Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    147
İnşallah canım.Ama iş çok farklı boyutta.konjenital adrenalin hiperplazi denen şey olabilir dedi büyük ihtimal.Ve dünden bakıyorum çok kötü Bi rahatsızlık yavrum ömür boyu ne ilaçlara ne işlemlere maruz kalıcak.Aplamaltan helak oldum
“Konjenital Adrenal Hiperplazi tedavi edilebilir bir durumdur ve etkilenen bireyler normal bir hayat sürme yetisine ve normal hayat beklentisine sahiptir. “
Böyle cıktı ben yazınca kuzu. Şuan oyle bişey varsa erkenden teşhis olmus olucak hemen tedavi olur ömür boyu sürmez hemen kendini yıpratma. Bi test sonucu gelsin bi duruma bakalım.

Olabilir canım ben 24+4teyim hala oluyor ara ara.

Bana da oluyor ara ara 20+3'teyim. Sürekli ve aşırı şiddetli olmadıkça tüm ağrılar, sızılar, garip hissetmeleri normal karşılamaya çalışıyorum. Nitekim hepsi de geçiyor çok şükür. :)
Sağolun kızlar insan normal olduğunu düşünse de yine de başkasından duyunca daha bir rahatlıyor :)

İnşallah canım.Ama iş çok farklı boyutta.konjenital adrenalin hiperplazi denen şey olabilir dedi büyük ihtimal.Ve dünden bakıyorum çok kötü Bi rahatsızlık yavrum ömür boyu ne ilaçlara ne işlemlere maruz kalıcak.Aplamaltan helak oldum
Cuma vakti hürmetine Rabbim korktuğunuza uğratmasın canım, evladın sağlıklı olsun inşallah. Her şey Allahın elinde sen içini ferah tut ,dualarımızdasın inşallah

Kızlar doktoruma bugün tetanoz aşısını sordum. Düşük riski olmayan gebelerde hicbir sorun yaşanmıyor ama sana kalmış ister yaptır ister yaptırma zorunlu degil dedi. Burda ve internette de bir sürü olumsuz yorum okudum korktum açıkçası risk almak istemiyorum. Doktorum önemli olsa mutlaka yaptır vs derdi

Selamm kızlar biz dün bebeğimle kontroldeydik 23+3 de 650 Gr olmuş miniğim 🤗 Haftaya da şeker yüklemesi yapılıcak onuda sorunsuz atlattıkmı tamamdır inşallah 💚🙏🏻 Bu arada yine yan pozunu verdi kızım 😊🧿

Eklentiler

• IMG_20240510_140221_783.jpg
    IMG_20240510_140221_783.jpg
    90 KB · Görüntüleme: 78
Selam kızlar bende doktordan geldim şimdi herşey yolunda dedi çok şükür 20+1 haftasıyla uyumlu ve 365 gr dedi 😍 yüzünü çekmeye çalıştı ama benim kızçe hep ellerini götürdü yüzüne 🙈 bu kadar çekebildik bir de ben geçen sene tetenoz olmuştum doktora sordum tek doz gene de ol dedi önümüzdeki hafta sağlık ocağında yaptıracağım onu da. Detaylıya da kaldı 12 gün 🥹🥹🥹
0990F8CC-AA78-43D9-A79B-8A4C675A6ED1.jpeg

Herkese selam biraz moralim bozuk 😔 21. Haftada detaylıya gitmiştim tanıdık bir doktora gittiğim için rapor yazmamıştı kendi doktorum rapor istediğini söyledi bu sebeple bugün onun yönlendirdiği doktora gittim 23+3 haftalığız bugün. Bugüne kadar hiçbir sorun çıkmamıştı çok şükür ama bugün gittiğim Perinatalog ense kalınlığı olduğunu söyledi 5.8 ölçtü ensesini. Kordonun ense arkadasinda olduğunu onun da etkilediğini vs söyledi ama bunlara ek olarak böbreklerde de büyüme mevcutmuş. İki böbreği de 4mm ölçmüş. Amniyosentezden vs bahsetti çok kötü hissettim. Ben fetal dna testi de yaptım hiçbir şey çıkmamıştı ama bugün böyle olunca ne yapacağım bilmiyorum 😔 isterseniz amniyosentez yaptırın da diyince..
erkek bebeklerin böbreklerinde büyüme olduğunu daha önce burda da bir kaç arkadaş yazmıştı ama ense durumu da eklenince şüphelendi herhalde. Hafta olarakta ileri olduğumuz için ense kalınlığının böyle olması normal midir acaba kızlar içimi rahatlatın lütfen 🥺

