22 yaşındayım ve 8 Aylık Evliyim

Merhaba, Ben 22 yaşındayım 8 aylık evliyim. Eşimle 1 senedir tanışıyorduk, aslında evlenmek planlarımın arasında yoktu ama evet dedim bir kere. Severekte evlendim aslında. Evlenmeden önce Kaynanam biraz sorunluydu ama onunla mı evleniyorum diye çokta dert etmedim. Neyse düğün günü geldi çattı. Normalde Kınadır vs. bunların hiçbirini istemedim boşa masraftı çünkü eşimede söyledim sonrasında sıkıntıyı biz çekeceğiz diye ama dinleyen kim? Düğün günü birisi ortaya bir laf atmış. Güya benim annem karşı tarafa görgüsüz demiş. Eşim gelip düğün gecesi kulağıma ''şu annene bir şey söyle hakkımızda böyle konuşuyormuş'' demesin mi. Benim başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Düğün gecesi sinirden adamı öldürecektim yani o derece. Annemin söylemediği ortaya çıktı tabii. Evlendik balayına gittik her şey güzel. Ben bütün altınları eşime verdim kapatsın diye. Sonuç itibariyle tek başına yapmadı o borçları. Gel git zaman borçlardan yakınmaya başladı. Ben de yeni bir iş kurmuştum o sıra. Oda pek istediğim gibi gitmedi açıkçası, eşim borç var borç var diye duruyor. Ben bu yollardan bir çok defa geçtiğim için hayatım, düzeliriz seneye bu olayla gülerek cevap veririz vs. diyorum. hadi bu olayıda atlattım, benim de borcum vardı abim ödüyordu tek ses dahi etmedi. Asıl konu kaynanam geldiğinde bize. Borcu var borcu var diyip söyleniyor. Onun öncesinde de eltimi bana kötülüyor beni de eltime. Bir gün denk geldik konuştuk foyası ortaya çıktı. Bu borç muhabbetini eşime söyledim. Yahu tamam borcumuz varda her geldiklerinde itinaylada söylenmez yani, benim ailem sana böyle bir şeyle gelse nasıl hissedersin dedim. E benim annem böyle diye yanıt verdi. Gelgit zaman bu dış etkenler nereden baksanız 3-4 bunla uğraştık. Kavga üstüne kavga. Bir de kavga ettiğimizde 1 haftada konuşmuyor benimle. Ben açıyorum ilk etapta konuyu sonrasında yine kavga gürültü. Cinsel Hayatımızda pek yok gibi zaten. Haftada 1 mesai gibi oluyor. Kısa kesmem gerekirse; Bu olaylar bittikten sonrada bana karşı bir ilgisizlik olmaya başladı. Hayatı maç-oyun yani bekarmış gibi sanki ben evde yokmuşum gibi olmaya başladı. İşler kötüye gidince de ben evimizin yakında bir yerde çalışmaya başladım. Eve geliyorum yemek, duş, uyku, temizlik. Benim hayatımda böyle olmaya başladı. E ilgisizlik bir yandan. İlgisizlik diyorum ama ciddi manada bir ilgisizlik. Göz ardı edebilecek bir konumda değilim yani. Kendimden, ilişkimizden soğumaya başladım artık. Her ay mutlaka bir şeyden çıkıyor evde sessizlik hakim oluyor. Her yolu denedim. Aile danışmanına bizzat kendim başvurdum sorunlarımız çözüldü zannettim. Olmadı, yine evde dul karı gibi oturuyorum yani. En son benim iş konusunda haksızlığa uğradığım bir konuyu dile getirdim ona, E çık o zaman işten dedi. Yani dinlemedi dahi. Kendisi 32 yaşında bu arada. Artık benimde canıma tak etti. Hep ağlıyorum, sinir krizi geçiriyorum evde o içerde oyun oynuyor ben banyoda ağlıyorum. Bir kere bile şunu hallederiz diye başımını okşayıp öptüğünü bilmiyorum. Canıma tak etti. Kavga çıkarmadım hiç. Konuşabilir miyiz dedim, ben dedim aile evinde kalmak istiyorum biraz bakalım birbirimizi özleyecek miyiz yoksa ne olacak gibi. Ben gitmeni istemiyorum dedi. Sorunlar üzerine konuştuk ama parasızlık sevgiye engel değil dedim. Ben en başta da sıkıntı çekmemek adına kendisine dedim ki; Eşyalarımızı 2. el alalım. Toparlana toparlana alırız demiştim. Ama yeni gelin o sanki kendisi istedi. Ailemde bu sürede ev satın aldı, buraya geçersiniz dedi ama ben ailemede bu durumda mahçup olmak istemiyorum. Yani bir çok şey var aslında umarım anlamışsınızdır. Çok büyütüyorum veya ne yapmam gerekiyor fikir verirmisiniz?
Bu evlilik tek tarafli yapilmis gibi sanki çocuk yapmayın eger suan bosanmaya cesaretiniz yoksa zaten sonunda karar vereceğiniz sey o evliliginizin elle tutulur hicbir yani yok

