2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    272
İyiyim canım teşekkür ederim ☺️
Sağlık ocağında tekrardan alınan da yüksek çıkmıştı hastaneye götürdüm 4.4 çıktı yani ilaca falan gerek yok iyi dedi doktor çok şükür
1 yaşında tekrar baktırcaz TSH ye
HejaR12 HejaR12 sen nasılsın canım bebiş toparlandı mı iyice 🫠

Çok şükür canım, sevindim
İyiyiz bizde ne yapalım, uyku savaşları
Gazlar emmeler derken geçiyor zaman
Perşembe günü 2.ay aşınız var bakalım
Bu aydan sonra daha düzene girerler umarım

Kızlar boyun sırt ağrısı çok fazla sezaryen olanlar sizde de oldu mu nasıl geçti
Ağlatacak kovamda agrı var😭😭
Boyun ve sırt ağrım 22 yıl çektim ameliyat oldum boyundan omurilik ve fıtık yinede ağrilarim yaşam sevincimi elimden aldı geçen ay bir yakınım medikal bant verdi inanın şuan ağrım sıfır günlerdir kullanmadığım halde meğer ben yıllarca boşa ağrı çekmişim ben bu işin ticaretini yapmıyorum zaten devlette çalisiyorum onca yıl dayanılmaz dünya kadar tedavi görüp de ağrı çeken biri olarak ağrı çeken insanlara gerçekten üzülüyorum olaki düşünürseniz denemek isterseniz zaten ilk yapistirma da aynı gün ağrılar o kadar fark ediyor ki inşallah biran evvel şifa bulun

Bizim gündüz uykuları alt üst olmuş durumda sürekli kucakta gaz problemi pik yaptı hiç bir iş yapamıyorum perişan halde dolaşıyorum sadece kayraya odaklıyım gözlerimin yuvaları acıyor resmen kızlar atak matak dinlemiyoruz bizim durumlar kombo maşallah 🥴

Bizim gündüz uykuları alt üst olmuş durumda sürekli kucakta gaz problemi pik yaptı hiç bir iş yapamıyorum perişan halde dolaşıyorum sadece kayraya odaklıyım gözlerimin yuvaları acıyor resmen kızlar atak matak dinlemiyoruz bizim durumlar kombo maşallah 🥴
Sling kullanıyormusun cok huysuzlastıgı zaman slinge sarıyorum ben bi dene istersen belki işe yarar

Günaydın kızlar nasılsınız ☺️
2 ay güncellemeleri nasıl geçiyor ?
Benim kara oğlan gündüz hiç uyumuyor yarım saat uyuyup uyanıyor gezme istiyor omuzda oturduğum zaman kucağımda ağlıyor 😒 Konuştuğumuzda tepkide vermeye başladı 1 haftadır gülücükler atıyor paşam 😍 ses çıkartmaya çalışıp bağırıyor
Hee kızlar birde tumyy time’ye başladınız mı ben almadım daha kartlardan çok övüyorlar diğer kızlarımda kullanmadım 🤔
Bizde de öyle hep bir farklılık ana kucağında durmaz oldu gezme istiyor . Tunny time ben ilk aydan beri yapıyorum kısa süreli 3 5 dakika öneriyorlar boyun kasları gelişimi için bence yapmalısın kartlara gelince ben ilk oğlumda almıştım ama çok ta gerek yok siyah beyaz nesnelerde ilgisini çekiyor hatta yüzler daha çok ilgiisini çekiyor bol bol konuşun gülümseyin gördükçe taklit edip öğrenecek 😊

Kızlar merhaba, artık bende çok aktif olamıyorum, gündüz çok şükür bebeğim uyuyor ama gece 12 den sonra başlıyor uyanık kalmaya sabah 5 i buluyor uyuması. Üç gündür böyleyiz. Bende gündüz hem ev işi hem de uyku derken öyle geçiyor. Ama biz 2. Ay aşisini kaçırdık ve bu ayın 19'unda 3 aylık olacağız. Açıkçası aşı konusu kafamı çok karıştırıyor benim. Özellikle arkadaşımızin çocuğu 4. Ay aşisindan sonra kanda enfeksiyon ve kakasında kan ile bağırsak sorunları yaşadıktan sonra kafam daha da çok karıştı. Karar vermek için 12 günümüz var. Siz ne düşünüyorsunuz? Farklı bir yan etki gören var mı?

