Ben mi söylemeliyim ?

Tanış da demeyin hasta da demeyin. Şu aşamada uygun değil niye anlamıyorsunuz? Tanıştırmaya söylemeye teklif etmeye kimsenin bir şey dediği yok ama kızın stajı bitecek ve firmanızdan ayrılacak. Yani çalışan ve sorumlusu pozisyonunuz bitsin sonra söyleyin. Staj dediğin bir ömür sürmüyor ki alt tarafı bir iki ay bekleyeceksiniz. O kızla olmazsa anlaşamazlarsa başka stajerin peşine mi düşeceksiniz? Orası sizin çalıştığınız, maaş aldığınız işyeriniz mi abinize kız ayarlama yeriniz mi?

Ayrıca size he olur der, staj bitene kadar oyalarım sonra da çeker giderim der. Abinizi de düşünün biraz.
Stajlarının son haftasıydı, tek stajyerim yok, bir çok kişi, kızı tatlı naif dürüst çalışkan buluyorum

Yazıhane der misiniz lütfen benim için bir defa
Gerek yok, bundan sonrasini siz kendi kendinize dersiniz artik. Malum tum konuda bastan beri hatanizi kabul etmeyip kendiniz calip kendiniz soylediniz, bundan sonra da ayni sekilde devam edebileceginizden hic suphem yok.

Lutfen beni alintilamayi da birakip 32 yasindaki abinize kaldiginiz yerden kiz bakmaya devam eder misiniz?

Sen soyle degil, sen soylemeliydin diyor herkes.

İsyerinde stajyeri ile abisine copcatanlik yapmaya calisan konu sahibi, bir de bizi azarliyor.

Benim de kiz kardesim var, soyle bir olay yasansa isyerini bagli bulundugu kuruma sikayet ederdim ben, isyeri mi evlendirme programi mi belli degil diye. Umarim kizin ailesi de ayni yolu izler :)

Size iyi forumlar.
Hanımefendinin deontolojiyi yanlış anladığı yer tam da burası.
Kesinlikle profesyonel bir koordinatör değil ve bunun farkında da değil.

Yere bişey düşüren eğilip almasın kesinlikle
Taciz sadece fiziksel midir sizce ? Kurumunuzdaki bir erkek çalışan, stajyer kadına gidip; kendisini abisiyle tanıştırmak istediğini söylese olayın sonucu ne olur ? Siz kadın olduğunuz için olayı farklı kılan nedir ?

İş yerinizi kendi kişisel çıkar ve amaçlarınız için kullanamazsınız. Abiniz üzerinden insanlara evlilik vaadiyle konuşmalar yapmanız çok çirkin.

Taciz sadece fiziksel midir sizce ? Kurumunuzdaki bir erkek çalışan, stajyer kadına gidip; kendisini abisiyle tanıştırmak istediğini söylese olayın sonucu ne olur ? Siz kadın olduğunuz için olayı farklı kılan nedir ?

İş yerinizi kendi kişisel çıkar ve amaçlarınız için kullanamazsınız. Abiniz üzerinden insanlara evlilik vaadiyle konuşmalar yapmanız çok çirkin.
Sabah uyandım aklıma bu geldi hemen yapayım dedim

Genetikle aktarılan ve hayatı birincil derece olumsuz etkileyen bir rahatsızlık olmadığı için bence endişeniz yersiz. Abiniz bu durumu evet böyle böyle bir hastalık geçirdim ve bobregim alındı diyerek kendi aciklayabilir o saatten sonra zaten gelin adayı kendi kendine bunu tartar ve karar verir.

Genetikle aktarılan ve hayatı birincil derece olumsuz etkileyen bir rahatsızlık olmadığı için bence endişeniz yersiz. Abiniz bu durumu evet böyle böyle bir hastalık geçirdim ve bobregim alındı diyerek kendi aciklayabilir o saatten sonra zaten gelin adayı kendi kendine bunu tartar ve karar verir.
Teşekkür ederim yorumunuz için

