Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 43,8%
  • erkek

OY: 8 50,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 6,3%

• Ankete Katılan
    16
Canım kaçıncı gebeliğin olacak bu inşallah hemen üzülme valla dün aynısını yaşadım başka Bi doktora gitmelisin bence hemen

Benimde baş dönmem var özellikle ayağa kalkarken çok yaşıyorum gözüm kararıyor hemen çömeliyorum olurda bayılırsam diye benim normal hayatta da hep düşüktü tansiyon ama tabi böyle etki olmazdı şimdi kan basıncı nedeniyle büyük ihtimalle oluyor ben tuzlu şeyler yemeye çalışıyorum bide bol su tabi yine de ara ara yaşıyorum
benim de normalde dusuk tansiyonum evet doktor da sizin anlattıgınız gibi soyledi aslında kan basıncından hamilelitr daha da duser bayılma hissi olur diye. Su icemiyorum ben cok midemu bulandiriyor tuzlu seyler yemeye calisiyorum. Hayat kalitesini dusuruyor bas donmeleri insallah gecer sizinde benimde

Benim de ilki turner idi.
Kalbi durdu. Ama doktorun dediğine göre yıldırımın aynı yere iki kere düşmesi gibi bişey. Yani o ayrı bir gebelik bu ayrı bir gebelik. Genetik testlerimiz temiz çok şükür. Kan pıhtılaşmasınada baktırsaydınız.
Ben de sizinle aynı telaştayım ama sağlıklı ise ne olursa olsun devam edecek inşallah. Sağlıksız ise zaten doğması bebek için sıkıntı.
Ben 10.hafta panorama nipt testi yaptıracagım. Size de tavsiye ederim. Öykünüzde kromozomal sorun olmuş, risk almamış olursunuz
mesela testte bir sorun çksa genetik bir hastalık olsa aldıracakmısınız?

İkinci gebelik ama benim kanamamda var karında kanama alanı görünmüyor ama çok saçma şeyler yaşıyorum 🥺
Canım başka bir sebebi olabilir kanamanın açıksası doktoruna güvenemedim ben pek bana da iki üç tane saöma şey söyledi sabahki doktor kanama var dedi rahmin ortasına tutunmuş kalbi zayıf kese büyümemiş dedi ordan çıktım akşama doğru 4te ilk gittiğim doktora gittim ama hiç bişey söylemedim adam baktı kalbini dinletti embriyoyu gösterdi gayet rahat Bi şekilde hatta laf arasında hocam düşük riski var mı dedim öyle bir şey görünmüyor dedi yani tamamen farklı şeyler söyledi iki doktor tabi ki bu kendi doktorum daha tecrübeli yaşı var ona güveniyorum valla progeston yazdı diğeri onu bile kullanmıyorum

outoffit outoffit arım balım peteğim beni bu mide bulantısı bitirdi yaa 😔 iki gündür pik yaptı. Ben galiba sabahları da bir tane içmeye başlayacağım. Sen sabah içtiğini bırakmış mıydın? Bütün günüm çok kötü geçiyor. Nasılsa evdeyım. Uyutursa da uyutsun diyorum

Bir önceki doktorum geç döllenme olabilir şuan herşey yolunda ama haftasıyla uyumlu değil dedi yinede pozitif konuşmuştu ama bugün gittiğim hiç ümit etme dedi yinede bir hafta bekleyeceğiz dedi ama kese çok minik ti 7 haftalık gibi değil
banada öyle dediler canım cumayı bekliyorum.allah kucağına almayı nasip eder inşallah..zor süreç

outoffit outoffit arım balım peteğim beni bu mide bulantısı bitirdi yaa 😔 iki gündür pik yaptı. Ben galiba sabahları da bir tane içmeye başlayacağım. Sen sabah içtiğini bırakmış mıydın? Bütün günüm çok kötü geçiyor. Nasılsa evdeyım. Uyutursa da uyutsun diyorum
mide bulantisi beni de bitirdi su icemiyorum icemedikce basim donuyor susuzluktan biraz da sanirim. Oyle zorluyor ki bazen gebelik Allahim en iyisini sen bilirsin diyorum yasanmasi gereken yasaniyor. Ilk 3 ay sabir sonra duzelir bulantilar diye umuyorum

şuana kadar kalbi ve embiriyonun oluşması gerekiyormuş ama yok içerde herhangi bir kanama alanı yok ama doktor büyük ihtimalle düşer dedi 1 hafta sonra tekrar randevu verdi
Ilk gebeligim gec dollenmeydi aynen bu sekilde geriden takip etti. reglime gore 7. haftamda kalp atisi falan yoktu 9. haftamda duydular sonra Sat i degistirdiler iki hafta geriye cekip olasi dogum tarihimi ona gore duzenlediler. Belki sizinde boyledir

Ilk gebeligim gec dollenmeydi aynen bu sekilde geriden takip etti. reglime gore 7. haftamda kalp atisi falan yoktu 9. haftamda duydular sonra Sat i degistirdiler iki hafta geriye cekip olasi dogum tarihimi ona gore duzenlediler. Belki sizinde boyledir
İnşallah ama benim umudum kalmadı çünkü kanamam çoğaldı

benim de normalde dusuk tansiyonum evet doktor da sizin anlattıgınız gibi soyledi aslında kan basıncından hamilelitr daha da duser bayılma hissi olur diye. Su icemiyorum ben cok midemu bulandiriyor tuzlu seyler yemeye calisiyorum. Hayat kalitesini dusuruyor bas donmeleri insallah gecer sizinde benimde
Kızlar benim de dün tansiyonum baya düşmüş hiç farkında bile değildim. Hemşire 16. Haftaya kadar bu şekilde tansiyon düşmesi olabilir normal dedi. Mide bulantısı için Tuzlu kraker ve erik önerdi. Ben bir de beyaz leblebi yiyorum o da iyi geliyor.

mide bulantisi beni de bitirdi su icemiyorum icemedikce basim donuyor susuzluktan biraz da sanirim. Oyle zorluyor ki bazen gebelik Allahim en iyisini sen bilirsin diyorum yasanmasi gereken yasaniyor. Ilk 3 ay sabir sonra duzelir bulantilar diye umuyorum
Canım prilam içiyor musun? Ben prilam sayesinde su içmeye başladım. Doktoruna danişarak kullanabilirsin. Hamileler için tasarlanmış bir ilaç. Prospektüsünde öyle yazıyor. Allah yardımcımız olsun 😔

İnşallah ama benim umudum kalmadı çünkü kanamam çoğaldı
Hayır şeyde çok garip doktor kanamayı nasıl ultrason da göremiyor benim bir kere normal zamanda adetim uzun sürmüştü sebebini öğrenmek için gittiğimde kanama sebebin şurda orasından dolayı kesilmemiş falan demişti yani ultrasonda her şey gözüküyor aslında nasıl olurda bunu göremez dese kanamayı kese yapıyor anlarım kanama alanı gözükmüyor diye gönderiyor seni

Kızlaar 6+5 iken çekilmiş ultrason bu hiç önemli değil Allah sağlık sıhhat versin ama yinede insan merak ediyor bi tahmini olan var mı :))
IMG_3899.jpeg

X