Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    120
Hapşırınca öksürünce kaçırma bende de var nefret ettim ya 😞 dışarda okulda vs olacak diye ödüm kopuyor uzun hırka filan giyiyorum hep ama havalar ısındı hırka giyemeyeceğim napacağım bilmiyorum
Benim de ilerleyen aylarda bebek büyüdükçe kaçırma olayı artarsa diye korkum var. Sonbahar dönemi de denk geliyor tam doğum öncesi yine alerjim coşar 🥺

Yani benim kendi ilk gebeligimden tecrübe ettiğim fetal hiç bir anlamı yok sıkıntı durumunda 3 5 tane genetik hastalık tarıyor en sık rastlanan ki ilerleyen haftalarda yine teşhis ultrason ile yapılır fetal gibi tarama testleri sonuç bildirmez sadece risk durumunu bildirir. İlk gebelikte süreci bilmediğim için ben de bütün tarama testleri yapmıştım ama yaşayarak öğrendim ki önemli olan iyi bir cihaz tecrübeli bir perinatolog. Radyaloglar sadece ölçüm yapıp durumu raporlar . Allah korusun herhangi bir sıkıntı durumu varsa bunu bilemez bunun için perinatolog yorumu gerekir . Ama şöyle de düşünebilirsin bugüne kadar olcumlerde sıkıntı yok aşağı yukarı sağlıklı bir bebek olduğu belli o zaman radyalog ölçümü de yeterli olabilir diyebilirsin en iyisi kendi doktorun ile karar vermek
Fetali de kendi doktorum istemişti taramalarda çok yanılma payı oluyor durumunuz varsa bunu öneririm demişti. 22 kromozom anomalisine bakıldı. Ayrıntılıya kadar bekleyemezdim muhtemelen benim riskli gebelikti çünkü. Kendi doktorum da ayrıntılı bakıyormuş ama artık uzmanlık alanlarına ayrıldı bizim bakmamız yasal değil dedi. Anladığım kadarıyla radyoloji uzmanı ölçüm yapacak, doktorum yorumlayacak ama herkes perinatoloğa randevu alınca bir kaldım acaba uzmanına yaptırsam daha iyi mi olur diye. Teşekkür ederim ayrıntılı bilgilendirme için🙏🏼

Fetali de kendi doktorum istemişti taramalarda çok yanılma payı oluyor durumunuz varsa bunu öneririm demişti. 22 kromozom anomalisine bakıldı. Ayrıntılıya kadar bekleyemezdim muhtemelen benim riskli gebelikti çünkü. Kendi doktorum da ayrıntılı bakıyormuş ama artık uzmanlık alanlarına ayrıldı bizim bakmamız yasal değil dedi. Anladığım kadarıyla radyoloji uzmanı ölçüm yapacak, doktorum yorumlayacak ama herkes perinatoloğa randevu alınca bir kaldım acaba uzmanına yaptırsam daha iyi mi olur diye. Teşekkür ederim ayrıntılı bilgilendirme için🙏🏼
Rica ederim içini ferah tut bir sorun olduğunu düşünmüyorum . Doktorun işin uzmanı ise muhtemelen o yorumlayacak . Sıkıntısız tamamlayalım hepimiz inşallah süreci

Korkuyorlar işte emin olmadan demeye bence iyi bişey bu sefer bizde hazırlanıyoruz pat diye söylemelerindense emin olup söylemeleri daha iyi daha önce de bahsettim kızımı 6 ay erkek bildik kordonu pipi zannettiler o daha gıcık bir durum emin ol bütün alışverişimi yapmıştım birde 😅
Ama şaşkınım bak incele ya söyleme yada eminsen net söyle aaa 😂 deli gibi bekliyoruz böyle de bana kocaman geldi pipisi sanki kordon gibi du bakalım cumartesi başka doktora gideceğiz
Ayy sabah sabah anneniz beni güldürdü Allahta onu güldürsün inşallah 🤲🏻❤️ haklı kadın 🙈 benimde aynı kordon mu pipi mi hala belli değil ve benim haftam 19+0 sanırım doğumda öğrenicem bu gidişle🙄😀
Valla öyle bence de annen haklı kocaman pipi mi olur 🤣
Günaydın arkadaşlar bsey soracağım sabah sanah tatsız bir konu ama..Ya bebeğimizi ultrasonda tekrar görmeyi beklediğim her süreçte aklıma bir sürü vesvese geliyor bı tek ben mi böyleyim ya kalp atışı duymazsam ya durmussa gelişim fln Allah korusun🙏 benm hamileligim başından beri çok şükür sorunsuz geçiyor gelişimi her şeyi çok iyi ama her bekleme aşamasında tedirgin oluyorum.Yani mesela hareketlerini hissetmeye başlamıştım ama azaldı gibi geliyor karnım bı büyük oluyor bı küçük deli ettim kendimi düşünmekten 😂😂Buarada 17+3 haftaligiz ultrasonda bı hafta önce hep
Canım ilk gebelikte normal bunlar sonrasında hele 3. De baya salıyorsun doktor kontrollerini bile unutacak kadar yine de kafanı başka şeylerle meşgul etmeye çalış çok evham yapmamak için fakat birazına engel olamazsın doğana kadar o endişeler zaman zaman oluyor ilk gebelikte özellikle çok oluyor sağsalim kavuşur inşaallah yavrucuklarımıza 😍