Ayyy offfff evet acı biber de sürecektim ağzına hatta . Herkes siz gibi zorba mı ? Size sorulmayan kısmı için yardım fikir soran oldu mu. Çekilin kenara da konumu işgal etmeyin. Kahramanlık yapmayın burda en hümanist sizsiniz.
Zorba sizsiniz, kızla da bu üslupta takılıyorsanız niye evet dediği belli. Ben stajeriniz olsam mesela şu cümlelerden sonra tedirgin olurdum. Staj yerimi mi değiştirsem yoksa iş bitene kadar her dediğine he mi desem diye düşünürdüm. İş ahlakı diye bir şey var duydunuz mu? Size hayır diyemeyecek pozisyonda olan birine her şeyi teklif edemezsiniz. 15 senedir yurt dışında çeşitli ülkelerde yaşıyorum çalışıyorum, hiç birinde bu kabul edilmez. Hemen hakkınızda soruşturma açılır, yanınızda çalışanlarla stajerlerle konuşulur baskı yapıp yapmadığınız vs bir sürü şey araştırılır.
Gidin dışarıda herhangi birine veya arkadaşlarınıza sorun seni abime alayım mı diye ama çalışanınıza sormayın.

En başa yazayım, bana da etik gelmedi. Stajdan sonra konuşsanız daha iyi olurdu.

Stajda üstüm bana sorsa düşünmüyorum der geçerdim ve çok da garip hissederdim ama kız istediğine göre ben zoraki vs. olduğunu düşünmüyorum. Evlilik düşünmüyorum diyebilirdi neticede. Yaş farkı da atla deve değil.

Sorunuza gelince sizin söylemeniz daha uygun. Abinizden duysa ve kabul etmese, abiniz kötü hisseder. Azımsanacak bir durum değil. Biri hastalıktan kabul etmese, üzülürdüm. Bir başkası ile görüşmeye de mesafeli olurdum.

Başka açıdan ele almak istiyorum. Kızı ne kadar iyi tanıyorsunuz? Abinizin başını yakmayasınız? Abim var, yeğenim var türevi muhabbetlerden hep kaçtım. Güven vermez, aklı başında bir kız, bu işe girecekse kendi tanıdığı birisinin aracılığına güvenir diye düşünüyorum. Ya da çok cesurdur, fazla fazla hem de...

Uzun yıllar bir kurumda müdür olarak çalıştım. Ve altımda çalışanlarla gayet samimiydim. Dışarda kahvede içerdik, iş yerinde ciddiyetle de çalışırdık.
Ve ben müdür olarak böyle bir durumda kalsam “samimiyetime güvenerek” hiç çekinmezdim bunu yapmaktan.
Kurumlar farklı ama mantık aynı. Bence çok abartılı tepkiler

Staj yapmak, stajyer tanımlarını öğrenmeni tavsiye ederim. Aşna fişne işleri bu şekilde stajyerle yani geçici süre için orada bulunacak kişi ile konuşulmaz.

Uzun yıllar bir kurumda müdür olarak çalıştım. Ve altımda çalışanlarla gayet samimiydim. Dışarda kahvede içerdik, iş yerinde ciddiyetle de çalışırdık.
Ve ben müdür olarak böyle bir durumda kalsam “samimiyetime güvenerek” hiç çekinmezdim bunu yapmaktan.
Kurumlar farklı ama mantık aynı. Bence çok abartılı tepkiler bunlar.
Kurumun adını söylerseniz; bir şey deneyeceğim. 🤓

Tanışmadan söyleyin bence tanıştıktan sonra söylenmesi yanlış kimse kimseyi görmeden ısınmadan kimsenin kalbine bişi gelmeden ya abinizin içi ısınırda kız hastalığı yüzünden olmaz derse bunları hiç düşündünüzmü

Meslektasimdan utandim, bize ogretilen insana saygiyla su neslin geldigi noktaya bak 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Sayın WOMAN, avukatsanız lütfen yazın. Sağlık hastalık durumu mahrem bilgi değil midir, kişinin kendisi dışında başkasının açıklaması söylemesi kanuna aykırı değil midir? Sağlık sigortası şirketleri ve danışılan-muayene olunan doktor dışında kim nasıl bilebilir bu bilgiyi? Evet evlenme niyetiyle tanışırsın, herkes durumunu isteğini beklentisini söyler tamam ama bunu yine o kişi söylemeli. Biri doktor diğeri avukat, bu işi en iyi bilmesi gereken iki meslek ama bizzat kendileri döküp saçıyor özellerini.

Üstelik öyle bir üslup var ki, karşıt fikir beyan edince, yaptığınız doğru değil deyince atarlanıyor ters cevaplar veriyor.

X