2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    258
Kızlar reflüden dolayı doktor gastrotuss şurup verdi. 5 ml içirmem lazım. Ama asla içiremiyorum. Kaşıkla da şırıngayla da içiremedim. Hepsini dışarı atıyor ağzından. Yatarak içiriyorum boğazına kaçıyo gibi oluyo dik tutunca direk çıkarıyo. Nasıl içirebilirim:KK43:
Dilinin altina sıkmaya çalış

Herkese merhaba, benim oğlumda 22 ocak doğumlu. Bebek konusunda hiç tecrubeli degilim,yakınımda bebek büyüten de olmadino yuzden birsey alirken cook araştırarak almak zorunda kalıyorum. O yuzden araniza katılmak istedim en azindan fikir alışverişi olur.
Geldiğim gibi ilk sorumu sorayim 😊 güneş kremi alacak mısınız bebeğinize ,ne almayi düşünüyor sunuz? 6 aydan sonra kullanmak icin simdiden alayim diyorum surekli zamlaniyor

Kızlar reflüden dolayı doktor gastrotuss şurup verdi. 5 ml içirmem lazım. Ama asla içiremiyorum. Kaşıkla da şırıngayla da içiremedim. Hepsini dışarı atıyor ağzından. Yatarak içiriyorum boğazına kaçıyo gibi oluyo dik tutunca direk çıkarıyo. Nasıl içirebilirim:KK43:
Merhaba, emzik kullanıyorsa eğer şurubu biraz biraz verip hemen arkasindan emzigini verin ağzına o zaman hemen yutuyorlar.

Tamam canım teşekkür ederim deneyeyim bende öyle. Doktor günde 4 kez 5ml verin dedi. Gece uykusunda emzirdiğimde de uyurken kusuyor. Gece nasıl vericem asıl derdim o. Sen hangi saatlerde veriyorsun
Gece vermiyorum ben gunde 3kez veriyorum.sabah ogle aksam seklinde.gece 5ml verebilmen icin uyandirman lazim ya sen bi dene istersen ama 3kez yeterli olur belki cunku ml olarak fazla verdirtiyor

Maalesef kızlar naptıysam yine ağzından çıkarıyor. Yarım saatte anca içirdim oturup ağlıcam şimdi
Damla damla vermeyi denedin mi
Hepsini bir anda verince aglayip yutmuyorlar
Benimki de demir ilacini icerken oyle tepkiler veriyor
Bende agzina 0.5ml sıkıyorum emzircekmisim gibi kucagima aliyorum bir firt cekiyor demiri yutunca memeyi geri cekiyorum cunku zaman gecmesi lazimmis süt ictikten sonra 1saat aralik olmaliymis arada

Buna ek bizim de reflumuz var ama doktorumuz ilac yazmadi ilaci biz mi talep ediyoruz yoksa gercekten gerek gordugunde mi yaziyor?
Emerken midesinden agzina süt geliyor bogazi aciyor sanirim o an ve memeyi reddetiyor bi 5dk kadar
Sonra tekrar emiyor
Kusma sorunumuzda hayli fazla
Ama doktorumuz yine de ilaca gerek gormedi 😒

Bende agzina 0.5ml sıkıyorum emzircekmisim gibi kucagima aliyorum bir firt cekiyor demiri yutunca memeyi geri cekiyorum cunku zaman gecmesi lazimmis süt ictikten sonra 1saat aralik olmaliymis arada

Buna ek bizim de reflumuz var ama doktorumuz ilac yazmadi ilaci biz mi talep ediyoruz yoksa gercekten gerek gordugunde mi yaziyor?
Emerken midesinden agzina süt geliyor bogazi aciyor sanirim o an ve memeyi reddetiyor bi 5dk kadar
Sonra tekrar emiyor
Kilo alımı nasıl ondan gerek görmemistir belki, bende ısrar ettim öyle verdi ve rahatladı oğlum bizde gastrotous baby kullanıyoruz

Bana tek basina fayda etmedi.gaviscon infant diye bi ilac verdi ek olarak o sekilde daha iyi oldu
Ne kadar süre kullancaz bunu. Bi emzirdiğimde ilaç veriyorum bi emzirdiğimde vermiyorum. İlaç verince kusması olmuyo vermeyince yine kusuyor. Yani biz bunu belirli bi süre mi kullanıcaz yoksa bebişin kusmalar tamamen bitene kadar uzun süre mi. Kafamda deli sorular 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤔🤔🤪

Sonra tekrar emiyor
Mama kaşığıyla çok çok az şekilde bebişle boğuşarak veriyorum 🥹🥹🥹 bizim doktorumuz da vermiyordu geçer dedi ama gece uyurken kusunca ben panikledim o yüzden verdi. 3 buçuk aylık 7 kilo. Kilo sıkıntımız da yok bizim ama artık bebiş de çok huzursuz oluyordu sürekli kusuyor. Emdikten 1 saat sonra su gibi şeffaf kusuyo:KK43: memede ağlama bizde de var çok zor emziriyorum

Mama kaşığıyla çok çok az şekilde bebişle boğuşarak veriyorum 🥹🥹🥹 bizim doktorumuz da vermiyordu geçer dedi ama gece uyurken kusunca ben panikledim o yüzden verdi. 3 buçuk aylık 7 kilo. Kilo sıkıntımız da yok bizim ama artık bebiş de çok huzursuz oluyordu sürekli kusuyor. Emdikten 1 saat sonra su gibi şeffaf kusuyo:KK43: memede ağlama bizde de var çok zor emziriyorum
Emerken agzina sut geliyo huzursuzlaniyo bizimki de ya 🤒 emdikten 2 saat sonra bile su gibi kustugu oluyor kusmadigi gun yok diyebilirim
4 ayligiz 8kgyuz kilo alimi guzel ama kusuyor uzuluyorum cok 😔

Emerken agzina sut geliyo huzursuzlaniyo bizimki de ya 🤒 emdikten 2 saat sonra bile su gibi kustugu oluyor kusmadigi gun yok diyebilirim
4 ayligiz 8kgyuz kilo alimi guzel ama kusuyor uzuluyorum cok 😔
Ay evet ya bizimkide öyle. Günlük çamaşır yıkıyorum. Bi de sürekli eli ağzında kendini de kusturuyo kuduruk bebikk

Ne kadar süre kullancaz bunu. Bi emzirdiğimde ilaç veriyorum bi emzirdiğimde vermiyorum. İlaç verince kusması olmuyo vermeyince yine kusuyor. Yani biz bunu belirli bi süre mi kullanıcaz yoksa bebişin kusmalar tamamen bitene kadar uzun süre mi. Kafamda deli sorular 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤔🤔🤪
Kusmalari bitene kadar kullanicaz neyazikki.bazi bebeklerin 6.ayinda bazilarinin 8.ayinda gecermis ancak.dua edelim de erken bitsin

Kızlar selam, bebişimi kucağıma aldığımda ayak bileklerinden veya kemiklerinden kütleme tarzı sesler geliyor birkaç kişide daha duymuştum bunu ama normal mi sizce?

X