Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 43,8%
  • erkek

OY: 8 50,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 6,3%

• Ankete Katılan
    16
Diğer doktor tiroid ilacı başlamıştı, bu doktor "o doktor yanlış yaptı demiyorum ama ben kendim yazmam tiroid ilacını" dedi. Dahiliyeden takipli olsan iyi olur dedi kızlar. Bi bakayım ona da
canım daha önce de söylemiştim fikir olsun diye söylüyorum dahiliyeye mutlaka git. Ben de tiroid ilacı kullanıyorum sürekli. Benim epey düşmüş 0,97 çıktı hatta şoktayım yıllardır bu kadar düşürememişti doktor. Kadın doğumcum ilaç için mutlaka en az 2 ayda bir dahiliyecine git dedi. Tiroid değerlerine göre ilacını o takip etsin dedi.

İa
İade ediyorlarmış canım ama ben 10 haftalıkken gideceğim zaten ondan sonra da testler felan dahil olur işte ikili şeker felan daha iyi olur öyle aslında Meram Akademi çok iyi fiyatı ama oradaki doktora ısınımadım ya Hikmet bey

İade ettiklerini bilmiyordum canım çünkü detaylı bir şekilde konuşmadık bu durumu hastaneyle. Bende daha önce büyükşehirden bir doktora gittim iki kez orası da uygundu ama doktoru bir daha yolda görsem karşı kaldırıma geçerim o derece sinir bozucuydu :)

Ya bizim burdaki medical kazık resmen 61 bin ücret çıkardılar bana bunun 28 bini doğum oda normal olursa dediler diğer türlü üzerine tekrar para ödenir dediler gerisi düşün muayene ve diğer şeylerin parası
Ayy yuhh, bende 23 doğum paketi doğum hastanede olacağı için 9 dedi.
canım daha önce de söylemiştim fikir olsun diye söylüyorum dahiliyeye mutlaka git. Ben de tiroid ilacı kullanıyorum sürekli. Benim epey düşmüş 0,97 çıktı hatta şoktayım yıllardır bu kadar düşürememişti doktor. Kadın doğumcum ilaç için mutlaka en az 2 ayda bir dahiliyecine git dedi. Tiroid değerlerine göre ilacını o takip etsin dedi.
Gidicem canım bana da ayda 1 2 ayda 1 dedi

Kızlar bir şey sormak istiyorum. Aranızda nefes darlığı problemi çeken var mı? Ben bunun son aylarda olduğunu zannederdim hep ama bence bende de var hem de en az 2 haftadır falan. Yani birkaç cümle üst üste kursam yürürken konuşmaya falan çalışsam resmen nefesim yetmiyor. Bazen durduğum yerde yatarken uzanırken bile yetmediğini düşünüyorum, hissediyorum. Burnum falan da tıkalı değil yani rahat nefes alıyorum burundan ama aldığım hava akciğerlerime yetmiyor adeta ve önümüzdeki aylar için çok korkmaya başlıyorum daha şimdiden.

Kızlar bir şey sormak istiyorum. Aranızda nefes darlığı problemi çeken var mı? Ben bunun son aylarda olduğunu zannederdim hep ama bence bende de var hem de en az 2 haftadır falan. Yani birkaç cümle üst üste kursam yürürken konuşmaya falan çalışsam resmen nefesim yetmiyor. Bazen durduğum yerde yatarken uzanırken bile yetmediğini düşünüyorum, hissediyorum. Burnum falan da tıkalı değil yani rahat nefes alıyorum burundan ama aldığım hava akciğerlerime yetmiyor adeta ve önümüzdeki aylar için çok korkmaya başlıyorum daha şimdiden.
Canım nerde okudum hatırlamıyorum ama hamileliğin başında nefes darlığı normal diyordu. Ben de merdiven çıkarken, konuşurken nefessiz kalıyorum.

Canım nerde okudum hatırlamıyorum ama hamileliğin başında nefes darlığı normal diyordu. Ben de merdiven çıkarken, konuşurken nefessiz kalıyorum.
Hormonlardan o zaman demek ki. Acaba bu da 12. haftadan sonra azalan bir durum mu yoksa hep artarak mı devam ediyor beni asıl endişelendiren bu

canım nabzımız yükseldiği için ve kan basıncı arttığı için normal olduğunu söylüyorlar. Tabi yatarken olması kötü olmuş sen yine de doktoruna danış

Ben çok yoruluyorum, yorulunca nefes nefese kalıyorum. Ama normal diyorlar evet

Canım ben yine de gittim doktora herhangi bir sorun yokmuş. Kanaman olmadıkça merak etme dedi. Korkulacak bir durum olduğunu sanmıyorum ama bir şey oldu mu olur mu kaygısı bitiriyor zaten insanı. Kontrolünde varmış için rahat eder en azından gittiğinde.
İyi yapmışsın. Öyle zaten bu düşünceler bitiriyor insanı

Hormonlardan o zaman demek ki. Acaba bu da 12. haftadan sonra azalan bir durum mu yoksa hep artarak mı devam ediyor beni asıl endişelendiren bu
Sanki başında demişti ama çok hatırlayamıyorum. Bugün çok kötü kustum ortalığa 😥 hiç iyi değilim. Ev mahvoldu. Temizledim bi de 😥 prilamı da 3e çıkardım halbuki

Sanki başında demişti ama çok hatırlayamıyorum. Bugün çok kötü kustum ortalığa 😥 hiç iyi değilim. Ev mahvoldu. Temizledim bi de 😥 prilamı da 3e çıkardım halbuki
Ahh kıyamamm :KK43: Edacım özellikle öğünlerden sonra çok hareket etmemeye çalış. Yani belki doğru değil ama yer yemez biraz uzan bir saat falan çok kalkma bence. Yatma pozisyonunda değil de uzun oturur gibi dur istersen. Benim resmen hareket etmek bulantılarımı arttırıyor hele eğilip kalkıp bir şey alsam direkt kusma refleksi devreye giriyor yani. Elinin altında da bir çöp torbası falan bulundur her daim aynı şekilde çantanda da arabada da her yer ikişer üçer tane koy dursun nerede denk geleceği hiç belli olmuyor en kötüsü de kendin temizlemek zorunda kalman oluyor :KK43:

X