Merhaba benim oğlumda hiç uyumuyor gündüzleri kanguruda buldum çözümü. Başta alışamadım zor geldi ama şimdi elim ayağım oldu resmen. Dışarı bile onunla çıkıyorum. Hemde bebek sakinleşip uyuyor elim kolum yorulmuyor bari ona şükür ☺️

Çok ACİL kızlar. 😞 bebeğim ateşlendi. 38günlük. Burnu hırıltılıydı bi kaç gündür. Ben geçen hafta ağır grip geçirdim. Çok dikkat ettiğim halde bulaştı sanırım 😞 burnunu sürekli açtık ama daha içten sanırım ciğere iniyor. Çekmek yetmiyor nefesi açmaya. Saat 5te uyandık 38 ateşle. Üstünü açtım düştü baya. Ama ememiyor. Gücü de yok. Burnu tıkalı diye belki. Bir de bu saatlerde sütüm dolardı. Dolmadı bu sefer. Acırdı göğsüm emmediği için. Çok şaşkınım. Şu an emmeye çalışıyor çekiyor biraz ama dolmuyor memem. Diken diken olurdu yok yani asla olmuyor. Gece eşim üzdü beni ağlayarak uyudum ondan mı etkilendi acaba yaa 😞😞😞 yardım edin bildiğiniz bişey varsa tavsiyeniz önemli 🙏

Çok ACİL kızlar. 😞 bebeğim ateşlendi. 38günlük. Burnu hırıltılıydı bi kaç gündür. Ben geçen hafta ağır grip geçirdim. Çok dikkat ettiğim halde bulaştı sanırım 😞 burnunu sürekli açtık ama daha içten sanırım ciğere iniyor. Çekmek yetmiyor nefesi açmaya. Saat 5te uyandık 38 ateşle. Üstünü açtım düştü baya. Ama ememiyor. Gücü de yok. Burnu tıkalı diye belki. Bir de bu saatlerde sütüm dolardı. Dolmadı bu sefer. Acırdı göğsüm emmediği için. Çok şaşkınım. Şu an emmeye çalışıyor çekiyor biraz ama dolmuyor memem. Diken diken olurdu yok yani asla olmuyor. Gece eşim üzdü beni ağlayarak uyudum ondan mı etkilendi acaba yaa 😞😞😞 yardım edin bildiğiniz bişey varsa tavsiyeniz önemli 🙏
Geçmiş olsun. Ateşini takip et eğer çok yükselirse bence doktora götürün ciğerlerini dinlemeden emin olamazsın belki inmemiştir iyi düşün iyi olsun . Emme konusunda da ne kadar memede tutarsan o kadar artar . Üzüntü de etkiler o yüzden sen kimseyi kafana takma önceliğin bebeğin olsun . Valla doğumdan beri bende eşime sinir oluyorum boğasım bile geliyor sonra bebeğimi düşünüyorum erkek milletiyle uğraşılmaz .

Geçmiş olsun. Ateşini takip et eğer çok yükselirse bence doktora götürün ciğerlerini dinlemeden emin olamazsın belki inmemiştir iyi düşün iyi olsun . Emme konusunda da ne kadar memede tutarsan o kadar artar . Üzüntü de etkiler o yüzden sen kimseyi kafana takma önceliğin bebeğin olsun . Valla doğumdan beri bende eşime sinir oluyorum boğasım bile geliyor sonra bebeğimi düşünüyorum erkek milletiyle uğraşılmaz .
38i geçmedi şükür bekliyorum başında uykusuz yorgun 😪 ben bi cesaret dut kaynattım hem kendim içtim hem beneğe verdim 10kaşık falan çay kaşığı ile. Bi de udi hindi yagı damlattım ağzına burnuna. Burundaki hırıltı o anda kesildi ve biraz emmeye başladı şükür. O da sütü tetikledi sanırım biraz süt doldu.
Eşimi de takmayım diyorum olmuyor. İnsan yardım bekliyor destek bekliyor. Yattı uyudu. Sonra da işe gitti. Sormadı bile bişey lazım mı dr. a götüreyim mi falan diye. Uykusuzluk ve açlıktan tansiyonum çıktı 😞