Günaydın arkadaşlar bsey soracağım sabah sanah tatsız bir konu ama..Ya bebeğimizi ultrasonda tekrar görmeyi beklediğim her süreçte aklıma bir sürü vesvese geliyor bı tek ben mi böyleyim ya kalp atışı duymazsam ya durmussa gelişim fln Allah korusun🙏 benm hamileligim başından beri çok şükür sorunsuz geçiyor gelişimi her şeyi çok iyi ama her bekleme aşamasında tedirgin oluyorum.Yani mesela hareketlerini hissetmeye başlamıştım ama azaldı gibi geliyor karnım bı büyük oluyor bı küçük deli ettim kendimi düşünmekten 😂😂Buarada 17+3 haftaligiz ultrasonda bı hafta önce hep
Kaygılanmadığım günüm geçmiyor desem yeridir. 16. haftadayız zaten hiçbir şey hissetmiyorum, bir de şimdi sağımdan solumdan bebek kayıpları haberleri geldi iyice dellendim. doktorum da 3 haftada 1'e çıkardı görüşmeleri iyice sinirlerim bozuldu. bazen diyorum ters bir şey olacağını görse görüşme sıklıklarını arttırmazdı, bazen de diyorum ya gözden kaçırdığı bir şey varsa...
her ultrason günü önce kalbin attığından emin olup rahatlıyorum sonra adamcağızı dinleyebiliyorum. o günkü iç rahatlığı maksimum 3-4 gün gidiyor sonra gene ya bir şey olduysa:))

annelik bir akıl hastalığı bence:)

Kaygılanmadığım günüm geçmiyor desem yeridir. 16. haftadayız zaten hiçbir şey hissetmiyorum, bir de şimdi sağımdan solumdan bebek kayıpları haberleri geldi iyice dellendim. doktorum da 3 haftada 1'e çıkardı görüşmeleri iyice sinirlerim bozuldu. bazen diyorum ters bir şey olacağını görse görüşme sıklıklarını arttırmazdı, bazen de diyorum ya gözden kaçırdığı bir şey varsa...
her ultrason günü önce kalbin attığından emin olup rahatlıyorum sonra adamcağızı dinleyebiliyorum. o günkü iç rahatlığı maksimum 3-4 gün gidiyor sonra gene ya bir şey olduysa:))

annelik bir akıl hastalığı bence:)
Al bendende o kadar. Rahat olma seviyem en fazla 7 gün. Doktorum ilk zamanlarda her hafta gel demişti bende her hafta gidiyordum şimdi dayanmaya çalış biraz stres daha kötü. Yoga filan rahatlama daha iyi gelir dedi bende işte 2 hafta gitmemeye çalışacağım. Bende 16. Haftadayım daha hissetmedim hareketlerini. Biraz şu ay noldu acaba iyimidir düşüncelerinden kurtulmaya çalışıyorum rahat olabilmek için :)

Al bendende o kadar. Rahat olma seviyem en fazla 7 gün. Doktorum ilk zamanlarda her hafta gel demişti bende her hafta gidiyordum şimdi dayanmaya çalış biraz stres daha kötü. Yoga filan rahatlama daha iyi gelir dedi bende işte 2 hafta gitmemeye çalışacağım. Bende 16. Haftadayım daha hissetmedim hareketlerini. Biraz şu ay noldu acaba iyimidir düşüncelerinden kurtulmaya çalışıyorum rahat olabilmek için :)
bir web sitesi vardı gebelik haftanı yazıyorsun seni rahatlatmak için ne kadar düşük ihtimallerde sorunlar olacağını yazıyor. onu görünce biraz sakinledim açıkçası. bir de göbeğimin gittikçe şişmesini ve göğüslerimin ağrımaya devam etmesini takip ediyorum, diyorum kendi kendime bebek iyi olmasa vücut bu tepkileri vermez.
Ay zor cidden şöyle 30'ları görsek de doğarsa doğsun moduna geçsek:)

bir web sitesi vardı gebelik haftanı yazıyorsun seni rahatlatmak için ne kadar düşük ihtimallerde sorunlar olacağını yazıyor. onu görünce biraz sakinledim açıkçası. bir de göbeğimin gittikçe şişmesini ve göğüslerimin ağrımaya devam etmesini takip ediyorum, diyorum kendi kendime bebek iyi olmasa vücut bu tepkileri vermez.
Ay zor cidden şöyle 30'ları görsek de doğarsa doğsun moduna geçsek:)
Benimde göbeğim biraz daha şişti ve enerjim filanda olunca kendimi daha iyi hissediyorum bu aralar 🙃 bi bugün akıntım oldu biraz onu takip edicem bakalım 7. Gün dolunca yine strese girmiş olmıyımda yok enfeksyon mu acaba ne var diye 😄

