2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    220
Süper artık emer bence de o sekılde. Benım de ucları cıktı aslında alabılır ama diğerine alıstıgı ıcın direkt agzından cıkarıyor memeyı😌
Biraz süreç gerekiyor:)
Mesela ilk uyandığında açken memeyi kesinlikle almıyordu silikon uç veriyordum. Doğduğunu anlayıp memede oyalandigini görünce silikonu çıkartıyordum. Böyle aşama aşama ilerledim :)

Ben de onun için biraz keşfetsin diye ara ara açıyorum ama çiziyor gözlerini yüzünü ya :KK43:
Aynen canım keşfetmesi önemli benimkide çiziyor ama çabuk geçiyor yapcak bişey yok. Kuvezde bile kızıma eldiven takmamışlardı yanıma getirdiklerinde hep çizmiş yüzünü ama yine de takmıyorlardı

Kizlar ben geceleri sütü sağip veriyorum bebeğe iyi mi yapiyorum bilmiyorum ama gece en azindan uyuyor . Sabahlari kesintisiz ağliyor . Sizinkiler nasil ?

Ay iyiyim canim cok şükür valla oyle kalcam sandim ben ilk sezaryen birde sadece parol kullandığım icin sanirim cok kötü gecti benim. 4. Gün yurumeye basladim sonra bayagi bayagi açıldım. 14.gun bugün daha iyiyim ama hala bi aci ağırlık vs var. Zamanla gecer insallah
Kırkın geçene kadar hafif bir sızı olur bence, ilk günler bayağı korkmuştun sakinleştirmeye çalıştık burdan; iyi olmana sevindim 😍

Aynen canım keşfetmesi önemli benimkide çiziyor ama çabuk geçiyor yapcak bişey yok. Kuvezde bile kızıma eldiven takmamışlardı yanıma getirdiklerinde hep çizmiş yüzünü ama yine de takmıyorlardı
Ben de bazen takıyorum bazen takmıyorum çoğunlukla takmıyorum kundak da yapıyorum diye

Kızlar ben silikon ucu bıraktım biliyosunuz. Normalde 20dk emerdi alt değiştirir bı 15-20dk daha emerdi. Silikonda sütü de görüyordum bitirmemiş oluyordu sütü çekiyordu yani. Şimdi silikonsuz direkt meme verince emme süresi azaldı. Sütü daha güzel alabildiği için mi yoksa silikonsuz yorulduğu için bırakıyor mu acaba dedim. Uyku süreci eskisi gibi. Uzun da uyuyor kısa da değişen bir şey olmadı. Böylece doyuyor demek ki diyorum ama daha kısa süre memede kalması düşündürdü beni 🙄
Canım bir de kaka takibi yapsana; kakası da eskisi gibiyse miktarı sıklığı; bence normal gidiyordur herşey 😍

Maşallah canım sağlıkla büyüt inşallah 🥰 Benim sancılarım düzene girmedi sonra da geçti senin en son kaç dkda bir geliyordu ?
Amin Allah razı olsun canım. Net 5 dk yada 3 dk filan değildi . Yürüyorken daha hızlı daha şiddetli sancılarım oluyordu ama yatarken 5 dakika ya da sekiz dakikaya çıkıyordu. en son başladığında arabaya gittik 10 dakika içinde iki kere geldi sonra hastaneye geldik. Düzensiz sancıları hep oluyordu, ama bunlar çok daha şiddetlidi. Doğum sancılarını mutlaka anlarsın. Ama ben hastanede vakit geçirmeyi istemedim o yüzden evde çok kaldım. Senin de düzene girer inşallah güzel kolay ve hızlı bir doğumun olsun😇🥰

X