2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    193
Merhaba bende nurselin hanımı çok duydum başladınız mı eğitime nasıl gidiyor ? Bizim sorunumuz gündüzleri 30’ar dkdan fazla asla uyumuyor uykusunu alamadığı içinde 1.5 saatte bir uyuyor birde akşam 8’de gece uykusuna başlıyo ama sabah 4-5 gibi güne başlıyo çok zorlanıyorum 5 aylık:KK43:
Merhaba benim oğlum 3 aylıkken öyleydi,4.aya yakın bunun çözümünü aramaya başladım,youtubeda Seride Samurkaşın felaket uykusu diye bir videosu var,onunla uykularını uzattım.Ama 20-25 gün gün gibi bir zaman gerekti.30 dakikadan uyanıyorsa,geri yatırmalısınız,30 ya da 40 dk içinde yatmazsa,günlük rutine devam edeceksiniz.Videoyu izleyin ayrıntılı anlatıyor,tavsiye ederim

Pes etmek için çok erken,istikrarlı olmalısın.Ben 2 defa kendim uyku eğitimi verdim,uykularını düzenlemek için yaptım,en az 10 gün, 2 hafta gibi zaman lazım.Büyükler için yeni alışkanlık için 21 gün kuralı var ya,bebekler içjn de öyle,ilk günden yeni düzene alışmasını bekleyemeyiz ki.Sabah aynı saatte uyandırmazsan çocuk şaşırır,zorlanır.Zor bir süreç.Rabbim kolaylık versin.
Bende uyku eğitimi almak istiyorum siz deneyimlişmişsiniz benim sorunum gündüz kısa uykular yüzünden sık uyuma istekleri ve sabah erken kalkmalar 4-5 gibi:KK43: bunlar eğitimle düzeliyor mu

Merhaba benim oğlum 3 aylıkken öyleydi,4.aya yakın bunun çözümünü aramaya başladım,youtubeda Seride Samurkaşın felaket uykusu diye bir videosu var,onunla uykularını uzattım.Ama 20-25 gün gün gibi bir zaman gerekti.30 dakikadan uyanıyorsa,geri yatırmalısınız,30 ya da 40 dk içinde yatmazsa,günlük rutine devam edeceksiniz.Videoyu izleyin ayrıntılı anlatıyor,tavsiye ederim
İzledim aslında deniyorumda bir süredir düzenli yapamasamda ama uzamadı bir türlü:KK43:
Hele şu sabah erken kalkmalar hiç düzelmeyecek gibi geliyor:KK43:

İzledim aslında deniyorumda bir süredir düzenli yapamasamda ama uzamadı bir türlü:KK43:
Hele şu sabah erken kalkmalar hiç düzelmeyecek gibi geliyor:KK43:
Beş aylıkken benim oğlum da aynıydı 2 saat dayanmazdı hemen uykusu gelir mızmızlık yapardı. Büyüdükçe uyanlıklık süresi artıyor. Bir de aylarca erken kalktı. Yani 5.6.7 aylık zamanlarında hep 4 buçuk gibi uyanırdı. Babası oyalar en fazla 1 saat sonra geri uyuturdu. Ama merak etmeyin geçiyor. Size tavsiyem uyku eğitimi alın ben çok pişmanım o zamanlarda daha küçüktü keşke alsaydım şimdi büyüdü yatakta ayaga kalkıyor daha zorlaştı. Nurselin hanım ile ağlatmayan anne arasında kalmıştım ama ağlatmayan anne daha çok kafama yatmıştı.

Beş aylıkken benim oğlum da aynıydı 2 saat dayanmazdı hemen uykusu gelir mızmızlık yapardı. Büyüdükçe uyanlıklık süresi artıyor. Bir de aylarca erken kalktı. Yani 5.6.7 aylık zamanlarında hep 4 buçuk gibi uyanırdı. Babası oyalar en fazla 1 saat sonra geri uyuturdu. Ama merak etmeyin geçiyor. Size tavsiyem uyku eğitimi alın ben çok pişmanım o zamanlarda daha küçüktü keşke alsaydım şimdi büyüdü yatakta ayaga kalkıyor daha zorlaştı. Nurselin hanım ile ağlatmayan anne arasında kalmıştım ama ağlatmayan anne daha çok kafama yatmıştı.
O kadar iyi geldi ki şuan yazınız Allah razı olsun çok çok teşekkür ederim. Çok umutsuzluğa düştüm 3.5 aydan beri erken kalkmalar başladı 7-6-5-4 şeklinde geriledi:KK43: bide 5 yaşında kızım var uykusuzluktan onunlada zaman geçiremiyorum. Günün yüzde 90’ı küçüğü uyutmak ve beslemekle geçiyo memeyide bıraktı buda içimde biraz yara açıkcası:KK43:
Bende başaramamaktan çok korkuyorum eğitimi ama yapmak zorundayım