Benimde göbeğim biraz daha şişti ve enerjim filanda olunca kendimi daha iyi hissediyorum bu aralar 🙃 bi bugün akıntım oldu biraz onu takip edicem bakalım 7. Gün dolunca yine strese girmiş olmıyımda yok enfeksyon mu acaba ne var diye 😄
Akıntı hiç sorun değil hatta vücudun kendini temizlemesiymiş eğer kokusuz ve garip renkte değilse. Ona çok takılmıyorum. İdrar yaparken yanmıyorsa no problem aynen devam:)

Amin canım annem komik kadındır sağolsun🤣 Senin baya olmuş aslında şimdiye söylemesi lazımdı. Gizleniyor demekki. Bende ayın 23 ünü bekliyorum öğrenmek için inşallah gizlenmez benimkide. İlk bebegimde 12. haftada yüzde 90 erkek demişti doktor. Erkenden öğrenmiştik bunda sabır küpü olduk
İnşallah bu randevuda öğrenmiş oluruz herkes artık benim bilip söylemediğimi düşünmeye başladı 🙄😀 hayırlısıyla gelsinler ama artık meraktan çatlıcamm

Daha önce 1 boş gebelik, 2 kalp atışı durması yaşamış hamile bir arkadaşınız olarak, size sadece yaşadığınız anın güzelliğini tadını çıkarın diyebilirim. Üzülmeniz gereken bir noktaya gelirseniz, üzülecek çok zamanınız oluyor inanın ama bu günlerin güzelliğini belki tekrar yaşamayacaksınız.

damlasu14 damlasu14 @Marjolein sarılacak 4. bulundu ordan okeye geciyoruz saglıklı olsunlarda dogumdan sonra beraber o kilolarıda veririz
Veriririz ben umutluyum 🥰 emzirme döneminde genelde anneler kilo veriyor bizde süt yapsın diye herseyi yemezsek daha dikkatli olursak verilir diye düşünüyorum sağlıkla gelsinlerde kilolar kolay 😀

Biz bu gidişle tombul Ekim anneleri diye ayrı bir grupta kurabiliriz bence 🤣🤣🤣 Ben 82 kiloyken diyete başladım 78 kiloda da hamile kaldım. Şuan tam 80 kiloyum. Inşallah çok kilo almadan 9 ayı tamamlarsam doğumdan sonra diyete devem ederim diye düşünüyorum.
Güzel fikir 😂😂
Ben tedaviyle hamile kalabildim o yüzden ne bulduysam yedim de yedim içimde bi ara avokado ağacı çıkacaktı hayatımdan makarna ve pilavı ekmeği hepsini cıkardım ama yine kilo aldım sağlık olsun canımız bebişlerimizin canı sağolsun 🙈 bende cok kilo almaktan korkuyorum 😨

Kızlar normalde akıntılarım sarımsı olur bi sorun yok ama sanki hafif yeşilimsiydi bugün. Koku yanma vs hiçbir şey yok. İnşallah artmaz normaldir
Yeşilimsi akıntıda herhangi bir koku olmasa da doktorunuzla paylaşın ya da bir test verin bence. Bildiğim kadarıyla normal değil, belki enfeksiyon olabilir.

Selamlar arkadaşlar cevap yazamasam da hep okuyorum mesajlarınızı 😍 maşallah herkese biz dün kontrole gittik önce bacakları kapattı. sonra biraz oynadım hareket ettim erkek yaa evet erkek yüzde 90 erkek dedi. ama net diyemedi. fakat bence gözüktü sinir oldum yüzde 90 nedir yaa 🥺 size atıyorum foto? Bacaları açık iki yana ortada pipi dimi ben görüyorum
Selam bence erkek canım baya açmış bacağını 😅🧿 hayırlı olsun 🧿🧿 bak bizimde böyle gözüküyordu bence erkekler net gösteriyor 😅😊

Eklentiler

• 8D83A9E1-F020-4D4B-8AEA-B17E60130CE3.jpeg
    8D83A9E1-F020-4D4B-8AEA-B17E60130CE3.jpeg
    77,1 KB · Görüntüleme: 57
X