Ben zamanında boşanmadığıma çok pişmanım…
Yol yakınken dönülmediği taktirde herşey zamanla dahada zorlaşıyor.
İnsan yavaş yavaş sinmeye başlıyor, hayat enerjin yok oluyor, kendi ellerinle kendi hayatını mahvetmiş oluyorsun.
Zaman geride gelmiyor, benim gençliğim en güzeller yıllarım heba olup gitti.
Üzgünüm…

ay ne çekiyorsun elin adamını yahu? sen zaten daha çocuksun ne evliliği bu yaşta?
evlilik böyle birşey değil evliyken kendini yalnız hissediyorsan hiç uzatmaya gerek yok. evlilik dediğin 2 kişiliktir.

Ben zamanında boşanmadığıma çok pişmanım…
Yol yakınken dönülmediği taktirde herşey zamanla dahada zorlaşıyor.
İnsan yavaş yavaş sinmeye başlıyor, hayat enerjin yok oluyor, kendi ellerinle kendi hayatını mahvetmiş oluyorsun.
Zaman geride gelmiyor, benim gençliğim en güzeller yıllarım heba olup gitti.
Üzgünüm…
bende en çok ona pişmanım. çocuk yapmadan önce boşanma davası açtım sonra manipulasyonlarına kandım döndüm. salaklık etmişim en güzel yıllarım gitmiş heba olmuş.

Aile yanına gitmek iyi fikir. Biraz dışarıdan gözlemle, sakinleş bak bakalım onsuz hayat nasıl. Bence geri dönmek istemeyeceksin.
Teşekkür ederim, şuan en iyi çözüm bu diye düşünüyorum. Her ne kadar üzülsem de, Mutsuzluğa artık tahammülüm yok. Ailemin yanında şıkır şıkırım. Eve gidince yaşayan ölü gibiyim, sürekli ağlama halinde. Değiştirmek istemiyorum onu çünkü öncesinde nasıl bir insan olduğunu biliyorum beni mutlu etmek için neler yaptığını ama şuan bunları göz önüne aldığımda bilipte yapmamasını hiç kaldıramıyorum.

Teşekkür ederim, şuan en iyi çözüm bu diye düşünüyorum. Her ne kadar üzülsem de, Mutsuzluğa artık tahammülüm yok. Ailemin yanında şıkır şıkırım. Eve gidince yaşayan ölü gibiyim, sürekli ağlama halinde. Değiştirmek istemiyorum onu çünkü öncesinde nasıl bir insan olduğunu biliyorum beni mutlu etmek için neler yaptığını ama şuan bunları göz önüne aldığımda bilipte yapmamasını hiç kaldıramıyorum.
Peki belirgin bir olay var mı şundan sonra değişti diyebileceğin? Biz de 11 aydır evliyiz. Evlendikten sonra sizin gibi onun ailesi kaynaklı çok kavgalar ettik. Bu süreç bizi yıprattı ve tahammülümüz azaldı. Sizde de aynısı olmuş olabilir mi? Bu kavgalar sonucu erkek aileye daha çok düşüyor ayrıca maalesef.

ay ne çekiyorsun elin adamını yahu? sen zaten daha çocuksun ne evliliği bu yaşta?
evlilik böyle birşey değil evliyken kendini yalnız hissediyorsan hiç uzatmaya gerek yok. evlilik dediğin 2 kişiliktir.
Haklısınız ama sevdiğim adamı bu şekilde görmek beni çok üzüyor. Birlikte kalkalım, birlikte direnelim istiyorum. Derdini dinlemek istiyorum, derman olmak istiyorum. Ama bunun yükünü kaldıramıyorum artık. Dediğiniz gibi çekmek zorunda değilim. Beni de yoran bu, ayrılsam kariyerime devam ederim. Başka bir bölüm okurum başka bir şey yaparım. Mutlu olurum. Altından kalkacağımı biliyorum ama onu bu şekilde görmek beni üzüyor. Bilmiyorum off..

