Yeni anneler ve iş hayatı

flowerstone3556

Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2024
193
156
32
Herkese güzel bir hafta diliyorum.
Hamileğim ve ister istemez beni korkular aldı. Cocuk olduğunda ücretsiz izne ayrılsam belki ödemeler vs bizi zorlayabilir o nedenle 1 günlük süt izni ile 4 gün çalışıcak şekilde kendimi ayarlamayı planlıyorum evden çalışıyorum yoğun bir tempom yok eşimde evde benimle birlikte ama her bebek aynı değil nasıl olur yapabilir miyim emin değilim korkuyorum daha doğrusu arkadaslar. Çevremdeki arkadaşların doğum hikayesinden ayrı etkileniyorum doğum sonrası yaşadıkları ayrı etkiliyor beni. Bunu bir rutine döken başarabilen var mı desteklerinize ihtiyacım var.. korkularımdan sevincini yaşıyamıyorum bu anı.

Herkese güzel bir hafta diliyorum.
Hamileğim ve ister istemez beni korkular aldı. Cocuk olduğunda ücretsiz izne ayrılsam belki ödemeler vs bizi zorlayabilir o nedenle 1 günlük süt izni ile 4 gün çalışıcak şekilde kendimi ayarlamayı planlıyorum evden çalışıyorum yoğun bir tempom yok eşimde evde benimle birlikte ama her bebek aynı değil nasıl olur yapabilir miyim emin değilim korkuyorum daha doğrusu arkadaslar. Çevremdeki arkadaşların doğum hikayesinden ayrı etkileniyorum doğum sonrası yaşadıkları ayrı etkiliyor beni. Bunu bir rutine döken başarabilen var mı desteklerinize ihtiyacım var.. korkularımdan sevincini yaşıyamıyorum bu anı.
Kervan yolda düzülür , herkesin hikayesi farklı sen de yaşayıp göreceksin 🌸 Korkma iyi düşün iyi olsun🌸🌸

Kervan yolda düzülür , herkesin hikayesi farklı sen de yaşayıp göreceksin 🌸 Korkma iyi düşün iyi olsun🌸🌸
İnşallah öyle olur. Dün bir arkadaşa denk geldik benim hamile olduğumu bilmiyor henüz sakın doğurma bittim ben çok zor çookk hiç gerekli değil falan diyince gerçekten ne diyeceğimi bilemedim

İnşallah öyle olur. Dün bir arkadaşa denk geldik benim hamile olduğumu bilmiyor henüz sakın doğurma bittim ben çok zor çookk hiç gerekli değil falan diyince gerçekten ne diyeceğimi bilemedim
Senelerdir çalışıyorum, insan karakteri nasıl farklı ise herkesin anneliği farklı, herkesin çocuğu bambaşka
Kimse seninle aynı olamaz, ha bebek acıkır ağlar ortak özellik, hasta olur huysuz olur bunlar ortak da.. eşin sen ve bebek herkesten farklı özelliklere sahip nasıl aynı hikayeyi yaşayasın mümkün değil.
Kolay diyemem, değil senin bakımına muhtaç bir canlı ve inanılmaz seviyorsun. O sevgi ile normal şartlarda gece 5-10 kez kalksan öfkelenirsin ama bebek ağladığında severek öperek kalkıyor emziriyorsun.
O duygusal bir zorlanma içindedir öfkesi patlamıştır annelik zor, annelik tek başına ise zor eş destek olmuyorsa daha zor ama imkansız değil.. şöyle düşün bu kadar imkan olanak içinde biz de bebek büyütemezsek yokluk içinde büyüten atalar ne yapsın. Doğan büyür öyle ya da böyle... benim tavsiyem kapa kulaklarını kendi hikayeni yaşa... minik hallerinin keyfini çıkar öp kokla bir daha minik olmayacak. Başkasının hataları kendine, sen kendi hatanı doğrunu yaşa... tecrübe deneyim elbette sor bebek için ama duygusal çöküntüyü üzerine alma.. pişman olursun keşke öyle yapmasaydım diye

Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Ben Ekim ayında doğum yaptım doğumdan önce dönmemek üzere işi bırakmıştım. Bebeğim 6 aylık oldu şimdi kamuya atandım mecbur an 1 ay içinde işe başlayacağım ve sevinemedim bile bebekten ayrılmak çok zor geliyor. Kayınvalidem bize gelip bakacak bir süre. Ben 3 yıl kendim bakmak isterdim ama nasip olmadı. Evden çalışıyorsanız eşinizin de yardımıyla zor da olsa yapılabilir ama çocukla hayat çok zor.Anca uyuduğu zamanlar evin işi bile yetişmiyor.