O kadar iyi geldi ki şuan yazınız Allah razı olsun çok çok teşekkür ederim. Çok umutsuzluğa düştüm 3.5 aydan beri erken kalkmalar başladı 7-6-5-4 şeklinde geriledi:KK43: bide 5 yaşında kızım var uykusuzluktan onunlada zaman geçiremiyorum. Günün yüzde 90’ı küçüğü uyutmak ve beslemekle geçiyo memeyide bıraktı buda içimde biraz yara açıkcası:KK43:
Bende başaramamaktan çok korkuyorum eğitimi ama yapmak zorundayım
Bir çocuk daha varsa evdeki kaosu düşünemiyorum. Biz tek çocukla uykusuzluktan pert oluyorduk. Bebek uyumadığı zaman evin tüm düzeni bozuluyor.
Yani iyi bir eğitmenle biraz da sabırla halledersiniz bence.

Bir çocuk daha varsa evdeki kaosu düşünemiyorum. Biz tek çocukla uykusuzluktan pert oluyorduk. Bebek uyumadığı zaman evin tüm düzeni bozuluyor.
Yani iyi bir eğitmenle biraz da sabırla halledersiniz bence.
Kesinlikle tek çocuk olsa yine bir şekilde sabrediliyo zamanla zaten düzeliyor uykular ama şimdi hep 5 yaşındakinin haklarından feragat etmek zorunda kalıyoruz onada üzülüyorum yapılabilecek bir şey varsa yapayım istiyorum

Pes etmek için çok erken,istikrarlı olmalısın.Ben 2 defa kendim uyku eğitimi verdim,uykularını düzenlemek için yaptım,en az 10 gün, 2 hafta gibi zaman lazım.Büyükler için yeni alışkanlık için 21 gün kuralı var ya,bebekler içjn de öyle,ilk günden yeni düzene alışmasını bekleyemeyiz ki.Sabah aynı saatte uyandırmazsan çocuk şaşırır,zorlanır.Zor bir süreç.Rabbim kolaylık versin.
çok haklısın zaten yapamayan benim 😔 kendimde o enerjiyi bulamıyorum. çocuğun var olan düzenini de mahvettim😭

Merhaba bende nurselin hanımı çok duydum başladınız mı eğitime nasıl gidiyor ? Bizim sorunumuz gündüzleri 30’ar dkdan fazla asla uyumuyor uykusunu alamadığı içinde 1.5 saatte bir uyuyor birde akşam 8’de gece uykusuna başlıyo ama sabah 4-5 gibi güne başlıyo çok zorlanıyorum 5 aylık:KK43:
merhaba benim başladığım söylenemez daha 1 defa saatleri erkene çekmeye çalıştım sadece. erken kaldıramıyorum bebeğimi. biraz toparlanayım zaman geçsin memnuniyet durumunu tekrar yazacağım.

bu arada ben aşı konusunda otizmden ya da başka bir hastalık yapacağından korktuğum için değil, korumasına tam olarak inanmadığımdan, aşı olmasa da güçlü bağışıklık ile hastalıklardan korunabileceğini düşündüğümden ve bebeğime sanki zarar mı veriyormuşum diye içim içimi yediğinden yaptırmamaya karar verdim. sonuçta aşının yüzde yüz garantisi yok ve herhangi bir problemde doktorlar kesinlikle aşıdan olmamıştır diyemiyor. doktorların bile ikiye ayrıldığı bu konuda lütfen kimse kesin ve net konuşmasın🙏
bu kimseye tavsiye değildir kimseyle bu konuyu paylaşmıyorum da. sadece konusu açıldığı için söylüyorum.
bizler bilim insanı değiliz aşının içeriğinde neler var araştırmış olmama rağmen anlamıyorum. yaradan tarafından tam ve mükemmel şekilde doğmuş bebeğimi minimum ilaç ve aşı ile büyütmeye karar verdim çünkü uzun vadede hepsinin illa ki zararlarının olduğunu biliyorum.
aşı yaptıran anneler de yaptırmayanlara saldırmasın bizim aşı yaptırmamız sebebiyle sizin çocuklarınız korunuyor diye. bu tamamen ebeveyne bırakılan bir tercih mükemmel bir olay olsaydı zaten zorunlu tutulurdu. eğer salgın hastalıkların artması yönünde bir suçlu arıyorsak bu kesinlikle göçmen sevdasıdır. aşı oldu mu olmadı mı hatta daha ileri gideceğim suçlu mu değil mi hiçbir bilgimiz olmadan ülkeye milyonlarda sığınmacı doldurursak salgın hastalıkların artmasından, suç oranlarının yükselmesinden vs vs bir sür saçma sapan şeylerden kurtulamayız.