Peki belirgin bir olay var mı şundan sonra değişti diyebileceğin? Biz de 11 aydır evliyiz. Evlendikten sonra sizin gibi onun ailesi kaynaklı çok kavgalar ettik. Bu süreç bizi yıprattı ve tahammülümüz azaldı. Sizde de aynısı olmuş olabilir mi? Bu kavgalar sonucu erkek aileye daha çok düşüyor ayrıca maalesef.
İşin garip tarafı oraya da düşkün değil. Yani ne uğrar ne arar, hatta ben derim ara anneni ara sor. Değişti diyebileceğim hiçbir şey yok maalesef. Annesi arıyor mesela onu, borcu ne yaptın biz de yeni ev düzdük ödeyemiyoruz vb. (kendisi biz evlendikten 2 ay sonra koltuk takımı ve buzdolabı aldı) benim bildiğim borç varken borç içerisine girilmez. Sonrasında eşime soruyorum ne oldu? Annem böyle böyle diyor. Yahu hiç mi düşünmüyorlar beni,seni,bizi? bu adam yeni evlenmiş zaten bir de biz huzurunu bozmayalım oğlumuz sonuçta diye. Yok babam yok, cidden yok. Her gittiğimde oğlumun borcu oğlumun borcu. Hay borç gibi gerçekten.

Haklısınız, Dul karıdan kastım ölen bir eş için değil aslında, farklı. Yine de uyardığınız için teşekkür ederim
çok linç yersiniz :) düzenle yapın düzeltin hemen
gitmenizi tabi istemez evde yemeği temizliği canı istediği zaman kadın
ama yalnızca onun canı istediği zaman değil mi?

iyi korunun derim

İşin garip tarafı oraya da düşkün değil. Yani ne uğrar ne arar, hatta ben derim ara anneni ara sor. Değişti diyebileceğim hiçbir şey yok maalesef. Annesi arıyor mesela onu, borcu ne yaptın biz de yeni ev düzdük ödeyemiyoruz vb. (kendisi biz evlendikten 2 ay sonra koltuk takımı ve buzdolabı aldı) benim bildiğim borç varken borç içerisine girilmez. Sonrasında eşime soruyorum ne oldu? Annem böyle böyle diyor. Yahu hiç mi düşünmüyorlar beni,seni,bizi? bu adam yeni evlenmiş zaten bir de biz huzurunu bozmayalım oğlumuz sonuçta diye. Yok babam yok, cidden yok. Her gittiğimde oğlumun borcu oğlumun borcu. Hay borç gibi gerçekten.
Kadın borcu naptın benden bekleme benim de borcum var diyor resmen. Hatta sırf siz para istemeyin diye kendi kendine borç bile çıkarmış olabilir.

çok linç yersiniz :) düzenle yapın düzeltin hemen
gitmenizi tabi istemez evde yemeği temizliği canı istediği zaman kadın
ama yalnızca onun canı istediği zaman değil mi?

iyi korunun derim
Teşekkür ederim, düzenleme yapıldığını bilmiyordum. Düzenledim hemen.
Yemek yapmayı severim bu arada, tatlı özellikle. Ama hiçbir şey içimden gelmiyor maalesef..

Kadın borcu naptın benden bekleme benim de borcum var diyor resmen. Hatta sırf siz para istemeyin diye kendi kendine borç bile çıkarmış olabilir.
Vallahi yapabilirde, Dedikodu yapılır ama bunlar yeni bir dedikodu türetip parçacıklara bölüp herkesin eline kozu verip sonrasında ben söylemedim diyor. Sülaleye yayılır sonra bu durum, Kadın oturduğu yerden yönetiyor vallahi. Şaşkınım

Haklısınız ama sevdiğim adamı bu şekilde görmek beni çok üzüyor. Birlikte kalkalım, birlikte direnelim istiyorum. Derdini dinlemek istiyorum, derman olmak istiyorum. Ama bunun yükünü kaldıramıyorum artık. Dediğiniz gibi çekmek zorunda değilim. Beni de yoran bu, ayrılsam kariyerime devam ederim. Başka bir bölüm okurum başka bir şey yaparım. Mutlu olurum. Altından kalkacağımı biliyorum ama onu bu şekilde görmek beni üzüyor. Bilmiyorum off..
sen tek başına fedakarlık yapıyorsun ve bu elinde patlayacak en sonunda. nerden biliyorum kendimden biliyorum. sürekli ben çabaladım evliliğimde, kendimi hep yalnız hissettim, gidip ağlıyordum sessiz sessiz bir kere bile ağladığımdan haberi yoktu. sürekli ilgi bekliyordum. yapma bunu kendine fedakarlık yapmakla kalacaksın ve elinde hiçbirşey de olmayacak.bu çaba iki taraflı olmalı.

