Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 43,8%
  • erkek

OY: 8 50,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 6,3%

• Ankete Katılan
    16
Yakında hissetmeye başlarlar. Bebekle bağ kurmak istediğini düşünüyorum. Genellikle gelir kollarıma sarılır yatardı bir kaç gündür çok endişeliyim ve yalnızım evde sürekli kalbi atıyor mu diye düşünürken gelip sarılıyor karnıma… mırıltı yolluyor ve bebekte hissediyordur diye düşünüyorum. Allah nasip eder inşallah sağlıkla doğururuz ve ikisini birlikte büyütürüm büyütürüz ❤️

Siz genetik test yaptırmısmıydınız? Kan pıhtılaşmanız var mı baktırdınız mı?
Endişe etmeyin her gebelik farklı. Benimde 8+3 de durmuştu kalbi öncekinin…
Kan pıhtılaşma iğneside vurduruyorum.
Kalbi duracaksa bile yapacak bir şeyimiz yok. Benim bırakın günü bazen endişeden saatler geçmiyor korkuyorum kayıplar olunca. Ama Allah nasip edince doğacağı varsa doğuyor yoksa milyonlar döksek olmayınca olmuyor. Bir kadına denk geldim bir hafta önce menopoza girmiş korunmamıs 47 yaşında üstelik ikiz annesi olmuş, ilk çocuğu 18 yaşında, sonra kendime şunu söyledim, sakin kalıp Allah’a bırakacagız 🙏🏻
Ben de cuma gideceğim tekrar ama cumaya kadar bu korku devam edecek maalesef biliyorum
Neyse tek basima deli cikmiyorum 🙈 benimde bir suru kaybim oldu ve her doktor randevusunda kalbim agzimda gidiyorum. Keske hic endisem olmasa diyorum . Yani bu kadar telas yapmasam ama odum kopuyor yoksa cagirmak istemiyorum asla:KK43:

Merhaba biz de özel hastanede yaptırdık fakat sağlık ocağında kan testlerin hangisi var ise yaptırın tsh falan geri kalanı özelde yaptırın öyle daha uygun bizim doktorumuz sağlık ocağının yaptıklarına test istemedi geri kalanına istedi 3.500 tl civarı tuttu
Bugun gidip saglik ocagiyla gorustum kayit altina aldilar cok tatli bir hemsirem var. Siz doktor istedikce bana yazin ben size hangisi bizde var soyleyeyim boylece bosuna flemezsiniz dedi Allah razi olsun dedim ama eskiden daha cok test yaparlardi . Artik vitaminlere bile bakmiyolar. Tsh ve troiid baktirdim digerleri icin ozele gidecegim. 3500 daha uygunmus. Yarin bi bakicam🤗

Hanımlar mayonez konusuna nasıl bakıyorsunuz? Hazır olanlarda pastörize yumurta kullanıyorlar diye yazıyor üstünde ama bilemedim. Protein tüketemiyorum bari tavuklu makarna salatası yapayım akşam dedim de mayonezsiz de anlamsız oluyor 😅
Benim tavsiyem disardan alinan mayonezi kullanma ben normalde bile sevmiyorum ama zararli bisey sonucta cig ymuurta var icinde ama sen bilirsin 🤗

Aslinda nefes terapisi aldim yapmam lazim ama zaten uykum geliyo belli saat sonra koltukta bayliliyorum. Stresimi kontrol altina almam lazim 😞

Hanımlar mayonez konusuna nasıl bakıyorsunuz? Hazır olanlarda pastörize yumurta kullanıyorlar diye yazıyor üstünde ama bilemedim. Protein tüketemiyorum bari tavuklu makarna salatası yapayım akşam dedim de mayonezsiz de anlamsız oluyor 😅
Bence gebelikte de normaldede tavuk çok fazla tüketmemek gerekiyor özellikle tavuklara verilen hormonlardan dolayı hormon seviyelerini bozuyor maalesef yani eğer bildiğiniz doğal büyüyen tavuksa iyi tabi ama market tavukları maalesef hormon veriyorlar çabucak büyüsün diye ondan bir tık uzağım tavuktan ben en azından sağlık açısından düşününce durum bu maalesef gebelikte pastörize mayonezlerin sıkıntı yaratmayacağını söylüyorlar

Bence gebelikte de normaldede tavuk çok fazla tüketmemek gerekiyor özellikle tavuklara verilen hormonlardan dolayı hormon seviyelerini bozuyor maalesef yani eğer bildiğiniz doğal büyüyen tavuksa iyi tabi ama market tavukları maalesef hormon veriyorlar çabucak büyüsün diye ondan bir tık uzağım tavuktan ben en azından sağlık açısından düşününce durum bu maalesef gebelikte pastörize mayonezlerin sıkıntı yaratmayacağını söylüyorlar
Ay ne yicez ya et yemeği hiç sevmiyorum, bakliyatlardan falan alacağız mecbur proteini

Ay ne yicez ya et yemeği hiç sevmiyorum, bakliyatlardan falan alacağız mecbur proteini
Çiğ konusunda dikkat etmek lazim ama et yumurta benim oğlumun karaciğerinde doğuştan kist var çok şükür şu anlık sıkıntılı bir durum yok ama anne karnındayken oluşmuş ben yumurtanın sarısını asla bilirmezdim eti orta pişmiş yerdim bilmiyorum ne kadar etkisi var doktora sorduğumda olabilir dedi

Yok bir hafta oldu lekelenmem devam ediyor bugün aradım cumaydı randevum yarına aldım bakalım ne diyecek
Yani vermesi gerekiyor bence benim düşük riskim yok ama doktor ne olur ne olmaz günde bir tane fitil olarak kullan dedi her ihtimale karşı diye bence sana da verilmesi lazım yarın büyük ihtimalle verir heralde

X