Kesinlikle tek çocuk olsa yine bir şekilde sabrediliyo zamanla zaten düzeliyor uykular ama şimdi hep 5 yaşındakinin haklarından feragat etmek zorunda kalıyoruz onada üzülüyorum yapılabilecek bir şey varsa yapayım istiyorum
eğer çok erken kalkıyorsa çok erken yattığı için olabilir
nurselin hanım bana uyku saatlerini aşağı yukarı şöyle ayarlayalım demişti
sabah 8 kalkış
11-13.00 ilk uyku
15.00-17.00 2. uyku
21-22 gece uykusu

ama bu 11 aylık bebek için. sizin için uyku saatleri daha kısa aralıklarla ve sanırım gündüz 3 uykuyla olmalı

Kızlar benim dikiş izimin sağ tarafında hep şişlik vardı 10 aydır. Ama gitmedim doktora bi türlü
Bugün de acıyo o kısım neden olabilir acaba ya bu kadar ay sonra sorun olur mu ki

Sade krep olabilir. lokmalar halinde bölüp içine peynir meyve zeytin sevdiği kahvaltılık ne varsa verebilirsiniz. Ya da arasına muz labne biraz pekmezi krema gibi karışım yapıp sürüp rulo gibi kesebilirsiniz.
1 yumurta 1 yemek kaşığı kadr yoğurt un çok az da su koyuyorum süt yerine kıvamı boza gibi oluyor, krep tavasında pişiriyorum.
Canım teşekkür ederim. Acaba yumurtasız tarif var mi diye merak ettim

Sade krep olabilir. lokmalar halinde bölüp içine peynir meyve zeytin sevdiği kahvaltılık ne varsa verebilirsiniz. Ya da arasına muz labne biraz pekmezi krema gibi karışım yapıp sürüp rulo gibi kesebilirsiniz.
1 yumurta 1 yemek kaşığı kadr yoğurt un çok az da su koyuyorum süt yerine kıvamı boza gibi oluyor, krep tavasında pişiriyorum.
Yumurtayı muzlu muhallebinin içine katıp veriyorum bazen anlamasın diye. Karışım yedirmemek lazım diyorlar ama arasıra da değişiklik iyi geliyor
Valla bende yumurtasız ne yedirabjlirim derdindeyim. Tiksindi artık. 😔

Ay kızlar bizimki de araba koltuğu hatta araba sevmiyor arabada kucağımda dururdu artık o da yok atıyor kendini yerlere biyere gitmek zulüm oldu napıcaz ya yaz geziyo gezmicez mi hiç bugün 20 dk lık yolda bile rahat durmadı😕
Ben çok kınıyordum. Ama babam bizim oğlana araba direksiyonundan tutturdugu için araba da büyük rezillik çekiyoruz. Arabaya binince beş dk o direksiyonu tutacak.sonra gidecez 😅😅

çok haklısın zaten yapamayan benim 😔 kendimde o enerjiyi bulamıyorum. çocuğun var olan düzenini de mahvettim😭
Ya öyle deme. Ben instagram da bir sürü video izledim. Hepsinde diyor ki uzun ve yorucu bir süreç. Yani aslında çok normal bir şey yaşadığın. Şenlik bjr şey yok

Evet mantıklı teşekkür ederim o yüzden hep 18.ay aşısına yüklenilmiş
Benim gördüğüm sayfada çocuk birden felç kalmış onu da 18 ay aşısına bağlamışlar hangi hastalık bilmiyorum tümör falan da vardı tesadüftür tabii ki
Buyuk ihtimal ayni videoyu izledik. Annesinde aşıdan mi değil mi bilmiyorum diyor. Ama omuriliginde büyük bir tümör varmış çocuğun. Allah böyle şeylerden saklasın

Kızlar şimdi okudum ekran fotoların da karşılıklı oyun oynamayı sevmez diyor. Mesela benim oğlum top atıp tutmayi cok seviyor. Ama araba oyuncaklarını tekerleğin döndürmeyi de çok seviyor. İşte bu bebeler bizi muallakta bırakıyor böyle. Yine d en iyisi profesyonel birine sormak doktora danışmak

X