Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 99 48,8%
  • erkek

OY: 97 47,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    203
Kızlar ben şimdi çıktım doktordan. Nst bebeğin suyu hareketleri iyi dedi doktor. Kilo boy bakmadı haftaya bakacakmış . Haftalık bakarsam yanılırız dedi. 38 e kadar eğer kendi gelmezse 38. Haftada 4 kg geçmemişse çatı muayenesi yapacağım yada geçmişse sezeryan günü vereceğim dedi. Bende haberler böyle. Bugün randevusu olan tüm arkadaşlarımdan güzel sağlıklı haberler gelsin inşallah 🤲
Aayyy yasemin çok heyecanlandım ben hayırla sağlıkla kolaylıkla gelsin sena kızımız 🩷🪻💜💓

Ben bitürlü çözemedim karnım sık sık sertleşiyor kasılma nasıl oluyor onu bile anlamadım yaa anlamadan hayırlısıyla bi dogurak😄😄😄
Jou bende de oluyor o sertleşme ama ağrı şeklinde değil erkeklerde mi oluyor aceba böyle diye düşünüyorum zaten çok hareketli yerleri yetmiyor dar geliyor sanki😅

Kızlarrr
Ben bu kordon dolanmasını çok kafaya taktım ya ne yapmam lazım benim. Allah aşkına beni rahatlatın. Bebeğin hareketleri hala aynı Maşallah hala hareketli.
Elifcim hiç kafana takma kordon dolanması anormal bir durum değil o şekilde doğan çok fazla çocuk var bunu fazlaca Dr söylüyor zaten kuzenim oglunda 41. Haftanun sonunda boynuna iki kez kordon dolanmis bir şekilde normal doğum yaptı çok şükür sıkıntısız bir şekilde sen biraz araştırma yaptin sanırım netten ondan bu şekilde kafana taktın 😉🤗

Jou bende de oluyor o sertleşme ama ağrı şeklinde değil erkeklerde mi oluyor aceba böyle diye düşünüyorum zaten çok hareketli yerleri yetmiyor dar geliyor sanki😅
Ay benım gibi düşünenler bar. Benımde artık hareketleri aşırı cnaımı yakmaya başladı. Hatta gecen yolda gelirken kaburgama birden bışal saplanmış hbı oldum resmen çığlık attım. Çocuklarda korktu nirden ama bir iki dakıka sürdü o sancı deişik bişeydi🙈 kaçıncı doğum olursa olsun ya hepsini deneyimi başkaymış

Ay benım gibi düşünenler bar. Benımde artık hareketleri aşırı cnaımı yakmaya başladı. Hatta gecen yolda gelirken kaburgama birden bışal saplanmış hbı oldum resmen çığlık attım. Çocuklarda korktu nirden ama bir iki dakıka sürdü o sancı deişik bişeydi🙈 kaçıncı doğum olursa olsun ya hepsini deneyimi başkaymış
Bana da bazen öyle sert vuruyor ki bir anda tepki veriyorum eşim noluyor diye hemen hareketleniyor nolcak senin oğlan içerde futbol oynuyor galiba diyorum 🤣 benimde ilk sarecim o yüzden ne ne değil inan hiç bilmiyorum yaşayıp görcezzz bu durumlara alışmak lazım daha bunun doğumu var Allah izin verirse 🥰😅

Bence sen bir bahaneyle git, bir kez daha baksın zaten iki hafta olacak neredeyse, normal gününde de yine gidersin. Ay sonuçta onlar bize hizmet veriyor, ne zaman istersen baksın bir zahmet böyle stres yapmana değer mi
Bende öyle düşünüyorum ya. Derim aklım takıldı kaldı kafam rahat değil dedim zaten parayla değil miii

Kızlar doğum sancısı veya yalancı kasılma karnın yan duvarlarında olur mu? Sağ tarafım çok kötü oldu, rahimde veya kasıkta her zamanki kadar ağrımsı bir his var, çok değil. 30-40 sn kadar sürdü. Ama dayanamadım yani ayakta duramadım. Bir de sanki rahim ağzından çıkışa kadar innnnce bir sızı var, rahatsız edici
Acemim acaba kemik ağrısı mı ya araları açılıyormuş ya, doğuma hazırlık olarak 🙁 ama normal artık ağrılar 💐🥰🥰💐💐
Aayyy hadi hayırla canım ya enfeksiyon da herhalde doğuma kadar böyle gidecek senin neyse ki başka sıkıntı yok ve az kaldı sayılı günler sağlıcakla kucağına almak nasip olsun 🤲🏻🤍 🥳🥳
Mevsimlimm teşekkür ederim valla bakalım bi üst seviye ilaç neyse artık onu kullanıcam amiiin canımm hepimiz bebişlerimize sağlıkla kavuşalımm :KK68::KK68::KK68:

