Tuvalet Eğitimi 2 yaşında tuvalet eğitimi yardım

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

canim_annem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2008
15
1
arkadaşlar merhaba
2 yaşındaki kızımın artık bezden kurtulması için girişimlere başlamayı planlıyorum ve bu konuda sizlerden yardım bekliyorum.Hem kızımı korkutup bunaltmadan hem de kendimi hırpalamadan bu dönemi nasıl atlatabilirim?

ilginize ve önerilerinize teşekkür ederim forumdaşlarım:2:

nedenn ama nedenn bana yardım etmiyonuz amaa:KK43:

neyse bende kılasik yöntemlerle hallederim bu süreci:63:

merhaba yardımcı olmak isterim ama benim çocuğum yok henüz bu yüzden sana yardımcı olamam ama amcamın kızıda oğlunu şu aralar tuvalete alıştırmaya çalışıyor yaklaşık 2 hafta uğraştılar izmirden amca kızının annesi geldi o halletti ne varsa annelerde var bence annenle yada aileden bir büyük ile görüş o sana yol gösterecektir ne de olsa eski topraklar.onlar bu işi çözmüşler sürekli çocuğu kadın evde takip ediyormuş diyorki cocuk benden usandı artık.sen git evine niye geldinki burası annenin evi falan diye kızıyormuş yengeme:) çok güldüm inşallah biran önce alışır kolay gelsin:emir_bebek:

bizde baş:KK52:ladık bakalım benimde oğlum iki yaşını yeni bitirdi iki ğün oldu başlayalı hiç kolay olmayacak anlaşılın çişin varmı diye sordugumda varsada yok diyo 15 tuvalete gidiyoruz şimdiden imdaaaaatttttttt :KK35:

selam canım bende geçen sene kızım 2 yaşındayken alıştırdım..hiç unutmam şubat ayıydı ve hava çok soğuktu..o inat etti ben inat ettim sonunda ben kazandım tam 2 hafta sürdü..ne mi yaptım..bezi çıkardım kızım bak bez pis dedim bak bizde yok dedim..sonra çişini tabii altına yapmaya başladı..ben üstünü değiştimedim ıslak ıslak kalıyordu.yarım saat kadar öyle bırakıyordum ki ıslaklığı hissedip rahatsız olsun.10 dakikada bir tuvalete getirdim ve ilk yaptığında babasıyla çok sevinmiş gibi yaptık havalara zıpladık..onunda hoşuna gitti..gide gele gide gele 2 hafta sonunda bezden kurtulduk.çok zor oldu çünkü hem hava soğuktu hemde benim sinirler bayağı yıprandı:KK37:valla canım biraz uğrasacaksın ama tam zamanı bence yazı beklemeden alıştır bence..kolay gelsin...

2 yaş biraz erken olabilir .....yazı bekleyin hiç stres olmaz hem kızınız için hemde sizin için.....havalar sıcak olunca zaten rahatsız olup kendisi söyleyecektir.....
biz toruncuğumda öyle yaptık... çok kolay halloldu.....2.5 yaş ideal oluyor....En Büyük KK

selam canım bende geçen sene kızım 2 yaşındayken alıştırdım..hiç unutmam şubat ayıydı ve hava çok soğuktu..o inat etti ben inat ettim sonunda ben kazandım tam 2 hafta sürdü..ne mi yaptım..bezi çıkardım kızım bak bez pis dedim bak bizde yok dedim..sonra çişini tabii altına yapmaya başladı..ben üstünü değiştimedim ıslak ıslak kalıyordu.yarım saat kadar öyle bırakıyordum ki ıslaklığı hissedip rahatsız olsun.10 dakikada bir tuvalete getirdim ve ilk yaptığında babasıyla çok sevinmiş gibi yaptık havalara zıpladık..onunda hoşuna gitti..gide gele gide gele 2 hafta sonunda bezden kurtulduk.çok zor oldu çünkü hem hava soğuktu hemde benim sinirler bayağı yıprandı:KK37:valla canım biraz uğrasacaksın ama tam zamanı bence yazı beklemeden alıştır bence..kolay gelsin...

valla iyi cesaret kışın yapmak..iyi ki idrar yolu enfeksiyonu olmamış kızın...

arkadaşlar biz yazın kızım 2 yaşına gireceği zaman başlamıştık bıraktı bezi sonra babaanneyle bir inatlaşma başladı aralarında onunla altına yapıyor benimle tuvalete şeklinde...havalar da soğumuştu biz geri beze döndük...ama en ideal yaş 2,5 daha önce çok da zorlamayın çocuklarınızı bence...

