Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    120
O nasıl oluyor canım ilk kez duydum özel ebe.
Özellikle vajinal doğum düşünenlere muhakkak öneriyorum ben. Normalde doktor doğum başladığında çağırılır hastaneye, öncesindeki tüm süreci ebeyle geçirirsiniz. Doğumu kolaylaştırmak için sizinle birlikte yapılabilecek her şeyi yaparlar. Öncesinde de doğuma hazırlık eğitimi, sonrasında da bebeği emzirme, ilk yıkama gibi şeylerde yanınızda olur.

Bende çok iştahlıyim. Akşam yemeğinden sonra tekrar acıkıyorum. Bazen yemekte çorbadan ana yemekten ikişer tabak yiyorum 🙈 abur cubur hiç yemiyorum atıştırmalık olarakta kuruyemiş ve çerez yemeye çalışıyorum. Ama yinede normalden fazla yediğim için kilo alırım muhtemelen.
Çabuk acıkıyor insan ya bende aynıyım birde hiç mide bulantısı yaşamadım umudum oydu hamile kalırsam midem bulanır zayıflarım diye ama olmadı 😂😂 olsun canımız sağolsun ya sağlıklı beslenelimde abur cuburu bende yemiyorum cok nadir birde onu yersem ne olurum bilmiyorum 🙈

Kızlar selam bi kac yorum gördüm işte bir site varmış da gebelik bilgilerinizi giriyormussunuz ve düşük riskini söylüyormuş gibi bi yazı okudum. Böyle şeyler paylasmayalim lütfen grupta. Vesvese bulaşıyor resmen herkese. Ayrıca eğer bir çocuğun dünyaya geleceği varsa önünde dağlar yıkılsa yine gelir. Eğer nasibi yoksa da önüne dağlar dizilse yine de nasibi yoktur. Böyle boş kuruntularla daha önce düşük yapan insanları da tekrar Vesvese altına sokuyorsunuz. Destek olalım birbirimize tamamiz bu konuda. Ama tam tersi şeylere gerek yok bence. 😪
Aksine ne kadar düşük ihtimal olduğunu daha net cümlelerle anlatıp iç rahatlatıyor. Vesvese değil doğal bir gerçeklik bu zaten.
İnsanlara “şu kadar düşük riskin var heee haberin olsun” diyecek halimiz yok sonuçta 😬

Çabuk acıkıyor insan ya bende aynıyım birde hiç mide bulantısı yaşamadım umudum oydu hamile kalırsam midem bulanır zayıflarım diye ama olmadı 😂😂 olsun canımız sağolsun ya sağlıklı beslenelimde abur cuburu bende yemiyorum cok nadir birde onu yersem ne olurum bilmiyorum 🙈
Mide bulantısı bende de yok çok şükür. İlk haftalar biraz tiksinmem vardı ama hemen geçti. İlk hamileliğimde de bulantim olmamıştı. Bulantı olması çok zor zaten, yiyip yiyip tosun paşa olalım daha iyi 😅

Canım arkadaş düşük riskini söylüyor dememiş, atıyorum kalbinde sorun olma ihtimali 100 milyonda 1 falan gibi sorunlar ve onların ne kadar düşük ihtimal olduğunu söylüyor demiş. Yani ben öyle anladım. O anlamda söylediğini düşünmüyorum. Ama sen de haklısın. Çok fazla olumsuz deneyimler özellikle ilk trimesterda insanı çok çok yoran mevzular.. 😔
Bende senin mesajı görünce ay ben yanlış anlamışım dedim

Ya kızlar 3 gündür boynum tutuk kas gevşetici haplar iyi değil diye okudum ama bengay merhem falan sürsem bir şey olur mu aranızda hiç kullanan oldu mu takiplerim devlet Hastanesi'nde arayıp ya da mesaj atıp sorabileveğim doktorum da yok çok fena tutuldum

Ya kızlar 3 gündür boynum tutuk kas gevşetici haplar iyi değil diye okudum ama bengay merhem falan sürsem bir şey olur mu aranızda hiç kullanan oldu mu takiplerim devlet Hastanesi'nde arayıp ya da mesaj atıp sorabileveğim doktorum da yok çok fena tutuldum
Nöbetçi eczaneyi ara canım ya da İnternetten ilacın prospektüsünü oku. Ama sana tavsiyem sıcak havlu koy küçük küçük masaj yap /yaptır

Bende aynı şekilde oldum kımıldayamadım bile boynumdan ağrı kesici bile içmedim simdiye kadar sadece 2 tane parol içmiştim o yüzden sıcak su torbasıyla uyuya kalmışım boynumda sabaha geçmişti istersen bi sıcak su torbasını dene umarım en kısa zamanda geçer cok kötü bi ağrı

Bende aynı şekilde oldum kımıldayamadım bile boynumdan ağrı kesici bile içmedim simdiye kadar sadece 2 tane parol içmiştim o yüzden sıcak su torbasıyla uyuya kalmışım boynumda sabaha geçmişti istersen bi sıcak su torbasını dene umarım en kısa zamanda geçer cok kötü bi ağrı
Öyle deneyeyim bir de bakalım gece ağrısıyla uyanıyorum artık bir de ben kpssye hazırlanıyorum galiba ders çalışmaktan tutuluyor boynum

İyi akşamlar kizlar ❤️‍🔥 bişey sormak istiyorum dün kan tahlili yaptırdım kanım 9.5 e kadar düşmüş ilaç içtiğim halde 🙄 var mı aranizda benim gibi kansızlık sorunu olan? Sanırım bana ferrum yeterli gelmiyormus

İyi akşamlar kizlar ❤️‍🔥 bişey sormak istiyorum dün kan tahlili yaptırdım kanım 9.5 e kadar düşmüş ilaç içtiğim halde 🙄 var mı aranizda benim gibi kansızlık sorunu olan? Sanırım bana ferrum yeterli gelmiyormus
Benimde 10 lardaydı demir ilacına yemi başladığım zamanlar. Daha enerjik hissediyorum artmıştır belki. Birde iki üç gündür kahvaltıda çayı bıraktım karadut özünü suyla karıştırıp meyvesuyu gibi içiyorum bakalım haftaya tahlil vericem sonuç ne çıkacak

X