Tuvalet Eğitimi 2 yaşında tuvalet eğitimi yardım

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
kızım 27 aylık olucak nasıl yapıcaz nasıl olucak bilmiyorum
tam olarak konuşamıyor konuşma bu işte önemlimi
anladığınıda sanmıyorum beni hep görüyor tuvalette hiç kısıtlamadım görsün alışsın diye
ama ona sorduğumda yok hayır diyor bazende boş boş bakıyor
nasıl başlayabiliriz havalarda hala soğuk

benim ogluda 2.5 yasında tuvaletini yaparken söylüyo ögretsem 1 hafta sürmez alısır ama daha bir türlü havalar ısınmadı üsütmesinden korkuyorum önümüzdeki ay baslamayı düşünüyorum

kızlar oğlum 13 aylık..1 aydır kakasını söylüyor..alıştımaya çalışsam çocuk anlar mı acaba..boşver daha erken diyorum ama her seferinde (günde 5-6 kez kaka yapıyor) gözümün içine bakıp kaka kaka diyor ve ıkınmaya başlıyor..devamında bişey olmadığını görünce zamanla söylemekten vazgeçer mi?lazımlık mı alsam?

kızlar oğlum 13 aylık..1 aydır kakasını söylüyor..alıştımaya çalışsam çocuk anlar mı acaba..boşver daha erken diyorum ama her seferinde (günde 5-6 kez kaka yapıyor) gözümün içine bakıp kaka kaka diyor ve ıkınmaya başlıyor..devamında bişey olmadığını görünce zamanla söylemekten vazgeçer mi?lazımlık mı alsam?
cnm al oturttur söylüyorsa ama korkar oturmak istemezse zorlama.

Oglum suan 31.ayinda..Bir ay evel bi denedim hic istekli olmadi,ve birdahada kesinlikle israr etmedim.

Doktorumuzda sakin üstüne gitme,kendini hazir hissettigi an belli edicektir dedi.bakalim bekliyoruz bizde o anai heycanla..

havaların sıınmasoıjnı bekliyorum bende evim soguk gecen aldım klozet aparatı çocuklar için ama oturuyor ama çiş yapmadı ilk gün sürekli oturmka istedi bir bag la çıkar gınna geldi biraz ıısınsın havalalr birde kakasını söylüyor ama gitmmem tuvalete diyor off zor olcak sanıırım buarar 2bucuk yasındaa

havaların sıınmasoıjnı bekliyorum bende evim soguk gecen aldım klozet aparatı çocuklar için ama oturuyor ama çiş yapmadı ilk gün sürekli oturmka istedi bir bag la çıkar gınna geldi biraz ıısınsın havalalr birde kakasını söylüyor ama gitmmem tuvalete diyor off zor olcak sanıırım buarar 2bucuk yasındaa
benim kızımda söylüyo kaka diyo ama oturmak istemiyo klozete bende zorlamıyorum acaba lazımlık mı alsam diye düşünüyorum benim kızmda 22 aylık

Merhaba
Benimde kizim nerdeyse 2,5 yasinda. bende ufaktan basliyim diyorum.
1 ay sonra yogunlasicam. fazla baski yapmak istemiyorum zaten oda bezden rahatsiz oluyor
insallah bu sureci skintisiz atlatiriz.

slm arkadaşlar,
benim oğlumda 2 yaşına girdi. üzerine düşsem şimdiye kadar öğrenirdi, birkaç kez klozete hem küçük hem büyük yaptı.bende bez takmadım 1 gün aksama kadar 2-3 kez altına kaçırdı tabi.sürekli hatırlatıp sormak gerekiyor.sabır isteyen bir süreç ben biraz havalar ısınsın diye bekliyorum.ayrıca çocuk her tuvalete yaptığında ödül olayını deneyin işe yarıyor.ona küçük bir şeker,çikolata,sakız gibi küçük şeyler vermek mutlu eder.arkadaşımda kızını her tuvalet yaptığında kuşlar sana şeker getirmiş tuvalete yaptığın için diye ödüllendirmiş,işe yaramış.