Benim kızımda ocakda 2 yaşına girdi ama tabi havalar soğuk olduğundan baharı beklemeye karar verdim hem birazdaha bilinçlenir dedim daha öncedende kakayı yapmadan genelde söylüyor önce bezine yap diyordum bırakmışdı söylemeyi bakdım yine söyledi bende lazımlık aldım klozet adaptörü aldım bezi çıkartmadan sadece kakayı öğreteyim havlar ısınıncada bezi çıkartırım diye düşünüyordum bakdım kakayı haber vermekdende vaz geçdi bende erteledim şimdi mayıs ayında diyorum bezi tamamen çıkartayım öyle ikisine bir alıştırayım.Zaten yazan arkadaşlarında söylediğine göre 2.5 yaş ideal yaş deniyor.Yazık valla bu kış günü bezi çıkartıp çocuklara ezit çektirmemek lazım çokmu önemli nasılsa öğrenecekler

Benim kızımda ocakda 2 yaşına girdi ama tabi havalar soğuk olduğundan baharı beklemeye karar verdim hem birazdaha bilinçlenir dedim daha öncedende kakayı yapmadan genelde söylüyor önce bezine yap diyordum bırakmışdı söylemeyi bakdım yine söyledi bende lazımlık aldım klozet adaptörü aldım bezi çıkartmadan sadece kakayı öğreteyim havlar ısınıncada bezi çıkartırım diye düşünüyordum bakdım kakayı haber vermekdende vaz geçdi bende erteledim şimdi mayıs ayında diyorum bezi tamamen çıkartayım öyle ikisine bir alıştırayım.Zaten yazan arkadaşlarında söylediğine göre 2.5 yaş ideal yaş deniyor.Yazık valla bu kış günü bezi çıkartıp çocuklara ezit çektirmemek lazım çokmu önemli nasılsa öğrenecekler

galiba haklısın oğlum ocakta iki yaşına ğirdi iki ğündür çoçugu zorladım benimde çoçugunda acaip strese ğirdik bıraktım sonunda ya yazın öğrenir yada seneye nasılsa öğrenecek

benim kızım da mayısın sonunda 2 yaşını doldurcak ben yavaş yavaş başladım eğitime şöyleki ben çalışıyorum akşam çorba içiriyorum eve gelince ve hemen ardından wc ye (kapak almıştım küçülten ismi ne bilmiyorum ) oturtuyorum bekliyoruz biraz kakası gelirse yapıyo çişi varsa da yapıyo oynuyoruz wc de işte deterjanları falan gösteriyorum vs.normal yapıyo ama kendisi gelipte söylemiyo kaka veya çişini ben oturtursam yapıyo .öyle 15 dk bir de götüremiyorum yazı bekliyorum bende şmdiden az da olsa alıştırıyorum kendi çapımda.yabancılık çekmesin wc nin ne olduğunu ne işe yaradığınıu bilsin.

şu an tam 2 yaşını bitirdi kızım.bi kaç defa idrar yolları enfeksiyonu geçirdi.tuvalete alıştırırkentekrarlanmasında da korkuyorum. izmir de 2 haftaya kadar yaz gelir nasılsa tam nisan ortalarında beze hayır projemi hayata geçirircem inş.
hepinize de önerileriniz için teşekkürler.:KK9::KK16:

Benimde oğlum 21 aylık.Bende mayıs ortaları gibi tuvalete alıştırmaya başlayacağım.Şu anda havalarda soğuk ayrıca daha küçük.Çokta acelemiz yok yani.Temmuzda 2 yaşında olacak daha.Bu yaz birkaç ay üzerien düşüp öğretmeye çalışacağım....

benim arkadaşımın kızıda 20 aylık oda yazın alıştırmaya başlıycak bende burayı takip edeyim lazım olur..
müzikli lazımlıklar var ama bazıları lazımlığa karşı çiş külotları var sızdırmayan
yada siz oturun tuvalete yanınızada lazımlığı koyun beraber yapın hadi kızım çiş yapalım çişş yap kızım yap :KK1:

beninde 21 aylık bir kızım var. tuvalet eğitimi çok hassas çoçuklar bunun için asla zorlanmamalı kızıp kortulmamalı yada pis oldun altına yaptın vs.gibi sözler söylenilmemeli.her ne kadar bizim için basit görünse de çoçukların gelecekteki yaşantısını karakterini etkileyecek bir konu bu.tuvalet eğitiminde talep çoçuktan gelmeli o hazır olunca başlanmalı.elbet öğrenecekler erken öğrenmesi kesinlikle mağrifet değil aksine çoçuk hazır değilse onda gizli bir çok tranva yaratacak bir durum.

