Uzgunum ama birseylerde yapmak lazim.

Bu sma ile ilgili çok haber çıktı . Bağış döneminden sonra ailelerden jeep alan falan çıkmıştı geçen senelerde. Bir çocuğun dedesi ABD'de iş kurmuştu falan. Bazı Instagram hesapları vardı böyle olayları araştıran.
Şimdi baktım netten sana bir örnek bulmak için şunu buldum; çocuk vefat etttikten sonra oto galeri açmışlar o parayla, keyif içinde yaşıyormuş mesela şu aile;

Tamam para toplandı ama çocuğun kaybından sonra ne oluyor bu para? Keşke direkt yeni çocuklara bölüştürülse. Akla hayale gelmeyecek paralar insanları sebepsiz zenginlestirmis resmen

Ben de gördüm bir tane çocuğu sedir gibi bir şeye yatırmışlar ölüme terk etmişlerdi anne baba da paraları yiyordu ... bağış yapılacak kurum yok mu, bireyler yerine bence güvenilir kurumları tercih edin.
Vicdanim paramparca gercekten akil alir is degil. Kurumlarada yapiyoruz elbette ama gorunce insanin yuregi kaldirmadigi icin corbada tuzumuz olsun demistik. Kesinlikle tekrarlamayacagim

Benim de yardım yaptığım hesaplardan iki tanesi hakkında böyle iddialar yapıldı. Bıraktım ondan sonra. Hele bir tanesini birbuçuk iki yıl takip etmiştim. Gıdım gıdım ilerliyordu. Üzülüyordum. Düzenli yardım yapıyodum. Çocuk vefat etti annesi hakkındaki iddialarla haberlere kadar çıktı. Ev falan almışlar, yıkamacı mı oto galeri mi ne açmışlar. Neler neler.
Çok büyük hayal kırıklığı oldu.
Ben birini biliyorum ama suan goruyorum ki 1 tane ile sinirli degil. Vicdanlari kurumus pislikler onlarin yuzunden kurunun yaninda yasta yanacak maalesef

Bur tv programında çocuğun dedesinin araba alıp ailenin de otogaleri açtığını duymuştum. Smalı çocuklar para getirdiği için biri ölünce 2. 3. Çocuk yapan aile gördüm. Doktorlar bunu açıklıyor; Sma testi hem hamilelik öncesi, hem de hamilelik sırasında yapılabilen testler.
3. Olarak da Sma hastalığı ilaç verdikten sonra gerilemiyor maalesef. Cocuk sakatsa yine sakat kalıyor. Oksijen tüpü kullanıyorsa yine kullanıyor, hastalığın ilerlemesi duruyor sadece. Bence Lösemi çocuklar için bağış yapın. Kanser testler ile belli olmuyor; ailenin çocuğunun lösemi olduğunu bilme ihtimali yok. Kanseri atlatirsa çocuk yine normal şekilde yaşamaya devam ediyor üstelik. Tabii sizin kararınız, ben sadece öneri veriyorum.
bir takim haberler gordum ama istisna oldugunu dusunmustum. Suan goruyorum ki degiller. Ne demek yani diger cocukta sma li okursa yine mi para toplayacaklar aklim almiyor bu yapilani. Demek ki net bir denetleme yok ki rahatca yapabiliyorlar

Yorumlari okuyamadim qma benim bildigim kadariyla o para parca parca cekilmiyor tamamlandiginda toplu olarak aliniyor. Ha tabi tamamlandiginda parayi cekipbqskq amaclari icin kullanan varsa da evladina kör olmus demektir..
Tamamlanmadan da cekiliyor anladigim ya da verdikleri hesap no ayni degildir

Bu sma ile ilgili çok haber çıktı . Bağış döneminden sonra ailelerden jeep alan falan çıkmıştı geçen senelerde. Bir çocuğun dedesi ABD'de iş kurmuştu falan. Bazı Instagram hesapları vardı böyle olayları araştıran.
Şimdi baktım netten sana bir örnek bulmak için şunu buldum; çocuk vefat etttikten sonra oto galeri açmışlar o parayla, keyif içinde yaşıyormuş mesela şu aile;

