2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    195
kızlar selam, bayadır yoktum. hepiniz iyisinizdir umarım.

ben 9. aydaki kızamık aşısını yaptırmadım. 12. ayda da yapılıyor diye duymuştum. sizden yaptırmayan oldu mu?
bu ayın 13 ünde 11 aylık olacak oğlum. yaptırmamakla hata mı ettim sizce? sürekli aşı sürekli aşı olunca, 12. ayda olsun dedim açıkçası.
Bende yaptırmadım canım. Aile hekimine de sordum. Senin kararın dedi. Belki ben de 12 aylıkken olacagi için içim rahat. Tek aşı olsa yaptırırdim

Fonemen kadının biri, cocuklarima asi yaptirmadim, hicte bisey olmadi sapasaglamlar dedi, Bir bebek hemşiresi de dediki, senin cocuklarina bisey olmadiysa asi yaptiranlar sayesinde olmadi, bi salgin olsa ilk senin çocuklarına bisey olur dedi. Osman hocada asi yaptırdığı için otizm olan çocuk hiç görmedim ama yaptırmadığı için hastalanan çok gördüm dedi. Ben bilinçsizce bebeklerin deneme tahtası olmasindan yana degilim, bu isin merkezindeki insanlar yaptirin aşıları diyor ve kendi cocuklarinada yaptiriyorsa, benim bunu sorgulamak bile haddim degil diye düşünüyorum. Nacizane fikrim bu yonde benim

Canim ülkemiz malum göç merkezi olduğu için, ne idüğü belirsiz milyonlarca sığınmacı ülkemize dolustugu için hastalıklar artmaya başlamış, o yüzden 9.aya alındı aşı, birde 12.ayda bi asi daha var, ikisi birden olurmu bilmiyorum, ben 9.ayda yaptırdım, doğum günü kutla ertesi gün asiya getir tekrar dediler
Bu fenomenlerin daha çok denetlenmesi lazım. Sağlıksız o kadar sey öneriyorlar ki. Kesinlikle aşılı o kadar çok cocuk var ki onlar sayesinde aşısizlar korunuyor.maalesef ben 9 . Aydaki aşıyı yaptirmadim 😔😔12 ayda da var diye.

Kızlar bjr kahvaltı önerisi verin. Tarhanali tostu ve muzlu pankeki hiç sevmedi. Labneli omlet ve avakodo veriyorum ama sıkıldı herhalde. Hatta yumurtadan tiksindi

Kızlar bjr kahvaltı önerisi verin. Tarhanali tostu ve muzlu pankeki hiç sevmedi. Labneli omlet ve avakodo veriyorum ama sıkıldı herhalde. Hatta yumurtadan tiksindi
Ben artık zeytin de vermeye başladım. Blw deniyorum. Saçlarım bembeyaz oldu 😂😂🤣. Peynir , az tuzlu zeytin, haşlanmış yumurta, muz dilimleyip önüne koyuyorum. 1,5 saat sürüyor neredeyse kahvaltı. Ne yediyse artık.
Mama sandalyesi çevresine mühendislik harikası bir aparat yaptım , attıkları orada birikiyor.artık halı yıkayıp yer silmiyorum 🤣🤣

Benim kendi cocuk doktorum minimum igne yaptırdı kızıma iki tane 5li karma tamamdır hepsi de ilaç firmalarının oyunu dedi gerek yok dedi onu dinleyerek ilerliyorum kkkaşısı konuşmaya gidecez ona ne diyecek bakalım ama su var ilaç da burda kullandırmıyorlar bakalım hayırlısı
Siz Almanya daydınız değil mi? Almanyanın aşı takvimi Türkiye ile benzer diye hatırlıyorum. 5 li karma 2 aşı ile koruyuculuk sağlamıyordu sanki, doktorunuz daha iyi bilir .

Siz Almanya daydınız değil mi? Almanyanın aşı takvimi Türkiye ile benzer diye hatırlıyorum. 5 li karma 2 aşı ile koruyuculuk sağlamıyordu sanki, doktorunuz daha iyi bilir .
Simdilik iki bir tane daha var evet yakin ama biz ilk asimizi 5 aylikken yaptirdik diger hepatit menenjit ve rataya gerek yok dedi ama türkiyede 5li karmayi 4 kez burda 3 kez yapiyorlar

Ben artık zeytin de vermeye başladım. Blw deniyorum. Saçlarım bembeyaz oldu 😂😂🤣. Peynir , az tuzlu zeytin, haşlanmış yumurta, muz dilimleyip önüne koyuyorum. 1,5 saat sürüyor neredeyse kahvaltı. Ne yediyse artık.
Mama sandalyesi çevresine mühendislik harikası bir aparat yaptım , attıkları orada birikiyor.artık halı yıkayıp yer silmiyorum 🤣🤣
Haha bugün muzlu pankek yaptik minciklayip yere atti gecen gelinimize gittim o yapti synisi orda afiyetle yedi benim kiz:)

Sade krep olabilir. lokmalar halinde bölüp içine peynir meyve zeytin sevdiği kahvaltılık ne varsa verebilirsiniz. Ya da arasına muz labne biraz pekmezi krema gibi karışım yapıp sürüp rulo gibi kesebilirsiniz.
1 yumurta 1 yemek kaşığı kadr yoğurt un çok az da su koyuyorum süt yerine kıvamı boza gibi oluyor, krep tavasında pişiriyorum.