kesinlikle katılıyorum 2 yaşına girince başlayan arkadaşlar bile var ama bu çok yanlışş ne olcak hayatı boyunca tuvalete gidecekler zaten biraz daha bebekliğin tadını çıkarsınlar,çok erken başlatılmaya çalışılan tuvelet eğitimi çocuk için bir işkenceye dönüşebiliyor bırakın idrar yolu enfeksiyonunu onun ileriki yaşamını etkileyecek hem psikojik hemde cinsel sorunlara neden olabiliyor..oğlum şu an 20 aylık epeydir merak ettiği için banyonun her kapısı açıldığında bizimle giriyor,çis diyor arasını tutuyor biz yapacakmışız yani çünkü ne yapacağımı söylüyorum,tuvalet kağıdı koparıp bana veriyor:)))sonra bana lavaboyu gösteriyor ellerini yıka diyor kendince,bezini alınca ellerimi yıkamaya giderken onuda götürüyorum sende ellerini yıkalamısın çiş yapınca ellerimizi yıkamalıyız diyorum,bunlar ön hazırlıklarımız..banyo şu an onun için çok eğlneceli dişlerini fırçalıyo,ellerini sabunluyo vs..sadece çiş eylemini gerçekleştirmek kaldı..ona da erken,kas kontrolü gerçekleşmeye başladığında o da grçkeleşecektir,eminim oda bizim için eğlenceli geçer..umarım herkes içinde öyle olur..bebişlerimizi üzmeleyelim..

oglum bir bucuk yasindayken basladim alistirmaya. suanda 2.5 yasinda))) bezlemiyorum. ilk bir hafta zordu. surekli tuvalete goturuyordum. kakasini genellikle sabahlari yaptigi icin cok kolay oldu))) sabah kaka isimiz bitiyordu))) sonra yavas yavas alisti. cisi olsada altina yapmiyordu biliyorduki ben onu goturcem tuvalete)))

Son düzenleme:
şu an tam 2 yaşını bitirdi kızım.bi kaç defa idrar yolları enfeksiyonu geçirdi.tuvalete alıştırırkentekrarlanmasında da korkuyorum. izmir de 2 haftaya kadar yaz gelir nasılsa tam nisan ortalarında beze hayır projemi hayata geçirircem inş.
hepinize de önerileriniz için teşekkürler.:KK9::KK16:

merhaba kızım 26 aylık ve bizde başladık tuvalet eğitimine ilk gün 15 dak. bir lazimlığına oturttum ama tabiki genelde altımıza yaptık 2.gün biraz daha başarılıydık ama sonuç yine pek değişmedi bugün 1 hafta oldu genelde lazımlığına yapıyor ama kızım daha çişini söylemiyor ben tutuyorum kakasınıda bezine yapıyor zorlamıyorum herşey sırayla gece de bezliyorum ama 12 de 2,30da ve 5 de kalıp çişe tutuyorum biraz sabır edeceğiz ama onlarda bizde başaracağız

benim kızım da martta 2 yaşına girdi. yaza kesmeyi düşünüyoruz. kışın hem zor olur hem de yazın eğlenceli oyun haline getirerek sık sık deneyebiliriz. ben de inatlaşmadan ve korkutmadan eğlenceli bir şekilde tuvalet eğitimi vermeyi düşünüyorum. allah hepimizin yardımcısı olsun :))

Benim kızımda nisan24 de 2 yaşını dolduracak. bende 2 haftadır tuvalet eğitimine başladım ama malesef tam olarak öğrenemedi. hergün peşinde çiş var mı diye dolaşmaktan yoruldum. bide benim kızım ne lazımlığa oturuyor nede klozete bacaklarım acıyoooo acıyooooo diye kalkıyor. nasıl oturtucam bilmiyorum yaaa.2 çeşit lazımlık aldım ikisinede oturmuyor. ama tuvalette düz yere eğer ben götürürsem çoğu zaman yapıyor. çişini az çokyapıyor da kakasını nasıl yaptıracam bilmiyorum. 2 haftaya kadar kreşe vermeyi düşünüyorum verene kadar tuvalet işini halledeyim dedim ama heralde olmayacak.....

X