Tamam para toplandı ama çocuğun kaybından sonra ne oluyor bu para? Keşke direkt yeni çocuklara bölüştürülse. Akla hayale gelmeyecek paralar insanları sebepsiz zenginlestirmis resmen
Pisliklerinde bogulsunlar. Bu meblaglar ciddi paralar nasil insanlar cocuklarinin hayatina bunu degisiyor yaziklar olsun

Bir baba da tiktokta izlediği bir kadına göndermişti. Okulda o değişik isimli çocuk için zarf dağıtılmıştı, o yüzden ilgimi çekmişti o haber özellikle. Çok doğru bir konuya değindiniz. Ben şimdi memleketimden birini öğrendim mesela, onu araştıracağım inşallah. Her şeye tağmen Allah hayrınızı kabul etsin

Smalı çocuğu olan bir aile bir daha çocuk yapıyor o da sma’lı. Bunu görünce şok geçirmiştim. Biz sma testi yaparak çocuk yaptık. Sağlık ocağında ücretsiz 5 dk da kan verip çıkıyorsun
Evet bende ilk unlu bi doktorun cocugunda oldugunu gorunce sma yi ogrenmistim ismini hatirlayamadim. O zaman da testlerden bahsetmislerdi. Keske herkes bilincinde olup yaptirsa

Bir baba da tiktokta izlediği bir kadına göndermişti. Okulda o değişik isimli çocuk için zarf dağıtılmıştı, o yüzden ilgimi çekmişti o haber özellikle. Çok doğru bir konuya değindiniz. Ben şimdi memleketimden birini öğrendim mesela, onu araştıracağım inşallah. Her şeye tağmen Allah hayrınızı kabul etsin
Kesinlikle herkesi zan altinda birakmak olmaz ama gozumuzun gormedigine yardim yapmaktan vazgectim artik

Merhaba sevgili kk hanimlari. Yapilan yardimin elbette ki lafi olmaz ama birsey ogrendim ve bu beni cok uzdu. Zaman zaman sma hastalarina gerek sms gerekse para gondererek yardim yapiyoruz. Insta da dolasirken o yavrulari oyle gormek beni cok uzuyor. Ama gel gelelim ki ogrendigim birsey beni uzdu. Bagis yaptigimiz bir hastanin babasi gelen paralari direk iddia sayfalarina yatiriyormus isim hatirlamiyorum ama cok kotu etkilendim. Sozde izinleri var ancak bu hesaplar denetlenmiyor mu? Sikayet edecek olursak hangi mercilere sikayet edilmeli bilgisi olanlar yazabilir mi? Tesekkur ederim.

Bu konu cok karisik hic girmeyin cikamazsiniz

Kumar iste boyle birsey, hangi kumarbaz hasta ya da degil cocugunun iyiligini dusunmus ki?

Allah'indan bulsun ne diyeyim. Boyle boyle diger cocuklarinda hakkina giriyorlar.
Elleri kirilsin cicugunun sagligi icin gonderilen paralari bu sekilde yiyenlere.

O konuda haklisiniz kurunun yaninda yasta yaniyor

Belki bir umut denetlemeler artar ya da o paralara devlet el koyar olamaz mi?

Devlet hangi standin basina gorevli koyabilir ki?
Ztn ortada bir tedavi yok. Cogunu Dubai disinda kimse kabul etmiyor. Eksik gen yerine konulmaya calisiliyor ama kesin sonuclar yok. Ne kdr erken o kdr iyi. Cihaza bagli çocuklarin kendi kendine nefes almasi imkansiz kaldi ki yuruyecek
Illa sma istiyorsaniz 6 aydan kucuk cocuklari tercih edin ama artik test var oda bana gaddarlik geliyor
Sahsen hic yardim etmedim etmeyi dusunmuyorum
Diger bildiklerimi anlatsam ohoo
Unlu fenomenler ile ortak yayin acan ( komisyon karsiligi) ve yayinda fazla para cikan apar topar ortadan kaybolan sonra amerikada fotoğraf gordugum aile mi?
Ucuz kiralik ev tutan mi? Canli yayin icin
Bir tek kendi arabasina kadar satan vardi ve erken gitmislerdi
Dubai de is kuran mi
Macaristana yerlesen mi?
Bu olecek ev alalim bari diye kurumumda kermes cirkefligi yapan mi

X