2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    193
Bugün bunu getirdiler . Sizin bulduğunuz illerde de vardır. Buraya da goturebilirsiniz. Getiren danışman diyor ki. Sosyal m3dyada çok kirli ve yanlış bilgiler var her gördüğünüze inanmayın lütfen diyor

Eklentiler

• 20240506_121555.jpg
    20240506_121555.jpg
    65,8 KB · Görüntüleme: 34
Buyuk ihtimal ayni videoyu izledik. Annesinde aşıdan mi değil mi bilmiyorum diyor. Ama omuriliginde büyük bir tümör varmış çocuğun. Allah böyle şeylerden saklasın
Evet evet oydu. Keşfette gördüm sonra kaybetmiştim. Bu şekilde çok şey çıkıyo çoğu hastalığı hep aşıya bağlıyolar.
Aşının yapmadığını bilsem de insan bi tedirgin oluyo

Canım teşekkür ederim. Acaba yumurtasız tarif var mi diye merak ettim
Yumurtasız ya klasik kahvaltı yer. Tam buğday ekmegi ile. Ya da instagramda sık görüyorum irmik pirinç ununu pişirip içine meyve kuruyemiş-ezilmiş- pekmez koyup veriyorlar.
Yine içinde yumurta var ama bebek keki,poğaçası da olabilir

Yumurtasız ya klasik kahvaltı yer. Tam buğday ekmegi ile. Ya da instagramda sık görüyorum irmik pirinç ununu pişirip içine meyve kuruyemiş-ezilmiş- pekmez koyup veriyorlar.
Yine içinde yumurta var ama bebek keki,poğaçası da olabilir
İrmikli pureyi ben ara öğün gibi veriyorum 😅 poğaça deneyebilirim😊

Ya öyle deme. Ben instagram da bir sürü video izledim. Hepsinde diyor ki uzun ve yorucu bir süreç. Yani aslında çok normal bir şey yaşadığın. Şenlik bjr şey yok
çok teşekkür ederim bu mesajını okulda görünce çok mutlu oldum 🫶🫶

yumurtalı ama güzel bir tarifle geldim ve denendii

1 yumurta
1 tatlı kaşığı dut unu (dut kurusunu robotta çektim)
3 tane hurma (suya koyup kabuklarını soydum)
1 tane kayısı kurusu (önceden haşlamıştım azıcık suyuyla duruyordu suyunu da koydum)
biraz kaju (ceviz ya da fındık vs de olur) bunu da önceden çekmelisiniz robotta(benimki büyük parçaları çıkarıyor
1.5 - 2 yemek kaşığı yoğurt
yarım çay kaşığı kabartma tozu
2-3 yemek kaşığı un (ben karışık kullandım yavaş yavaş ekledim biraz yulaf biraz siyez biraz tam buğday unu)
ben azıcık da kakao ekledim
tadı nefis oldu ilk defa yaptığım bir şeyi beğendim🤣

Bende uyku eğitimi almak istiyorum siz deneyimlişmişsiniz benim sorunum gündüz kısa uykular yüzünden sık uyuma istekleri ve sabah erken kalkmalar 4-5 gibi:KK43: bunlar eğitimle düzeliyor mu
Ben hiç kimseden eğitim almadım,kendim araştırdım,okudum,videolar izledim.Bence düzeliyor.
Benim oğlum da gündüzler 30 dk uyuduğu zaman önce 45 dk,sonra 1-1,5 saat uyumaya başladı.1 aya yakın zamanım gitti,her defa 30 dk uyuyup uyandığı zaman 30 dk-ya kadar geri yatırmak için uğraştım,bazen uyudu,bazen uyumadığı ve yataktan kaldırdığım zamanlar oldu.
Ama benim oğlum sabaha karşı uyandığında emziriyordum geri uyuyordu

Ben hiç kimseden eğitim almadım,kendim araştırdım,okudum,videolar izledim.Bence düzeliyor.
Benim oğlum da gündüzler 30 dk uyuduğu zaman önce 45 dk,sonra 1-1,5 saat uyumaya başladı.1 aya yakın zamanım gitti,her defa 30 dk uyuyup uyandığı zaman 30 dk-ya kadar geri yatırmak için uğraştım,bazen uyudu,bazen uyumadığı ve yataktan kaldırdığım zamanlar oldu.
senin şu azmine araştırmalarına hayranım gerçekten
ben mutfakta bir kap yemek yapana kadar canım çıkıyor 🤣
dün kitap okuyacağım diye inat ettim gece 3.5 ta yattım anam ağladı🥶

Çok tşk ederim bizim en sıkıntı kısmımız bu sabaha karşı uyanmalar ve geri dalamamalar tüm günü etkiliyo mahvediyo

Ya okuduklarımdan bir şey anlamadım. Ama kesin tanı 2.5 ya da 3 yaşında konuluyormus. Aşı sonrasına denk geldiği için aşıdan diyorlar olabilir mi ?
Otizm belirtileri 1 yaşdan,18.aydan sonra daha çok ortaya çıkıyor,çünki çocuğun o dönemdeki davranışlarını,hareketlerini ebeveynler daha iyi ayırt ede biliyor,bu yüzden insanlar da aşıdan olduğunu sanıyor diyor.

Ben yumurta yerine muzlu,elmalı,cevizli muhallebi veriyorum,Yumurtayı da pankek gibi veriyorum.Yumurtayı 1 gün vermek istemedim,muhallebi verdim,çok az yedi,çabuk yumurta pişirdim,neşeyle yedi

senin şu azmine araştırmalarına hayranım gerçekten
ben mutfakta bir kap yemek yapana kadar canım çıkıyor 🤣
dün kitap okuyacağım diye inat ettim gece 3.5 ta yattım anam ağladı🥶
Önceleri emzirirken vaktim çok oluyordu,o zamanlar araştırmıştım,şimdi ben de yapamıyorum artık,oğlum uyanıkken onla ilgilenmemi istiyor.Ben yalnızım,bir tek eşim yardım ediyor,hele 3 aylıkken eşim işten geç geliyordu,düzen kurmaya mecburdum.Sonra da bir ara memede uyumaya alışmıştı,o zaman da çok kötü olmuştuk,akşam emzirmezsem yatmıyordu,kucağımdan yere koyunca uyanıyordu,eski düzene dönmeliydik,mecburdum.Küçükken düzen kurmak daha kolay,şimdi yataktan kalkıyor,oturuyor,daha zor,şimdi iyiki yapmışım diyorum.

X