Ben mi abartıyorum , lütfen yardım edin

Esiniz adam degil. Madem psikopat ailesi bu kadar kiymetli siz kendinizi kurtarmaya bakin. Cok ciddiyim. Tek kendiniz icin degil. Ilerde cocuklariniz olsa bu ruh hastalarin arasina getirmeyin.
Zaten bunu abisine ve oğluna yapan benim çocuğuma neler yapmaz düşüncesi bile kötü

1 saatlik mesafeden sizi bu kadar çıldırttılarsa, çocuğunuz olunca ne olur hiç düşünemiyorum. Yardımcı olmak adı altında evinizden çıkmayacaklar. Eşiniz, size sürekli alttan al diyerek sizi manipüle ediyor. Siz de biraz delirirseniz işler düzelecek gibi. Aksi halde evlenmeyen ve muhtemelen bir işleri, uğraşları olmayan görümceler böyle davranmaya devam edecekler.

Yine çocuk diyeceğim kusura bakmayın, özel alanın ne olduğunu bilmeyen bir ailede çocuk yetiştirmek nasıl olur bilemiyorum. Eşiniz de dahil buna. Sadece eş seçmiyoruz, eğer anne olmak gibi bir hayalimiz varsa baba da seçiyoruz aslında, seçmeliyiz. Bir annenin çocuğu için yapabileceğini en önemli şey, ona düzgün bir baba seçmektir. Bir babanın da aynı şekilde bir anne seçmektir. Lütfen biraz da böyle düşünün. Düzellmeyene kadar çocuk düşünmeyin.

Ailesine sizinle olan özelini anlatamaz, bu şekilde sizin hakkınıza giriyor. Benim de 3 abim var, eşlerini, çocuklarını öncelerler, evlerinde yaşanan şeyi bilmeyiz, bilmemeliyiz. Anne baba yeri de ayrıdır. Eşini öncelemek anne babayı atmak demek değil ki... Ben de yerimi haddimi bilirim bir kardeş, görümce olarak. Sizin görümcelerinizin yaptığı hadsizlik hatta sapıklık.

Ailem yok diye kendinizi ezdirmeyin. Yaşadıklarınız normal değil. Bir ömür böyle geçmez.
Ah bir anlatabilsem eşime güzel bir dille anlattim, hayatım anlatma ozelimizi dedim sen benim ailemi mi uzaklaştırıyorsun dedi , bak aşkım çocuk fikrini erteleyelim biraz dedim sen böyle yaptıkça ailemi konuşturuyorsun dedi , sen muhatap ol ben gelmeyeyim görmeyeyim dedim işte hep böylesin çözüm üretmiyorsun dedi , anlayacağınız her şeye bahanesi var

Siz de hastalanın, fenalaşın, tansiyonunuz düşsün, hıçkırıklara boğulun, birden anne ben seni annem gibi görüyorum neden beni sevmiyorsun diyip drama bağlayın, böyle aileye böyle yöntem bence 😀 Evde falan da hiç kötü konuşmayın, ben hep onlara yakın olmaya çalışıyorum ah ah neden sevmediler diye kendi kendinize üzülün köşelerde 😀 böylece eşinizin gözünde korunması gereken narin civciv görümceleriniz değil siz olursunuz
Aslında bu en mantıklı olanı çünkü ben konuştukça iyi de konuşsam kötü oluyorum, saf görünüp içten içe sinir etmek lazım onları 😂

Ya daha neler neler sırf eşimi kıskandıkları için su bile istese biz götüreceğiz diye yarışa giriyorlar, bana sen abime yakışmıyorsun falan demeler , insan başta geçer falan diyor da geçmiyor keşke bir an önce evlenseler
Kac yaşında bunlar, hic aklı başında insan davranışları değil.

Bir kere bu cümleyi kullandım kayınvalidem duydu sen kimsin ki oğlumla bu şekilde konuşursun dedi
Sizi tinlamiyorlar. Eğer eşiniz onlara gereken tepkiyi verseydi, sizden de çekinirlerdi ama malesef eşiniz de dahil kimse sizi ciddiye almiyor gibi

Kızların psikolojisi darmadağın ve çevredeki insanlar da bunu fark edip bana söylüyor, akrabalar bunlar ne biçim insanlar diyor düşünün yani bunlar eşimin akrabaları ama beni haklı buluyorlar ama ben cok istiyorum görumcelerim evlensin ve bana yarattıklarını tek tek yaşasınlar talipleri de çıkmıyor umudum yok evleneceklerinden , o evden gitseler belki rahat ederdim
evlenmeden önce bunları fark etmedin mi canım Türkiyede aile her şeydir o yüzden ailesine bakıp evlenmek gerekiyor diğer ülkelerde aile bu kadar problem olmuyor, evlenmeden önce de böylelerse ve sen yine de evlendiysen diyecek bir şey kalmıyor yanlış tercih yapmışsın hiç kimse değişmez :olamaz:

Sizi tinlamiyorlar. Eğer eşiniz onlara gereken tepkiyi verseydi, sizden de çekinirlerdi ama malesef eşiniz de dahil kimse sizi ciddiye almiyor gibi
Maalesef öyle, ama benim de hatam var fazla samimi oldum başta aile sıcaklığı bulmak istedim keşke en baştan aksi biri olsaydım

evlenmeden önce bunları fark etmedin mi canım Türkiyede aile her şeydir o yüzden ailesine bakıp evlenmek gerekiyor diğer ülkelerde aile bu kadar problem olmuyor, evlenmeden önce de böylelerse ve sen yine de evlendiysen diyecek bir şey kalmıyor yanlış tercih yapmışsın hiç kimse değişmez :olamaz:
Evlenmeden önce çok iyiydi çünkü eşim ailesi ile görüşmüyordu pek bayramlarda falan görüşürdü nedenini sorunca da uzak olan tatlı olur derdi ve ilk gördüğümde beni nasıl sevdiler ay canım ay tatlım vs. ve eşim uzak yaşayalım problem olmaz dedi ve mantıken her şeyi konuşup anlaşmıştık ama biz evlendikten sonra hepsi birbirine düşkün olmaya başladı, uzak olmayı isteyen eşim ailemin bana ihtiyacı var demeye başladı

Evlenmeden önce çok iyiydi çünkü eşim ailesi ile görüşmüyordu pek bayramlarda falan görüşürdü nedenini sorunca da uzak olan tatlı olur derdi ve ilk gördüğümde beni nasıl sevdiler ay canım ay tatlım vs. ve eşim uzak yaşayalım problem olmaz dedi ve mantıken her şeyi konuşup anlaşmıştık ama biz evlendikten sonra hepsi birbirine düşkün olmaya başladı, uzak olmayı isteyen eşim ailemin bana ihtiyacı var demeye başladı
klasik erkek yalanlarından biri önce seni uzak tutmuş işin iç yüzünü anlama onları tanıma diye şimdi de köprüyü geçtik hesabı ailesini kabul ettirme derdinde. valla hiçbir zaman köprü geçilmez geçilirse o köprü yıkılabilir sen her şeye evet dersen alttan alırsan bunlar da keyfine keyif katar sınırlarını net çizmedikçe seni cebinde görüyor adam, nasılsa beni sevdiği için her şeye katlanır diyor bu işlerin sonu hiçbir zaman iyi bitmez adam eşi ve ailesinin sorunlarından kaçmak için aldatıyor falan hep gördüğümüz senaryolar seni kaybetme korkusu da yok o yüzden bir soğuk duş etkisi lazım bu adama. sana saygı duymadığı için ailesi de seni ezmeyi hak görüyor özetle.

Maalesef öyle, ama benim de hatam var fazla samimi oldum başta aile sıcaklığı bulmak istedim keşke en baştan aksi biri olsaydım
Evet iyi davranışı saflık olarak algılayan çok insan var o yüzden herzamn mesafe iyidir

Biri 30 diğeri 25
Yaptıkları saygısızlık akılları yok mu bu insanların, gelişimlerini henüz tamamlayamamışlar sanırım. Çok haklısınız isyanınızda. Çocuk yaşta olsalar tamam, eşiniz size alttan al sen haklısın desin de kendileri evlenecek yaşa gelmiş insanlar. Eşinizden yüz buluyorlar yoksa bu davranışları sergileyemezler

klasik erkek yalanlarından biri önce seni uzak tutmuş işin iç yüzünü anlama onları tanıma diye şimdi de köprüyü geçtik hesabı ailesini kabul ettirme derdinde. valla hiçbir zaman köprü geçilmez geçilirse o köprü yıkılabilir sen her şeye evet dersen alttan alırsan bunlar da keyfine keyif katar sınırlarını net çizmedikçe seni cebinde görüyor adam, nasılsa beni sevdiği için her şeye katlanır diyor bu işlerin sonu hiçbir zaman iyi bitmez adam eşi ve ailesinin sorunlarından kaçmak için aldatıyor falan hep gördüğümüz senaryolar seni kaybetme korkusu da yok o yüzden bir soğuk duş etkisi lazım bu adama. sana saygı duymadığı için ailesi de seni ezmeyi hak görüyor özetle.
Peki ne yapmam lazim , soğuk duş etkisi nasıl olmalı?

X