Kızlar merhaba, artık bende çok aktif olamıyorum, gündüz çok şükür bebeğim uyuyor ama gece 12 den sonra başlıyor uyanık kalmaya sabah 5 i buluyor uyuması. Üç gündür böyleyiz. Bende gündüz hem ev işi hem de uyku derken öyle geçiyor. Ama biz 2. Ay aşisini kaçırdık ve bu ayın 19'unda 3 aylık olacağız. Açıkçası aşı konusu kafamı çok karıştırıyor benim. Özellikle arkadaşımızin çocuğu 4. Ay aşisindan sonra kanda enfeksiyon ve kakasında kan ile bağırsak sorunları yaşadıktan sonra kafam daha da çok karıştı. Karar vermek için 12 günümüz var. Siz ne düşünüyorsunuz? Farklı bir yan etki gören var mı?
Aşı konusunda diğer Çocuklarımda yaptırdım ama şu an gereksiz geliyor misal bu ikinci ayda verem aşısı yapılıyor ve ben yaptırmadın yaptırmıycağım bebekken verem aşısı olmuşum 10 yaşındaydım babam geçirdi ve bize tekrardan aşı ve koruyucu ilaç kullandırdılar Neyse o yıl babam vefat etti ben 22 yaşında verem oldum hani koruyuculuk bizzat yaşamış olarak yapmayacam boşuna çocuğuma ateş ağrı

Biz de öyleyiz hangi tarihte doğmuştu 🙈

38i geçmedi şükür bekliyorum başında uykusuz yorgun 😪 ben bi cesaret dut kaynattım hem kendim içtim hem beneğe verdim 10kaşık falan çay kaşığı ile. Bi de udi hindi yagı damlattım ağzına burnuna. Burundaki hırıltı o anda kesildi ve biraz emmeye başladı şükür. O da sütü tetikledi sanırım biraz süt doldu.
Eşimi de takmayım diyorum olmuyor. İnsan yardım bekliyor destek bekliyor. Yattı uyudu. Sonra da işe gitti. Sormadı bile bişey lazım mı dr. a götüreyim mi falan diye. Uykusuzluk ve açlıktan tansiyonum çıktı 😞
Göğüsüm dolmadı diye sütüm yok diye düşünme sütün var ben mesela hiç dolmuyor hep yumuşak geçtikçe gelecek,

Kizlaaaaaaar hangi pişik kremini kullanıyorsunux etkili bişey arıyorum ❤️

Kizlaaaaaaar hangi pişik kremini kullanıyorsunux etkili bişey arıyorum ❤️
Hematan ve sudocremi dönüşümlü kullanıyorum ben pişik yapacak şeyler tüketmemeye çalışıyorum domates yiyince oluyor onu fark ettim domates mandalina portakal yemiyorum kaka yapinca bezini hemen değiştiriyorum çiş bile yapmış olsa ıslak pamukla siliyorum çok şükür birşey olmadı şimdiye kadar

Kızlar bu neden oluyor sizce? Mamadan mı yediklerimden mi sıcaktan mı acaba? İçlerinden sarı iltihap çıkıyor sanki. Kurumuş sarı şeyler dökülüyor
Bana alerji gibi geldi sanki, acaba iki üç gün diyet mi yapsanız, mesela süt ve yumurta ürünlerini kesseniz belki fark eder.

Kİzlar bebrgimde ses kısıklığı oldu biraz nedenki acaba var mı bu durumu yaşayan, burnu tıkanıyor açıyoruz , balgamda var boğazında kusmayla atıyor onu da , bide Sütum tazyikli geliyor sebepleri bunlardan biri olabilir mi ya😓

Günaydın kızlar nasılsınız ☺️
2 ay güncellemeleri nasıl geçiyor ?
Benim kara oğlan gündüz hiç uyumuyor yarım saat uyuyup uyanıyor gezme istiyor omuzda oturduğum zaman kucağımda ağlıyor 😒 Konuştuğumuzda tepkide vermeye başladı 1 haftadır gülücükler atıyor paşam 😍 ses çıkartmaya çalışıp bağırıyor
Hee kızlar birde tumyy time’ye başladınız mı ben almadım daha kartlardan çok övüyorlar diğer kızlarımda kullanmadım 🤔
Cnm aynı gün doğum yapmıştık🤗gündüzleri dediğin gbi pek uykumuz yok hep yarım yamalak, emerken uyuyor yatrınca anında uyanıyor ama gce uykumuz var şukur🤲konuşunca tepki verıyor, gülüyor, bıkaç ses çıkarmaya basladı, 🩷ben kart falan almadım cnm

X