Herkese selam biraz moralim bozuk 😔 21. Haftada detaylıya gitmiştim tanıdık bir doktora gittiğim için rapor yazmamıştı kendi doktorum rapor istediğini söyledi bu sebeple bugün onun yönlendirdiği doktora gittim 23+3 haftalığız bugün. Bugüne kadar hiçbir sorun çıkmamıştı çok şükür ama bugün gittiğim Perinatalog ense kalınlığı olduğunu söyledi 5.8 ölçtü ensesini. Kordonun ense arkadasinda olduğunu onun da etkilediğini vs söyledi ama bunlara ek olarak böbreklerde de büyüme mevcutmuş. İki böbreği de 4mm ölçmüş. Amniyosentezden vs bahsetti çok kötü hissettim. Ben fetal dna testi de yaptım hiçbir şey çıkmamıştı ama bugün böyle olunca ne yapacağım bilmiyorum 😔 isterseniz amniyosentez yaptırın da diyince..
erkek bebeklerin böbreklerinde büyüme olduğunu daha önce burda da bir kaç arkadaş yazmıştı ama ense durumu da eklenince şüphelendi herhalde. Hafta olarakta ileri olduğumuz için ense kalınlığının böyle olması normal midir acaba kızlar içimi rahatlatın lütfen 🥺
Detaylı zamanı bu ense kalınlıgı normal aslında. Forumda okudugum kadarıyla cogu doktor normal kabul etmiş.

Selam kızlar bende doktordan geldim şimdi herşey yolunda dedi çok şükür 20+1 haftasıyla uyumlu ve 365 gr dedi 😍 yüzünü çekmeye çalıştı ama benim kızçe hep ellerini götürdü yüzüne 🙈 bu kadar çekebildik bir de ben geçen sene tetenoz olmuştum doktora sordum tek doz gene de ol dedi önümüzdeki hafta sağlık ocağında yaptıracağım onu da. Detaylıya da kaldı 12 gün 🥹🥹🥹Eki Görüntüle 3425461
Merhaba, bende bugün detaylıya girdim 20+5 teyiz.. devlette baktırdım ama herhangi bi sonuç verdiler mi size yani elden alınan bi sonuç var mıdır yoksa e nabızdan mı bakacak kendi doktorumuz acaba

Selamm kızlar biz dün bebeğimle kontroldeydik 23+3 de 650 Gr olmuş miniğim 🤗 Haftaya da şeker yüklemesi yapılıcak onuda sorunsuz atlattıkmı tamamdır inşallah 💚🙏🏻 Bu arada yine yan pozunu verdi kızım 😊🧿
Ay maşallah yaa çok fotojenik olacak yaaa senin prensess 😁👌🧿 aramızda tam 3 gün var ne kadar yakınız bende 14 mayısta kontrole gidicem demekki böyle bi görüntü alıcam hemen hemen çok sevindimm 💕

Merhaba, bende bugün detaylıya girdim 20+5 teyiz.. devlette baktırdım ama herhangi bi sonuç verdiler mi size yani elden alınan bi sonuç var mıdır yoksa e nabızdan mı bakacak kendi doktorumuz acaba
Ben özele gidiyorum canım dosya veriyorlar özelde en azından benim hastanemde öyle önceki çocukta CD bir de bir sürü kağıt olan bi dosya vermişlerdi

Bu kadar ileri haftada ense kalınlığına bakılmaz diye biliyordum ben 🤔 ikili tarama zamanı ense kalınlığı normalse bir de fetal de temiz gelmişse başka bir görüş al bence hemen karar verme. Bir de evet benim bebişin de bir böbreği 4 mm ölçüldü kalbinde de parlaklık vardı doktor önceden olsa direkt down şüphesiyle yaklaşırdık ama artık bunlar çok önemli değil çoğu bebekte görülüyor dedi. Bizim ikili ve fetal temiz çıktı.

Ben özele gidiyorum canım dosya veriyorlar özelde en azından benim hastanemde öyle önceki çocukta CD bir de bir sürü kağıt olan bi dosya vermişlerdi
Yaa. Çok teşekkür ederim cevap için. Sadece bi görüntü verdi diğer söylediği şeyleri sisteme yazdı bu kadar mı dedim evet deyince çıktım bende ama aklımda da kalmadı değil😅

X