Yumurtayı muzlu muhallebinin içine katıp veriyorum bazen anlamasın diye. Karışım yedirmemek lazım diyorlar ama arasıra da değişiklik iyi geliyor

Ay kızlar bizimki de araba koltuğu hatta araba sevmiyor arabada kucağımda dururdu artık o da yok atıyor kendini yerlere biyere gitmek zulüm oldu napıcaz ya yaz geziyo gezmicez mi hiç bugün 20 dk lık yolda bile rahat durmadı😕

Ay kızlar bizimki de araba koltuğu hatta araba sevmiyor arabada kucağımda dururdu artık o da yok atıyor kendini yerlere biyere gitmek zulüm oldu napıcaz ya yaz geziyo gezmicez mi hiç bugün 20 dk lık yolda bile rahat durmadı😕
Ben çok kınardım , çocuğunu oto koltuğunda oturtmayanları, benim ki de oturmuyor. Bir çanta oyuncakla geziyoruz , oyalamak için 🙁

ben aşırı zorlanıyorum her konuda ya çok depresifim iki gündür 😔 selim aşırı yapıştı bana. kıyafetlerimi tutup çekiştiriyor sürekli bağırıp ağlıyor benim de sürekli ağlayasım geliyor 😔
şu uyku konusunu da hiç beceremedim 😫

bu arada nurselinin uyku okulundan aldım. yine ilerleyen günlerde yine güncellerim
Merhaba bende nurselin hanımı çok duydum başladınız mı eğitime nasıl gidiyor ? Bizim sorunumuz gündüzleri 30’ar dkdan fazla asla uyumuyor uykusunu alamadığı içinde 1.5 saatte bir uyuyor birde akşam 8’de gece uykusuna başlıyo ama sabah 4-5 gibi güne başlıyo çok zorlanıyorum 5 aylık:KK43:

Fonemen kadının biri, cocuklarima asi yaptirmadim, hicte bisey olmadi sapasaglamlar dedi, Bir bebek hemşiresi de dediki, senin cocuklarina bisey olmadiysa asi yaptiranlar sayesinde olmadi, bi salgin olsa ilk senin çocuklarına bisey olur dedi. Osman hocada asi yaptırdığı için otizm olan çocuk hiç görmedim ama yaptırmadığı için hastalanan çok gördüm dedi. Ben bilinçsizce bebeklerin deneme tahtası olmasindan yana degilim, bu isin merkezindeki insanlar yaptirin aşıları diyor ve kendi cocuklarinada yaptiriyorsa, benim bunu sorgulamak bile haddim degil diye düşünüyorum. Nacizane fikrim bu yonde benim

Canim ülkemiz malum göç merkezi olduğu için, ne idüğü belirsiz milyonlarca sığınmacı ülkemize dolustugu için hastalıklar artmaya başlamış, o yüzden 9.aya alındı aşı, birde 12.ayda bi asi daha var, ikisi birden olurmu bilmiyorum, ben 9.ayda yaptırdım, doğum günü kutla ertesi gün asiya getir tekrar dediler
Ben de aşı konusunda böyle düşünüyorum.Kızamık salgınında da gördüm ki,aşısızlık bu salgına sepep oldu.

Screenshot_20240506-074239_Instagram.jpg
Screenshot_20240506-074325_Instagram.jpg
Screenshot_20240506-074346_Instagram.jpg

ben aşırı zorlanıyorum her konuda ya çok depresifim iki gündür 😔 selim aşırı yapıştı bana. kıyafetlerimi tutup çekiştiriyor sürekli bağırıp ağlıyor benim de sürekli ağlayasım geliyor 😔
şu uyku konusunu da hiç beceremedim 😫
Pes etmek için çok erken,istikrarlı olmalısın.Ben 2 defa kendim uyku eğitimi verdim,uykularını düzenlemek için yaptım,en az 10 gün, 2 hafta gibi zaman lazım.Büyükler için yeni alışkanlık için 21 gün kuralı var ya,bebekler içjn de öyle,ilk günden yeni düzene alışmasını bekleyemeyiz ki.Sabah aynı saatte uyandırmazsan çocuk şaşırır,zorlanır.Zor bir süreç.Rabbim kolaylık versin.

X