Ben de ilk defa giricem
Ben hiç girmedim yaa şurda kaldı 1 ay doğuma daha ne zaman isteyecek ki.diğer 2 doğumumda da hiç girmedim 😁 doktorum nst nin yanıltıcı olacağını erken alınan çoğu bebekte hata yapıldığını söylüyordu.ultrasonda sorun yoksa nst ye gerek yok diyordu.ama bu doktorum farklı bu da yaptırmıyor nst

Takip et bi bakalım canım en hayırlısı olsun hepimiz icin
Amiin canımm 🙏🏻 çok güzel haberler getirmişsin moniii maşallahh 😍🧿🧿
Bizi de haberdar et kuzum
Tamam canımm
Acemim ilk doğumun dimi kuzum bu nasılsın şuan hala devam mı ağrın
Eveet ilk inşallah canım valla psikolojik olduğunu düşünmeye başladım belim de başladı ağrımaya 😂 sanki hastaneye gidip bir şeyin yok deseler rahatlayacağım. Ağrı var ama düzenli veya artan şiddetli değil, bugün yarın adet olacakmışım gibi, bir de bebek hareket edince canım acıyor o kadar 🥲
Acemim acaba kemik ağrısı mı ya araları açılıyormuş ya, doğuma hazırlık olarak 🙁 ama normal artık ağrılar 💐🥰🥰💐💐
Kemik ağrısı olsa daha önce hissettiğim ağrılara benzerdi diye kafam karıştı, bu daha bir rahatsız etti sanki 🙄 bence de ya bu tarz ağrılar kasılmalar sık sık olacak artık, doğum gerçekten başladığında nişanım suyum gelir bir şey olur ya da dayanılmayacak kadar kötü olur ağrılar

Hala aynı.. karın çevremde genel bir ağrı var, adet ağrısı gibi dediğimiz. Bazen de bölgesel sancı gibi giriyor ama tam alt karna değil bazen yukarılara yanlara. Şimdilik uygulamaya kaydediyorum bakalım kasılma olduğunu düşündüğüm şeyleri. Ama tam olarak neye kasılma diyeceğimizi de anlamadım açıkçası
Benim acile görün istersen canım için rahatlar

Doğumdan sonra korse sarma vs yapacak mısınız karnınıza? İki sezeryanımda da hiçbişi yapmamıştım ve dümdüz oldu karnım 3-4 ayda.ama bunda yaş ilerledi diye biraz korkuyorum kalır mı göbek acaba kararsızım siz ne yapacaksınız

Ben hiç girmedim yaa şurda kaldı 1 ay doğuma daha ne zaman isteyecek ki.diğer 2 doğumumda da hiç girmedim 😁 doktorum nst nin yanıltıcı olacağını erken alınan çoğu bebekte hata yapıldığını söylüyordu.ultrasonda sorun yoksa nst ye gerek yok diyordu.ama bu doktorum farklı bu da yaptırmıyor nst
Bilmiyorum ki canım benimde ilk oldu 34. Hafta

Amiin canımm 🙏🏻 çok güzel haberler getirmişsin moniii maşallahh 😍🧿🧿

Tamam canımm

Eveet ilk inşallah canım valla psikolojik olduğunu düşünmeye başladım belim de başladı ağrımaya 😂 sanki hastaneye gidip bir şeyin yok deseler rahatlayacağım. Ağrı var ama düzenli veya artan şiddetli değil, bugün yarın adet olacakmışım gibi, bir de bebek hareket edince canım acıyor o kadar 🥲

Kemik ağrısı olsa daha önce hissettiğim ağrılara benzerdi diye kafam karıştı, bu daha bir rahatsız etti sanki 🙄 bence de ya bu tarz ağrılar kasılmalar sık sık olacak artık, doğum gerçekten başladığında nişanım suyum gelir bir şey olur ya da dayanılmayacak kadar kötü olur ağrılar
Bencede canım doğum başlangıcı olsa su nişan bi şey gelirdi ben sordum dünkü ağrıları yalancı kasılmalar dedi insallah senin de öyledir

Elifcim hiç kafana takma kordon dolanması anormal bir durum değil o şekilde doğan çok fazla çocuk var bunu fazlaca Dr söylüyor zaten kuzenim oglunda 41. Haftanun sonunda boynuna iki kez kordon dolanmis bir şekilde normal doğum yaptı çok şükür sıkıntısız bir şekilde sen biraz araştırma yaptin sanırım netten ondan bu şekilde kafana taktın 😉🤗
Ya işte benimki daha 33 haftalık.
Evet bir yerde iyi bir yerde kötü şeyler yazıyor

X