Merhaba, Ben 22 yaşındayım 8 aylık evliyim. Eşimle 1 senedir tanışıyorduk, aslında evlenmek planlarımın arasında yoktu ama evet dedim bir kere. Severekte evlendim aslında. Evlenmeden önce Kaynanam biraz sorunluydu ama onunla mı evleniyorum diye çokta dert etmedim. Neyse düğün günü geldi çattı. Normalde Kınadır vs. bunların hiçbirini istemedim boşa masraftı çünkü eşimede söyledim sonrasında sıkıntıyı biz çekeceğiz diye ama dinleyen kim? Düğün günü birisi ortaya bir laf atmış. Güya benim annem karşı tarafa görgüsüz demiş. Eşim gelip düğün gecesi kulağıma ''şu annene bir şey söyle hakkımızda böyle konuşuyormuş'' demesin mi. Benim başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Düğün gecesi sinirden adamı öldürecektim yani o derece. Annemin söylemediği ortaya çıktı tabii. Evlendik balayına gittik her şey güzel. Ben bütün altınları eşime verdim kapatsın diye. Sonuç itibariyle tek başına yapmadı o borçları. Gel git zaman borçlardan yakınmaya başladı. Ben de yeni bir iş kurmuştum o sıra. Oda pek istediğim gibi gitmedi açıkçası, eşim borç var borç var diye duruyor. Ben bu yollardan bir çok defa geçtiğim için hayatım, düzeliriz seneye bu olayla gülerek cevap veririz vs. diyorum. hadi bu olayıda atlattım, benim de borcum vardı abim ödüyordu tek ses dahi etmedi. Asıl konu kaynanam geldiğinde bize. Borcu var borcu var diyip söyleniyor. Onun öncesinde de eltimi bana kötülüyor beni de eltime. Bir gün denk geldik konuştuk foyası ortaya çıktı. Bu borç muhabbetini eşime söyledim. Yahu tamam borcumuz varda her geldiklerinde itinaylada söylenmez yani, benim ailem sana böyle bir şeyle gelse nasıl hissedersin dedim. E benim annem böyle diye yanıt verdi. Gelgit zaman bu dış etkenler nereden baksanız 3-4 bunla uğraştık. Kavga üstüne kavga. Bir de kavga ettiğimizde 1 haftada konuşmuyor benimle. Ben açıyorum ilk etapta konuyu sonrasında yine kavga gürültü. Cinsel Hayatımızda pek yok gibi zaten. Haftada 1 mesai gibi oluyor. Kısa kesmem gerekirse; Bu olaylar bittikten sonrada bana karşı bir ilgisizlik olmaya başladı. Hayatı maç-oyun yani bekarmış gibi sanki ben evde yokmuşum gibi olmaya başladı. İşler kötüye gidince de ben evimizin yakında bir yerde çalışmaya başladım. Eve geliyorum yemek, duş, uyku, temizlik. Benim hayatımda böyle olmaya başladı. E ilgisizlik bir yandan. İlgisizlik diyorum ama ciddi manada bir ilgisizlik. Göz ardı edebilecek bir konumda değilim yani. Kendimden, ilişkimizden soğumaya başladım artık. Her ay mutlaka bir şeyden çıkıyor evde sessizlik hakim oluyor. Her yolu denedim. Aile danışmanına bizzat kendim başvurdum sorunlarımız çözüldü zannettim. Olmadı, yine evde boşanmış kadın gibi oturuyorum yani. En son benim iş konusunda haksızlığa uğradığım bir konuyu dile getirdim ona, E çık o zaman işten dedi. Yani dinlemedi dahi. Kendisi 32 yaşında bu arada. Artık benimde canıma tak etti. Hep ağlıyorum, sinir krizi geçiriyorum evde o içerde oyun oynuyor ben banyoda ağlıyorum. Bir kere bile şunu hallederiz diye başımını okşayıp öptüğünü bilmiyorum. Canıma tak etti. Kavga çıkarmadım hiç. Konuşabilir miyiz dedim, ben dedim aile evinde kalmak istiyorum biraz bakalım birbirimizi özleyecek miyiz yoksa ne olacak gibi. Ben gitmeni istemiyorum dedi. Sorunlar üzerine konuştuk ama parasızlık sevgiye engel değil dedim. Ben en başta da sıkıntı çekmemek adına kendisine dedim ki; Eşyalarımızı 2. el alalım. Toparlana toparlana alırız demiştim. Ama yeni gelin o sanki kendisi istedi. Ailemde bu sürede ev satın aldı, buraya geçersiniz dedi ama ben ailemede bu durumda mahçup olmak istemiyorum. Yani bir çok şey var aslında umarım anlamışsınızdır. Çok büyütüyorum veya ne yapmam gerekiyor fikir verirmisiniz?
bu sorunların sebebi eşinizin çok fazla borcu olması mı yani tam anlamadım

