Esim benimle neden evlendi?

Ama ben özür diledim. Ɓilerek yapmamis olmama ragmen. Ve araba sadece onun parasiyla alinmadi ortak alinan bir araba ki canin saolsun demek bu kadar zor deildir.Degersiz hissediyorum :KK43: Aslinda araba deil cok birikmisligim var . Resimler konusu, sarilip koklastiginiz ne bileyim evlilik yildonumleri romantik sozle paylasilan fotolar bunlar saklanir mi ? Saklandi diyelim yeni hayatinizi kurdugunuz eve getirilir mi ?Normal gelmiyor bana sizce ?
Sen demedin mi araba senın oldugu kadar aynı zamanda benimde hayırdır diye, siz çok pasif kalmışsınız arada bir carla sende yani sesin çıksın yoksa tepene çıkmakla kalmaz oturur aynı zamanda resimleri atardım önüne ben hayırdır bunlar nıye bizim evimizde diye hakkını savun ya sen savunmazsan kimse senin hakkını savunmaz

Sinirliyken soylediklerini anlatsam o zaman yarin bosanmam lazim.

Senelerce "öfkeyle söylemiştir, gerçek duyguları düşünceleri değildir" diyerek kendimi avuttum. Boşan veya boşanma diyemem asla, ama lütfen kendini herkesten her şeyden çok sev. Asla seni üzüp incitmesine izin verme.

Siz bu adamın 3. Evliliği misiniz?
Önceki evliliklerinden çocuk var mı?
Her şeyi geçtim eski tek taşı bile almış kadından neler yaşandı acaba
Çocuğunuz da yok hemen ayrılın ki olsa bile ben ayrılırdım yani ne münasebet ya hadi aldı insan gider satar yenisini alır 😄
Ay konu sahibi ben olsam eski eşine bile ulaşırdım konuşmak için nedir ne değildir hepsini öğrenirdim sonra da tekmeyi basardım

Adam söylemiş zaten.
Belediye hoparlörunden anons mu geçsinler ?
Eski karisnin fotoğraflarını getiren,onun yüzüğünü senin parmağına takan bir adam zaten seninle evlenmis sayılmaz ki.
Araya bir de kuzen detayı eklemissin ki ; o da tuzu biberi olmuş.
Seninle birlikte olurken bile ya eski karısını düşünuyordur ya da kuzenini,benden söylemesi 🤔

Foruma bir göz at. Sorunlu erkeklerin hepsi aynı şeyi söylüyor. Sevmesem neden evleneyim?

Simdi şunu kabul etmek lazım. Toplumdaki erkeklerin büyük cogunlugu (hepsi değil) yanlarında bir kadin olmadan var olamıyorlar. Tembel, beceriksiz ve yetersizler. Bir yaşa kadar bakimlarini anneleri yapıyor ama yaş kemale erince annenin bakimi başka bir kadına devretmesi gerek. Bu sayede hem annenin vermiş olduğu, sıcak yemek, temiz ev, yıkanıp utulenmis camasirlarin devamlılığı sağlansın hem de cinsel ihtiyaçlarını giderip soylarini devam ettirsinler. Bunu anne saglayamayacagina göre bir eş gerek. Sevmesem neden evleneyimin cevabı bu. Kirdiysam affola fakat zaten durum seni rahatsız ettiği için sorgulamaya başlamışsın. Hiç sevmiyor da değildir tabii ama bu kadar toleranssiz davrandigina göre sevgisi senin hissettigin kadar güçlü değil diyelim.
Altina imzami atarim, buram buram tecrube kokan sahane bir analiz.

Simdi konu sahibi B busra7458

Eski esin fotolari saklanmis ve yuzugu de size verilmis. Diger herseyi arkadaslar oldukca mantikli elestirmis ben bu yuzuk olayına takildim.

