Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    120
bir web sitesi vardı gebelik haftanı yazıyorsun seni rahatlatmak için ne kadar düşük ihtimallerde sorunlar olacağını yazıyor. onu görünce biraz sakinledim açıkçası. bir de göbeğimin gittikçe şişmesini ve göğüslerimin ağrımaya devam etmesini takip ediyorum, diyorum kendi kendime bebek iyi olmasa vücut bu tepkileri vermez.
Ay zor cidden şöyle 30'ları görsek de doğarsa doğsun moduna geçsek:)
acaba hangi site :)

Kaygılanmadığım günüm geçmiyor desem yeridir. 16. haftadayız zaten hiçbir şey hissetmiyorum, bir de şimdi sağımdan solumdan bebek kayıpları haberleri geldi iyice dellendim. doktorum da 3 haftada 1'e çıkardı görüşmeleri iyice sinirlerim bozuldu. bazen diyorum ters bir şey olacağını görse görüşme sıklıklarını arttırmazdı, bazen de diyorum ya gözden kaçırdığı bir şey varsa...
her ultrason günü önce kalbin attığından emin olup rahatlıyorum sonra adamcağızı dinleyebiliyorum. o günkü iç rahatlığı maksimum 3-4 gün gidiyor sonra gene ya bir şey olduysa:))

annelik bir akıl hastalığı bence:)
Ayyy bu bennn 🥲 yalnız değilsin bacım. Şu internette satılan fetal doppler zararlı mı bilen var mı kızlar, arada içimi rahatlatır belki diye ondan almak istiyorum. Normal doppler gibi kalbe ısı veriyor mu bilgisi olan yazarsa çok sevinirim🫶🏻

IMG_2642.jpeg

Kızlar fiyata bakın birde Türkiyedeki fiyata 🙄

Güzel fikir 😂😂
Ben tedaviyle hamile kalabildim o yüzden ne bulduysam yedim de yedim içimde bi ara avokado ağacı çıkacaktı hayatımdan makarna ve pilavı ekmeği hepsini cıkardım ama yine kilo aldım sağlık olsun canımız bebişlerimizin canı sağolsun 🙈 bende cok kilo almaktan korkuyorum 😨
Bende çok iştahlıyim. Akşam yemeğinden sonra tekrar acıkıyorum. Bazen yemekte çorbadan ana yemekten ikişer tabak yiyorum 🙈 abur cubur hiç yemiyorum atıştırmalık olarakta kuruyemiş ve çerez yemeye çalışıyorum. Ama yinede normalden fazla yediğim için kilo alırım muhtemelen.

Kızlar selam bi kac yorum gördüm işte bir site varmış da gebelik bilgilerinizi giriyormussunuz ve düşük riskini söylüyormuş gibi bi yazı okudum. Böyle şeyler paylasmayalim lütfen grupta. Vesvese bulaşıyor resmen herkese. Ayrıca eğer bir çocuğun dünyaya geleceği varsa önünde dağlar yıkılsa yine gelir. Eğer nasibi yoksa da önüne dağlar dizilse yine de nasibi yoktur. Böyle boş kuruntularla daha önce düşük yapan insanları da tekrar Vesvese altına sokuyorsunuz. Destek olalım birbirimize tamamiz bu konuda. Ama tam tersi şeylere gerek yok bence. 😪

Kızlar benim dün verdiğim tahlil sonuçlarım çıkmış
açlık kan şekerim 61 çıkmış
akşam yemeğimi normal yedim, sonra
gece 12de bir haşlanmış yumurta yemiştim, kanı da sabah 8.30da verdim
Henüz ebe ya da doktor bir şey demedi
Yüksek olması gibi düşük olması da sıkıntı oluyor mu acaba bileniniz var mı
bir de çok düşük mü gerçekten o_O

Kızlar selam bi kac yorum gördüm işte bir site varmış da gebelik bilgilerinizi giriyormussunuz ve düşük riskini söylüyormuş gibi bi yazı okudum. Böyle şeyler paylasmayalim lütfen grupta. Vesvese bulaşıyor resmen herkese. Ayrıca eğer bir çocuğun dünyaya geleceği varsa önünde dağlar yıkılsa yine gelir. Eğer nasibi yoksa da önüne dağlar dizilse yine de nasibi yoktur. Böyle boş kuruntularla daha önce düşük yapan insanları da tekrar Vesvese altına sokuyorsunuz. Destek olalım birbirimize tamamiz bu konuda. Ama tam tersi şeylere gerek yok bence. 😪
sanırım öyle değil o canım
ben haftana göre en risksiz ihtimalleri söylüyor da seni rahatlatıyor gibi algıladım o yorumu :KK50:

Canım arkadaş düşük riskini söylüyor dememiş, atıyorum kalbinde sorun olma ihtimali 100 milyonda 1 falan gibi sorunlar ve onların ne kadar düşük ihtimal olduğunu söylüyor demiş. Yani ben öyle anladım. O anlamda söylediğini düşünmüyorum. Ama sen de haklısın. Çok fazla olumsuz deneyimler özellikle ilk trimesterda insanı çok çok yoran mevzular.. 😔

Önemli bişey değil detaylı ultrasonda tekrar değerlendirme yapılır dedi
O zaman hiç canını sıkma canım. Stres yapıp kendini de bebişini de üzme. İnşallah düzelir zaten. Çok sık duyduğumuz bir durum. Diğer anne gruplarında da okuyorum geçiyor genelde. İnşallah seninki de öyle olur 😊

X