bu sorunların sebebi eşinizin çok fazla borcu olması mı yani tam anlamadım
Evet, bu şekilde aklının hep buna takıldığını söylüyor. Bununla alakalı kendisiyle konuşuyoruz. Bu kadar sıkılacak bir durum yok gerekirse eşyalarımızı satarız diyorum. Altınları verdim bir kısmını kapatması için. bunun sevgiyle bir alakası var mı? Diyorum ki ne kadar ödememiz var, sanki sen ödüyorsun ya bir de soruyorsun yanıtı alıyorum. Yani anlamıyorum ki.. Ben maaşımdan zaten veriyorum kira,fatura,ev vs. ben de full maaşını yatırıyor borçlara. Ama diyorum ki en başta bunun olmaması için direndim. Başka şehire daha küçük yere geçebilirdik, 2.el alırdık herşeyimizi. Evliliğimizi bitirmezdi.

Evet, bu şekilde aklının hep buna takıldığını söylüyor. Bununla alakalı kendisiyle konuşuyoruz. Bu kadar sıkılacak bir durum yok gerekirse eşyalarımızı satarız diyorum. Altınları verdim bir kısmını kapatması için. bunun sevgiyle bir alakası var mı? Diyorum ki ne kadar ödememiz var, sanki sen ödüyorsun ya bir de soruyorsun yanıtı alıyorum. Yani anlamıyorum ki.. Ben maaşımdan zaten veriyorum kira,fatura,ev vs. ben de full maaşını yatırıyor borçlara. Ama diyorum ki en başta bunun olmaması için direndim. Başka şehire daha küçük yere geçebilirdik, 2.el alırdık herşeyimizi. Evliliğimizi bitirmezdi.
bu konuda ortak bir noktada buluşamaz mısınız önce toplam borcu hesaplayıp sonrasında ödeme planı oluştursanız bu kadar ok sorun olmaz bazı erkkeler sıkıntılı zamanlarında olduklarından çok tuhaf davranabiliyorlar sıkıntı stres kendi kabuguna çekilme gibi burda herkes heşeye hemen boşan diyor bu kafaları anlayamıyoum

bu konuda ortak bir noktada buluşamaz mısınız önce toplam borcu hesaplayıp sonrasında ödeme planı oluştursanız bu kadar ok sorun olmaz bazı erkkeler sıkıntılı zamanlarında olduklarından çok tuhaf davranabiliyorlar sıkıntı stres kendi kabuguna çekilme gibi burda herkes heşeye hemen boşan diyor bu kafaları anlayamıyoum
Ama yine de ilgisiz ve iletişimsizlik olabilir mi? Her defasında ben yakınlaştım. Ağladı bu konuda borç muhabbeti yüzünden. Bu yüzden üzülüyorum ama bundan dolayı bu kadar iletişimsizlik doğru mu? Benim ağlamalarımı duyup yanımda olmamasına yeterli bir konu mu? Ailem her hafta pazar alışverişimi görüyor. Elime para veriyor. ama yine de yetmiyor.

Kadin borç kapansın diye altınları vermiş bu iyiliğe karşı tavrı bu olan adam için ne tavsiyesi verecegiz pardon. 🤠

Ama yine de ilgisiz ve iletişimsizlik olabilir mi? Her defasında ben yakınlaştım. Ağladı bu konuda borç muhabbeti yüzünden. Bu yüzden üzülüyorum ama bundan dolayı bu kadar iletişimsizlik doğru mu? Benim ağlamalarımı duyup yanımda olmamasına yeterli bir konu mu? Ailem her hafta pazar alışverişimi görüyor. Elime para veriyor. ama yine de yetmiyor.
tbaikide ilgisiz ve iletişimsiz olması büyük sorun sizi bu kadar yanlız bırakması yanlış
kendisi çalışmıyor mu

X