Cunku hicbir kadin bak buna kalibimi basarim, alyansini firlatip atsa da tektaşını birakmaz, kizdan onu bile alacak kadar dusmus bu adam. Anlayamiyorum yani yuzugunu birakip gitmis bir kadin aklima yatmiyor. Kadini nasil biktirdiysa yuzugunu birakmis.

Yani bu kismi kendime aciklayamiyorum, kadin bundan kurtulmak icin herseyi geride birakip gitmis gibi. Cok ilginc. Belliki cok sorunlu bir adam bu. Kendimden pay biciyorum eşimden tiksinecek boyuta gelmedigim surece kimse benim tektaşimi elimden alamaz.

Benim tahminim size dugunde ya da nikahinizda takilan altinlar da kiza takilanlardir.

Kadin bosanirken yuzuguyle cikar evden, ne zaman ki adami da siler o zaman yuzugu satar kurtulur ama adama birakmaz. Ama bunlar bence kizdan yuzugu isteyecek kadar pintilik etmisler, herhalde bir daha evlenirse tektas masrafi bari olmasin demisler.

Ay cok garip cidden.

Asla elestirme olaylarini yasamadim.Uyumluyduk yada ben sakin yapiya sahibim alttan aliyordum genelde ama yuzuk olayi soyledikleri yalanlar sahit oldugum seyler beni cok yipratti.Hayatima bu sekilde devam etmek yada kabullenmek arasinda ikilemdeyim.Sinirliydi bunu biliyordum ama sinirden gozu donmesi her kavgada evden kovulmam siniri gecince 'sinirle soyledim sende uzatma ' diye yanima gelmesi bin tekrari buldu.
Bir aile terapistine gitmeyi önerin, böyle hayat geçmez.
Belli ki psikolojisi bozuk ya destek alsın kendini düzeltsin ya da yol yakınken kendi yolunuza bakın..

Yasadigim seylerden sonra artik sorgulama evresindeyim kafam cok karisik.Ilk olarak bana eski esinin tek tas yuzuguyle evlilik teklifi etmis haberim asla yok. Ikincisi eski esiyle sarilip koklastigi resimleri dugun fotolarini hala saklmis ve evimize getirmis bende buldum baktimki kizin dugun resimlerinde benim tektasim var.Tabi altin altindir sozlerini duydum ondan asla gonul alma ozur yoktu baslarda daha sonra artik ben susmayinca yaptigim hataydi dedi bu kadar hicbir cabasi olmadi sadece gittik yeni yuzuk aldik.Genel olarak icimde guven falan birakmadi sanki herseyi yalan gibi geliyor.bir kerede eski sevgilisine (kuzeniyle sevgili olmus )birsey sormak icin mesaj yazmis kuzeni olsa bile sonucta sevgili olmuslar bu beni cok rahatsiz ediyor cok basit yani biriyle konusmasi aldatmaya meyilli gibi geliyor.evden ise isten eve gidiyor aslinda, Ve evde surekli beni elestiriyor kaynanam gibisin diyorum guluyor dalga geciyor guluyo kendim olamiyorum yaninda gecen arabamizi (ortak parayla aldik ) hafif surttum benimle bir gun konusmadi kustu kizdi baya arabayla aramda bag var nasil dikkat etmezsin diye canin saolsun bile demedi sizce bu adam beni sevmiyor deil mi oyleyse niye evlendi anlamiyorum.gecen bir kavgada annesine senin yuzunden evlendim beni zorladin evlen diye al bak kavga ediyoruz gordun mu dedi.Zorla mi evlendi acaba kafam cok karisik...lutfen yardim

Herşey ortada zaten. Sen görmek istemiyorsun. Bu adamdan bir halt olmaz.

Klasik yöntem... Hep kadın sucludur. Arkadaş tamam bir kadınla gecinemedin bosandin olur peki, ikinci eş ile de gecinemiyorsun nasıl olacak? Dediğim gibi kendini suçlama. Henüz çok gençsin kıymetini bil. Zaman gercekten çok hızlı geçiyor, senelerce böyle seni güvende hissetirmeyen, sevgi ilgi alamadığın bir evlilikle hirpalama kendini.