benim kızımda 26 aylık. Biz tuvalete girince kendini paralıyor çiş kaka diye. Ben klozete oturunca oda lazımlıga oturuyo sadece pantolonunu indırıp beziyle oturuyor. Kilot gibi giyilen bezlerden aldım. Bakalım ne zaman baslarız bilmiyorum. Bikaç kez oturttum lazmlıga 15 dk falan yapmadı. Kalkınca hem çis hem kaka yaptı. Zorlamak istemiyorum ne zaman hazır olursa o zaman olur. Yaz gelince tekrar deneriz. Görumcem döve döve tuvalet egitimi verdi 2 cocuguna. Bırı 4,5 biri 3 yasında. Gece gunduz altına yapıyo cocuklar. O kadr kızıyorum ki ama elden ne gelir:KK47:

çok haklısınız,zorlayarak tuvalet eğitimimi olur? en doğrusu sizin düşünceniz..çok üzüldüm çocuklarını dövenin çocuklarına..:KK43:((

çok şükür bezlerden kurtulduk kızlar,darısı sizin başına,oğluşum 2,5 yaşına gerince bez takmak istemez oldu,ben de lazımlık önce banyoya koydum,ama baktım ki olacak iş değil,çocuğum ışığına yetişemiyor,bende antreye koydum,hem aydınlık,hem beni her yerden görür,kendi çok beğendi,bir iki kaçamak oldu,ama kendi dolabı karıştırıp üstü başı kendi kendine giyinmiş,çok ta mutlu olmuş,abisini taklit ediyor,gece hala takıyorum bezi,o uyuduktan sonra,taktırmaz aksi halde,çook nadiren beze yapıyor,3 yaşinda olacağız hala 1 paket bitiremedi,çok rahatladım,zorla bu işi çözemeğiz,elbette kaçamaklar olacak,ama o taktir edildiği sürece daha kolay halley olacak:KK19:

arkadaşlar bende alıştırmak istiyorum tuvaletini ama nasıl yapıcam bilemiyorum
geçenlerde bezini çıkardım çişin gelince söyle diyorum tamam diyor ama altına yapıyor söylemiyor
bide gece nasıl yapıyorsunuz kendinizmi kaldırıyorsunuz tuvalete kaç saatte kaldırıyorsunuz saat başı kaldırsam çocuk uyuyamıcak ama gece uykusunda da bizimki baya çişini yapıyor bezi dolu oluyor yani
şuan 26 aylık oldu kızım artık bu yaz alışsa iyi olcak ama işallah alıştırabilirim:KK53::KK53:

bende bikaç ay daha beklemeye karar verdim. Beziyle gayet rahat ve mutlu. Lazımlıga yapmıyo kalkınca altına yapıyo. Gece terleyince uzerini degistirirken bıle kıyamet koparıyo gece tuvalete kaldırmayı hayal bile edemiyorum. Of ya ne kadar zor. Ama yazın annemlere gidip orda alıstırmayı dusunuyorum. Koyde oturuyolar. Belki daha kolay olur. Hem daha konusmuyor anlatamaz diye korkuyorum

bende bikaç ay daha beklemeye karar verdim. Beziyle gayet rahat ve mutlu. Lazımlıga yapmıyo kalkınca altına yapıyo. Gece terleyince uzerini degistirirken bıle kıyamet koparıyo gece tuvalete kaldırmayı hayal bile edemiyorum. Of ya ne kadar zor. Ama yazın annemlere gidip orda alıstırmayı dusunuyorum. Koyde oturuyolar. Belki daha kolay olur. Hem daha konusmuyor anlatamaz diye korkuyorum

bende 1 2 ay beklemeye karar verdim
dr tanıdığımla görüştüm çişini söylemek istemiyor altına yapıyor diye daha zamanı gelmemiş zorlama biraz daha bekle dedi bende hem kendimi hem kızı yıpratmak istemiyorum havalar iyice ısınınca kendi istemez belki:KK53:

2 yaşımıza 15 gun var ve artık bezi bırakmak istiyorum kakası gelince söylüyor ama çişi umursamıyor benimki

bende 1 hafta oldu başlayalı ilk yaptığında alkış kıyamet çok sevindik babasıyla kızımda bu durumdan çok memnun kaldı her tuvaletten çıkışta alkış bekliyodu ilk 3 günde kaksını artık altına yapmayı bıraktı çişinide arada kaçırsada söylüyodu ama 2 gündür çişi gelsede söylemiyo yaptıktan sonra gülerek yaptım diye yanıma geliyor şu alıştırma kilotlarından sonra başladı söylememeye napcam bilmiyorum sabırlıda olamıyorum içim içimi yiyor tuvalete oturtuyorum yapmıyor kalkıyor 5 dk sonra altına yapıyor nasıl davranmam lazım

bende bugün itibariyle başladım diyebilirim üstünü altını ıslattı değiştirdim 5 dk sonra tekrar ıslattı tatlı tatlı kızım bak ıslanmış çişini tuvalete yapalım olur mu dedim tamam anne olur dedi yarım saat geçmedi tekrar altına yaptı ama her seferinde gidip başka bir odada yaptı. En sonuncusunda gelip çişimi yaptım diye söyledi.Çok zorlu bir süreç olacak sanırım. Şimdi altı bezli oyun oynuyor ilk denemede gözüm korktu desem yalan olmaz.Islattığında değiştirmesem rahatsız olur mu acaba yoksa enfeksiyon falan kapar mı fikir verirseniz sevinirim. bu dönemdeki herkese kolaylıklar diliyorum.

2 yaş biraz erken olabilir .....yazı bekleyin hiç stres olmaz hem kızınız için hemde sizin için.....havalar sıcak olunca zaten rahatsız olup kendisi söyleyecektir.....
biz toruncuğumda öyle yaptık... çok kolay halloldu.....2.5 yaş ideal oluyor....En Büyük KK

evet size katılıyorum. çocuk zaten hazır olup olmadığını belli ediyor. 2,5 - 3 yaş arası öğretmek için güzel. benim oğlum 38 aylıktan sonra öğrendi. ama çok kolay oldu.

benim kızım da mayısın sonunda 2 yaşını doldurcak ben yavaş yavaş başladım eğitime şöyleki ben çalışıyorum akşam çorba içiriyorum eve gelince ve hemen ardından wc ye (kapak almıştım küçülten ismi ne bilmiyorum ) oturtuyorum bekliyoruz biraz kakası gelirse yapıyo çişi varsa da yapıyo oynuyoruz wc de işte deterjanları falan gösteriyorum vs.normal yapıyo ama kendisi gelipte söylemiyo kaka veya çişini ben oturtursam yapıyo .öyle 15 dk bir de götüremiyorum yazı bekliyorum bende şmdiden az da olsa alıştırıyorum kendi çapımda.yabancılık çekmesin wc nin ne olduğunu ne işe yaradığınıu bilsin.

sizi de tebrik ediyorum. bende en başta böyle başladım. sonrası geldi zaten. tuvaleti yabancılamaması lazım..

merhaba kızım 26 aylık ve bizde başladık tuvalet eğitimine ilk gün 15 dak. bir lazimlığına oturttum ama tabiki genelde altımıza yaptık 2.gün biraz daha başarılıydık ama sonuç yine pek değişmedi bugün 1 hafta oldu genelde lazımlığına yapıyor ama kızım daha çişini söylemiyor ben tutuyorum kakasınıda bezine yapıyor zorlamıyorum herşey sırayla gece de bezliyorum ama 12 de 2,30da ve 5 de kalıp çişe tutuyorum biraz sabır edeceğiz ama onlarda bizde başaracağız

bende aynı yöntemi uyguladım. ilk başlarda sık sık 15 - 20 dk bir götürdüm yaptırdım tuvaletini. gece de bazen 1 kez bazen 2 kez kaldırıyorum çişe. 3,5 - 4 saat arayla yaptırıyorum yatmadan önce ne kadar sıvı tükettiğini gözlemliyorum.

X