o kadar yüksek oluyor sanırım. Umarım sizde çok bekletmez.

Amin inşallah 🙏 tavsiyem size aşılama denemeden direk tüp bebek yapın sperm sayısı ve hareketsizlik azsa aşılama çok çok düşük ihtimalle tutuyor
Ben de katılıyorum bu düşünceye. Bize de aşılama yapalım demişlerdi. Ben istemedim ileri hareket düşük diye. Direkt tüp bebeğe başladık

Merhaba,
Eşimin de 1 mlde 85 milyon ileri hareketli %21 toplam hareket %45.
1 yıldır deniyoruz olmadı. Tüp bebeğe başladık. İleri hareket sizi süründürüyor demişti bize doktor. İleri hareket ne kadar yüksek olursa şansın o kadar yüksek oluyor sanırım. Umarım sizde çok bekletmez.
Hadi ya aslında eşinizin değerleri gayet güzell doğql yollq olacak sonuçta . İleri hareket derken ileri hızlı ve yavaş totalde 32 ve yukarısı olmalı. Bizde 30. Sizde 21 olan hıxlı ve yavaş mı sadece hızlı mı

Merhaba canım. Benim eşimin sperm değerleriyle sizin değerleriniz neredeyse aynı. Biz 2.5 yıldır uğraşıyoruz. Bende hiçbir sorun yok, süt hormonunu kafana takma çünkü o gün içinde bile yükselip azalabilen bir hormon. İlaçla birkaç günde bile düzelebilir. Eşim 1 yıl boyunca tedavi oldu. Sayı artmadı. Hareketlilik de artmadı. Kullanmadığımız ilaç, bitkisel kür vs. hiçbir şey artmadı. Eşim 15 kilo verdi, sigarayı bıraktı, düzenli spor yaptı ama sayı yine artmadı. Normal yolla tabii ki hamile kalabileceğimizi söylediler ama ne yazık ki ihtimalimiz çok düşük. Aşılama yaptırmaya karar verdim. Aşılama başarısız oldu. Görüştüğüm doktorların hepsi bu durumda aşılamanın sadece zaman kaybı olduğunu söyledi. Aşılama için kullandığım iğneler ve ilaçlar yüzünden kist bile oluştu. Aşılama yaptırmak için harcadığım zamanıma üzülüyorum. Şu an tüp bebek tedavisindeyiz. Yumurta toplama işlemim yapıldı ve beklemedeyim. Ben doktor değilim ama yaşadığımız durum aynı, sperm değerleri bile birbirinin aynısı diyebileceğimiz seviyede. Kendini ve vücudunu yıpratmadan tüp bebek tedavisine başlamanı öneririm. Tüp bebek için erken olduğunu düşünmen çok normal ama kaybettiğin zamanda bebeğini büyütebilirsin 🥰

X