Buram buram manipülatif erkek kokuyor burası 🥰
Eski karısının anılarını saklaması, annesinin evinde durabilirdi yeni evde düğün fotoğrafının ne işi var, hadi oldu
Eski karısının tek taşı? Cimrilikten vallahi hatunun yüzüğü değiştirip para vermeye tenezzül bile etmemiş odun.
Sen bu anasının biricik oğluşunun yatakta gönlünü eden evde hizmetçisi kölesi her şeyini yapansın. Toplumda boşanmış erkek figürünü ortadan kaldırmasına vesile olup aslında sağlıklı bir "aile babası" olduğunun ispat edilmesi için kurban seçilen gelinsin.
Kocan birinci ile anlaşamadı hadi hata idi senle de anlaşamıyor hep mi hatunlar suçlu
Kabul et Kocan bencil odunun biri ve düzelmez bu adamın kucağına çocuk verip hepten kendini zincirleme eve
Araba konusunda sana bir şey olmadı değil mi biri bir şey dedi mi iyi misin korktun mu aman yaptırırız demiyor da araba değerli diyorsa gitsin araba ile yatsın geceleri. Değer verme bir de özürleniyorsun.
Nasıl cins biri ise sen konuşup çözmeye çalıştıkça seni haksız ilan edip tepene çıkmış bu kadar basit. Koy şapkayı önünü sağlamca düşün bence bu iflah olmaz üç dört beş kez de evlense versiyon değişmez.
Sen sihirli değnek değilsin bu adamı eğitirim aşığım diye yapışma iyice bu düzelmez , anca ömrünü çürütürsün en son senden sıkılınca da gideydin der bu
:Çocuk yapma "
Zorla evlenmiş de bilmem ne de hikaye , seni kullanmak için evlendi. Basamak görevi görüyorsun. Sinirle söylenen her şeyde doğruluk payı vardır düşünmeden önceden aklında olanı pat diye söylersin

Para konusu ve araba için, bazı erkekler kadınları altını için veya çalışıyorsa maaşı için tutar. Kadına bi halt yaptırmaz. Parasını bir yere bağlar ve kadının parasını kendi refah yaşam düzeyini arttırmak için kullanır. Yani sen burda araçsın.
Aslında ben cok sakin ve sessiz biriyim yapi itibariyle dediginiz gibi kendini temize cekti benimle ve kendisinin farkinda mi bilmiyorum zaten ne yapsam ses cikarmaz sessiz sakin ne desem yapar gibi dusundu evlendi.Calisiyorumda destek oluyorum illaki eve oda arti olarak gordu. Kendini temize cikardi benimle aslinda dogru cumle bu olmali.Sakin sessiz gitmezde bir yere diye dusunuyor hicbir kavgamda evi terk etmedim bilakis onu sakinlestiren evden kovsada gitmeyen durus sergiledim.

Aslında ben cok sakin ve sessiz biriyim yapi itibariyle dediginiz gibi kendini temize cekti benimle ve kendisinin farkinda mi bilmiyorum zaten ne yapsam ses cikarmaz sessiz sakin ne desem yapar gibi dusundu evlendi.Calisiyorumda destek oluyorum illaki eve oda arti olarak gordu. Kendini temize cikardi benimle aslinda dogru cumle bu olmali.Sakin sessiz gitmezde bir yere diye dusunuyor hicbir kavgamda evi terk etmedim bilakis onu sakinlestiren evden kovsada gitmeyen durus sergiledim.
Hadsiz evden sizi nasıl kovar, kovduğu hakaret ettiğini ispat edin, yalnız bu adam boşandığı için tecrübeli dikkatli olun. Öbür hatunun tepesine çökmüş yüzüğü bile almış. Altınlarınızı alın sadece sizin ulaşabileceğiniz bir kasada dursun.
Faturaları ödediğiniz aldığınız şeylerin makbuzlarını saklayın. Yarın bu çirkefleşir boşanma olursa

