Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
arkadaşlar merhaba dün eşim spermiyogram yaptırmıştı rapordan bişey anlamadık ama en altında not da
NOT: %20 ORANINDA HAFİF AMORF %22 ORANINDA ŞİDDETLİ AMORF SPERMLER GÖZLENMİŞTİR. yazılmı.ş. ne demek bilen var mı acaba?

arkadaşlar merhaba dün eşim spermiyogram yaptırmıştı rapordan bişey anlamadık ama en altında not da
NOT: %20 ORANINDA HAFİF AMORF %22 ORANINDA ŞİDDETLİ AMORF SPERMLER GÖZLENMİŞTİR. yazılmı.ş. ne demek bilen var mı acaba?
Mofroloji bozuklugu demek yani dış görünüş

herkese selam,

eşime ypılan testte morf 2 çıktı. fakat detayı yazmıyor. neden olabilir ,?

Kızlar selam, biz de geçen ay spermiyogram yaptırdık. Sonuçlarda Morfoloji 1 çıktı. Doktoru aradık, biz Kruger methoduna pek bakmıyoruz, önemli değil dedi. Ama aklıma takılıyor. Burada çok arkadaşın morfolojiyi yükseltmeye çalıştığını, ondan dert yandığını biliyorum. Üstelik ileri hızlı hareket de düşük görünüyor. Sonuçlar iyi, problem yok dedi ama içime sinmedi. Bu sonuçlarda umut vaadeden kısım hangisi ? Bakmam gereken en önemli nokta neresi oluyor?
siz tüp bebek tedavisinde misniz ?

biz de tüp bebek için görüşmeye gittik semen analizi verdi eşim morf 2 çıktı. bende pko var olmadı 2.5 snedir diye gitmiştik.

bizim doktorumuz da morf takılmadı sperm saysıı iyi diye. ama burda illa morf düzelmeli önce diyebleri okudum. o yüzden sordum tüp bebek doktorları takılmıyor ama iki ürologtan fikir aldım biri testi tekrarlasın biri varikosel var muhtemelen dedi. nasık bir yol izliyim kafam karıştı 🥺

inşallah sürecin güzel ilerler alırsın bebeğini kucağın 🤲🏻

biz de tüp bebek için görüşmeye gittik semen analizi verdi eşim morf 2 çıktı. bende pko var olmadı 2.5 snedir diye gitmiştik.

bizim doktorumuz da morf takılmadı sperm saysıı iyi diye. ama burda illa morf düzelmeli önce diyebleri okudum. o yüzden sordum tüp bebek doktorları takılmıyor ama iki ürologtan fikir aldım biri testi tekrarlasın biri varikosel var muhtemelen dedi. nasık bir yol izliyim kafam karıştı 🥺

Moralini bozma canim 💛 ben de sperm konusunda pek bilgili degilim. Merkezdeki doktor bizim icin yeterli bir sonuc diyince uzerine cok cok dusmedim. İkinci bir doktora gostermedik sonuclari. Yalniz her ihtimale karsi ben esime takviyeler vermeye basladim, keciboynuzu ozu, ari sutu, bal polen, omega3, q10 gibi... Aslinda bunlarin birkaci haric ara ara kullandigimiz takviyelerdi gunluk hayatimizda. Onun disinda bir ilac kullanmak istemedim doktora danismadan. Ama erkekler icin cok etkili bazi ilaclar var, belki doktorunuz onermistir.
Fakat Morfoloji 2 ile varikosel olur mu? Sayi ve ileri hizli hareket de mi dusuk? 🤔

Biz tedaviye Subat ayinda baslayacagiz, guzel dileklerin icin tesekkur ediyorum. Allah hepimizin dualarini kabil etsin, dileklerimiz kabul olsun insallah 🙌

Bizimde sorunumuz aynı tam olarak dediklerinizi yaşıyorm. İnşallah en kısa zamanda güzel haberler alırız 🤲🤲🤲

Merhaba eşimin spermiyogram sonuçları bu şekilde bilgisi olan varsa normal mi yazabilir mi doktorla yarın görüşeceğiz merak ettim nette aradım fakat pek anlayamadım

Eklentiler

• 70A69362-B21A-4A3F-B36C-08B1A0FBB9DA.jpeg
    70A69362-B21A-4A3F-B36C-08B1A0FBB9DA.jpeg
    117,3 KB · Görüntüleme: 212
aynen başlıktaki gibi işin içinden çıkamadık herkes bi başka diyor burdan tecrübeli arkadaşların daha gerçekçi bilgi verecektir bi bakın lütfen sonucumuza
buu.jpg

aynen başlıktaki gibi işin içinden çıkamadık herkes bi başka diyor burdan tecrübeli arkadaşların daha gerçekçi bilgi verecektir bi bakın lütfen sonucumuza
Eki Görüntüle 2872328
Değerler ne yazıkki düşük.Ultrason cektirdinizmi varioksel varmı yokmu sizi üzmek istemem ama bu değerle tüp bebek dahi zor.Morelinizi bozmayın iyi ürologa danışın takviyeler kullanın arttırmak için.Allah yardımcımız olsun

IMG-20210629-WA0000.jpg
IMG-20210629-WA0000.jpg
merhaba bende yeni uye oldum yazinizi gordum bugun doktara gittik sonuclar yeni geldi acaba benimde sonuclarim hakkinda bilgo verebilirmisiniz

X