Tecrübeli annelerden fikir

demetada

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2024
15
3
24
Merhaba kızım 1 yaşında 2 haftalık anneme bırakmam gerekiyor sonra gidip alıcam ama korkuyorum beni unutur diye unutur mu

sizi unutmaz ama çok küçükmüş. 2 hafta biraz uzun. o kadar kalmak zorunda mısınız?

Tabiki sizi unutmaz ama çok hayati bi konu (ameliyat, hastane,cenaze vs) değilse bırakmayı gözden geçirmelisiniz.

sizi unutmaz ama çok küçükmüş. 2 hafta biraz uzun. o kadar kalmak zorunda mısınız?
Eşimin işi dolayısıyla ailelerimizle farklı şehirlerde kalıyoruz evimizle ilgili birkaç problem var kızımla bunları yapmak imkansız yaşadığım şehirde de bırakabileceğim biri yok eşim de beni sen 1 yaşını hatırlıyor musun diye avutmaya çalışıyor ama korkuyorum aslında annanesine alışık bilemedim nasıl olacağını

Tabiki sizi unutmaz ama çok hayati bi konu (ameliyat, hastane,cenaze vs) değilse bırakmayı gözden geçirmelisiniz.
Ev sahibimizle bir problem oluştu yaşadığımız şehirde kimsemiz yok eşim çalışmak zorunda benim ilgilenmem gerek bebekle de çok zor nasıl yaparım başka türlü bilemedim

normalde annende kalıyor mu? Daha önce kısa kısa sizsiz vakit geçirdi mi? Sizsiz hiç uyudu mu? Emiyor mu? Bunların cevabı hayırsa çocuk bir çok ayrılık ve terkedime kaygısı yaşayacaktır. Hatılrmaıyor değiliz hatırlıyoruz anne karnını, hayatın ilk yıllarını hepsini hafızamızda bilinç altımızda taşıyoruz. İlişkilerimizin temellerini o yaşlar oluşturuyor.
Gideceğiniz yere annenizle gidin kız yanınızda olsun ben olsam iki hafta bırakmam.

Bir kere de hastanede kaldığım için 1 ay ayrı kaldık o zaman 6 aylıklı şimdi yaşına 3 gün önce girdi
Unutur. Eşim 3 ay şehir dışında kalmıştı,oğlum yüzünü unutmuştu öyle boş boş bakıyordu,eşim konuşunca sesinden tanımıştı babasını

konu ne hatırladığı değil ne hissettiği zaten. 2-3 gün olsa neyse derdim ama uzun bir süreden bahsediyoruz.

Mesele unutması değil unutmaz elbet. Tepkisiz mi kalıyor siz uzak kalınca neden öyle yazdınız? Çocuğun anneye / bakım verene tepkisiz kalması gelmesini gitmesini umursamamı başka bir şey

normalde annende kalıyor mu? Daha önce kısa kısa sizsiz vakit geçirdi mi? Sizsiz hiç uyudu mu? Emiyor mu? Bunların cevabı hayırsa çocuk bir çok ayrılık ve terkedime kaygısı yaşayacaktır. Hatılrmaıyor değiliz hatırlıyoruz anne karnını, hayatın ilk yıllarını hepsini hafızamızda bilinç altımızda taşıyoruz. İlişkilerimizin temellerini o yaşlar oluşturuyor.
Gideceğiniz yere annenizle gidin kız yanınızda olsun ben olsam iki hafta bırakmam.
Ramazan bayramında memlektte annanede kaldık normalde annem sık sık gelirdi bu sıralar gelemiyor 6 ayından beri tek yatıyor emmiyor maalesef sadece fikir almak istedim keyfi bir durumda kimse bırakmak istemez tabi

Ramazan bayramında memlektte annanede kaldık normalde annem sık sık gelirdi bu sıralar gelemiyor 6 ayından beri tek yatıyor emmiyor maalesef sadece fikir almak istedim keyfi bir durumda kimse bırakmak istemez tabi
Elbet düşünmüşsünüzdür ama Annenizin sizinle gelme durumu yok mu? Siz işlerinizi hallederken o bebeğe bakar.

Ev sahibimizle bir problem oluştu yaşadığımız şehirde kimsemiz yok eşim çalışmak zorunda benim ilgilenmem gerek bebekle de çok zor nasıl yaparım başka türlü bilemedim
Bence ya anneniz sizinle gelsin, ya o sürede çocuğa bakacak bir yardımcı abla bulun o gelsin ya da eşiniz izin alıversin o halletsin. Ben olsam tam iki hafta uzun gelir bırakamazdım, Kolaylıklar dilerim.

Merhaba kızım 1 yaşında 2 haftalık anneme bırakmam gerekiyor sonra gidip alıcam ama korkuyorum beni unutur diye unutur mu
Sizi bilmem ama ben birakmazdim çok uzun bir süre 2 3 gün okey ama 2 hafta bilemedim beni yanlış anlamayın bende eşi gece gündüz çalışan ve yanlız büyüten bir anneyim doğdu doğalı her işimi onunla yaptım.

X