2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benim minnoş 15 aylık sadece baba diyor konuşma durumları nasıl sizde,acele mi ediyorum acaba 😔ilk çocukla arası çok olunca unuttum sanırım
Bizim doktorumuz 18. Aya kadar anlamlı 2 3 kelimesi varsa yeter dedi, birde basit komutları anlıyor mu o önemli dedi henüz vaktin var yani
Bizimki bilerek çağırmak amaçlı daha yeni yeni anneanne anne baba dede mama der oldu, ezan her okunduğunda Allah diyor galiba bu da bilinçliye giriyor, kedi, çiçeğe çiçi, topu gidince gitti diyor bir iki tane şeyi de demeye çalışıyor ama henüz onlar bilinçli değil bence bakalım

Bizim doktorumuz 18. Aya kadar anlamlı 2 3 kelimesi varsa yeter dedi, birde basit komutları anlıyor mu o önemli dedi henüz vaktin var yani
Bizimki bilerek çağırmak amaçlı daha yeni yeni anneanne anne baba dede mama der oldu, ezan her okunduğunda Allah diyor galiba bu da bilinçliye giriyor, kedi, çiçeğe çiçi, topu gidince gitti diyor bir iki tane şeyi de demeye çalışıyor ama henüz onlar bilinçli değil bence bakalım
Açıkçası bana da bilinçli değil gibi geliyor çevremdeki herkesin çocuğu biraz geriden ve olumsuz bir durum oluştuğunda telkin ediyorum ama kendime gelince maalesef. Sonra bakıyorum yaşıtlarından çok daha ileride yaptığı şeyler de var neyse el itini överken biz aslanda kusur arıyoruz işte

Açıkçası bana da bilinçli değil gibi geliyor çevremdeki herkesin çocuğu biraz geriden ve olumsuz bir durum oluştuğunda telkin ediyorum ama kendime gelince maalesef. Sonra bakıyorum yaşıtlarından çok daha ileride yaptığı şeyler de var neyse el itini överken biz aslanda kusur arıyoruz işte
Bence çocuklar bir süre hafızaya atıyor canı isteyince ortaya çıkarıyor, buna bugün denk geldiğim bir örnek vereyim kitabında bir aile resmi vardı sürekli işte abla bebek anne baba dede nine gösterip geçiyordum bugün o salonda kitabı önüne açmış kendi kendine parmağı ile gösterip aba baba anne bebi nine dede diye saydı sayfayı çevirdi hapşuran çocuğu gösterip hapşu dedi gülen ile güldü bu böyle bazı örnekler ile devam etti ki bunları ben önce gösterip o yapsın diye uğraşınca asla yapmıyordu 🤷‍♀️😅onların içinde kendilerine göre bir zamanları var bence misal benimki hala yürümedi

Benim minnoş 15 aylık sadece baba diyor konulma durumları nasıl sizde,acele mi ediyorum acaba 😔ilk çocukla arası
Canim elbette acele etmiyorsun ancak gec kalinmis bir durumdan da su an icin soz etmek gereksiz. 18.aya kadar gozlemlemeye devam et. Eminim onunla bolca konusuyorsundur. Kitap okudu. Cevrede gordugun her weyi anlwt disari cikinca. Onlar depolluyolar her seyi. Sonra pit diye dokuluveriyor tek tek sasiriyosun :)
18.aydan snra hala kisitliysa bi pedagoga gidip yonlendirme alabilirsin. Ancak su da var ki cocuklarin esas dil gelisimi 2 yasindan snra cok hizlaniyor. Dedigim gibi birak depolasin haznesine.
Anladigim kadariyla buyuk kardesi var. Onunla etkilesimi de belki onu golgede birakiyor olabilir. Onu da bi gozlemle kuzum.

Bir de ve en onemlisi ekran maruziyeti var mi? Bu durum da cunku dil gelisimini sekteye ugratabiliyor bwzi cocujlarda.

Arkadaşlar çocuklarınız kaç numara ayakkabı giyiyor? İnternete baktığımda 16 aylık bebek için 21:22 diyor ama biz 20 giyiyoruz. Acaba minyon bir çocuk mu diye kafamda? Var

Arkadaşlar çocuklarınız kaç numara ayakkabı giyiyor? İnternete baktığımda 16 aylık bebek için 21:22 diyor ama biz 20 giyiyoruz. Acaba minyon bir çocuk mu diye kafamda? Var
24 25 giyiyor. İnce çorapla hafif bol gibi ama kalın çorapla tam oluyor. Benim de ayağım büyük 40 41 giyiyorum. Genetik olabilir 🤣

Duuuur için ferahlasın benim kız 10.5 kilo boyunu yakın ölçtürmedik ama kısa değil 19 numara bence genetik ben 35 ile 36 arası giyiyorum 🤣🤣

Benimki cok kucuk dogmustu zaten ve erkege gore minyon, ince corap ya da ciplak ayakla 21 giyiyor. Kiz senin oglanin masallahi vardi hatirliyorum ne minyonu takacak sey arayip bulma 😆

Duuuur için ferahlasın benim kız 10.5 kilo boyunu yakın ölçtürmedik ama kısa değil 19 numara bence genetik ben 35 ile 36 arası giyiyorum 🤣🤣
Bizim çocuklar neden bu kadar çok benziyor 😂 teşekkürler arkadaşlar sanırım genetik çünkü çok yüksek numarada var yinede doktora soracağım 😂

Bizim çocuklar neden bu kadar çok benziyor 😂 teşekkürler arkadaşlar sanırım genetik çünkü çok yüksek numarada var yinede doktora soracağım 😂
Bi sor bakalım benim de hiç ayak numarasını takmak aklıma gelmedi galiba sıra gelmedi yürümüyor stresi yüzünden 🤣

Bi sor bakalım benim de hiç ayak numarasını takmak aklıma gelmedi galiba sıra gelmedi yürümüyor stresi yüzünden 🤣
Benim de öyleydi fizyoterapist arkadaşlara videolar mı atmadım 2 tane ortopediste mi götürmedim 😂 sonuç yürür dediler 😂 yürüdü . Seninki de yürür dicem de yine de strese devam edicez 😂

X