İkinci husus niye kovduğu halde kalıyorsun? Aman boşanırsam elaleme rezil olurum anam babam kızar konu komşu ne der aman bir sürü masraf yapıldı düğün için gibi düşünme. Yarın kafayı evin içinde yersen konu komşu en fazla ay kıza yazık oldu der ruhları duymaz. Evin içinde çileyi çeken sensin elalem için çekiyorsan çekme

İnsanlar genelde sinirliyken gerçek duygularını ele verirler, birini ofkeliyken tanırsınız aslında. Çocuğunuz da yokmuş yol yakınken bosanin gitsin.

çok çok fazla alttan almış ezilmişsiniz
böyle hayat geçer mi
en azından sıkı korunun

birisi sormuş cevaplamamışsınız
eşiniz evlenmeden önce sizinle ailesiyle mi yaşıyordu?
ve önceki evliliklerinden çocuğu var mı?

Yasadigim seylerden sonra artik sorgulama evresindeyim kafam cok karisik.Ilk olarak bana eski esinin tek tas yuzuguyle evlilik teklifi etmis haberim asla yok. Ikincisi eski esiyle sarilip koklastigi resimleri dugun fotolarini hala saklmis ve evimize getirmis bende buldum baktimki kizin dugun resimlerinde benim tektasim var.Tabi altin altindir sozlerini duydum ondan asla gonul alma ozur yoktu baslarda daha sonra artik ben susmayinca yaptigim hataydi dedi bu kadar hicbir cabasi olmadi sadece gittik yeni yuzuk aldik.Genel olarak icimde guven falan birakmadi sanki herseyi yalan gibi geliyor.bir kerede eski sevgilisine (kuzeniyle sevgili olmus )birsey sormak icin mesaj yazmis kuzeni olsa bile sonucta sevgili olmuslar bu beni cok rahatsiz ediyor cok basit yani biriyle konusmasi aldatmaya meyilli gibi geliyor.evden ise isten eve gidiyor aslinda, Ve evde surekli beni elestiriyor kaynanam gibisin diyorum guluyor dalga geciyor guluyo kendim olamiyorum yaninda gecen arabamizi (ortak parayla aldik ) hafif surttum benimle bir gun konusmadi kustu kizdi baya arabayla aramda bag var nasil dikkat etmezsin diye canin saolsun bile demedi sizce bu adam beni sevmiyor deil mi oyleyse niye evlendi anlamiyorum.gecen bir kavgada annesine senin yuzunden evlendim beni zorladin evlen diye al bak kavga ediyoruz gordun mu dedi.Zorla mi evlendi acaba kafam cok karisik...lutfen yardim
adam açık açık söylemiş annesine senin yüzünden evlendim diye. demek ki annesi istedi diye evlenmiş. eski eşin yüzüğünü vermesinden belli masraf yapmak istememiş. kaç kurtul biran önce.

Ben de boşandım. Zerre sevgim yok nefretim bile kalmadı. Ama düğün fotoğraflarımızı sakladım. Çünkü 2 evladım var hatıra kalsın onlara. Belki görmek isterler diye. Ben 2 yıldır hiç bakmadım fotoğraflara görsem bile duygum yok açıkçası.
İkinci olarak araba kullananlar için özellikle de erkekler için aşırı kıymetli oluyor. Ben de hergün arabamı kontrol ediyorum 😂😂😂 bunlara takılmayın derim. Evliliği temelden sarsan birşeyler yoksa bir noktaya takılıp diğer günlerinizi de zehir etmeyin.
bende birkaç resim kaldı onları kızım için saklıyorum. sevgim yok tiksiniyorum hatta.

X