Emin ol seneye yeni bir tane doğurur:)
Herkesin bebeği, kocası birbirinden farklıdır. Benim çocuk doğunca şaftı kayan arkadaslarimin neredeyse tamamının kocası iskele babası. 9 ay önce yapmış çocuğu, görevi bitmiş gibi davranırlar. Ne alt alırlar, ne gece uyanırlar. Her şeyi anneden beklerler vs.
Senin de kocan böyleyse, kaynanan herb.kologsa vs senin annelik sürecin o arkadaşından beter geçebilir. Ama eşin sorumluluk nedir bilirse, aileler sınırı asmadan sana kolaylık sağlarsa vs hayat bayram olabilir.
İkinci olarak doğum sonrası psikolojin nasıl olacak. belki lohusa depresyonu seni ziyaret edecek, belki de kendini hiç olmadığı kadar mutlu hissettiğin bir dönem olacak.
Ve çocuk...
Belki kolikli, alerjili, huysuz bir bebek olacak, uyumayacak, hiç susmadan ağlayacak. Belki etrafına gülücükler saçan, yattığı gibi uyuyan, iştahlı bir çocuk olacak. Seni yormayacak
Yani hiç bir şey belli değil ki henüz. Ne desen, ne plan yapsan boş:)
O yuzden sürecinin tadını çıkar, kimseden kötü etkilenmemeye çalis. Herkesin annelik yolculuğu farkli

Herkesin durumu farklı. Kimisi iki aylık bebeği bakıcıya bırakıp işe geri dönüyor,kimisi kaynanasıyla anasıyla işi götürmeye çalışıyor. Kimisi mesleği bırakıp eve tıkılıyor. Herkesin bir sebebi var bu kararları vermek için. Ben 3,5 sene işi bıraktım kendim baktım. Sonra kreşe verip işe devam ettim. Şimdiki aklım olsa 2 yaşında kreşe verirdim belki bilemiyorum. Bana ve memeye çok bağlı bir bebekti oğlum. Ayıramadım kendimden 😊🙈 şimdi koca eşek oldu 9 yaşında. Artık istesem de benim yanımda oturmuyor diyebiliriz. Ama gelir beni koklar mutlaka. Eski günler geliyor öyle olunca aklıma.

Senelerdir çalışıyorum, insan karakteri nasıl farklı ise herkesin anneliği farklı, herkesin çocuğu bambaşka
Kimse seninle aynı olamaz, ha bebek acıkır ağlar ortak özellik, hasta olur huysuz olur bunlar ortak da.. eşin sen ve bebek herkesten farklı özelliklere sahip nasıl aynı hikayeyi yaşayasın mümkün değil.
Kolay diyemem, değil senin bakımına muhtaç bir canlı ve inanılmaz seviyorsun. O sevgi ile normal şartlarda gece 5-10 kez kalksan öfkelenirsin ama bebek ağladığında severek öperek kalkıyor emziriyorsun.
O duygusal bir zorlanma içindedir öfkesi patlamıştır annelik zor, annelik tek başına ise zor eş destek olmuyorsa daha zor ama imkansız değil.. şöyle düşün bu kadar imkan olanak içinde biz de bebek büyütemezsek yokluk içinde büyüten atalar ne yapsın. Doğan büyür öyle ya da böyle... benim tavsiyem kapa kulaklarını kendi hikayeni yaşa... minik hallerinin keyfini çıkar öp kokla bir daha minik olmayacak. Başkasının hataları kendine, sen kendi hatanı doğrunu yaşa... tecrübe deneyim elbette sor bebek için ama duygusal çöküntüyü üzerine alma.. pişman olursun keşke öyle yapmasaydım diye
Çok tatlısnız teşekkür ederim hep iyi şeyler düşüneyim iyi şeyler olsun diye kendimi telkin ediyorum umarım öyle olur
Bunları hamile kalmadan önce planlamanız gerekmez miydi?
Neyi mesela? Haftanın 4 günü çalışmayı evet planlamadan önce düşünüyordum şuan gibi ? Evet planlamadan öncede eşim ve ben evden çalışıyorduk? İhtimal doğrultusunda konuşuyorduk tıpkı şuanki gibi. Ele avuca gelen bir bebeğim yok takdir edersiniz henüz planlama bir yere kadar. Yarın karşıma ne çıkacağını bilmiyorum sadece her yeni anne olmaya hazırlanan henüz hormonlarıyla savaş veren bir kadın gibi bende endişelerim için buraya yazdım . Böyle yargılarcasına bir soru soracağınıza tebrik edip geçebilirdiniz yada hiç yorum yazmazdınız oda ok idi

bu öylesine değişkenlik gösteren bir durum ki...İlk kizim beni resmen hayattan sogutmustu. hiçbir sıkıntısi olmamasına rağmen sürekli ağlıyordu. yabi bence sikintisi yoktu çünkü ağladığı zaman pencereden baktirinca susuyordu 🤣saatlerce ayakta sallamayla uyuyup çıt sesine uyanıp hiç uyumamış gibi gözlerini dikiyordu etrafa. hooop sil baştan tekrar yarım saat salla topuklarim popom yere yapisiyordu resmen kabus gibiydi. ikinci kızım aman allahim böyle bir bebek olamazzzzzz.... emip uyuyordu ses yok ağlama yok gaz yok yok yok yok. hatta eşim ikincisi için "tüm bebekler böyle olsa insan sürekli cocuk yapar" diyordu 😅sanki kendi doğurup bakıyor gibi. neyse özetle her bebek farklıdır bunun bir kuralı ve garantisi yok. sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum

Kızımda 2 yıllık izne ayrıldım çok iyi geldi bana.simdi 8 aylık hamileyim yine imkanlar el verirse ilk iki sene işe gitmek istemiyorum.

Eee doğuruyor herkes ....evliler evliliği kötü olanlar evlenme diyor evleniyor herkes burda pişman olursun diyoruz yapma diyoruz bir konuda konuda o kadar netki pişmanlık ....yoooo dinlemiyor konu sahibi yapıyor 😂😂yani rahatlayın miss tadını çıkarın bebisı düşünün kime benzer nasıl güzel kokar nasıl ponçik olur ....hallolur gerisi elbette sağlıkla mutlulukla kucağınıza gelsin

X